Maemi

Maemi

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 20.8.2018  15:55
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Ještě během druhé řady jsem nevěděla, co si o Riverdale myslet. Potom mi došlo, že je třeba k němu přistupovat jako k parodii. Vyskytují se tu klišé, kýčovitost, překombinovanost, války gangů, snobské starobylé rody, telenoveloidní zápletky, špatné herecké výkony a další věci, které obvykle seriály snižují na hranici sledovatelnosti, jsou-li myšleny vážně. Riverdale si z nich však dělá legraci a je nutné to mít na vědomí, aby se pro vás stal výbornou zábavou, protože v opačném případě to bude jen další laciný teen seriál. Tři hvězdičky dávám proto, že si nejsem stoprocentně jistá, že to je opravdu zamýšleno jako parodie.

• 10.7.2018  21:53
    Believer (2018)

Je skvělé, když vlivní lidé využívají svou moc zodpovědně a hovoří o důležitých tématech. Tento dokument je příběhem Dana Reynoldse, člena Imagine Dragons, který se narodil a vyrostl v mormonské společnosti, tvořící většinu Utahu a jejíž víra odporuje vývoji moderní společnosti. Na konci Reynoldsových snah změnit společnost k lepšímu stojí festival Love Loud, pořádaný na podporu komunity LGBT+. Film ocení jen ti, kteří jsou schopni přijmout fakt, že tvůrci nebrojí proti mormonskému náboženství jako takovému, ale pouze proti zastaralosti jejich myšlenkového systému. Cílem je tedy jeho přetvoření v místo, kde se všichni budou cítit bezpečně a přijatí, aniž by museli zavrhnout svou víru. Spoustě diváků a divaček z ČR se tento postoj jistě bude zdát nepochopitelný.

• 3.6.2018  12:58
    Cheongchunsidae (TV seriál) (2016)

Seriál o pěti dvacátnicích, které spolu sdílí byt a přirozeně se stanou přítelkyněmi. Sledujeme život všech pěti z nich a odhalujeme jejich tajemství, tudíž zde není jedna hlavní postava a obzvláště oceňuji, že v centru díky tomu nestojí romantický vztah. Ačkoli se významná část nese v odlehčeném duchu, řeší se zde i závažnější, temnější témata. Stejně jako při sledování jiných korejských seriálů je nutno mít na paměti, že vznikal v odlišné kultuře a že zde jako standard bývají zobrazovány věci, které nám připadají zvláštní či přímo nepřípustné, obzvlášť co se týče romantických vztahů, a neznalé diváky a divačky by mohly odradit. Zároveň je to však výborný způsob, jak lépe poznat korejskou společnost. Jedná se o jeden z nejlepších korejských seriálů, které jsem viděla, a určitě se pustím i do pokračování.

• 31.5.2018  08:42
    Já, Simon (2018)

Knižní předloha je jedna z nejhezčích knih žánru YA, kterou jsem četla, a je s podivem, že filmu se podařilo navodit stejnou atmosféru: lehkost, vtip, roztomilost. A k tomu výborné obsazení. Jistě se z filmu stane jedna z komedií, k níž se budu vracet, když budu chtít vidět něco milého, co mi zvedne náladu. Nebýt několika prvků, jako jsou rádoby dojemné proslovy a dav pod ruským kolem, bylo by to čistých pět hvězdiček.

• 30.1.2018  19:14
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Od doby, co jsem zhlédla všechny řady, už uběhl nějaký čas, ale uplývající měsíce a sledování jiných seriálů mě jen utvrzují v tom, že v současném seriálovém světě zoufale chybí nějaký, který by se podobal Gilmorovým děvčatům. A tak mi nezbývá nic jiného než se vracet do Stars Hollow, kde se cítím příjemněji než ve většině jiných současných seriálů, které jsou povětšinou zaplněné trapným humorem a bezmezným řešení sexuálních životů postav a nedokáží mi navodit takovou "feel-good" atmosféru. Gilmorova děvčata si pouštím, když se chci cítit lépe, a vzhledem k tomu, že se jim to beze zbytku daří, pravděpodobně s nimi budu trávit ještě hodně času.

• 30.1.2018  18:54
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Přátelé jsou plní nevhodných nekorektních vtipů, které by dnes snad už neprošly, ale nedělá mi potíže je přehlížet, protože bych se nechtěla ochudit o možnost trávit čas s touto osobitou šesticí a alespoň na chvíli se cítit být jejich součástí. Potom není problém zhlédnout všech deset řad během dvou týdnů a následně se k jednotlivým dílům opakovaně vracet, protože mě nekonečné popíjení kávy v Central Perku nebo vysedávání v Moničině bytě nejspíš nikdy neomrzí. Protože kdo by nechtěl mít takové přátele?

• 5.11.2017  18:47

Tomm Moore zatím natočil pouhé dva filmy, ale oba jsou výjimečné. Pomocí obou seznamuje diváky po celém světě s irskou kulturou – v jednom se vznikem středověké iluminované knihy, ve druhém s legendami o mořských stvořeních zvaných selkie. Myslím, že připodobňování k tvorbě Mijazakiho Hajaa je opodstatněné, protože oba tvůrci pomocí úžasné animace zobrazují dětskýma očima vlastní mytologii, ale Moore pracuje s odvážnější a surrealističtější animací. Píseň moře je něžná a kouzelná pohádka a já bych si přála, abych Tomm Moore natočil ještě stovky podobných filmů.

• 20.5.2017  19:35
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Knižní předlohu jsem sice četla, ale nepamatuji si ji natolik, abych ji dokázala srovnat se seriálem, který na mě však v každém případě udělal daleko větší dojem. Je to temný příběh zobrazující vliv našeho chování na druhé, ačkoli si toho nemusíme být vědomi, byť to jen zřídka vyústí v sebevraždu, pro niž se rozhodla hlavní ženská hrdinka. Tu k ní dohnaly jak činy, které se na první pohled nezdají tak významné a s nimiž se v nějaké míře setkáváme všichni, jako jsou pomluvy či ignorance, ale i závažné zločiny. Nebýt zanechaných vzkazů, mnozí by si nikdy neuvědomili, jaký dopad měly na dívku jejich činy, a dál by žili v nevědomosti – čili tak, jako my v běžném životě. Musím vyzdvihnout i zajímavé prolínání přítomnosti s minulostí a výbornou hudbu.

• 30.12.2016  20:11

Většina Disneyovek je zasazena do letního období, kdy na zelených loukách ozářených sluncem kvetou barevné květiny a poletují motýlci, tudíž mrazivá zimní krajina pokrytá sněhem působí jako milé zpestření. Osvěživě působí i to, že centrální úlohu v celém filmu nehraje romantická láska, nýbrž hledání a přijetí vlastního já a sourozenecký vztah. Romantická láska se tam ve vedlejší úloze vyskytuje, ale není podle modelu „princ uvidí princeznu, na první pohled se zamiluje, políbí ji a mají svatbu“, ale působí daleko přirozeněji a reálněji. Je pravda, že na mě vtipné scény mnohdy působily přehnaně a násilně, avšak nepřesahovaly hranice vkusu a chvíle, kdy jsem se usmála, převažovaly nad těmi, kdy jsem se cítila trapně. Frozen považuji za podařenou moderní pohádku a nezlobila bych se, kdyby se Disneyho tvorba nadále ubírala jejím směrem.

• 11.12.2016  14:25

Původní krátkometrážní film mě nadchl a to stejné jsem očekávala i od filmu, na který jsem se roky těšila. Vytvoření světa, kde je homosexualita normou a heterosexuálové jsou diskriminovanou menšinou, je výborný nápad s velkým potenciálem. Čekala jsem však, že to bude podáno jako převrácená verze našeho reálného světa, avšak výsledek na mě realisticky nepůsobil a měla jsem problém se ztotožněním. Svět vytvořený Kim Rocco Shields je obývaný výhradně náboženskými fanatiky a jejich víra je podávána jako jediný důvod jejich nenávisti vůči heterosexualitě. Tato nenávist je dovedena do krajnosti a je považována za standard, což nepůsobí věrohodně, jelikož je děj zasazen do současnosti a takto vyhrocenou celospolečenskou nenávist si v moderním světě nedokáži představit. Téměř všichni homosexuálové jsou zde vyobrazeni v negativním světle, protože dle logiky tohoto filmu všichni, co nejsou členy menšiny, stojí proti menšině. Vedle homofobie a náboženského fanatismu si film bere na paškál i další stinné stránky společnosti, jako je šikana nebo fungování sociálních sítí. Tento film má určitě zajímavý námět a hodnotnou myšlenku, avšak podle mě je krátkometrážní film povedenější.

• 18.11.2016  14:26

Jsem nadšená z každého nového střípku ze světa HP, a proto jsem na Fantastická zvířata dlouho netrpělivě čekala. Po zhlédnutí jsem však přesvědčena o tom, že by byl lepší nápad vydat je v knižní podobě. Během sledování jsem se totiž sice dobře bavila, ale po dvou dnech jsem trochu na rozpacích, když přemýšlím, o co tam vlastně šlo. Mám pocit, že vizuální stránka a speciální efekty jsou tam na úkor příběhu, na který jsem se tak těšila. Ten by mohl být daleko lépe vypracován, pokud by zkrátili nebo přímo vypustili několik akčních scén, které na mě působily rušivě. Za další rušivý element považuji většinu vtipných scén. Mám ráda, když ve filmech vtip působí přirozeně, kdežto zde je zjevné, že byl vytvořen jen proto, aby se diváci pobavili a ve výsledku vyvolávají trapný dojem. Fantastická zvířata také postrádají kouzelnou atmosféru filmů o Harry Potterovi a působí příliš civilně. O kouzelnickém světě samotném jsme se mnoho nového nedozvěděli. Musím však vyzdvihnout Eddieho Redmaynea, jehož jsem si oblíbila v jiných filmech a který ztvárnil hlavní postavu bezchybně – Newta Scamandera si ráda budu představovat jako Eddieho, na rozdíl od Daniela Radcliffa, který pro mě nikdy nebude Harry Potter. Samotný příběh by se mi líbil, ale mnohem raději bych si ho vychutnala v knize, kde by nešlo o to, učinit velkolepý dojem na diváky. Nicméně Fantastická zvířata přijímám jako poměrně povedenou součást kouzelnického světa, na niž se ráda podívám znovu a budu doufat, že v dalších filmech se dočkáme toho výborného propracovaného příběhu, který J. K. Rowling slibuje.

• 6.7.2016  18:27

Není na škodu čas od času vidět nějaký hodně špatný film. O to víc ocením ty dobré. Navzdory zdejšímu poměrně vysokému hodnocení a příznivým komentářům mě dost překvapilo, když se z toho vyklubala ta nejméně vtipná komedie, co jsem v poslední době viděla. Nejodpudivěji na mě působily rasistické vtipy na účet čínského studenta a zesměšňování dívky se zdravotním omezením, obzvlášť když ani jeden z nich v příběhu nehrál žádnou roli. Nevím také, komu má připadat vtipné znásilnění nebo pronásledování a obtěžování vyhlédnutých romantických nebo sexuálních objektů. Pokud je Sixteen Candles opravdu typickou ukázkou komedií z 80. let, alespoň vím, že se jim mám vyhýbat.

• 15.4.2016  18:04
    Saulův syn (2015)

Snad nikdy jsem neviděla syrovější filmové zpracování vyhlazovacího tábora. Film nás vrhne doprostřed chaotického, odosobněného procesu, v němž jde o co nejrychlejší zbavení se lidí, degradovaných na pouhé homogenní masy. Tvůrci se snažili o co nejrealističtější zobrazení, a proto nejsme ušetřeni drsných scén. Vidíme však jen malé fragmenty, neboť nám není dovoleno rozhlédnout se kolem sebe a o tom, co se kolem děje, vypovídá především zvuk. Čeho si hned všimneme je, že namísto hudby slyšíme pouze neustálý hluk a křik, který prohlubuje dojem, že jsme skutečně na místě dění. Avšak mám trochu problém s příběhem. Scénáristka Clara Royer během besedy na Univerzitě Karlově řekla, že jim šlo o to, zobrazit příběh robota, zbaveného lidského prožívání, v němž se najednou probudí lidskost. Hlavní postavu jsme však ve fázi „robota“ prakticky neměli možnost poznat, neboť téměř ihned objeví chlapce, který v něm má lidskost vyvolat. A i poté, co se tak stane a začne hledat rabína, nejsou u něj kromě fanatické snahy zajistit svému chlapci pohřeb zřetelné žádné emoce, tudíž jsem u něj „lidskost“ moc nevnímala. Saulův syn je nicméně silný a působivý film s velmi originálním zpracováním a myslím, že už jen kvůli tomu stojí za vidění.

• 24.2.2016  19:49
    Tak tohle je můj život (TV seriál) (1994)

U nás tento seriál není příliš známý, ale jak jsem pochopila, tak v některých zemích je vnímán jako ten nejlepší seriál pro mládež a je považován za kult. Já s tím nemohu než souhlasit. Americké teen seriály většinou vyprávějí o lidech, kteří nepřipomínají nikoho, koho známe, a kteří prožívají věci, které jsou vzdálené realitě, v níž většina z nás žije. My So-Called Life je však realistický. Hlavní postavy jsou z obyčejných rodin, chovají se rozumně a pochopitelně a řeší otázky, jež se týkají většiny dospívajících. Díky tomu je snadné ztotožnit se s Angelou a cítit se jako součást příběhu. Připadalo mi, že jsem se vrátila v čase a těch necelých devatenáct hodin jsem strávila ve flanelové košili běháním po střední skole, rozmlouváním s přáteli na dívčích toaletách a toužebným očekáváním, že na chodbě zahlédnu toho chlapce, do něhož jsem tajně zamilovaná. Jordan Catalano je ztělesněním školních platonických lásek. Je těžké vyjádřit, čím mě My So-Called Life tolik zasáhlo, ale snad nikdy jsem se nesetkala se seriálem, který by mi navodil tak silnou a příjemnou nostalgii.

• 29.1.2016  10:23

Příliš jsem toho od tohoto seriálu neočekávala, ale záhy jsem byla ráda, že jsem si zvolila právě jej. Když Kiko se svým synem Harutem poprvé vstoupí do školky pro děti z bohatých rodin, cítí se zahanbeně, protože se setkává jen s povýšeným chováním ostatních matek, které se ji snaží přimět, aby i s Harutem odešla jen proto, že nemá majetného manžela. Kiko však brzy zjišťuje, že se tyto dámy pohrdavými výrazy a neustálou vzájemnou nevraživostí a pomluvami snaží skrýt rozličné problémy, jako jsou majetničtí manželé, šikana ze strany tchyně, nevěra, závislosti či finanční potíže. Je zde všudypřítomné (sebe)obviňování kvůli tomu, že nesplňují očekávání okolí a nejsou těmi dokonalými ženami, které v okamžiku narození dítěte přestávají být individuálními bytostmi a nadále jsou už jen matkami, co pro své potomky vše obětují. Je zarážející, že se zde v podstatě setkáváme jen s ženskými postavami, následkem čehož se zdá se, jako by otcové byli vyloučeni z rodinného života. Je trochu klišé, že Kiko se jakožto hlavní postava jako jediná o všechny kolem sebe zajímá a všetečně se jim snaží pomoci, ale nakonec možná může být vzorem, který nám připomíná, jak je důležitá laskavost a že bychom všichni měli myslet na své vlastní štěstí a nežít svůj život pro jiné. Vedle toho, že seriál řeší závažná témata, má zároveň příjemnou atmosféru a u sledování jsem se bavila.

