hippyman

nezajímavý lovec zajímavostí

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 24.9.2017  10:38

Čitelný díl od začátku do konce, kde ani tradiční lehký humor není příliš přítomen. 60%

• 28.7.2017  12:30
    Naboso (2014)

Jednoduché, milé a sympatické, stejně jako hlavní ženská postava. Předvídatelný scénář vyvažuje výborný soundtrack a povedené herecké výkony. Lepší tři hvězdy. 60%

• 11.7.2017  08:43

Poměrně chaotické vyprávění s nevýraznými hereckými výkony, bídnou výpravou a úsměvnými triky zachraňuje pár historických zajímavostí a vcelku bezbolestná stopáž. Za ten peníz by bylo skoro lepší natočit dobrý dokument než špatný film. 40%

• 12.4.2017  09:20
    Norský dům (2016)

Suchá severská komedie o nesnadném údělu å bli en Nordmann je spíše sérií více či méně povedených epizodních gagů než nějakým hlubším příběhem. Na vině je patrně i kratší stopáž, která nedovoluje příliš vykreslit další charaktery nebo rozvinout vedlejší dějové linie. Místy jsou scény skutečně exktrémně absurdní, jindy naopak uvěřitelné a povětšinou úsměvně trhlé. Je dobré mít alespoň základní povědomí o norské kultuře, jinak vás bude snímek dost možná trochu nudit, nebo ho nepochopíte. 60% [24. Dny evropského filmu]

• 27.2.2017  10:58

Příjemný film pro děti i rodiče (byť už/zatím nejsem ani jedním). Díky hodným po-po-pomateným skřítkům a epesně béčkovým efektům hvězda navíc! 70%

• 27.2.2017  10:56

Když odhlédnu od tradičně nesmyslného a čím dál tím otravnějšího product-placementu, nic mi na téhle oddychovce nijak dramaticky nevadilo. Pomiňme trochu odbytou sci-fi linku, jde spíše o romantickou komedii (nejen) pro teenagery, při které se občas divák opravdu od srdce zasměje. Ale na trilogii BTtF to přirozeně nemá ani zdaleka. 70%

• 23.12.2016  15:26
    Bedekr (TV pořad) (2014)

Nápadně nenápadný product placement v kulisách Eurozóny doprovázený krom tipů na platící podniky ještě hloupým komentářem. Děkuju, nechci. 30%

• 5.11.2016  22:15

Nemůžu říct, že bych se několikrát nezasmál, ale film prakticky stojí a padá na výskytu jediné dobře napsané postavy starosty a hrstce povedených hlášek. Dámy jistě potěší pohled na zdaleka ne ještě vetchého hrobníka, pánové se pravděpodobně zase zatouží na chvíli vrátit do školních lavic. Jednoduchý scénář bohužel o moc víc nenabídne a vy jste po té hodince a půl nakonec rádi, že si odnášíte z kina alespoň část mozku. 60%

• 22.10.2016  22:25

Skvělý studentský film s originálním nápadem, profesionální kamerou, hudbou... (rozto)milost by se dala krájet! 90%

• 22.10.2016  21:04
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

Zatím hodnocení pořadu s Dalajlamou, který jsem jediný viděl celý: koncept je velmi dobrý, rozhovor je veden poměrně přímočaře a následně je rozebírán a diskutován odborníky, kteří mají k tématu co říci. Nutno přiznat, že moderátor působí profesionálně, leč poměrně chladně. Příslib kvalitní televizní publicistiky tu ale vnímám velice pozitivně. Zatím 70%.

• 22.10.2016  19:48
    Divácké zprávy (TV pořad) (2013)

Jako Neváhej a toč špatný, jako zprávy to snad ani nemůže nikdo myslet vážně... ale fakt, že tohle běží v hlavní vysílací čas, je známkou naprosté aktuální krize (po)hlavního kanálu Primy. 10%

• 22.10.2016  18:56

Norci opět dokazují, že půlnoční slunce člověku dokáže trochu pocuchat rácio... a ve škole nám říkali, že změna klimatu je svinstvo... ale že oboje může vyústit až v něco takového...? 60%

• 27.8.2016  22:39
    Argo (2012)

Na dvou hodinách naprosto odfláknuté vykreslení charakterů ústředních postav zachraňuje alespoň slušně rozvinutá atmosféra revolučního Íránu, bohužel notně přelita dávkou klišé a patriotismu. V detailu je ARGO neskutečně hloupý a předvídatelný, což z něj dělá ničím výjimečnou a typicky blockbusterovou záležitost. Takže dávám průměrných 60% a jdu vytírat pruhy a hvězdy, co vytekly z obrazovky.

