Maemi

Maemi

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 31.3.2020  15:46
    Please Like Me (TV seriál) (2013)

Sice mi trvalo se do toho dostat, ale nakonec je z toho jeden ze seriálů, po jejichž skončení přemýšlím, co se svým životem, a marně se snažím najít něco podobně dobrého, co by mi v životě zaplnilo vzniklé prázdné místo. Svěží, vtipné, milé, emotivní.

• 25.12.2019  18:43

Tento film nám může pomoci pochopit, proč je americká společnost tak mimořádně citlivá na veškeré projevy, které by mohly alespoň vzdáleně připomínat rasismus. Při sledování se mi hlavě utvářel obraz konzervativního bílého muže, který chce opět udělat Ameriku velkou, a nenávidí všechny, kteří se nějakým způsobem odlišují od něj samotného, ať už se jedná o jiná etnika, o odlišnou sexuální orientaci nebo třeba o ženy. Smutné, znepokojující, důležité.

• 5.12.2019  11:59

Velmi zábavné. Bahňáci si natáčení zjevně užívali a jejich podzemní říše nemá chybu.

• 1.12.2019  20:01

Ronja je evropská sestra amerických klasických dětských fantasy filmů, jako je Labyrint, Temný krystal nebo i Nekonečný příběh. Oproti nim je zasazena do světa podobnějšího tomu našemu a postrádá epický příběh. Já ji mám však nejraději. Pustila jsem si ji po dlouhých letech a užila jsem si to snad více než v dětství. Hodně jsem se nasmála a velmi mě bavilo toulat se divokými severskými lesy, seznamovat se s roztomilými i děsivými kouzelnými bytostm i schovávat se v jeskyni s rebelskými dětmi, které měly dost dosavadního drsného života zločinců a v sobě navzájem nalezly příslib lepší budoucnosti.

• 23.11.2019  19:07

Během posledního týdne jsem viděla čtyři americké vánoční filmy ze 40. let a tento je z nich nejznámější, ale také nejslabší a schází mu ta kouzelná atmosféra. Drtivá většina filmu se totiž točí převážně kolem podnikání a je poměrně nudná a smutná a jen občas je prosvětlena vtipnou scénou. Dá se to brát jako příběh o existenciální krizi muže, který byl v mládí donucen vzdát se osobního štěstí a zůstat v rodném domě, převzít otcův podnik a dělat věci, za které by se dříve styděl. Když se objeví zdánlivě neřešitelné finanční problémy, uvědomí si, že zahodil veškeré své sny a plány kvůli životu, který nikdy žít nechtěl, a rozhodne se pro smrt. Smysl svého života pozná, až když mu je ukázáno, co udělal pro ostatní: nejen pro své nejbližší, ale i pro celé město, protože to byl velmi vlivný člověk. Jeho osobní štěstí je nepodstatné. Film má jisté kvality a propracovaný příběh, ale pro jeho depresivní atmosféru a ještě depresivnější sdělení bych se k němu nevracela jako k vánočnímu filmu, protože od těch obvykle očekávám, že budou pozitivnější.

• 31.10.2019  18:10
    Tohle jsme my (TV seriál) (2016)

Až během třetí řady jsem si všimla, že brečím už po několika vteřinách každého dílu a slzy mi tečou ještě nějakou dobu po skončení. Možná je to citové vydírání, ale strašně dobré. Je to pro mě rozhodně nejlepší současný americký seriál, na jehož nové epizody se nejvíc těším. Mám téměř pocit, že je to osudové setkání.

• 29.10.2019  07:55

Dívka se svěří svému učiteli, že ji napadl jeden chlapec, a tak učitel jde a donutí chlapce, aby se přidal k jeho divadelnímu souboru a s dotyčnou dívkou hrál mileneckou dvojici. Onen chlapec se krátce předtím se svou partou pokusil znásilnit jiného chlapce, tudíž to byl regulérní zločinec. Dívka samozřejmě zjistí, že to byla jen maska a do chlapce se zamiluje. Je to další romantický příběh o napraveném grázlovi, který vlastně celou dobu byl jen nešťastný a nevyzrálý a potřeboval, aby ho někdo zachránil. Příběh, který všichni známe, je zde však poměrně hezky zpracovaný, doprovází ho dobrá hudba a je příjemné vidět ho v jiném prostředí než na americkém předměstí.

