FIBO

FIBO

Česko

15 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 26.3.2013
  Who Wants to Be a Millionaire (TV pořad) (1998)

  V roce 1998 vznikla ve Velké Británii vědomostní televizní soutěž, v níž bylo možné vyhrát až milion liber po správném zodpovězení patnácti otázek. Jedná se o vůbec první verzi soutěže u nás známé jako Chcete být milionářem?, kterou si diváci oblíbili natolik, že vznikla spousta oficiálních zahraničních verzí. Licenci na tuto soutěž zakoupilo několik desítek zemí, přičemž v některých se díky velkému ohlasu soutěž vysílá dodnes.

  • 19.3.2013
  Millionaire: A Major Fraud (TV film) (2003)

  V roce 2001 došlo v anglické verzi soutěže Chcete být milionářem? k nevídanému podvodu. Soutěžící Charles Ingram podvodem zvítězil a vyhrál milion liber. Televizní štáb už v průběhu natáčení měl podezření na podvodné praktiky a uvažovalo se, že natáčení bude zastaveno. To nakonec pokračovalo až do svého konce, nicméně bylo následně vzneseno obvinění z podvodu a platba výhry i odvysílání dílu pozastaveno do doby, dokud nerozhodne soud. Soud následně Charlese Ingrama na základě svědectví a dokazování odsoudil na 18 měsíců za podvod a uložil mu nahradit náklady soudního řízení. Tento díl nebyl v soutěži nikdy oficiálně odvysílán, nicméně jeho průběh i se svědectvím zúčastněných a členů štábu přináší tento dokument. Jedná se o unikátní záznam z podvodné výhry, která nebyla nikdy vyplacena.

  • 18.3.2013
  Slender Man (2018)

  Příběh vypráví o ženě, která je pronásledována svou vlastní minulostí. Navzdory všem nepříjemným vzpomínkám ji osud přivede ke starým přátelům, aby se dopátrala děsivého zjištění - tajemná děsivá postava z jejích dětských norčních můr je skutečná a je jí daleko blíže, než si kdy dokázala představit.

  • 13.3.2013
  Beyond the Mind's Eye (1992)

  Série krátkých počítačem vytvořených animovaných filmů, jež byly vytvořeny z animací, které spolu původně neměly nic společného krom toho, že byly vytvořeny prostřednictvím dobově nejvyspělejší počítačové animační techniky. Hudbu k těmto krátkometrážním videím složil český skladatel Jan Hammer.

  • 13.3.2013
  Red Room Riddle, The (TV film) (1983)

  Todd chce být přijat do party, ale jeho přijetí je vázáno úkolem - prozkomat tajemný dům a podat výpověď o tom, co uvnitř viděl. Bill je jeho kamarád, který jde na výpravu spolu s ním, aby na něj dohlédl. Hoši se tedy vydají na tajemný pozemek s podivným domem, kde se seznámí s divně oblečeným hochem, který se jim představí jako Jamie Bly. Nabídne se jim, že je domem provede. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby, jak se později ukáže, nebyl Jamie už několik desítek let po smrti. Chlapcům se otevírá hrůzné tajemství toho, co se tu kdysi odehrálo.

  • 13.3.2013
  Haunted Mansion Mystery, The (TV film) (1983)

  Angel Wilsonová se se svou rodinou přestěhuje do staršího domu a od svého souseda Billyho se dozví, že v domě starší duch starého lakomce, o kterém se traduje, že zmizel beze stopy s milionem dolarů v hotovosti. Později se ukáže, že suterén domu skrývá netušený poklad, jehož nabytí může přivodit komukoli stejný osud jako bývalému majiteli.

  • 21.9.2012
  Il venditore di palloncini (1974)

  Giacomino prožívá nepříliš šťastné dětství. Jeho matka opustila rodinu a dala se na cestu prostituce, zatímco otec tráví dny propíjením peněž v místním lokále. Mladý chlapec se snaží vydělat si na živobytí provozem malého loutkového divadla a veškeré peníze pečlivě schovává do plechovky pro potřeby rodiny a doufá, že přijde den, kdy se jeho rodiče dají opět dohromady. Osud jeho přání vyhoví, ale cena za tuto změnu se ukáže být příliš vysoká.

  • 5.8.2012
  Extrémní případy (TV pořad) (2012)

  Extrémne prípady z produkcie TV JOJ prinášajú sériu súdnych prípadov, ktoré boli zinscenované na základe spisov z reálnych súdnych procesov. Jedná sa o kontroverznejšiu a vyhrotenejšiu verziu relácie Súdna sieň (od r. 2008), ktorá rovnako pochádza z produkcie tejto televízie.