• 26.8.2016  23:56

ne ne ne nenene neeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! odpad!

• 26.8.2016  22:17
    Oko (2002)

Slibnou atmosféru zabíjí slabý příběh a řemeslná nedokonalost. Což je koneckonců smutný folklór většiny (alespoň mnou spatřených) hororů. Nicméně zkuste si tenhle film pustit ve ztichlém domě na pořádné obrazovce a 5+1 zvuku. Po cestě na záchod si pak stejně budete radši svítit mobilem... 50%

• 14.6.2016  13:32
    Vražda v salónním coupé (divadelní záznam) (1997)

Sdílím názor, který se opakovaně objevuje v místních komentářích. Ve srovnání s ostatními je tahle hra z těch povedenějších, seminář spíš slabších. Nicméně pořád nabízí dobrou zábavu a nesmrtelné hlášky. 70%

• 8.6.2016  08:37

Stanislav Šulc v E15 označil Warcrafta celkem trefně za pohádku pro velké i malé děti. Užijí si ji jak pařani původní předlohy, tak i ostatní milovníci fantasy a věčného boje dobra se zlem. Film je po řemeslné stránce prakticky dokonalý (i když nutno podotknout, že ve 2D to kouzlo bude asi o něco menší), příběhově vcelku povedený a až na pár klišovitých scén příjemně ubíhá. Nemyslím si, že by se mělo jednat o dalšího LOTRa, ale série získala tímto snímkem slibný potenciál a mou budoucí pozornost. Významně mi chybělo hlubší propracování obou světů a další druhy postav (kam se poděli archeři, peasanti, balisty, neřkuli více nekromantů a clericů, kteří by čarovali ty svoje bordely všude kolem?)... zaměření na hrubou sílu vs. všeho všudy 3 kouzlící charaktery mi přijde dost omezené. Možná mohla být stopáž filmu trochu více přející a tohle všechno rozkreslit, pak by to bylo zřejmě i na plný počet. Ale třeba se ještě dočkáme v dalších pokračováních. Takhle "jen" 80%. [IMAX 3D, 7.6.2016]

• 19.5.2016  09:39

Film prakticky stojí na (povětšinou velmi zdařilých) efektech, od X-tého pokračování X-série asi nelze očekávat bůhvíjakou invenci v charakterech nebo scénáři (taky ji divák ani nedostává). Čirá předvídatelnost se vlastně také dala předvídat. Ale svůj účel snímek podle mě splňuje, pokud tedy mluvíme o touze pobavit a odreagovat se a vypnout na chvíli mozek, aby se vám v něm žádný telepat příliš neprohrabal. A zde více než jinde platí, že účel světí prostředky. Nutno přiznat, že se i pár dobrých myšlenek v apokalypse objevilo, herecké výkony McAvoye a Fassbendera zdařilé (když už mají tu a tam co hrát), ale notná (nikoli bohužel nutná) dávka klišé, všude a neustále létajících předmětů a mutantů sráží hodnocení na lehký nadprůměr. 70% [ČSFD premiéra 18.5.2016, CineStar Anděl]

• 26.3.2016  23:42

Roger Moore je sympoš, ale Bonda mu prostě nevěřím, obzvlášť když se k tomu přidá ještě dabing Majora Zemana. Absurdní akční scény doprovázené soundrackem ve stylu "Disco Stu" osmdesátek už pak jsou úletem na třetí. Bondovka a la "jednou a dost". 60%

• 26.3.2016  00:42
    Hospoda Na mýtince (divadelní záznam) (1997)

Minimalistický seminář maximalisticky pozvedá celkový dojem z jinak naprosto unylé hry. K loupání vlašáků dobrý. A chci umět zpívat jako Miloň Čepelka! 50%