• 26.10.2019  20:02
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Dost možná je to ta nejlepší pohádka z posledních let, kterou jsem viděla. Má krásnou atmosféru i zajímavé postavy, moderní a naprosto nepohádkové prvky, které v průběhu celého filmu překvapují, ale především je opravdu vtipná. Rozhodně se k ní budu vracet.

• 13.9.2019  15:59
    Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

JD není cool. Jeho zájmy někteří označují za staromódní, zženštilé nebo prostě podivínské, a jeho humor většinou chápe jen on sám. Dorian se ale nesnaží změnit a vždy zůstává sám sebou. Občas působí jako vedlejší postava sekundující ostatním postavám, které jsou všechny taktéž osobité a dotažené do krajnosti, ať už se jedná o Dorianova mentora, který se snaží být za každou cenu zlý a nikdy nedat najevo jedinou pozitivní emoci, o sexistického primáře posedlého sladkostmi, anebo o údržbáře, který za celou dobu snad neřekl jedinou pravdivou věc. Sice jsem konec neoplakala, ale celý seriál mě dokonale bavil a určitě mi bude chybět.

• 11.8.2019  08:56

Malá mořská víla se zamiluje do pasáka a stane se člověkem, aby mohla pracovat v nevěstinci. Nepohádková interpretace známé pohádky, která je zde zobrazena úžasnou nelíbivou animací a zasazená do drsného a špinavého světa, ale ponechává si temnou poetiku. Navíc s výbornou hudbou.

• 8.5.2019  13:18
    Dívka (2018)

Od většiny filmů s transexuální tématikou můžeme očekávat, že hlavním tématem bude postupné uvědomování si transexuality, snaha nalézt odvahu dát to najevo blízkým a boj s jejich nepochopením. Naše hrdinka toto období již překonala a její transexualita je nám předložena jako fakt; vystupuje zde jako dívka, která je zatím v těle chlapce, nikoli jako chlapec, který se cítí být dívkou, a celé její okolí ji tak také vnímá. V centru pozornosti filmu tudíž nestojí samotná transexualita jakožto problém, nýbrž Lařino vnitřní prožívání, protože to, že se jí dostalo přijetí blízkými, neznamená, že ona přijala sebe samu.

• 29.4.2019  15:57

Mezi mým prvním a druhým zhlédnutím uplynulo více než deset let a třetí zhlédnutí rozhodně neplánuji dříve než za dalších deset let. V obou případech mě film emocionálně odrovnal. Tak silné, tak dobré.

• 14.1.2019  21:24

Asi půjdu trochu proti proudu. Na úvod upozorňuji, že o Queen v podstatě nic nevím a znám pouze několik nejznámějších písní, a na Bohemian Rhapsody jsem šla s nadějí, že si doplním hudební vzdělání. To mi však film bohužel nesplnil. Přišel mi velmi povrchní. Samotnému zpracování se dostalo velké péče, avšak příběh je odbytý. Freddieho příběh je zobrazen pouze útržkovitě a přitom legenda jako on by si zasloužila propracovanější příběh s větší hloubkou. O něm jako o člověku se nedozvíme prakticky nic, protože je zde zobrazen s odstupem jako výstřední, sebestředný, rozervaný idiot, ale jeho psychologie není vykreslena. Proto mi nebylo umožněno vytvořit si k němu blízkost, a když oznámil nemoc, nijak to na mě emočně nezapůsobilo. Nepomohl tomu ani výběr herce – Malekovi jsem to prostě nevěřila a jako Freddieho jsem ho neviděla. Zbytek kapely měl obsazení zdařilejší, ale bohužel se jim nedostalo prostoru a jako jednotlivce jsme je nemohli poznat. Jako poslední výtku uvedu podbízivé záběry na kočky. Jsem sice milovnice koček, ale jediný účel těchto záběrů byl, aby divák řekl „aww“. Bohemian Rhapsody není špatný film, ale mohl být daleko lepší.

