• Krátkometrážní

Harry a Heimir (2014)

Bláznivá střela po islandsku, akorát ještě bláznivější, než jakákoli jiná. Prvních pár okamžiků slibovalo skvělou zábavu, ale pak nějak film ztratil tempo a ač se překotně snažil, už ho nechytil. Opakující se jednoduché gagy brzy začnou nudit a kdo v sobě nemá notnou dávku archivního lihu z roku 1943, asi to nevstřebá tak, jak tvůrci zřejmě zamýšleli. Přiznaná low-cost podívaná je ale přesto dost originální a za to jí patří uznání. 50% [Lucerna, Severská filmová zima 2016]

Na sever (2009)

Snímek je velmi jednoduchý a jeho obsah by vlastně šel shrnout do jednoho až dvou slov, které už stojí na plakátu. Pokud se ale přesto vydáte s hlavním hrdinou na ledovou pouť krásnou norskou krajinou, prožijete neškodnou zábavu s typicky severským suchým humorem, bizarními charaktery a melancholickým příběhem, po němž budete mít chuť vyrazit (jak jinak než) na sever a válet se tam ve sněhu s cigárem v ruce a plastovým kanystrem u omrzlých rtů. Ostatně, that's the SPIRIT. 60% [Lucerna, Severská filmová zima 2016]

Můj soukromý měsíc (2009)

Obsah zvysoka převyšuje formu, která je ryze amatérská. Nicméně každý začátek je těžký a informace, které snímek přináší, mohou být leckteré dívce/ženě ku prospěchu. 60%

Trojúhelník (2013) (studentský film)

Inu, studentskému filmu se dá odpustit ledacos. Animace má místy nápad, příběh i vtip, jen to napojení na Trojúhelník mě nějak minulo. To lepší mají zřejmě Eliška s Lenkou teprve vyprodukovat. 50%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Drsný. Dravý. Brutální. Nekompromisní. Syrový. Naturalistický. Temný. Chladný. Ostrý. Trpký. Hořký. Krutý. Krvavý. Bolestivý. Těžký. Animální. Šokující. Sugestivní. Smutný. Emotivní. Spektakulární. Grandiózní. Dechberoucí. Epický... Přímočarý. Předvídatelný. 80% [premiéra ČSFD, Atlas]

Osm hrozných (2015)

Django to sice není, ale pořád a opět skvělý Tarantino dokazuje, že na režisérské sesli ještě má co předvést. Totéž by se dalo říci o skladatelském peru Ennia Morriconeho, které ani po padesáti letech aktivní tvorby dosud nevyschlo. Když se k tomu přidají ještě perfektní výkony prakticky všech herců a detektivní zápletka s geniálním rozuzlením, máme tu tři hodinky kvalitní filmové podívané. Jen pak z té druhé řady člověka trochu bolí za krkem... 80% [předpremiéra ČSFD, Lucerna]

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Ve srovnání s ostatními hrami slabší počin, který zachraňují především hudební vtipy v seminární části. Hra už je pak vhodná spíše jen jako milá kulisa k jiné domácí činnosti. 60%

Vikingové (2013) (seriál)

Spektakulární podívaná pro milovníky historických ság, krásné severské přírody a syrové reality dob dávno minulých. Ve mně osobně vyvolal tenhle seriál touhu vypravit se na cestu po skandinávských krásách, dozvědět se více o severských legendách, naučit se norsky nebo si nechat vytetovat nějaký mytologický symbol... krátkodobě je to ale především touha vidět hned další epizodu. Jediná skvrnka na vikingském slunci je pro mě nepochopitelná angličtina, kterou by měli mluvit na britských ostrovech a ne ve Skandinávii. Přesto dávám po dvou sériích 90% a děsím se dne, kdy dokoukám poslední díl.

Láska rohatá (2009) (TV film)

...a čekání na pořádnou novou čertovskou pohádku pokračuje. Člověk musí bejt už fakt úspěšně přežranej cukroví a bramsalátu, aby nedosáhl na ovladač a nepřepl to na něco plnohodnotnějšího. Na druhou stranu, pár celkem vtipných momentů se ve filmu vyskytne, plusem je i dobré obsazení... no na jedno shlédnutí a dost. 50%

Princezna a písař (2014) (TV film)

Zkrátka a dobře (co dobře, vlastně špatně): vcelku originální zápletku zabíjí veskrze ubohý scénář. Nemůžu si pomoct, ale moderní jazyk a akce v tomhle rozsahu prostě do pohádky nepatří. Nesváteční guláš hoden pouštění snad jen v neděli na vytrávení (otrávení?) po svátečním poledním... guláši. 40%