• 16.1.2016  20:44

Film o odvaze postavit se společnosti, ochotě měnit staré zvyklosti, snaze změnit svět k lepšímu, zhoubnosti fanatického náboženství a především o tom, jak klíčovou roli hraje vzdělání nejen v našem životě jakožto jedinců, ale i v celé společnosti. Kéž by na světě bylo víc takových lidí, jako je Malala.

• 25.9.2015  10:57
    Pán času (TV seriál) (2005)

Na sci-fi moc nejsem, ale chtěla jsem viděla alespoň několik prvních řad, abych věděla, o co vlastně jde, když o Dr. Who tolik lidí básní. Nečekala jsem, že během dvou měsíců zhlédnu celých dosud natočených osm řad a potom budu netrpělivě čekat na další. Vlastně mě to bavilo už od první epizody, ale až během šesté řady jsem si seriál zamilovala a pochopila, proč se těší tak mimořádné popularitě. Zpočátku jde spíše o krátké příběhy v jednotlivých epizodách, ale postupně se celými řadami začnou táhnout komplexní zápletky, které seriálu dodávají na celistvosti a napětí. Je zajímavý nápad, že Doktor po smrti mění jak podobu, tak i povahu, protože díky tomu jeho postava nikdy nepřestane nudit, i když mě mrzelo, když byl nahrazen Matt Smith.

• 11.8.2015  11:13
    Impractical Jokers (TV pořad) (2011)

Parta čtyř přátel se na střední škole společně začala bavit tím, že si ze sebe před ostatními lidmi dělali legraci, a o mnoho let později jim bylo umožněno začít točit pořad v podobném stylu. Spíše než reakce lidí sledujeme samotné tvůrce, to, jak se snaží vzájemně si ukládat trapné úkoly, jak je pro ně těžké je splnit a jak se u toho všeho baví. Díky tomu, že působí jako obyčejní lidé, co mají své hranice a často úkoly odmítají, je snadné se s nimi identifikovat a cítit se trapně společně s nimi. Zároveň oceňuji, že se jim daří zesměšňovat spíše sami sebe navzájem než druhé. Nejedná se zrovna o intelektuálně náročnou zábavu, ale ráda se občas zasměju, což se mi u Impractical Jokers vždy podaří. Během dvou let a půl, co to sleduji, jsem si tvůrce oblíbila, zejména Sala, kterého Joe v jednom z pravidelných video chatů výstižně popisuje jako „a giggly cuddly teddy bear“.

• 11.8.2015  10:38

Vzhledem k tomu, že je to romantický film, asi je špatně, že jsem hlavnímu páru nepřála, aby spolu zůstali. Trochu pochybuji, že Ellis začal Adaline respektovat soudě podle toho, jak se k ní od začátku choval – pronásledoval ji, ignoroval její odmítání, přesvědčoval ji, aby se s ním sešla, zjistil si, kde pracuje i kde bydlí. Navíc mi jejich vztah přišel poněkud incestní. Kdyby byl jejich vztah ztvárněn jinak, možná bych film ocenila mnohem více, protože jinak byl originální a poutavě zpracován.

• 3.5.2015  13:23
    Wood Job! (2014)

Velmi příjemný a milý snímek plný úsměvných scén, který ve mně na okamžik probudil touhu přidat se k Júkimu a žít v zapadlé horské vesničce, kde to voní dřevem a život plyne poklidným tempem. Dokonale jsem se odreagovala a pobavila. Musím se přiznat, že ačkoli je Šinobu Jaguči jedním z mých oblíbených režisérů, od tohoto filmu jsem toho moc nečekala, a o to víc jsem si ho užila. Už teď se těším na jeho další.

• 19.4.2015  16:38
    Anego (TV seriál) (2005)

V podstatě celý seriál se odehrává ve firmě, kde pracují stálí zaměstnanci a dočasné zaměstnankyně, vykonávající podřadnou práci a od nichž se očekává, že se do několika let vdají a odejdou. Lze zde pozorovat, jak taková japonská firma funguje, jaké jsou vztahy mezi personálem, a jaký život má třicátnice, jež se stále neprovdala a řeší problémy lidí okolo sebe a na hledání vlastního štěstí nemá mnoho času, ačkoli se zoufale touží provdat.