  • 23.7.2012
  Innocent Lesson, An (2007)

  Krátký příběh o malém Anthonym, který nosí ze školy špatné známky. Reakce přísných a těžce pracujících rodičů je jasná - bez dobrých známek žádná odměna. Jednoho dne se jeho prospěch zlepší a otec ho za odměnu vezme do restaurace na vytouženou pizzu. Nečekaný závěr příběhu pojednává o životních hodnotách a o tom, kdo vlastně dal komu lekci.

  • 22.7.2012
  Správná pětka (TV seriál) (1996)

  Psal se rok 1942 a světlo světa spatřila kniha Enid Blytonové „Pětka na ostrově pokladů“, díky jejíž ohlasu vznikla série jednadvaceti příběhů, které byly po čase uvedeny v podobě stejnojmenného televizního seriálu. Čtveřice sourozenců Julián, Dick, Anna, George a pes Tim prožívají dobrodružství plná napětí, odhalují skrytá tajemství, bojují se zločinem a dostávají se mnohdy do situací, v nichž jde o holý život.

  • 22.7.2012
  Rounding First (2005)

  Joe, Tiger a Chris jsou nerozluční dvanáctiletí kamarádi, kteří vyrůstají v městečku Allentown. Každý z nich má své životní trable - Tigerův otec je policista a alkoholik, Chrisovi se posmívají pro nadváhu a Joe již mnoho let neviděl svého staršího bratra. Jednoho dne Joe pojme podezření, že rodiče k němu nejsou upřímní, co se týká výletu, který bez něho chtějí podniknout. Chovají se zvláštně a odmítají mluvit blíže o tom, kam mají namířeno. Odjedou, zatímco tři přátelé tráví léto v baseballovém kempu. Chlapci se odsud rozhodnou uprchnout a zjistit, kam měli Joeovi rodiče namířeno. V tu chvíli ještě netuší, jaké hrůzné zjištění je čeká a jaké tajemství se rodiče před nimi snažili ukrýt. Tajemství, které může doslova zničit jejich doposud ničím nenarušené přátelství.

  • 11.6.2012
  Knoflíky patří vítězům (2011)

  Od nepaměti trvá vzájemná nenávist Lovreňáků a Velraňáků, chlapců ze sousedních vesnic, pro které je příslušnost k jejich bydlišti více než ctí. Oni, stejně tak jako před lety jejich otcové, stojí proti sobě se záměrem porazit nebo jiným způsobem zesměšnit své nepřátele. Vědomi si toho, že si nemohou vážněji fyzicky ublížit, spoléhají na rafinovanější způsoby, jak nepřítele pokořit. Odřezat protivníkovi knoflíky od košile a kalhot a úspěch je zaručen, alespoň v tom smyslu, že kromě všeobecného zesměšnění nešťastníka budou vykonavatelem trestu vždy právě jeho rodiče. Školní prospěch, nečekané zvraty, ale i nejistá budoucnost hlavních aktérů rozhodnou o tom, kdo skončí jako vítěz.

  • 13.4.2012
  Terror on the Beach (TV film) (1973)

  Čtyřčlenná rodina se rozhodne strávit idylickou dovolenou na opuštěné pláži. Vše by bylo téměř dokonalé, nebýt skupiny výrostků, kteří se rozhodnou narušovat jejich rodinný klid. Co se zdá být na první pohled drobnou nepříjemností, brzy přerůstá v souvislý teror. Původně plánované příjemné zážitky se rychle mění v noční můru, bezmoc nad vzniklou situací a holý strach nad zdravím vlastní rodiny.

  • 13.4.2012
  Výtah (1983)

  Někteří lidé si pamatují na časy, kdy se jako děti báli jezdit výtahem. Jedné noci v hotelu dojde k nehodě, při níž málem zahyne několik hostů právě cestou výtahem z restaurace. Vyšetřování případu ale žádnou technickou ani jinou závadu neprokáže. Dny plynou dále a incidentů s výtahem přibývá, tentokrát již smrtelných. Výtahový technik Felix Adelaar se rozhodne na vlastní pěst pokračovat ve vyšetřování i po tom, co je náhle nadřízeným z případu odvolán. Toto rozhodnutí, jak se později ukáže, uvede ve smrtelné nebezpečí i jeho samotného.

  • 12.4.2012
  Seven in Darkness (TV film) (1969)

  Drama o nevidomých pasažérech letadla, které ztroskotá během noční bouře v neznámé pustině. Jediní přeživší jsou právě lidé se slepeckými holemi, jejichž následný boj o život se mění v noční můru.

  • 12.4.2012
  Don't Go to Sleep (TV film) (1982)

  Po nastěhování do nového domu začne mít malá dívka vidiny ducha své zemřelé sestry. Na tom nemusí být nic zvláštního do doby, dokud nezačnou za záhadných okolností umírat jednotliví členové rodiny.

  • 12.4.2012
  The Shadow of the Cat (1961)

  Existují na světě zvířata, která jsou svědky hrůzných událostí. Film vypráví příběh o ženě, jež byla zavražděna ve svém domě kvůli závěti. Němým svědkem této vraždy byla kočka, kterou žena milovala nadevše. V průběhu zakrývání stop a ničení důkazů začnou viníci jeden po druhém nešťastně umírat. Není náhodou, že se tomu tak děje za přispění tichého čtyřnohého svědka.

  • 11.4.2012
  Magie kouzla zbavená 2 (TV film) (1998)

  Když dokumentární pořad Magie kouzla zbavená (1997) pronikl na světlo světla, vzbudil doslova pozdvižení. Lidé se o něm bavili v práci, děti ve školách a všichni si kladli otázku, kdo je maskovaný kouzelník, který předvádí dosud nejstřeženější kouzelnická tajemství. Pořad byl natočen na neveřejném místě a hlavní aktér zůstává beze jména. Tentokrát se vrací v druhé části navazující na první díl - opět poodhaluje taje eskamotérského řemesla a ukazuje, co diváci dosud neměli možnost vidět.

  • 26.1.2012
  The Captain's Summit (2009)

  Dokumentární snímek zachycuje setkání klíčových představitelů fenoménu Star Trek a vtahuje diváka do zákulisí Star Treku z osobního pohledu Williama Shatnera, Leonarda Nimoye, Patricka Stewarta a Jonathana Frakese. Představitelé navzájem hovoří o svém tvůrčím angažmá, rozebírají humorné pasáže provázející jejich kariéru a popisují, co Star Trek jako fenomén znamená pro ně samotné. Unikátní setkání klíčových představitelů moderuje Whoopi Goldberg.

  • 16.12.2011
  Tribute to Basil Poledouris, A (koncert) (2009)

  Záznam z jediného koncertu, který skladatel Basil Poledouris ve svém životě uskutečnil. Vystoupení proběhlo na festivalu filmové hudby ve španělské Úbedě v roce 2006, kde se Poledouris ujal taktovky nad mnohačlenným orchestrem. Jedná se o unikátní vystoupení jediné svého druhu, kdy fanoušci a příznivci filmové hudby mohli vidět svůj idol naživo a poslechnout si ztvárnění skladeb jednoho z jeho nejstěžejnějších děl - Barbara Conana.

  • 16.12.2011
  Zkáza Mary Deare (1959)

  Jedné bouřlivé noci objeví posádka malé lodi v kanálu La Manche opuštěnou nákladní loď Mary Deare, která je unášena vlnami na otevřeném moři. John Sands s vidinou zisku za právo na záchranu se pomocí své posádky dostane na Mary Deare a začne opuštěnou loď prohledávat. Brzy ale zjistí, že není na vlnami unášené lodi sám a kdosi se tu skrývá. Potká muže, který naléhá a požaduje Sandsův okamžitý odchod. Podivné je, že tento přeživší člen posádky razantně odmítá jakoukoli pomoc a pouze trvá na tom, aby zde zůstal sám. Kvůli rozbouřenému moři a nemožnosti návratu na svou loď Sands zůstává a zaplétá se tak do příběhu, který je plný konspirace, lží a zatajovaných skutečností. Vyvstává záhada, co se na lodi ve skutečnosti stalo a co skrývá náklad v zatopených palubách.

  • 16.12.2011
  Basil Poledouris: His Life and Music (1997)

  Dokument o životě a díle Basila Poledourise zavádí diváka do jeho soukromého i pracovního života a poodhaluje zákulisí tvůrčí činnosti. Basil popisuje počátky své spolupráce s Johnem Miliusem, svůj profesní růst, zákulisí své práce a dává divákovi náhlédnout i do svého soukromého života, kde mimo jiné poukazuje na vliv své manželky a dcery na svou skladatelskou kariéru.

