Vůně ženy (1992)

Strhující herecký výkon, opravdu nezapomenutelná podívaná a Al Pacinova řeč na konci nemá chybu...až z toho člověku běhá mráž po zádech. 95%

Tsotsi (2005)

Chvilkama to mělo spád, ale vcelku tomu dost chybělo, bylo to takový pospojovaný dohromady a člověk se ani nenaděje a už je konec...nevim.

Michael Collins (1996)

Pěkně natočený film, o dost zajímavé části evropské historie. Corkskej akcent prvotřídní a kvalitní herecké výkony. 85%

Strength and Honour (2007)

Z námětu filmu a hereckého obsazení se mohlo vyklubat něco úžasného. Bohužel, jak tomu asi americká režie chtěla, je to další srdceryvný příběh, až moc hrající na city. Dlouhé přemýšlení o osudu s emocionální hudbou v pozadí je ve filmu až moc. A ta drsnější část je dost vošizená. Mezi klady určitě patří Vinnie Jones, ten je neskutečnej a jeho cigošskej akcent nemá chybu. 60%

Moje levá noha (1989)

Úžasný herecký výkony, atentičnost, snímek kterej opravdu stojí za to vidět. Když se mluví o rolích postižených, všichni vyzdvihujou Dustina Hoffmana, jak krásně zahrál Rainmana, možná taky proto, že si lidi nic jinýho nepamatujou. V tomhle případě by Dustin mohl Danielovi jen tiše závidět...

Earth (2007) (TV film)

Krása. Na druhou stranu pětidílnej dokument BBC Earth - The power of the planet, kterej tady nikde nemůžu najít, u mě zabodoval mnohem víc. Ale i tak, krásná podívaná.

Solas (1999)

Víc takovejch filmů. Parádní psychologie postav a příběh obyčejných lidí. Tak obyčejných, že by jsme je v Americe snad ani nenašli. Výborně vygradovaná atmosféra, a kvalitní herecké výkony. 85%

Vítězové a poražení (1999)

Lepší film ze sportovního prostředí bohužel neznám. Kamera, střih, herci a našláplej soundtrack z toho dělá dokonalou podívanou. Konec možná trochu happy...ale co se dá od sportovního filmu čekat...9/10

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Docela zajimavej příběh, ale tak první půl hodinu. Pak se film dostane do seriálového rozměru. Moc dlouhý, chvílema nudný a pak tam pan režisér vystřelí Nostradamový konec...a člověk skoro lituje, že ztratil tři hodiny času tímhle zváštním patvorem.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Dobrej nápad s krátkým předfilmem, pár dobrejch fórků, ale zase na druhou stranu, nic moc. Zmatenej konec a cestou z kina jsem lehce litoval.