• 24.12.2014  15:01
    Gwaenchana, sarangiya (TV seriál) (2014)

Prostředí psychiatrie poskytuje seriálu velmi zajímavé příběhy lidí, kteří mají rozličné psychické problémy. Vlastně jsem si snad až do poloviny říkala, že bych byla spokojená, pokud by se věnovali jen těmto záležitostem a úplně vynechali romantickou linii, ale pak se ukázalo, že ta s tím taky souvisí a naopak seriál nabral na poutavosti. Hlavnímu páru jsem skutečně věřila, že jsou do sebe zamilováni a navíc měli naprosto normální vztah – většinou se během celého korejského seriálu pár vezme tak jednou za ruku. Také oceňuji absenci milostného trojúhelníku a podobných prvků, které mě v korejských seriálech iritují, a překvapivě se mi celkem líbila i hudba. Jen těžko bych hledala něco, co bych měla vytknout. Opravdu It's Okay, That's Love hodnotím vysoko a řadím ho mezi ty nejlepší korejské seriály, co jsem viděla.

• 28.9.2014  17:03
    Mall (2014)

Po dlouhých letech čekání je Joeův film konečně na světě. Očekávání jsem měla poměrně vysoká a první zhlédnutí mě spíše zklamalo, ale po druhém musím hodnocení zvednout. Největší výhrou scénáře je režisérovo netradiční pojetí, které dokáže proměnit i sebenudnější příběh. Tento příběh mi ovšem nudný nepřišel, ačkoli v něm vlastně o moc nejde. Mall je temný film, který sleduje pár hodin pomatení mysli a bestiální zvrácenosti jedinců, která může mít na okolí nezvratný dopad. Syrové zobrazení odvrácené strany naší společnosti mě zasáhlo a uvrhlo do chmur. Film je samozřejmě doprovázen vynikající hudbou. Joe Hahn dokázal, že své řemeslo umí a jsem zvědavá na jeho další díla – snad si příště vybere scénář se silnějším dějem.

• 18.8.2014  22:04

Osvěžující film hýřící elegancí a vtipem. Mám ráda filmy odehrávající se v meziválečném období a tento mě opravdu potěšil. Půvabná moderní dáma, užívající si svobody, se dostane do honosného sídla konzervativní britské rodiny ctící tradice. Následuje nevyhnutelný spor, stejně jako odhalování pravých osobností postav a jejich příběhů. Jestli vás baví záležitosti typu Downton Abbey, určitě doporučuji ke zhlédnutí.

• 18.8.2014  14:02

Film plyne pomalu a poklidně a vypráví o talentovaném hudebníkovi, zklamaném z hudebního průmyslu, a jeho vztahu ke středoškolské dívce, která se do něj na první pohled zamilovala a stejně jako on se našla v hudbě. Když se však z ní a jejích dvou spolužáků mají stát nové hvězdy, jejího partnera čeká těžké rozhodnutí. Příběh je jednodušší a nevybočující, nicméně je emotivní a odehrává se v atraktivním hudebním prostředí. Herecké obsazení je příjemné, ovšem Óhara Sakurako mi nebyla moc sympatická. Od filmu jsem očekávala něco více a určitě se nezařadí mezi mé oblíbené, ale večer mi zpestřil.

• 11.8.2014  19:37

Knižní předlohu jsem přečetla během několika hodin a byla jsem zvědavá, jak ji převedli do filmové podoby. I napříč mému nízkému hodnocení si nemyslím, že je film špatný. Jestli si ho pustí někdo, kdo knihu nečetl, věřím tomu, že bude spokojený, jenže já ji mám pořád před očima. Filmoví tvůrci totiž někdy naprosto bezdůvodně změnili, co se dalo a vypustili spoustu důležitých a zajímavých částí, na které jsem se těšila. Jestli si chcete Stoletého staříka plně užít, sáhněte po knize, ale jestli to z nějakého důvodu není možné, zřejmě se budete bavit i u filmu.

