matolas

okres Kysucké Nové Mesto
študent

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 18.10.2018  11:22
    Sick of It (TV seriál) (2018)

Dokument z Karlovho života a predovšetkým z jeho frflania. Niektoré scény sú nesmierne bizarné (verejné záchody a bábika, vyhodenie decka z taxíku, úplný koniec seriálu), ale po väčšine aj karlovsky originálne a vtipné. V podstate nič podobné asi ani na televízií neexistuje a neexistovalo, už len preto je to fenomén.

• 9.10.2018  09:46

Obsadenie relatívne fajn, v podstate z istého uhla pohľadu najrealistickejšie postavy v rámci seriálu, problém je, že tým pádom seriál prichádza o svoju jedinečnosť a v mnohých miestach pôsobí veľmi nudne. To isté sa dá povedať o fádnej, hoci špičkovej, kamere a až na úvodné zábery aj settingu. Scenár, logicky, nenadväzuje na energickosť Moffatovej éry, ale stráca aj originálnosť a istú zábavnú lacnosť RTD. Vlastne to pôsobí ako charakterová dráma, kde síce každá scéna posúva dej a postavy, ale vlastne je to veľmi priemerné, bez pridanej hodnoty. Whitaker nie je zlá, ale v scénach, kde má na seba upozorniť pozornosť (a nie je ich veľa) občas prehráva. Malo to však aj zopár dobrých momentov. Uvidíme, čo ďalej.

• 21.9.2018  09:01

Jedna z najlepších adaptácií kníh, akú som kedy videl. Každá poviedka je súčasťou jedného príbehu a pritom si zachováva vlastnú atmosféru. Najepickejšia je jednoznačne Balada o Juraji Čupovi, v nej exceluje Paľo Bielik. Frič dokázal zo štúdia vytvoriť plnohodnotnú predstavu exteriéru a ešte k tomu mu sekunduje vynikajúca Škvorova hudba. Moja obľúbená poviedka je však posledná, o nebeskom súde. "Ja ťa súdiť nemôžem, lebo viem o tebe všetko," asi najlepšie zhŕňa Čapkove neraz noetické písačky.

• 15.9.2018  22:55

Veľmi vydarená nezávislačina s unikátnou atmosférou, o akej by mohli iné filmy snívať. Trefné vykreslenie témy.

• 15.9.2018  15:39

Generickejšie ako seriál s názvom "Generic" od režiséra Gena Generica, v hlavnej úlohe s manželmi Genericovcami a za kamerou s kameramanom Gegenericom. Niečo tak bez šťavy som nevidel od čias extrémne suchej úrody pomarančov v deväťdesiatom piatom.

• 29.8.2018  23:11

Je nemožné hodnotiť DS9 a neporovnávať ho s B5, aj vzhľadom na skutočnosť, že v podstate išlo o jasnú krádež motívu. Žiaľ, v tomto porovnaní DS9 prehráva prakticky vo všetkých ohľadoch, no najmarkantnejšie v postavách. Až na Bashira a O'Neilla som si neobľúbil nikoho z hlavných protagonistov, hoci u Siska chvíľu svitla nádej. Navyše keď sa seriál po piatich (!) sériach konečne rozbehne a ide sa do megalomanskej vojny so Stvoriteľmi, ani sa to nedá veľmi brať vážne, keďže sa Federácia rozhodne do jednej zo svojich elitných lodí nasadiť ako navigátora decko. Našťastie ma seriál veľmi veľa dobrých momentov, keď naozaj žiari, aj za cenu nejakých tých nelogičností. A hlavne má naozaj dobré vedľajšie postavy, ktoré scenáristi znásilnia až v 7. sérii (Garak, Gul Dukat, Martok). Škoda aj nevyužitého potenciálu Sekcie 31 a z celého hľadiska seriálu prakticky nezmyselnej náboženskej linky na Bajore a až na posledných päť epizód naozaj otrasnú poslednú sériu.

• 19.8.2018  22:36

Žiaľ je tam aj kopec nudy a snaha o zbytočné filozofovanie, ale niektoré momenty, strihy a správanie postáv je vrcholne geniálne a poriadna prča.

• 8.8.2018  22:39
    Doctor Who: Shada (TV film) (2017)

Dobrá epizóda, hoci trpí klasickými chybami pôvodného DW (prepálená dĺžka, klišoidní záporáci), v rámci Adamsových epizód je však City of Death stále najlepšia. Zrekonštruované veľmi dôstojné, koniec potešil.

• 4.8.2018  19:57
    Tlapková patrola (TV seriál) (2013)

Základná otázka znie, aký je rozdiel medzi tlapkovou patrolou a zelenými kotlebovskými hliadkami? Obe "organizácie" sa pokúšajú nahrádzať štát (nehovoriac o tom, že vo svete tlapkovej patroly očividne štát zlyháva v plnej miere), akurát patrola ešte nezaložila nijakú politickú organizácia, to je však len otázkou času. Navyše ich kápo, samozvaný pasák Ryder, v podstate predstaviteľ tretieho sektoru, zneužíva na prácu zvieratá, pričom je len implicitne naznačené, že ak by neplnili jeho rozkazy, pravdepodobne by si to odniesla ich rodina. Tlapková patrola je v podstate mafia, ktorú platí mierne zaostalá starostka a ako to v prípade mafie býva, obyvatelia ju majú radi, pretože "službička za službičku". V zdravej občianskej spoločnosti spoločnosti však pre polomilitaristické organizácie tohto typu nie je miesto a len parazitujú na byrokraticky zaťaženom štáte. Za toto sa musí tatíček Masaryk v hrobe obracať.

• 19.7.2018  10:31

Stojí a padá to na predvídateľnom konci. Na jednej strane dáva dokonalý zmysel a dodáva príbehu hĺbku, na druhej však príliš racionalizuje a tak vám nezostáva nič iné, len myknúť plecami, že dobre, asi sa nič lepšie vymyslieť nedalo.

• 7.6.2018  20:42
    Derry Girls (TV seriál) (2017)

Skvelé postavy a slušná zásoba gagov. Určite sa oplatí vidieť, už len kvôli mníške.

• 29.5.2018  11:06
    Želvy Ninja (TV seriál) (1987)

Po desiatich rokoch vysoko oceňujem prítomnosť meta-humoru. Shredder sa dovolá Rocksteadymu a Bebopovi, hoci netuší, kde sú: Oni: "Odkiaľ máš naše číslo?", Shredder: "Vytočil som Ch ako Chumaji.".

• 27.5.2018  22:35

Celkom solídna dráma, chýbala však tomu nejaká silnejšia scéna. Plus už by scenáristi mohli nájsť nejaké iné klišé, keď chcú zobraziť závislého človeka na liekoch/drogách, ako záber, kde ich daná postava zapíja alkoholom.

• 26.5.2018  20:14

Omnoho komornejšie, omnoho tuhšie a omnoho vydarenejšie ako prvá epizóda. Weaving geniálny, atmosféra by sa dala krájať (pomáha hlavne bzučanie múch).

• 26.5.2018  20:13

Cumberbatch hrá opäť seba, ale je to veľmi svižne natočené a ani chvíľu to nenudí.

• 4.4.2018  22:58
    Cunk on Britain (TV seriál) (2018)

"They were all built by one man: Norman Architecture."

• 1.3.2018  09:55
    Tlumočník (2018)

Film má zopár múch (bezduché ženské postavy sú už klišé filmov so starším osadenstvom), o tom niet pochýb, ale je aktuálny a potrebný ako posypová soľ pri poľadovici. Som rád, že sa táto téma otvára konečne aj vo filme a palec hore celému štábu, ktorý sa na jeho príprave podieľal.

• 4.2.2018  13:32

Zábavné, ale tie odkazy na Trumpa a jeho prejavy ma nesmierne otravovali. Zrejme však pôjde aj o jedinú časť jedenástej série, ktorú si pozriem.

• 2.2.2018  13:36

Ako komédia to celkom aj funguje, ale od športového filmu to má ďaleko. Nestačí, že autor svoje poznatky o hokeji berie z obrázkovej knihy o vodnom póle, ale k tomu film ani náhodou neodráža realitu. Kórejčanky na Ázijských hrách obsadili posledné miesto, bez jedinej výhry, s jediným vsietením gól a so skóre 1:53, pričom severokórejčanky im nasúkali desať. Ale nevadí, zázrak na ľade síce nebol, ale prečo o tom nenatočiť aspoň film? A nie zlý.

• 2.1.2018  17:07

Lepšie ako podobná štruktúra vianočnej epizódy, ale tiež veľmi balansuje na hranici znesiteľnosti, lebo to nahrávanie vedomia jak keby šlo o fotky z osláv je ako vystrihnuté skôr z Doctora Who. Vo všeobecnosti však každá poviedka mala čosi do seba.

• 2.1.2018  17:02

Nie zlé, ale podobný námet bol už aspoň stokrát lepšie spracovaný. Ničím neprekvapí, ničím nezaujme, predstavivosť spustí Čapkove a Asimovove zákony a vlastne vás ani veľmi netrápi, čo sa na obrazovke deje. Ale momenty to malo.

• 2.1.2018  17:00

Asi najlepší kúsok štvrtej série, aj keď len o fúz. Nevšedná vzťahovka, veľmi vtipná, veľmi inteligentná a aj s relatívne logickým záverom. Výhodou samozrejme je, že vám na postavách záleží.

• 2.1.2018  16:57

Nič moc, dve línie sa nepreplietli práve dokonale, tentoraz mi navyše prišlo, že ten technický element je tu vlastne úplne zbytočný a dal sa obísť bez ujmy na príbehu.

• 2.1.2018  16:55

Epizóda inšpirovaná Modrým koníkom a podobnými rakovinami vyživujúcími nebezpečné bunky matiek. Veľmi fajn, trochu predvídateľné, ale charakterovému vývinu postavy psa som veľmi neveril.

• 2.1.2018  16:51

Teraz už budem na každú epizódu Star Treku trochu inak. Tieto herné motívy v Čiernom zrkadle veľmi nemusím, chýbala mi aj nejaká morálna dilema, ale Brooker to tentoraz vynahradil vtipom.

• 26.12.2017  09:45

Nech si kto chce frfle koľko chce, Moffat je určite najvýraznejší scenárista DW možno vôbec. Dal seriálu všetko a ja som mu za to vďačný. Ostatne, keď sa spíše zoznam jeho epizód, len máloktoré iné sa dostanú medzi top príbehy. Na hejty a ťaženie proti nemu sa za pár rokov zabudne a ja už teraz spomínam na piatu, šiestu, siedmu a aj desiatu sériu ako na zlatú éru.

• 23.12.2017  21:52
    Dunkerk (2017)

Nečakal som, že zrovna Nolan oživí európsky mýtus, ale stalo sa a stalo sa tak so všetkou parádou. Jasné, ako vo všetkých Nolanovkách, aj tu väčšinu atmosféry robí najmä Zimmer, ale Nolanovi očividne prospelo, že sa už nemusí moriť divácky atraktívnymi blbosťami ako tretí Batman a Inception a vyberá si filmy, kde sú dvojplošné postavy skôr devíziou, ako neduhom. Len tak ďalej!

• 18.12.2017  21:45

Lanthimos má seriózne nejaký mindrák zo západného racia a dáva mu to vyžrať v každom jednom filme. Tentoraz čiernu labuť logiky zobrazuje desivý Barry Keoghan, ktorého by som nerád stretol naživo. Fantastické vo všetkých smeroch, Farrell, Kidmanka, hudba, kamera, ozaj všetko. Teším sa na ďalšie kúsky.

• 16.12.2017  20:33

Čo nefungovalo: Finnova postava sa vyčerpala v sedmičke, tu postupuje od ničoho k ničomu a keď sa konečne zdá, že predsa len bude mať aspoň dobrý koniec, nestane sa. Jedi Skype. Väčšina humoru. Celá línia v kasíne. Čo fungovalo: Emočný náboj silnejší ako vo všetkých Hviezdnych vojnách dokopy. Línia Rey/Kylo Ren. Scéna so Snookom. Všetky scény s Poeom. Všetky scény s Leiou. Zelená bábka! Oba súboje. Vo všeobecnosti treba film trochu prestrihať, prvá polovica sa veľmi tiahne, prichytíte sa, že vás to nejako neberie, no posledných štyridsať minút (aj s nadstavením, ktoré trochu pokazilo pacing) je naozaj fantastických, živelných a hlavne osudových vo vzťahu k postavám. Je fajn, že sa Johnson nebál byť odvážny a z dobrých troch štvrtín mu to aj vyšlo. (Ps: Človeku, ktorý mal na starosti preklad a príšerné úvodné rolovacie titulky, by mali odobrať slovenské občianstvo. "Myslíš, že už ho máš?!")

• 8.12.2017  23:12
    Paddington 2 (2017)

Na medvedí chlp rovnako dobré ako jednotka. Vtipy pre všetky vekové kategórie, poteší milión kameo rolí z celej Británie (Ayoade!) a celá epizódka vo väzení je perfektná. P. S.: Všimol si niekto, že okrem Capaldiho postavy (mimochodom, životná rola), majú všetky ostatné postavy v podstate dobrý koniec?

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16