• 18.11.2018  11:12

S tímto dílem mám podobný problém jako s tím předchozím. Děj by se dal podrobně popsat v několika větách, a přesto se filmu podařilo ho natáhnout na více než dvě hodiny pomocí nekonečných akčních scén, vizuálních efektů, hloupých romantických zápletek, samoúčelně roztomilých zvířat a trapných vtipů, které ději nic nepřináší. Film jako celek na mě působí jako zmatený slepenec vzájemně nesouvisejících scén a příliš velký význam je kladen na vizuální stránku. Ovšem na rozdíl od prvního dílu tento alespoň nabízí poměrně hodně nových informací z kouzelnického světa, byť některé detaily z kánonu jsou pozměněny, a stejně tak přichází s nějakým slibným příběhem, kdežto v prvním díle šlo jen o honění zvířat po New Yorku a sledování zvláštního chlapce ze sirotčince, které zdánlivě nikam nesměřovalo. Oceňuji také odkazy, které by divák nepochopil bez znalosti HP přinejmenším ve filmové podobě (ale kdo ty filmy nezná?). A přiznávám, že jakmile se ozvala hudba z HP, tekly mi slzy.

• 18.11.2018  10:55

Není to příběh o outsiderech, kteří jsou na svou odlišnost pyšní a vždy vědí, co říct, a sypou se z nich cynické poznámky a břitké odpovědi. Zde je hlavní postavou nevýrazná a nesmělá dívka, co si přeje být „cool“, ale neví, co pro to udělat. Film nepřináší žádnou dramatickou zápletku, ale zato nabízí realistické zobrazení současných dospívajících i s jejich ponořením do sociálních sítí, jež mi místy připadalo až dystopické, ale pravděpodobně je reálné. Oceňuji realističtější zobrazení vztahů panujících na střední škole, které mají obvykle spíše podobu nezájmu a neosobní zdvořilosti než šikany, jakou ve filmech obvykle vídáme. Každopádně je to dílko především pro ty, kteří mají rádi pomalé filmy tak trochu o ničem.

• 20.8.2018  15:55
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Ještě během druhé řady jsem nevěděla, co si o Riverdale myslet. Potom mi došlo, že je třeba k němu přistupovat jako k parodii. Vyskytují se tu klišé, kýčovitost, překombinovanost, války gangů, starobylé snobské rody, telenoveloidní zápletky, špatné herecké výkony a další věci, které obvykle seriály snižují na hranici sledovatelnosti, jsou-li myšleny vážně. Riverdale si z nich však dělá legraci a je nutné to mít na vědomí, aby se pro vás stal zábavou, protože v opačném případě to bude jen další laciný teen seriál. Tři hvězdičky dávám proto, že si nejsem stoprocentně jistá, že to je opravdu zamýšleno jako parodie.

• 10.7.2018  21:53
    Believer (2018)

Je skvělé, když vlivní lidé využívají svou moc zodpovědně a hovoří o důležitých tématech. Tento dokument je příběhem Dana Reynoldse z Imagine Dragons, který se narodil a vyrostl v mormonské společnosti, tvořící většinu Utahu a jejíž víra odporuje vývoji moderní společnosti. Na konci Reynoldsových snah změnit společnost k lepšímu stojí festival Love Loud, pořádaný na podporu komunity LGBT+. Film ocení jen ti, kteří jsou schopni přijmout fakt, že tvůrci nebrojí proti mormonskému náboženství jako takovému, ale pouze proti zastaralosti jejich myšlenkového systému. Cílem je tedy jeho přetvoření v místo, kde se všichni budou cítit bezpečně a přijatí, aniž by museli zavrhnout svou víru. Spoustě diváků a divaček z ČR se tento postoj jistě bude zdát nepochopitelný.

• 3.6.2018  12:58
    Cheongchunsidae (TV seriál) (2016)

Seriál o pěti dvacátnicích, které spolu sdílí byt a přirozeně se stanou přítelkyněmi. Sledujeme život všech pěti z nich a odhalujeme jejich tajemství, tudíž zde není jedna hlavní postava a obzvláště je mi sympatické, že v centru díky tomu nestojí romantický vztah. Ačkoli se významná část nese v odlehčeném duchu, řeší se zde i závažnější, temnější témata. Stejně jako při sledování jiných korejských seriálů je nutno mít na paměti, že vznikal v odlišné kultuře a že zde jako standard bývají zobrazovány věci, které nám připadají zvláštní či přímo nepřípustné, obzvlášť co se týče romantických a rodinných vztahů, a neznalé diváky a divačky by mohly odradit. Zároveň je to však výborný způsob, jak lépe poznat korejskou společnost. Jedná se o jeden z nejlepších korejských seriálů, které jsem viděla, a určitě se pustím i do pokračování.

• 31.5.2018  08:42
    Já, Simon (2018)

Knižní předloha je jedna z nejhezčích knih žánru YA, kterou jsem četla, a je s podivem, že filmu se podařilo navodit stejnou atmosféru: lehkost, vtip, roztomilost. A k tomu výborné obsazení. Jistě se z filmu stane jedna z komedií, k níž se budu vracet, když budu chtít vidět něco milého, co mi zvedne náladu. Nebýt několika prvků, jako jsou rádoby dojemné proslovy a dav pod ruským kolem, bylo by to čistých pět hvězdiček.

• 30.1.2018  19:14
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Od doby, co jsem poprvé zhlédla všechny řady, už uběhl nějaký čas, ale plynoucí roky a sledování jiných seriálů mě jen utvrzují v tom, že v současném seriálovém světě zoufale chybí nějaký, který by se podobal Gilmorovým děvčatům. A tak mi nezbývá nic jiného než se vracet do Stars Hollow, kde se cítím příjemněji než ve většině jiných současných seriálů, které mi nedokáží mi navodit takovou "feel-good" atmosféru. Gilmorova děvčata si pouštím, když se chci cítit lépe, a vzhledem k tomu, že se jim to beze zbytku daří, pravděpodobně s nimi budu trávit ještě hodně času.

• 30.1.2018  18:54
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Přátelé jsou plní nevhodných nekorektních vtipů, které by dnes snad už neprošly, ale nedělá mi potíže je přehlížet, protože bych se nechtěla ochudit o možnost trávit čas s touto osobitou šesticí a alespoň na chvíli se cítit být jejich součástí. Potom není problém zhlédnout všech deset řad během dvou týdnů a následně se k jednotlivým dílům opakovaně vracet, protože mě nekonečné popíjení kávy v Central Perku nebo vysedávání v Moničině bytě nejspíš nikdy neomrzí. Protože kdo by nechtěl mít takové přátele?

• 5.11.2017  18:47

Tomm Moore zatím natočil pouhé dva filmy, ale oba jsou výjimečné. Pomocí obou seznamuje diváky po celém světě s irskou kulturou – v jednom se vznikem středověké iluminované knihy, ve druhém s legendami o mořských stvořeních zvaných selkie. Myslím, že připodobňování k tvorbě Mijazakiho Hajaa je opodstatněné, protože oba tvůrci pomocí úžasné animace zobrazují dětskýma očima vlastní mytologii, ale Moore pracuje s odvážnější a surrealističtější animací. Píseň moře je něžná a kouzelná pohádka a já bych si přála, abych Tomm Moore natočil ještě stovky podobných filmů.

• 20.5.2017  19:35
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Knižní předlohu jsem sice četla, ale nepamatuji si ji natolik, abych ji dokázala srovnat se seriálem, který na mě však v každém případě udělal daleko větší dojem. Je to temný příběh zobrazující, jak silný vliv může mít naše chování na druhé, ačkoli si toho nemusíme být vědomi, byť to jen zřídka vyústí v sebevraždu, pro niž se rozhodla hlavní ženská hrdinka. Tu k ní dohnaly jak činy, které se na první pohled nezdají tak významné a s nimiž se v nějaké míře setkáváme všichni, jako jsou pomluvy či ignorance, ale i závažné zločiny. Nebýt zanechaných vzkazů, mnozí by si nikdy neuvědomili, jaký dopad měly na dívku jejich činy, a dál by žili v nevědomosti – čili tak, jako my v běžném životě. Musím vyzdvihnout i zajímavé prolínání přítomnosti s minulostí a výbornou hudbu.

• 30.12.2016  20:11

Většina Disneyovek je zasazena do letního období, kdy na zelených loukách ozářených sluncem kvetou barevné květiny a poletují motýlci, tudíž mrazivá zimní krajina pokrytá sněhem působí jako milé zpestření. Osvěživě působí i to, že centrální úlohu v celém filmu nehraje romantická láska, nýbrž hledání a přijetí vlastního já a sourozenecký vztah. Romantická láska se tam ve vedlejší úloze vyskytuje, ale není podle modelu „princ uvidí princeznu, na první pohled se zamiluje, políbí ji a mají svatbu“, ale působí daleko přirozeněji a reálněji. Je pravda, že na mě vtipné scény mnohdy působily přehnaně a násilně, avšak nepřesahovaly hranice vkusu a chvíle, kdy jsem se usmála, převažovaly nad těmi, kdy jsem se cítila trapně. Frozen považuji za podařenou moderní pohádku a nezlobila bych se, kdyby se Disneyho tvorba nadále ubírala jejím směrem.

• 11.12.2016  14:25

Původní krátkometrážní film mě nadchl a proto jsem se velmi těšila i na celovečerní film. Vytvoření světa, kde je homosexualita normou a heterosexuálové jsou diskriminovanou menšinou, je výborný nápad s velkým potenciálem. Čekala jsem však, že to bude podáno jako převrácená verze našeho reálného světa, avšak výsledek na mě realisticky nepůsobil a měla jsem problém se ztotožněním. Svět vytvořený Kim Rocco Shields je obývaný výhradně náboženskými fanatiky a jejich víra je podávána jako jediný důvod jejich nenávisti vůči heterosexualitě. Tato nenávist je dovedena do krajnosti a je považována za standard, což nepůsobí věrohodně, jelikož je děj zasazen do současnosti a takto vyhrocenou celospolečenskou nenávist si v moderním světě nedokáži představit. Téměř všichni homosexuálové jsou zde vyobrazeni v negativním světle, protože dle logiky tohoto filmu všichni, co nejsou členy menšiny, stojí proti menšině. Tento film má určitě zajímavý námět a hodnotnou myšlenku, avšak podle mě je krátkometrážní film daleko povedenější.

• 18.11.2016  14:26

Jsem nadšená z každého nového střípku ze světa HP, a proto jsem na Fantastická zvířata dlouho netrpělivě čekala. Po zhlédnutí jsem však přesvědčena o tom, že by byl lepší nápad vydat je v knižní podobě. Během sledování jsem se totiž sice dobře bavila, ale po dvou dnech jsem trochu na rozpacích, když přemýšlím, o co tam vlastně šlo. Mám pocit, že vizuální stránka a speciální efekty jsou tam na úkor příběhu, na který jsem se tak těšila. Ten by mohl být daleko lépe vypracován, pokud by zkrátili nebo přímo vypustili několik akčních scén, které na mě působily rušivě. Za další rušivý element považuji většinu vtipných scén. Mám ráda, když ve filmech vtip působí přirozeně, kdežto zde je zjevné, že byl vytvořen jen proto, aby se diváci pobavili a ve výsledku vyvolávají trapný dojem. Fantastická zvířata také postrádají kouzelnou atmosféru filmů o Harry Potterovi a působí příliš civilně. O kouzelnickém světě samotném jsme se mnoho nového nedozvěděli. Musím však vyzdvihnout Eddieho Redmaynea, jehož jsem si oblíbila v jiných filmech a který ztvárnil hlavní postavu bezchybně – Newta Scamandera si ráda budu představovat jako Eddieho, na rozdíl od Daniela Radcliffa, který pro mě nikdy nebude Harry Potter. Samotný příběh by se mi líbil, ale mnohem raději bych si ho vychutnala v knize, kde by nešlo o to, učinit velkolepý dojem na diváky. Nicméně Fantastická zvířata přijímám jako poměrně povedenou součást kouzelnického světa, na niž se ráda podívám znovu a budu doufat, že v dalších filmech se dočkáme toho výborného propracovaného příběhu, který J. K. Rowling slibuje.

• 6.7.2016  18:27

Není na škodu čas od času vidět nějaký hodně špatný film. O to víc ocením ty dobré. Vzhledem ke zdejšímu poměrně vysokému hodnocení a příznivým komentářům mě dost překvapilo, když se z toho vyklubala ta nejméně vtipná komedie, co jsem v poslední době viděla. Nejodpudivěji na mě působily rasistické vtipy na účet čínského studenta a zesměšňování dívky se zdravotním omezením, obzvlášť když ani jeden z nich v příběhu nehrál žádnou roli. Nevím také, komu má připadat vtipné znásilnění nebo pronásledování a obtěžování vyhlédnutých romantických nebo sexuálních objektů. Pokud je Sixteen Candles opravdu typickou ukázkou komedií z 80. let, alespoň vím, že se jim mám vyhýbat.

• 15.4.2016  18:04
    Saulův syn (2015)

Snad nikdy jsem neviděla syrovější filmové zpracování vyhlazovacího tábora. Film nás vrhne doprostřed chaotického, odosobněného procesu, v němž jde o co nejrychlejší zbavení se lidí, degradovaných na pouhé homogenní masy. Tvůrci se snažili o co nejrealističtější zobrazení, a proto nejsme ušetřeni drsných scén. Vidíme však jen malé fragmenty, neboť nám není dovoleno rozhlédnout se kolem sebe a o tom, co se kolem děje, vypovídá především zvuk. Čeho si hned všimneme je, že namísto hudby slyšíme pouze neustálý hluk a křik, který prohlubuje dojem, že jsme skutečně na místě dění. Avšak mám trochu problém s příběhem. Scénáristka Clara Royer během besedy na Univerzitě Karlově řekla, že jim šlo o to, zobrazit příběh robota, zbaveného lidského prožívání, v němž se najednou probudí lidskost. Hlavní postavu jsme však ve fázi „robota“ prakticky neměli možnost poznat, neboť téměř ihned objeví chlapce, který v něm má lidskost vyvolat. A i poté, co se tak stane a začne hledat rabína, nejsou u něj kromě fanatické snahy zajistit svému chlapci pohřeb zřetelné žádné emoce, tudíž jsem u něj „lidskost“ moc nevnímala. Saulův syn je nicméně silný a působivý film s velmi originálním zpracováním a myslím, že už jen kvůli tomu stojí za vidění.

• 24.2.2016  19:49
    Tak tohle je můj život (TV seriál) (1994)

U nás tento seriál není příliš známý, ale jak jsem pochopila, tak v některých zemích je vnímán jako ten nejlepší seriál pro mládež a je považován za kult. Já s tím nemohu než souhlasit. Americké teen seriály většinou vyprávějí o lidech, kteří nepřipomínají nikoho, koho známe, a kteří prožívají věci, které jsou vzdálené realitě, v níž většina z nás žije. My So-Called Life je však realistický. Hlavní postavy jsou z obyčejných rodin, chovají se rozumně a pochopitelně a řeší otázky, jež se týkají většiny dospívajících. Díky tomu je snadné ztotožnit se s Angelou a cítit se jako součást příběhu. Připadalo mi, že jsem se vrátila v čase a těch necelých devatenáct hodin jsem strávila ve flanelové košili běháním po střední skole, rozmlouváním s přáteli na dívčích toaletách a toužebným očekáváním, že na chodbě zahlédnu toho chlapce, do něhož jsem tajně zamilovaná. Jordan Catalano je ztělesněním školních platonických lásek. Je těžké vyjádřit, čím mě My So-Called Life tolik zasáhlo, ale snad nikdy jsem se nesetkala se seriálem, který by mi navodil tak silnou a příjemnou nostalgii.

• 29.1.2016  10:23

Příliš jsem toho od tohoto seriálu neočekávala, ale záhy jsem byla ráda, že jsem si zvolila právě jej. Když Kiko se svým synem Harutem poprvé vstoupí do školky pro děti z bohatých rodin, cítí se zahanbeně, protože se setkává jen s povýšeným chováním ostatních matek, které se ji snaží přimět, aby i s Harutem odešla jen proto, že nemá majetného manžela. Kiko však brzy zjišťuje, že se tyto dámy pohrdavými výrazy a neustálou vzájemnou nevraživostí a pomluvami snaží skrýt rozličné problémy, jako jsou majetničtí manželé, šikana ze strany tchyně, nevěra, závislosti či finanční potíže. Je zde všudypřítomné (sebe)obviňování kvůli tomu, že nesplňují očekávání okolí a nejsou těmi dokonalými ženami, které v okamžiku narození dítěte přestávají být individuálními bytostmi a nadále jsou už jen matkami, co pro své potomky vše obětují. Je zarážející, že se zde v podstatě setkáváme jen s ženskými postavami, následkem čehož se zdá, jako by otcové byli vyloučeni z rodinného života. Je trochu klišé, že Kiko se jakožto hlavní postava jako jediná o všechny kolem sebe zajímá a všetečně se jim snaží pomoci, ale nakonec možná může být vzorem, který nám připomíná, jak je důležitá laskavost a že bychom všichni měli myslet na své vlastní štěstí a nežít svůj život pro jiné. Vedle toho, že seriál řeší závažná témata, má zároveň příjemnou atmosféru a u sledování jsem se bavila.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12