• 7.8.2014  13:33
    Gaeineui chwihyang (TV seriál) (2010)

Tento seriál dlouho odkládala, ale vzhledem k tomu, že je to tady jeden z nejoblíbenějších a nejčastěji hodnocených korejských seriálů, konečně jsem se do něj pustila. Prostředí architektů na mě působilo nevšedně, jelikož jsem se s ním mnohokrát nesetkala. Osobně nemám ráda, když je seriál z velké části postaven na tom, že ženu někdo považuje za muže nebo třeba heterosexuála za gaye. Vyvažovala to vynikající Son Ye-jin, která navíc hrála velmi sympatickou postavu. Oceňuji, že se postavy chovaly celkem rozumně a pochopitelně, což u korejských počinů bohužel není pravidlem. Trpěla jsem u hudby, která je pro tyto seriály také typická. Jednou chci u jejich seriálu slyšet rock, namísto těch příšerných slaďáků. Také jsem očekávala o něco více humoru. Poslední epizody mi však nepřipadaly jako obvykle nudné a zbytečně natahované, naopak jsem byla neustále napjatá, co se tam bude dít, což hodnotím jako velké plus. Celkově pro mě byly chvíle s Personal Taste příjemné a docela ráda bych se do toho světa znovu vrátila, ale když jej porovnám s ostatními korejskými seriály, co jsem zatím viděla, tak ho vidím jako průměr.

• 20.7.2014  16:56
    Jin (TV seriál) (2009)

Jin má velmi zajímavý nápad a působivé scény zejména v první epizodě, které u mě navodily dojem, že se celý seriál bude držet takové tajemné atmosféry, což se bohužel nestalo. Ačkoli mi celkové téma připadá originální a napínavé, jednotlivé epizody řešily spíše obyčejný život v 19. století, aniž by se tam dělo něco výraznějšího. Takto vyznívaly realističtěji, ale bohužel také nudněji. Druhá řada sice nabízí vysvětlení, jak celý příběh dopadne, což by mě opravdu zajímalo, ovšem sledování jednotlivých epizod mě ani trochu neláká. Neoceňuji ani to, že nám každá epizoda nabízí nechutné detailní záběry operací, na druhou stranu je však seriál i celkem poučný. Slabé 4 hvězdičky.

• 7.7.2014  16:52
    Modlitby za Bobbyho (TV film) (2009)

Také se mi nelíbilo televizní zpracování, které se snaží celý film degradovat na laciné dílo, ale přesto je dobře, že něco podobného vzniklo. Protože stále existuje příliš mnoho lidí, co se slepě oddávají náboženství a blahořečí je pro jejich údajné nabádání k dobru a lásce, ale pro samé recitování svatých knih zapomínají sami přemýšlet a vnímat lidi kolem sebe a skutečně se snažit dobro a lásku šířit. K tomu, aby si uvědomili, co je vlastně správné, je bohužel někdy přiměje jen podobná tragédie, když už je pozdě to napravit. Snad filmy jako je tento alespoň trochu přispějí k tomu, aby si to někteří uvědomili včas.

• 6.7.2014  21:19
    Mr. Brain (TV seriál) (2009)

Kriminální seriály ani filmy téměř nesleduji, tudíž nemohu moc srovnávat. Mr. Brain stojí na výborné hlavní postavě Cukuma Rjúsukeho, nekonvenčního milovníka banánů, kterého mají ostatní tendenci neposlouchat, dokud se neukáže, že měl zase pravdu. Samozřejmě ho doplňují další zajímavé postavy, ačkoli méně výrazné. Přiznám se, že mě seriál začal pořádně bavit až třetím dílem a na konci jsem se opět začínala nudit, ale ty prostřední díly jsem si velmi dobře užila. Líbilo se mi, že i zločiny, z nichž některé vypadaly jako z hororu, byly ztvárněny s humorem, takže jsem se nakonec smála. Škoda, že nepřidali více dílů, co by se udržely na úrovni těch nejlepších epizod a co by rozpracovaly další vývoj, protože toto dílo má určitě potenciál.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12