• 25.3.2016  22:25
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Já myslím, že je to pěkný, vlastně až skvostné věc. I když se ke konci sama tak trochu dokola vykrádá, což je ale v pořádku, jelikož dle teorie externismu vykrádá vše kolem, a ne sebe... čtyři hvězdy Vyšetřování náleží už jenom za ty čtyři ukradené čepice. A Cimrmanova šesterka se, doufám, promítne jednou i do osnov PdF. 80%

• 10.3.2016  09:42
    Akt (divadelní záznam) (1997)

Jedna z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) her DJC. Krása střídá nádheru. fAKT. 100%

• 28.2.2016  18:45
    Vodnická čertovina (TV film) (1995)

Čekání na nedělní poobědový dezert by se dalo vyplnit i duchaplněji, ale s nacpaným pupkem se těžko natahuje pro ovladač. A tak si říkáte, že z toho třeba nakonec něco vyleze. Ale krom hereckých výkonů slušně obsazené taškařice tahle TV produkce opět neměla co nabídnout. Slabá pohádka ze škatulky "jednou a dost". 40%

• 22.2.2016  09:24

Pro mě osobně trochu zklamání, zřejmě z důvodu přílišných očekávání. Komedie spíše úsměvná než vyvolávající výbuchy smíchu. Nenašel jsem tentokrát tu lehkost francouzských veseloher, zde nejspíš na úkor propracovanější (leč trochu vyumělkované) dramatické stránky. Takže ani křidýlko, ani stehýnko. 60%

• 18.2.2016  21:15

Bláznivá střela po islandsku, akorát ještě bláznivější, než jakákoli jiná. Prvních pár okamžiků slibovalo skvělou zábavu, ale pak nějak film ztratil tempo a ač se překotně snažil, už ho nechytil. Opakující se jednoduché gagy brzy začnou nudit a kdo v sobě nemá notnou dávku archivního lihu z roku 1943, asi to nevstřebá tak, jak tvůrci zřejmě zamýšleli. Přiznaná low-cost podívaná je ale přesto dost originální a za to jí patří uznání. 50% [Lucerna, Severská filmová zima 2016]

• 15.2.2016  19:58
    Na sever (2009)

Snímek je velmi jednoduchý a jeho obsah by vlastně šel shrnout do jednoho až dvou slov, které už stojí na plakátu. Pokud se ale přesto vydáte s hlavním hrdinou na ledovou pouť krásnou norskou krajinou, prožijete neškodnou zábavu s typicky severským suchým humorem, bizarními charaktery a melancholickým příběhem, po němž budete mít chuť vyrazit (jak jinak než) na sever a válet se tam ve sněhu s cigárem v ruce a plastovým kanystrem u omrzlých rtů. Ostatně, that's the SPIRIT. 60% [Lucerna, Severská filmová zima 2016]

• 5.2.2016  09:02

Obsah zvysoka převyšuje formu, která je ryze amatérská. Nicméně každý začátek je těžký a informace, které snímek přináší, mohou být leckteré dívce/ženě ku prospěchu. 60%

• 2.2.2016  17:00
    Trojúhelník (studentský film) (2013)

Inu, studentskému filmu se dá odpustit ledacos. Animace má místy nápad, příběh i vtip, jen to napojení na Trojúhelník mě nějak minulo. To lepší mají zřejmě Eliška s Lenkou teprve vyprodukovat. 50%

• 15.1.2016  09:58

Drsný. Dravý. Brutální. Nekompromisní. Syrový. Naturalistický. Temný. Chladný. Ostrý. Trpký. Hořký. Krutý. Krvavý. Bolestivý. Těžký. Animální. Šokující. Sugestivní. Smutný. Emotivní. Spektakulární. Grandiózní. Dechberoucí. Epický... Přímočarý. Předvídatelný. 80% [premiéra ČSFD, Atlas]

• 6.1.2016  08:55

Django to sice není, ale pořád a opět skvělý Tarantino dokazuje, že na režisérské sesli ještě má co předvést. Totéž by se dalo říci o skladatelském peru Ennia Morriconeho, které ani po padesáti letech aktivní tvorby dosud nevyschlo. Když se k tomu přidají ještě perfektní výkony prakticky všech herců a detektivní zápletka s geniálním rozuzlením, máme tu tři hodinky kvalitní filmové podívané. Jen pak z té druhé řady člověka trochu bolí za krkem... 80% [předpremiéra ČSFD, Lucerna]

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55