Pedro72

Petr Novotný

okres Vyškov

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.11.2020  20:15
    Utajené příběhy českých dějin (TV seriál) (2018)

Vo co komu de?! To je taková směska pověr a nesmyslů, že se to ani nesnaží držet elementární historická fakta.

• 28.9.2020  14:32
    Kníže Václav (TV film) (1995)

Nevím, co vedlo televizi ke zpracování Tylovy hry. Ještě jsem pochopil, že natočit Pouť králů od Vrchlického byla v ´82 na bolševické poměry celkem zajímavá zakázka. Ale v roce ´95 použít na stejný námět tuhle hru, která je ještě slabší a národovecky vyhrocenější, to je mimo moje chápání... Z hlediska historie je to snad už proboha poslední záchvat české obrozenecké interpretace desátého století, uměle implementující koncept národa, východoslovanská božstva a jiné ahistorické konstrukce. Potěšilo snad jen to, že Ludmila byla uškrcená a ne zapíchnutá (jako v Pouti králů), ale asi bylo málo herců, protože ji škrtil jen jeden chlap. Jinak je to klišé na klišé a herectví z rádobyvelké scény v mrňavých studiových kulisách.

• 24.9.2020  14:41
    Zlatá maska (TV pořad) (2020)

Nevěřil bych, že latex může hrát hlavní roli v primetimu. To snad raději pořady s hvězdičkou... PS Nebudu lhát, opravdu jsem nedokázal shlédnout ani díl. Shlédl jsem dvě "pěvecká" vystoupení a jedno odmaskování. Budu z toho mít ještě pár nocí noční můry.

• 7.9.2020  21:22

Na životopisných filmech o géniích nesnáším jednu věc: podstata jejich práce je vykreslená několika naprostými banalitami. Tady je to pár obecných tezí, jinde je to pár not nebo flek pod štětcem. Blbci tak dostanou nejlepší důkaz, že "tohle bych dokázal taky".

• 30.8.2020  14:17

Kde nic není, ani barevnej film nic nebere.

• 26.8.2020  22:11

Pokus udělat klasiku jinak. Prvoplánově až hloupě, za každou cenu. Tím, že to celé opentlí sadou "akčních" vložek a že Poirot je tu tak trochu akční hrdina.

• 23.8.2020  21:55

Film, který vznikl z překvapivého vzepětí všech zapojených. Vieweghova předloha poprvé a naposledy dává smysl, herci položení do rolí, dokonce ani ten Hlas to zpěvem úplně nepokazí. A ta doba byla prostě zkurvená a to je tady vidět.

• 19.8.2020  21:18
    Pouta (2009)

Na jedné straně je to obraz zku*vené šedivé doby, který - pokud můžu soudit ze své zkušenosti - dost sedí. Postavy jsou nejednoznačné, ale pochopitelné. Ale až příliš mě irituje hlavní téma filmu "Jó estébák, ten tvrdej chleba má"... A taky je škoda, že tomu scénárista zapomněl dopsat konec, tak chudáci museli vymyslet tuhle náhražku.

• 26.7.2020  21:05

Výborná Mihulová, dobrý Polívka. Ale venkovské, moravské a lžícové klišé to celé kazí.

• 15.6.2020  18:26
    Rodinka (2010)

Podle originálu by člověk čekal třeba i, ať nepřeháním, dvě tři vtipné scény za hodinu. Ty se nějak nedostavily, asi to někdo špatně sestříhal?

• 15.6.2020  18:17

Znamená existence automotobotů, že ještě někde jinde ve vesmíru vymyslel někdo něco tak pitomého, jako auta bez tlumiče na výfuku?

• 2.6.2020  16:45

Je to k nedívání a k neposlouchání, je to angažovaný antikomunismus, je to bez odstupu a je to uhozený. Super, pořád mě to baví!

• 2.6.2020  09:00
    Praha stověžatá (divadelní záznam) (2016)

Asi by bylo snazší si tento kus užít v divadle. Ale když je už jednou přenesený na televizní obrazovku... Je to série gagů spojených časovou linkou. Některé se povedly víc, některé méně, bez znalosti vývoje představení je těžké říci, co je ve scénáři a co je věcí improvizace. Dávám 3 hvězdy pro Tycha de Brahe, víc nemůžu. Odečítám jednu za Vacka v roli průvodce, ten tam překáží jak kláda v Rokytce. A další mínus za rozmělnění finále do staro(novo)pražského pitvoření.

• 29.5.2020  21:14

Další z kříženců Treku s Gate a Wars, který si bere to horší ze všeho. Tentokrát to vzali do pařátů Unasové a pomáhá i amazonka z německýho béčka.

• 10.5.2020  17:22

Umně spletený, o reálné osoby a události opřený příběh. S každým shlédnutím víc a víc oceňuji poctivě odvedené řemeslo na scénáři, vizuálu (až na ten Vildův účes) a akci. A že film cituje Rockyho? No a jak by se asi v boxerském filmu takovému superhitu mohli vyhnout? Ostatně v americkém filmu se naopak poctivé odkazy na dobře zvolenou klasiku považují za výraz vkusu.

• 1.5.2020  15:38
    La La Land (2016)

Hudba by asi stačila na pozadí nějakého filmu s dějem. Jinak na tom neshledávám nic zajímavého.

• 28.4.2020  21:59
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

Podle mě je Santiniho jazyk top mysteriální televizní tvorby dekády. O to větší škoda je, že to tak tlačí na pilu a je to tak doslovné. Chybí tu práce s rytmem, chybí tu humor a dost trpí logika. Ale hlavně, je to bez pointy, když nepočítáme náhražkovou falešnou moralitku. A asi je dobře, že se Howard Shore nedívá na Českou televizi, tohle je krádež za bílého dne.

• 11.2.2020  22:36

Sex, lži a pár facek. Díl, ve kterém konečně dochází na to podstatné z děje. A zároveň díl, ve kterém se dějové linie propletou a ve vší nahotě se ukáže, jak je to celé slátané. Adson Juantorena seběhne dolů do lesů, aby se pomiloval se svojí elfkou, potká se s rozčilenou amazonkou a jak tam na sebe všichni tři hledí, je to jako crossover tří komiksů. Mezitím začne disputace a do dvou minut padne první facka. Už to není postmoderna, jenom eintopf.

• 4.2.2020  20:56

Nové vedlejší linie jsou nejen nefunkční, ale navíc hloupé. Adson musí z vysokohorského kláštera, kde na přímém slunci není ani náznak tání, běhat za svou kočkou dolů do pozdně letního lesa a zpět. A ani se u toho nezadýchá. Zraněná amazonka mezitím doběhne Guiho okoněnou partu. K tomu přidejte střihy do minulosti a máte z toho kaleidoskop. Dávám tři *, ale asi bych si kvůli nim musel z toho guláše vystříhat původní příběh.

• 4.2.2020  20:40
    Need for Speed (2014)

Nákup nových gum na mé hybridní přibližovadlo mě pokaždé pobaví víc, než tahle podívaná na gumové obličeje v gumovém příběhu o gumových mozcích.

• 1.2.2020  21:07
    Velitel (TV seriál) (1981)

Patronátní JZD Sedlec rullezz!

• 26.1.2020  21:33

Nerozporuji právo autorů dotvořit si příběh, ale proč je každý vklad proti knize tak nějak naštorc? Jak lesní love story, tak i amazonka na scéně jsou jako z béčkové fantasy. Snad jen excesy Bernarda Gui jsou tu z pochopitelných důvodů, pro televizní publikum je lepší pět minut masakrovat, než o tom minutu mluvit.

• 20.1.2020  17:47

Uf, to je rána... Atmosféra z prvního dílu umdlévá. Love story, sama o sobě padlá na hlavu, nefunguje. Při tajtrlíkování v lese bylo víc erotiky v těch ležících kládách než v mladém párečku. Jak někdo může do adaptace tak bohaté předlohy dostat tolik vaty? Celé je to lekce na téma: Jak udělat z Eca Browna ve dvou dílech.

• 20.1.2020  17:36

Slušný otevírák. Bohužel už jsou tu náznaky, že dojde na solidní infantilizaci předlohy. Holčina a la elfinda z Hobita je zřejmě základem love story. A asi se tu peče nějaké spiknutí a la Inferno. Obávám se, že moje hodnocení půjde brzy dolů.

• 24.11.2019  19:00
    Ucho (1970)

Životní film Karla Kachyni, ale především Jiřiny Bohdalové s nepřekonatelnou totální paletou emocí.

• 4.11.2019  20:29
    Letuška 1. třídy (2003)

Kdyby v tom byl sex, humor a násilí a rozstříhalo se to na 20 minutové sekvence, mohl by to být fajn postmoderní sitkom. Chybí tomu jen sex, humor a násilí a je to nechutně dlouhý. 84 minut na to, aby Paltrow předvedla svůj zlatý vlas, maličkou nožku a útlý pas, okrouhlý bok a ňadra dmoucí, to snad ani nemuselo být. Edit: Kdyby do záběru občas vlezl kameraman, mohlo by se jmenovat Premiéra.

• 11.10.2019  11:27
    Premiér (TV seriál) (2019)

Patří domácí videa na ČSFD?

• 7.10.2019  21:44
    Play Macbeth (divadelní záznam) (1979)

Zprdele doba, kdy skvělí herci Landovský, Chramostová, alternativní supertalent Třešňák a génius zkratky Kohout dostali od strany protivné ban a z čisté lásky k Shakespearovi natáčeli v obýváku. Za lásku nemůžu dát míň, než pět hvězd, pokud ovšem nebudou rudé.

• 4.10.2019  20:02
    Modelky s.r.o. (2014)

Herci hrají, že nehrají, neherci hrají, že hrají. Dva (!) režiséři předstírají, že režírují. A jen tak mimochodem, kdo jsou tihle lidé: David Laňka, Tomáš Magnusek, Nikol Moravcová, Martin Kraus, Martin Písařík, Evelyna Steimarová, Aneta Krejčíková, Domenico Martucci, Adriana Bajtková, Albert Černý, Kamila Janovičová, Petr Novotný, Ivana Korolová, Lucie Váchová, Vlasta Korec, Tomáš Kraus, Lumír Olšovský, Luboš Xaver Veselý, Tereza Jemelíková, Kateřina Wohlmann Votavová, Nicola Votavová, Michal Milbauer, Eva Perkausová, Aleš Cibulka, Martina Hekerová, Michaela Haladová, Kateřina Cajthamlová, Marko Lopatić, Patrik Štěpán, David Novotný, Tereza Těžká, Tereza Blažková, Jiří Zídek, Milada Thérová?

• 1.10.2019  21:43
    Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

Moskalyk tu demonstruje svou nejlepší a nejhorší schopnost: 1. Umí na malém prostoru vyprávět ve vysokém tempu, ale 2. emoce se u něj vyjadřují výhradně křikem. Netroufám si soudit, jestli je to jeho představa o uměleckém projevu, nebo to byla nějaká osobnostní patologie. A ani Svoboda se tu moc nepředvedl, rozháraný elektronický sound tahá za uši.

<< předchozí 1 2 3 4