  • 16.12.2011
  Boy Called Dad, A (2009)

  Přál si mít otce, namísto toho je otcem on sám. Britské drama vypráví o čtrnáctiletém chlapci, který se právě stal otcem. Robbie nechce momentálně nic jiného, než převzít rodičovskou odpovědnost nad svým vlastním synem. Tomu však brání okolnosti i matka jejich společného dítěte, která se mu vyhýbá a nechce se s ním nadále vidět. Chlapec začíná propadat zoufalství o to spíše, že si přes veškerou snahu nerozumí s vlastním otcem. Způsobů řešení není mnoho a Robbie si vybírá ten nejradikálnější - únos vlastního syna a útěk .

  • 16.12.2011
  KR 13 (2009)

  Čtyři dobrovolníci se přihlásí do výzkumu, o němž ví pouze tolik, že jeho obsahem bude klasické vyplňování formulářů. Čtveřice však netuší, že výzkum je založen na hluboké psychologické bázi, jejímž cílem je zvolit jednoho vhodného kandidáta pro vyšší nejpojmenovaný účel, který zůstává nevyřčen. O vážnosti tohoto experimentu se účastníci přesvědčí v momentě, kdy začne téct krev a kdy není cesty zpět. Spolupracovat nebo zachránit sebe samého? To je otázka, kterou si musí položit každý z nich.

  • 31.10.2011
  City of Fear (1959)

  Vince Ryker je uprchlý trestanec na cestě do Los Angeles. V držení má kontejner, v němž je substance známá jako Kobalt-60, což je extrémně radioaktivní prvek nebezpečný natolik, že by dokázal ohrozit životy populace celého města. Ryker se však domnívá, že uvnitř uzavřeného plechové schránky se nachází čistý heroin. Neví však, že už jenom pouhým držením tohoto předmětu se vystavuje silné radiaci, která ho pomalu zabíjí. Úřady a policie mají za cíl dopadnout zločince dříve, než stačí ohrozit životy všech lidí ve městě.

  • 30.10.2011
  Vykradači těl (1996)

  Z dlouhého spánku se probudí skupinka osob na neznámém místě. Nikdo si však nepamatuje, jak se sem dostal a vůbec nikdo neví, kde se právě nalézá. Po zjištění důvodu jejich přítomnosti následuje zděšení - jsou zde drženi mimozemšťany za účelem studia lidského způsobu rozmnožování. Skupina zadržených si brzy uvědomí, že jejich životy nejsou pro věznitele důležité.

  • 30.10.2011
  Xi you ji zhi da nao tian gong (2014)

  Snímek vypráví o pouti vybraných postav dnes již klasického příběhu čínské literatury "Putování na západ", jinak známého pod názvem Opičí král autora knižní předlohy Wu Cheng-ena a zavádí nás do děje, kdy se Opičí král bouří proti Nefritovému císaři a tím vyvolá chaos, jenž je úvodem do dalších dobrodružství.

  • 1.9.2011
  Hokejová škola mistrů (TV seriál) (2006)

  Hokejová škola mistrů je výukový program, který obsahuje mnoho dovedností, technik a strategií ledního hokeje pro hráče na jakékoli výkonnostní úrovni. První část seznamuje hráče se základy techniky bruslení, vedení kotouče, střelby, zakončování a napadání. Pro hráče, kteří zvládnou základy, následuje část druhá, která se zaměřuje na individuální týmovou taktiku a základy herních systémů. Nedílnou součástí výukového programu je i část věnující se přípravě hráčů mimo ledovou plochu. Tento výukový komplet byl připraven kanadským hokejovým svazem a českou verzi nadaboval bývalý hokejista Martin Hosták, který mimo jiné aktivně spolupracuje s Českou televizí jako komentátor hokejových utkání.

  • 21.8.2011
  Nam's Angels (1970)

  Během Vietnamské války CIA najme skupinu jezdců, aby osvobodila agenta uneseného čínskou Rudou armádou. Po chvílích strávených pitím, bojem a vyhledáváním ženské společnosti nastupuje motorkářský gang vedeným Bille Smithem s opravenými stroji s těžkým pancéřováním a výzbrojí na cestu s cílem dobýt nepřátelský kemp.

  • 18.8.2011
  Wolfsbergská bestie (TV film) (2010)

  Hunter Sands je mladík, který navzdory svému věku stále nachází zálibu v tropení morbidních vtípků vůči svému okolí. Hrůzostrašné masky, napodobeniny lidských orgánů v krvi, upíři a vlkodlaci - to je jen zlomek toho, co se mu honí hlavou. Jednoho dne však Hunter zjistí, že jeho rodina zdědila velký zámek v Rumunsku, kam se následně přestěhují. Tento zámek však ukrývá tajemství, které brzy zásadně ovlivní poklidnou rodinnou atmosféru. To, nač si Hunter doposud jen hrál, začíná být skutečností.

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace