Maemi

Maemi

okres Praha

50 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ima, ai ni jukimasu (2004)

  Ten nejkrásnější film, jaký jsem kdy viděla. Ani nedokáži popsat slovy jeho výjimečnou krásu. Kdykoli se mi v mysli vynoří vzpomínka na tento film, zasněně se usměju a mého srdce se ujme nevýslovná něha. Pokaždé mě očaruje kouzlo, které prostupuje jímavým příběhem o nesmrtelné lásce, doprovázeným úžasným zpracováním, bezchybným hereckým obsazením a čarokrásnou hudbou. Film doporučuji všem, kteří dokáží vnímat svět srdcem a ocení neobvyklé a dojemné filmy plné fantazie.

 • poster

  Titanic (1997)

  Každý má právo na svou srdcovku a tohle je ta má. Od doby, co jsem ho viděla poprvé, jsem se setkala se spoustou výborných filmů, ale všechny jsem vědomě či nevědomě srovnávala s Titanicem, který byl mou první filmovou láskou.

 • poster

  Cesta do fantazie (2001)

  V mých očích je to ten nejlepší film od mého oblíbence Mijazakiho Hajaa a jeden z nejlepších filmů vůbec. Originalita, kouzelné prostředí, podivní bohové, dokonalá animace a krásný příběh. Jak už název napovídá, film jen hýří fantazií a já po každém zhlédnutí ještě pár minut sedím před obrazovkou, uvnitř se celá chvěju a lapám po dechu. Nádhera... Je pravda, že film potěší všechny, co rádi sní, ale především ty, co dokáží přemýšlet srdcem. Co na sebe nejdříve nechají působit své pocity a dojmy a teprve potom se zamyslí, proč se jim film tak líbil, proč je výjimečný.

 • poster

  Můj soused Totoro (1988)

  Snad ten nejkouzelnější film, jaký jsem kdy viděla. Sympatická rodinka se přestěhuje do starého domu na venkov a dvě dcery se plny nadšení pouštějí do zkoumání okolí, díky čemuž objeví spoustu kouzelných tvorů. Celý film je neuvěřitelně milý, originální a plný fantazie a jeden záběr je krásnější než druhý. Samozřejmostí je výborná animace, která krásně zobrazuje japonský venkov a to ve všech úžasných detailech, a nechybí ani příjemná hudba, která podtrhuje atmosféru. Je pravda, že příběh je hodně jednoduchý, ale vždyť je to pohádka a myslím, že ta nejkrásnější pohádka vůbec.

 • poster

  Píseň moře (2014)

  Tomm Moore zatím natočil pouhé dva filmy, ale oba jsou výjimečné. Pomocí obou seznamuje diváky po celém světě s irskou kulturou – v jednom se vznikem středověké iluminované knihy, ve druhém s legendami o mořských stvořeních zvaných selkie. Myslím, že připodobňování k tvorbě Mijazakiho Hajaa je opodstatněné, protože oba tvůrci pomocí úžasné animace zobrazují dětskýma očima vlastní mytologii, ale Moore pracuje s odvážnější a surrealističtější animací. Píseň moře je něžná a kouzelná pohádka a já bych si přála, abych Tomm Moore natočil ještě stovky podobných filmů.

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Krásné, hřejivé, silné, navodí pocit radosti, ale i zvláštní melancholie. Prostě kouzelné. Přiznávám, že jsem film plně docenila až při třetím zhlédnutí.

 • poster

  3-iron (2004)

  Bin jip byl můj první korejský film vůbec a já jsem si po jeho zhlédnut vyčítala, že jsem se s jihokorejskou kinematografií do té doby nesetkala, protože jsem toužila vidět další a další podobné filmy. Je to zvláštní dílo s nezaměnitelnou atmosférou, kde je beze slov s citlivostí vykreslován jedinečný příběh, který ve mně dokázal vyvolat neskutečně silnou citovou odezvu.

 • poster

  Vrána (1994)

  Vrána v šumu svých křídel přináší překrásnou temnou báseň oslavující přátelství a lásku, která přetrvá i po smrti. Dle mě má mnohem silnější atmosféru než komiksová předloha.

 • poster

  Nana (2005)

  Nádherný a emotivní film, jenž v člověku dokáže otevřít části duše, které se zdály navždy zamčené. Dvě mladé ženy, tajemná rockerka Nana a optimistická, otevřená Nana, se náhodou setkají v hlavním městě Japonska a začnou spolu bydlet. I když jsou tak rozdílné, zdá se, že je dohromady svedl osud a brzy se stanou přítelkyněmi. Film vykresluje pocity hrdinek, nejrůznější formy lásky a vnitřní spory. Nechybí scény, které jsou pro mě pohlazení, a výtečná hudba. Pro Nanu mám zkrátka slabost, ať už pro tento film, pro seriál nebo pro mangu.

 • poster

  Requiem za sen (2000)

  Mezi mým prvním a druhým zhlédnutím uplynulo více než deset let a třetí zhlédnutí rozhodně neplánuji dříve než za dalších deset let. V obou případech mě film emocionálně odrovnal. Tak silné, tak dobré.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace