Pedro72

Petr Novotný

okres Vyškov

<< předchozí 1 2
    • 9.8.2019  08:46

Tahle roztomilá hříčka mě skvěle pobavila, takhle jsem se u filmu už dlouho nezasmál. A to přesto, že žánr akčního filmu nevyhledávám a akční scény ocením jedině jako integrální součást dobrého (obvykle sci-fi) příběhu. Beru film jako poctu klasikům, ale vnímám, že dnes je všechno jinak. Lipský a Vorlíček parodovali něco, co většina díváků prakticky neznala, zatímco Haluza musí počítat s tím, že kancelářská budova, podzemní parkoviště, společná akce dvou hrdinů atd. každému asociuje nějaké to béčko (mně Smrtonosnou past, Highlandera, Charlieho andílky atd.). A jako u každého poctyvzdání je i tady zajímavé sledovat nejen to, co ve filmu je, ale i to, co tam není. Tady třeba není sex (srdce opravdu není pod klíční kostí!). A víc zatím spoilovat nebudu.

• 20.5.2019  11:43

Romantický rodinný komediální akční thriller. Já nemám obecně nic proti postmoderně, ale tohle prostě nedrží pohromadě, tempo a logika linií jdou proti sobě. Nic nevyzní, jak má, protože Costnerovi pořád zvoní telefon. I když, někdy je to vysvobození, protože tejpování lepící páskou v reálném čase fakt trvá dost dlouho. Costner funguje jedině ve vztahu k dceři, ale i do toho háže režisér vidle zhovadilostmi: jen úplný blbec by učil dítě jezdit na kole na terase pod Sacré-Cœur. A akční linka? Agentura (CIA?) zastoupená postpubertálním hybridem dvou Charlieho andílků, svého člověka pošle do akce zdrogovaného. K tomu je jediný logický důvod: kdyby nebyl Costner úplně mimo, splnil by úkol po 20 minutách. A finální přestřelka se může přihodit jen proto, že agentura i padouši nemají ani tušení, co se tady vlastně děje.

• 25.4.2019  21:16
    Inferno (2016)

Má to krásné kulisy. Já víc, scénář nestojí za moc, Hanks je za zenitem, ostatní tam přehrávají, ale ... Má to krásné kulisy!

• 17.4.2019  22:45

Ten hoch se větší část neskutečně dlouhého filmu nevěřícně dívá na Costnera. Asi si říká totéž co já: O co mu proboha jde? A Eastwood mezi tím šaškuje v obytňáku.

• 16.4.2019  22:41

Podivná láska super-anti-hrdiny a bláznivé holky se smutným osudem na pozadí boje mafií... Člověk by čekal úplnou blbost. A ono naopak. Komiks se tu zapletl s neorealismem a francouzskou novou vlnou a výsledkem je zajímavé, neotřelé dílko.

• 12.4.2019  23:18
    Chraň nás od zlého (2014)

Když to není o ničem, tak se ani není čeho bát. A když se není čeho bát, tak to nemůže být horor, ne? I když kečup nekonzumuji, tady mi ho přišlo škoda. Tahle dvouhodinová slátanina je dobrá pouze na otestování hypotézy, že své fanoušky si najde cokoliv.

• 5.4.2019  22:33
    Marley a já (2008)

Marley je jako jedno z našich štěňat. Byl první, vypadl na rohožku, čuba nevěděla, co s ním, takže se trošku přidusil. Jo, i labrador pak může být úplně pitomej. Jenže tohle není film o psovi. Je to milý film o lidech. Podotýkám, že Wilsona nesnáším stejně jako většinu těch filmů "Smějme se idiotovi I, II a III" a o Aniston si nemyslím nic dobrého.

• 19.3.2019  11:11
    Atlas mraků (2012)

Bavily mě tak dvě linie z toho klubka hadů a nepochopil jsem, proč mě někdo nutí přečkat ty ostatní, než se k nim zase vrátím. Že se na závěr spojily? Trochu šroubovaně, ne? I když, je to celé takové hezoučké, takže si to cílovku vždycky najde.

• 17.3.2019  20:24

Film z kategorie zbytných. Klišé na klišé a otřepané gagy "ze života", které za střízliva obvykle nevyprávíte, a pokud ano, většinou se jim nesmějete. Hlavně těch žen mi bylo líto, chudinek zklamaných a neukojených, které za prstýnek udělají cokoliv. A nejvíc nejhorší je ta dvoutónová popmusic a ten běhavý umělecký videoklip uprostřed filmu. I tak dávám dvě hvězdičky: jednu za trénink, kterým zjevně musely herečky projít, druhou za autentickou únavu po každém doběhu.

• 8.3.2019  16:06

Nic víc, než celkem syrový záznam skvělého koncertu. Jediného, přestože kdyby Zeppelíni chtěli, mohli jich odehrát stovky a měli by vyprodáno. Bez doprovodných muzikantů a sboristek, přestože kdyby chtěli, téměř každý by tam k smrti rád hrál. Bez mimořádných efektů, přestože kdyby chtěli... Jenže oni nechtěli. To z toho dělá unikátní i ten film. PS Je fajn, že Jason není tátova kopie, ale já mám přece jen radši otcovo hard blues, než jeho light metal.

• 29.1.2019  17:31

Je to podle mého názoru nejlepší predátoří film po prvním Predátorovi. Což zase není až tak těžké, ale dávám za to hvězdičku navíc. Jinak je to roztříštěná a nedotažená, nicméně celkem zábavná postmoderní variace na klasické téma.

• 29.1.2019  16:55
    Já, robot (2004)

Možná to není přesně podle litery předlohy Isaaca Asimova, ale rozhodně to drží jejího ducha. A jestli to je prorocká předpověď naší budoucnosti? That Detective Is The Right Question! Programme Terminated.

• 6.1.2019  21:20
    Případ pro rybáře (TV film) (2013)

Kdyby rybářům skákaly ryby do podběráku, bude to každému podezřelé. V téhle detektivce skáčou indicie do náruče jalovému policajtovi. A co nezvládne policajt, to dokončí malíř akademickej, který kam přijde, tam klade otázky jak komisař Maigret, aniž by si toho ty ženy, které vyslýchá, všimly.

• 30.12.2018  16:46

Přinejmenším se to dá použít jako instruktážní film pro výuku logopedie.

• 16.12.2018  22:07

Nejsem objektivní, celé mé dospívání doprovázeli Queen. Byli, respektive jsou nejvíc nejneuvěřitelnější kapela, jakou si umím představit. Jsou naprosto nemožní a přitom strhující. Neznám kapelu, která by uměla rozehrát tolik různých emocí. Jediné, co můžu filmu vytknout, je, že tam těch emocí bylo méně, než v tvorbě kapely. Na druhou stranu, být jich tam víc, byla by to taková lajna, že by pálilo neuroreceptory. EDIT: Ten biják je fajn v tom, že si můžete přinést své emoce ohledně hudby Queen, vidět příběh na jejich pozadí a zase si svoje emoce odnést. EDIT2: Našel jsem si záznam z Life Aid. Škoda, že film prostě nevyústí do záznamu. Ten je mnohem silnější, než kašírovaný jakobykoncert.

• 3.12.2018  20:37

Všichni někam jdou. Aragorn se párkrát ztratí. Arwen taky někam jde. Legolas, Faramir a Théoden trpí bipolární poruchou, nebo aspoň extrémními výkyvy nálad. Faramir je ... prostě divnej. Pak přijdou elfové ve spartakiádní choreografii a začne hooodně dlooouhá bitva.

• 3.12.2018  20:19

Nenapadlo mě, že bych se mohl u filmu podle Tolkiena nudit. Stalo se. Když už nic, čekal jsem velké bitvy. Toho jsem se taky nedočkal. Bílé město vybílili duchové a u brány Mordoru se vlastně nic nestalo.

• 3.12.2018  20:15

Jakkoliv je to film ze všech nejvzdálenější předloze, je pro mě překvapivě nejzábavnější z trilogie a druhý nejzajímavější z Tolkienovské série (po Společenstvu). Škoda, že měl Jackson peníze na vizuální efekty, být tam aspoň trochu reálného světa, nemuselo by to být celé tak šedomodré. A taky je škoda, že Jacksona zcela opustil smysl pro humor.

• 26.11.2018  23:37
    Kalifornie (1993)

Pseudointelektuální vyprávěnka, kde se celkem nic nestane, tak to musí být barevné a krvavé. No, na něčem se ty hollywoodské hvězdy a hvězdičky musí vyhrát, než dostanou áčkové filmy. Nebo taky nedostanou.

• 21.11.2018  11:43
    O buchtách a milování (TV film) (1986)

Nevyhledávám studiové pohádky, takže bych tento kus neshlédl nebýt připojené hanácké legendy. Je to příjemná moralitka se slušně hrajícím Donutilem, víc se o tom asi říct nedá. Takže přidám něco na margo té Hané. Jazyk: Celkem autenticky používá jižní středomoravské nářečí Miroslav Donutil. Jenže hanáčtina (centrální středomoravské nářečí) to není. To by byly v názvu bochte (čti bôchtê). Hudba: Asi jihočeská? Kostýmy: Snad barva mužských kalhot a holínky vzdáleně připomínají oděv na všední den. Jenže, v tomtéž jsou herci oblečení i na svatbě. V tomhle by se na Hané vdávala žebračka za pasáčka. Zdobnost hanáckého kroje je vyhlášená. Ekonomika: Moc to nesedí, i když pokud jde o příběh chudých domkářů, pak mohla vyhovovat ta jedna místnost. A pokud bychom byli na hraně Horácka, pak by snad dávaly smysl ty milíře. Tož tak.

• 18.11.2018  16:25

Škoda, že Hvězdné války nejsou seriál. Každý z těch filmů má dějově na skvělou hodinovou epizodu. Až na tenhle. Ten tak maximálně na 40 minut. Ale vizuálně je nejhezčí.

• 20.8.2018  19:33
    Co je šeptem... (2005)

Naprostá slátanina. Bláznivá střela bez gagů. Pretty woman bez kouzla. Absolvent bez charismatu. Zelený svět bez golfu. Přátelé bez Tribbianiho.

• 20.8.2018  15:43

Nikdy jsem nechápal oblibu Irvinga. Přišlo mi, že bere silné ingredience a vaří z nich eintopf. S Pravidly moštárny se stalo totéž ve filmu. Výborní herci výborně hrají, dokonce i herecjednohoobličeje Tobey Maguire koulí očima jako o život, místy snad až moc. Výsledek? Vyhrocené události lidského života, vzájemně spojené jen inertním pozorovatelem, jsou poskládané za sebe do plochého příběhu, na jehož konci ve mně zůstalo takové velké patetické nic.

• 14.8.2018  16:09
    Rain Man (1988)

Asi jediný road movie, který mě kdy bavil. Film má příjemné tempo i vizuál. A samozřejmě Dustina Hoffmana, který to celé posunul o dvě hvězdičky výš.

• 12.8.2018  19:26

Nikdy jste se neuzavřeli ve vlastní (!) fantazii? Nikdy jste nebojovali s větrnými mlýny? Nikdy jste si nespletli sen a realitu? Tak to je mi líto, tenhle film není pro vás. Pokud jde o mě, klidně bych dal 7 hvězdiček.

• 24.6.2018  17:44
    Duch (1990)

U téhle přeslazené blbiny si vždycky říkám, jestli je Swayze nejslavnější neherec planety a proč se Goldbergová tak nesnesitelně pitvoří.

• 23.6.2018  17:13

Seán O'Casey se jako správný Irčan zapletl s irskými nacionalisty, Angličany i levicí. Mezi šitím do sociálních nešvarů se stihl zabrat i do drobné satiry na proutníky, zlatokopky a pokrytce obojího pohlaví. Krejčík v tom našel úžasnou crazy polohu pro českou hereckou elitu. Film se na pár místech trošku zadýchá, ale celkově to vidím na 4,89 *.

• 10.6.2018  07:59

Jedna pichlavá hvězda za poznání z oblasti sociologie: miliony lidí potřebovaly Bertolucciho, aby si mohly přiznat, že je fascinuje představa anonymního sexu. Druhá ještě pichlavější za poznání z oblasti psychologie: film dal divákům možnost projektovat si posedlost sexem do Branda. Ale protože ani jedna z těch hvězd není o filmovém umění, tak je obě škrtám a dávám jiné dvě za kulisy Paříže.

• 10.6.2018  07:32
    Lidice (2011)

Pro mě film funguje ve scénách, které by se daly zařadit i do dokudramatu na stejné téma. Méně funguje tam, kde herci hrají. Tam jsem neviděl postavy prožívající nepředstavitelnou tragédii, ale Rodena, Fialovou, Bydžovskou atd., jak hrají emoce.

• 30.5.2018  07:00

Kdyby se přidalo trochu akce a jazyk se zbavil idiomů, mohl by to být hezký naučný film pro děti a mládež, ti v tom parodii vidět nebudou, protože by ji ani nepoznali. Ve filmu najdete klišé snad z každého použitelného žánru: fantasy (dramatická scéna přichází s blesky), pohádky (vzpomínky), historický film (zkaženost = válení se s děvkami), western (přichází šerif a lepá děva varuje hlavního hrdinu). A to jsem ještě určitě na něco zapomněl. Na druhou stranu, to, z čeho má Mirka Spáčilová osypky, má nějaký historický základ. Třeba Jeroným byl prý na ženské a Jitce Čvančarové by asi neodolal, takže podobná love story by se mu mohla snadno přihodit. Jednu věc ale nechápu. Opravdu musí (jinak výborný) Vetchý všechny dramatické dialogy odříkat v rytmu polky hrané na kulomet, RA-tatata, RA-tatata, RA-tatata? Nemám herecké školení, tak nevím, to se takhle někde učí? Proč se starý Štěpánek bez takové šablony obešel?

<< předchozí 1 2