Franki69

Franki69

okres Teplice

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 22.9.2019  10:33

Docela mě mrzí, že dokument ve své době nenabídla a nepropagovala některá z velkých českých televizí. Leonardo DiCaprio totiž udělal co mohl, aby víceméně za svoje peníze vytvořil film s výrazným ekologicko-klimatickým apelem, zcela záměrně natočeným pro obyčejné lidi, neodborníky, aby světu zprostředkoval informaci o něčem, co by nás nemělo nechávat v noci klidně spát. Dokument je z roku 2015 a jak už tady mnozí poznamenali, je jednak tendeční (natáčen před prezidentskými volbami v USA a je zřetelně protitrumpovský) a také, v některých momentech záběry na smutné děti a podobně nepřiměřeně emočně vydírá. Nicméně, byť jeho zpracování cílí zejména na amerického obyčejného člověka, jeho poselství o tom, že se i my, české husákovy děti, podle vědců dožijeme roztání ledu na severním pólu, zeleného grónska a teplot, které budou každý rok přepisovat historické rekordy, je pochopitelné. My na severu čech pamatujeme kampaně, které nám z nejvyšších vládních i odborných míst tvrdily, že ten žlutý smog a prach z elektráren a dolů nám v podstatě neškodí. Už jsme také zažili vědecké kampaně, obhajující od 50. do 90. kouření, jako v podstatě zdraví neškodnou kratochvíli. Když nám prostě někteří vědci tvrdí, že ke klimatické změně nedochází, že jsme oběti klimatického hoaxu a podléháme „gretenismu“, jsme už nedůvěřiví. Máme své zkušenosti, víme že na jižní moravě se v posledních letech daří fíkům, že teploty posledních let přepisují historická maxima, zapisovaná od 17.století a že mizí voda i ze studen, hlubokých několik desítek metrů. Dávám 80% s povzdechem, že by takových dokumentů, mělo být víc. P.S. Dokument končí podepsáním klimatické dohody v Paříži. Dva roky poté, v roce 2017, USA od této dohody jednostranně odstoupily…

• 17.9.2019  13:18

První díl nalákal na trailery (metalovej pudl), ale vyklubala se z něj vcelku nepřekvapivá story, plná akce a honiček, přitroublých vtípků a jednotlivých gagů. Vše ale ve skvostné animaci tvůrců Minions, takže bylo na co koukat. Dvojka, naštěstí od stejného animačního studia, už naštěstí není tak ztřeštěná, ale stále je to především rodinný animáček. S mluvícími zvířátky, který i rodiče v pohodě přežijí. Akce a prvoplánové potrhlosti zvířecích hrdinů lehounce ubylo, místo toho máme rozvážného venkovského frajera vlčáka s hlasem Harrisona Forda, naprosto skvělého krocana, králíka se supermanovským komplexem (napravený Snowball z jedničky), bázlivého hlavního psího hrdinu, záchranu čínského tygra z cirkusu a lidského padoucha Sergeje s výrazně ruským přízvukem. Ehm, ještě nedávno padouši v amerických dětských animácích měli arabské šátky a plnovousy. S výchovou a propagandou se zkrátka musí začít od školky…mno. Animáček nás pobavil, shlédli jsme s přítelkyní a hodnocení male & female se nám vzácně shoduje na 80% & 80%..

• 16.9.2019  19:38
    Teroristka (2019)

Překvapivě zábavná komedie, kterou takzvaně táhnou Iva Janžurová a Mirek Hoffman. Některé vtípky z počátku očekáváte, např. babička v obchodě s oblečením pro běhání, babička se učí střílet…ale v podání Ivy Janžurové fungují a nejsou trapné. Zařazení vyššího rychlostního stupně druhé polovině filmu výrazně prospělo a do té doby úsměvný příběh jak z bakalářů najednou nabral na rychlosti, razantnosti i vtipnosti. A konečně…KONEČNĚ! Je všem postavám ve filmu rozumět, zvuk je skvělý. Rádoby španělsko-mexický westernový soundtrack se mi poměrně rychle oposlouchal, ale přežít se dá. Hodnotím 85%, výrazně mě pobavily i ostatní figury v příběhu, hlavně Pavel Liška, Táťána Vilhelmová a Eva Holubová…

• 16.9.2019  14:35
    Hastrman (2018)

Mno, moc jsem si to neužil. Takovej pěknej thriller to mohl bejt..ale nebyl. Krásná kamera, krásná Katynka ** spoiler** na konci zmrzlá **…filmu u většinového publika podtrhává nohy vypravěčská neobratnost, příliš se opírající o znalost knižní předlohy, kterou ale většina lidí nečetla. Ve vcelku nepřehledné směsce se v Havelkově Hastrmanovi představují nějaká "nadpřirozena" (svítí hrníčky, chůze po vodě), pěkně natáčené fragmenty lidových zvyků, provokující lidské vášně a krajinářské průlety nad bahnisky a rybníky. I z filmu by mělo být patrné, kdo je kdo a proč je v příběhu důležitý. No, kromě provokací rychtářovic dcerky, koketující s baronem/hastrmanem jsou ostatní figury nezřetelné, nečitelné a rozhodně není zjevné, co prožívají a chtějí. Ke shlédnutí nedoporučuji, zbyde jen pachuť z příběhu, který měl tak slibný námět a dobré herce…a nevyužil je. Dávám 40%.

• 16.9.2019  13:21
    Ku'damm 56 (TV seriál) (2016)

Společenský román z Berlína po deseti letech od II. světové války? No ano! A Když už ano, tak takto. Složitý příběh rodiny matky s třemi dospívajícími dcerami ve velmi složité době. A jelikož mám i slabost pro rokenrol, o to se mi tahle minisérie líbila víc. Davám 90%, což je asi nejvíc, co jsem kdy německé kinematogafii dal.

• 16.9.2019  12:38

Rozhodně nedoporučuju všem fanouškům původních filmových MiB. Nemá to s nimi, kromě názvu, nic společného. Co jsem to teda vlastně viděl. Vykrádačku kdysi vtipných a neotřelých nápadů z přechozích filmů. Snahu tvůrců představit další mezihvězdné šmejdy a rádobyvtipné žvanící mimozemšťany. Což se tedy v postavičce žaluda s červenou čepičkou opravdu nepovedlo. Film se podle mne chtěl přiživit na momentální popularitě Chrise Hemswortha (Thor) a jeho Valkýry (Tessa Thompson). Scénář je slaboduchý a když si tvůrci se situací neví rady- střih- a jsme na zeměkouli rázem jinde…No, jsem rád, že jsem za to neplatil a dávám 30%.

• 7.9.2019  06:45

Příjemná připomínka 80.let, kdy v Británii pomalu končí punková revoluce a na světlo se derou romantičtější styly, nadšené z prvních cenově dostupných a skutečně fungujících syntezátorů a sequencerů. A písničky z té doby se hrají dodnes. V éteru jsou stále slyšet The Cure, Depeche Mode nebo Culture Clubu s Boy Georgem. Televizní film pro generaci dnešních alespoň čtyřicátníků a věkově výš sleduje dvě dějové linky zpěvákova života, hledání „sama sebe“ před prvním úspěchem s kapelou a druhou, poukazující na frustraci po rozpadu kapely na konci osmdesátých let, provázenou drogovými žalobami. Film je dost nízkorozpočtový, casting je ale skvělý (Boy Geroge/Douglas Booth, v roce 2019 obsazený jako Nikki Sixx ve výborném životopisném filmu The Dirt o Mötley Crüe) a i když se dost spoléhá na interiéry a mejdany v gay komunitě londýnského polosvěta, má svoje příjemné tempo a nenudí. Hodně tomu pomáhá soundtrack, při sledování si určitě vzpomenete na Bravíčka, MTV a diskotéky s rotující zrcadlovou koulí u strop. Dávám 60%, zasloužený nadprůměr.

• 5.9.2019  09:31

Ultramega padouch, vyhrabaný z písku v Egyptě je fakt tuhý protivník…iksáči mají opět co dělat, abychom jako lidstvo nezhynuli v ohni a prachu. McAvoy cerebruje, magneto magnetuje, storm stormuje a Quickliver našel tatínka…Tenhle film má jednu skvělou vlastnost. Můžete ho začít sledovat od jakékoliv stopáže a nebudete mít pocit, že jste o něco přišli. Je to taková klipová přehlídka, co jednotliví mutanti umí (máchat křídly, plivat, dělat čmoudíky, nebo telepatovat…) a jak tu dovednost využijí v boji. Kdo s kým je celkem jedno, stejně to bude za 5 minut jinak. Scénaristé vnesli konflikt (opět) mezi Magneta a profesora X, jinak by si s dějem nejspíš nevěděli rady. Fassbender si tak zase jednou zahrát záporáka. Nakonec ale POCHOPÍ, je to sakra hlavně pohádka! CGI bordel nevadil, a že ho bylo dost, dávám pěkných 55%.

• 5.9.2019  06:07

Po shlédnutí zůstal dost rozpačitý dojem. Pokud by byl tenhle film ze světa X-men první, tak celou sérii pohřbí. Analyzovat své spíš nelibé pocity nedovedu, vadilo mi prostě, jak se bere strašně vážně, bez špetky humoru. Všichni zamračený, John McAvoy při každém proslovu skoro mramorovatěl. Kéž by se režie ujal James Gunn, Waititi nebo Matthew Vaughn…Ale tohle byl jen nablýskaný, samožerský CGI patos s tak nezajímavě uvedenými hlavními figurami, že mi bylo v podstatě jedno, co se s nimi stane. Tak alespoň že se vyřádili při finálové konfrontaci v závěrečném train finále. Rozpačitému dojmu také dost vyšel vstříc casting. Sophii Turner (Jeanne Grey/Dark Phoenix) jsem její „osudovost“ nevěřil ani vteřinu, Jessica Chastain (hlavní padouška) bez make upu a totálně na blond bez obočí…ach jo. Maně mě napadlo, proč je v hlavním X-men týmu Storm. Pokaždé vrhne pár blesků, nebo třeba zamlží lokální klima a pak ji stejně někdo uzemní. A v týmu bez Wolwerina. Dávám 40% a jsem rád, že jsem v kině neplatil.

• 3.9.2019  17:17
    Zpřítomnělí (TV seriál) (2019)

Úvodní zápletka je rozehrána od prvních minut. Žádné zdlouhavé seznamování s postavami, pod hladinou zátoky v Oslo se blejskne a první navrátilci z časů minulých se už plácaj ve vodě…Seriál vystavěný na premise, že se v naší přítomnosti začnou postupně po tisících zjevovat lidé z daleké minulosti, tedy v Norsku od pračlověků přes Vikingy až po bohémy z 19.století, si mě získal díky jasnému tahu na bránu. „Naši zemi nemusí obsazovat imigranti z Afriky, stačej nám naši vlastní“ … a už to jede. Jelikož je to krimi, ústřední dvojici tvoří mladý detektiv (opět zdrchaný a s návykem…) a vcelku pohledná detektivka, zpřítomělá vikingská bojovnice, rozená cca 1037 AD, která se po zpřítomnění vzorově začlenila do společnosti, doplnila si školy a všeobecné znalosti, získala správné sociální dovednosti a znalosti a nastoupila k policii. Zní to jako pro-migrační agitka, ale i tu přehlídku společensko-kriminálkově-ideových klišé se po dvou dílech daří seskládat tak, aby to jako zábava fungovalo. Docela se těším na další díly. Kde jinde uvidíte Vikingy a jejich hospodu, kde čepujou medovinu do rohů za eura a pak se rozkurážení chodí za nocí posmívat vyměklým křesťanům. ** P.S. Úplně si libuju při představě, jak by se z Vltavy a Labe začali vynořovat třeba husiti nebo keltší nájezdníci...

• 3.9.2019  14:21

Chce to být až severská krimi, ale chvílema z toho ta česká sláma čouhá. Mádl s Benonim jsou výborní, bohužel scénář jim přisoudil kriminologické schopnosti mírně nad úroveň celotáborové hry na detektivy. A jelikož furt někde nějaký kriminálky dávají, je s čím srovnávat, bohužel pro tento počin. Chyby proti dějové logice už zkrátka odpouštíme hůř. ** Spoiler**Pachatel doma přechovává usvědčující důkazy v koši na prádlo? Policie může doma u kohokoliv udělat domovní prohídku? Bez obvinění? ** Jako severočech z Teplicka a Ústecka je mi milé koukat na všechny ty domy, ulice, mosty nebo proboštovské nádraží…tady u mě seriál boduje. Takže uvidíme jak se to vyvine, po prvním díle těžko hodnotit. Na druhej kouknu.

• 3.9.2019  13:29
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Dost neobvyklý formát „krimi“, ale od druhého dílu první řady chytlavý a s neokoukanými tvářemi. První řada bavila neskutečně. Druhá řada se v dějové lince od původního "konverzačního" konceptu odchýlila k uplatňování behaviorálních poznatků o sadistických vrazích v terénu. Konkrétně při vyšetřování v USA jednoho z nejslavnějších a také ne zcela uspokojivě vyřešených případů sériových vražd černošských dětí v Atlantě. Monotematické zacílení seriálu na úsilí vyšetřovatelů v dílech celé druhé řady mi už takovou radost nepřinášelo. Tím ale neříkám, že tvůrci polevili na profesní kvalitě. I takhle to byla nadstandardní podívaná. Rozhodně doporučuji, a s tím, že když se na druhou řadu nepodíváte, o nic moc zajímavého nepříjdete. Hodnotím season 1 na 95% a season 2 na 75%.

• 1.9.2019  09:08
    Talk show Jiřího Ovčáčka (TV pořad) (2019)

Nezabili jsme to.. Nakladlo to vajíčka.

• 27.8.2019  22:24
    Město bohů (2002)

Hodně syrový snímek. O vyrůstání v místech, kde se nevyplatí s nikým kamarádit, protože ho stejně zastřelej pozítří na ulici a kde děti uměj střílet dřív, než se naučí číst. Neskutečné tempo, záměrně často natáčený jakoby „z ruky“, dokumentárně, záměrně s posunutým chromatickým spektrem do chladných odstínů nevýrazných barev. Film ve své době posbíral řadu cen, včetně Oscarů, a více než 15 let (v roce 2019) od jeho uvedení mu na jeho naléhavosti neubralo. V ghetech v Rio De Janeiru to asi ani dnes žádná selanka nebude…Bylo to sakra dobrý, dávám 90%.

• 27.8.2019  17:23
    Soudce (2014)

Vztahové drama v rodině nejpřísnějšího soudce v jednom z městeček v americkém státě Indiana (Robert Duvall), které začíná smrtí manželky/maminky tří synů. Dva žijí v rodném domě, poslední (Robert Downey jr.) se s rodinou rozhádal už po pubertě a v době, kdy začíná filmový příběh už je ženatý (rozvádí se), má malou dceru a vcelku luxusní život, zajištěný praxí top obhájce ve Washingtonu. Na pohřeb matky ale přijet musí. A mezi Duvallem a Downeym to začne jiskřit od prvního setkání. Právě sledování souboje vůlí dvou „mužů práva“ jak v domácnosti, tak i v soudní síni, protože do narušeného vztahu otec/syn zasáhne událost, v které je Duvall obviněný z vraždy, tvoří z tohoto filmu zážitek. Oskarem oceněný výkon Roberta Duvalla je neskutečný a Robert Downey jr. je skutečně spoluhráč na úrovni, jakou si tohle drama zasloužilo. Ale není sám, Billy Bob Thornton, Vera Farmiga nebo Vincent D'Onofrio taky odevzdali kus ze sebe a jejich postavy rozhodně nejsou ploché nebo zbytečné. Dávám 90%

• 21.8.2019  06:36
    Pašerák (2018)

Už jen proto, že tenhle film může být rozloučení Clinta Eastwooda s filmařským světem před i za kamerou Pašerák za vidění stojí. Krásně podané lidské drama v perfektním a hlavně uvěřitelném podání matadora filmového plátna, který ze svého charismatu ani v bezmála 90 letech neztratil ani kapku. Bez problémů utáhne téměř dvouhodinovou stopáž a nepoleví ani na vteřinu. A i kdyby jen jeden divák přijal jeho sdělení o rodině, nebyl natočený zbytečně. Je moc dobrý a určitě se k němu ještě vrátím, jako k dobré knížce. Dávám 90%

• 20.8.2019  19:28
    Zabijáci (2014)

SPOILER WARNING!! Kromě zázračného přesunu hlavní podezřelé z vězení v centru Kodaně na pomoc detektivům, svázaným ve stájích o několik kilometrů jinde…protože je potřeba jim pomoct…to byla fakt pěkná krimi. Přesto ale, ze serie oddělení Q díky tomuto lapsu nejslabší. A přitom se stačilo držet knihy…Dávám 60%.

• 20.8.2019  19:04

Když je člověk stárnoucí zedník s poněkud přitroublým kamarádem v jednom z konců světa v severském městečku s několika domy a značně omezeným počtem zákazníků, tanečním sálem místo kostela a s jednou hospodou se spastickým číšníkem, jeho smysl pro rozlišení dobra a zla značně okorá. A když dojde k názoru, že to se stárnoucí manželkou už nemá tu jiskru jako zamlada, snadno dojde k přesvědčení, že ji klidně může nechat zabít…Tahle komedie je pěkně černě syrová, herci patřičně, zcela v duchu severské black noir comedy přehrávají až hanba a kromě toho, že se pobavíte (pokud severským komediím s krutějšími vtípky a značně nekorektními dialogy fandíte), nestrávíte s hlavními hrdiny moc času. Film má značně sympatickou stopáž a i přes občasné blbé dialogy celkem uteče. Dávám pěkných 60%, na stovku to bohužel fakt nebylo…

• 16.8.2019  19:24
    Tommy a Pentlička (TV seriál) (2015)

Tak já nevím? Byla to komedie? Groteska, groteskní detektivka? Včelařská agitka? Nějaký patvar toho všeho, podle všeho inspirovaný dílem Agathy Christie. Působilo to na mne jako modernizace České hymny nebo Rusalka, doplněná o světelné diskoefekty a elektrickou kytaru. Takový pelmel všeho možného, kdy z původní látky zbyl jen značně pokroucený odraz. Tyhle čtyři hodiny mi budou v životě chybět. Nalákaly mne předchozí zpracování detektivek Agathy Christie, ale tady se to prostě nepovedlo. Dávám 25% a vím, že příběhům zpracovaných BBC v roce 2015 se zdaleka vyhnu.

• 16.8.2019  19:02
    Složka 64 (2018)

Další nadstandardní kriminálka ovanutá severským větrem. Dvojice vyšetřovatelů Carl a Assad (dán/afgánec) ve čtvrtém příběhu, který je opět krutý, složitý a oba hlavní hrdinové musí cedit vlastní krev a pot, aby všemu přišli na kloub. A přijdou. Vyšetřování nezadrhává, žádná hluchá místa se nekonají, takhle filmová série si drží kvalitu od prvního případu (Žena v kleci) oddělení Q kodaňské kriminálky. Potencionálním divákům doporučuji začít od začátku, rozuměj, od prvního filmu s touto dvojicí. Bez znalosti charakterů obou hlavních protagonistů zážitek nebude tak silný, jak by mohl být. A jsou to vážně dobré detektivky. Složka 64 si ode mne za opravdu silný divácký zážitek odnáší 90%

• 12.8.2019  13:47
    Pátrání (2018)

Docela příjemně starosvětská detektivka, ovšem v moderním looku, sledovaná jen prostřednictvím obrazovek počítačů, mobilů, vzkazů na sociálních sítích, v televizních breaking news…A s výrazným apelem, vyzývajícím k ostražitosti nad tím, jaké informace o sobě na internetu nevědomky, pří každodenním užívání messengerů, facebooků a jiných internetových aplikací vlastně v celosvětové sítí necháváme. No, v tomhle příběhu se podle nich dá hledat unesené děcko. V hlavní roli je výjimečně dobrý John Cho, který od dob Prciček a Zahulíme, uvidíme výrazně vyzrál, moc se mi líbil. Celej film má snesitelnou stopáž, tempo nezadrhává, dojde k několika dost nečekaným zvratům a nakonec je všechno odhaleno a vysvětleno, tak jak se na dobrou detektivku sluší a patří. Dávám 90%.

• 10.8.2019  07:16
    John Wick 3 (2019)

Jestli vás pohltily stylotvorně CGI dosoustružené akční podívané jako Atomic Blonde nebo Hitman: Agent 47, přijdete si na své. Mě tohle překlopení příběhu zabijáka, kterej svoje řemeslo pověsil na hřebík a k pistolničení se vrátil kvůli mrtvému štěňátku (John Wick) do přestylizovaného polosvěta zabijáckých kodexů, speciálních hotelů, ornamentálních mincí a rituálů nepotěšil už ve dvojce. A protože John Wick 3 dějově začíná tam, kde dvojka končila, nebylo to pro mne lepší. Docela tristní pohled byl na samotného Keanu Reevese, kterého léta nešetří a je na něm vidět počínající důchodový vzhled. Vypadá stále dobře, ale přibral nám. U filmu, kterej s dějem začíná hodinu poté, co skončil John Wick 2 ( a čtyři dny po John Wick) to fakt není dobrý. ** Víc než co jiného mi trojka připadala jako zfilmovaná podívaná nějaké PC hry. Už jste někdy taky viděli na youtube fan video, jak někdo mastí třeba Mafia … John Wick 3 se potácí mezi různě vypukajícími bitkami v různých exteriérech, k dispozici má vždy dost omezený arzenál, levely pro splnění „questu“ postupně nabírají na obtížnostech. Na rozdíl od předchozích Wicků jsou teď padouši víc vstřícní k tomu se nechat rozseknout/rozstřelit a občas na nezničitelného Johna s úderem nebo atakem prostě počkají. Velikým záporem pak byla „voicecoverová“ figura vysoce nesympatické „soudkyně“ (v podání Asia Kate Dillon), která někam napochodovala, dotyčnému oznámila, že se někomu něco stane a přitom JÍ do ksichtu nikdo nestřelil. Vyloženě potěšilo několik originálních combatových variací (koně! Halle Berry dogy style!), ale na kolena film definitivně srazila nejen neúnosná stopáž, plochost postav a monotónost děje, ale také dost neinveční repríza „finálního“ boje v skleněném bludišti, vždyť ve dvojce jsme to tu už měli. Jak jsem psal u dvojky, na trojku jsem se netěšil. A teď se rýsuje i čtyřka.. Dávám 45%

• 8.8.2019  17:11
    Atlas mraků (2012)

Na tenhle film je dobré mít něco načteno o reinkarnacích a jiných konceptech duše, putujících z těla do těla. A také se dobře vyspat, zůstat střízlivý a otevřít svou mysl k vnímání děje mimo nudný koncept lineárně chápaného času. Šest dějových linek z různých zemí a století (i budoucích), s víceméně stejnými herci (skvělý Tom Hanks, dále Halle Berry, Jim Sturgess, Hugo Weaving, Hugh Grant, Ben Whishaw…a mnozí další), ovšem různě líčenými. Podle toho jakého pohlaví a rasy zrovna jejich „charakter“ v aktuálně se odehrávajícím příběhu je a kde se zrovna ve „svém životě“ na zeměkouli nachází. Je to audiovizuální veledílo, trikově vymazlené nejméně stejně dobře jako wachovských matrix. Jen některé ne zrovna podařené masky čirý prožitek trochu srážejí k zemi. Pokud udržíte pozornost po bezmála tři hodiny, dostane se vám zážitku, který nabídne jen opravdu málokteré filmové dílo. Přesto ale také pochopíte, proč tento film, míněný v roce 2012 jako blockbuster, u průměrného světového kinodiváka selhal. Jeho sdělení je skryté ve stovkách náznaků, narážek, gest, rekvizit nebo rovnou ústředních motivech, spojujících všechny příběhy do jednoho poselství o lidství a v dobrém slova smyslu humanismu, vycházejícího z konceptu všudypřítomné lásky a také z odvahy jedince, schopného obětovat svůj život pro vyšší, nesobecký cíl. Dívat se a chtít pochopit prostě vyžaduje úsilí a zjevně ne každý byl ochotný na tuhle hru přistoupit. Ale stojí to za to. Moc dobře se na to kouká a film moc dobře zní. Ještě si dám repete…Moje bodová nadílka se zastavuje na 93%. Ke stovce se nedostala za to prapodivné líčení, zjevně míněné vážně a přesto sklouzávající k parodii.

• 7.8.2019  15:46
    Líbánky (2013)

Ještě pár takových filmů a budu se tandemu Jarchovský – Hřebejk vyhýbat. Možná, že to vzrůstající napětí v příběhu s podivným hostem na svatbě funguje na papíře, ale do filmu se ho přenést nepodařilo. Právě naopak, hrozně se to vleklo. A hlavně proto, že místo toho, abyste nedýchali napětím, si víc než hodinu říkáte, než se rozvleklé svatební veselí překulí k nějakému rozuzlování, proč toho divnýho typa z optiky nevypakujou ze svatby na odlehlém rodinném statku, kam ho stejně nikdo nezval. No, nestane se, jen se nám dostává přes hodinu různých náznaků, že ženich asi „ví“ a nezvaný host o ženichovi taky něco „ví“. Takhle nepochybně vypadá desetistránková povídka, roztažená do plnohodnotné filmové stopáže. Z hutného námětu o šikaně a temných stínech z minulosti zůstal jen prapodivně naředěný a nakonec až přespříliš řídký guláš s nádhernými obrázky. Ano, nejlepší na celém filmu je kamera a kompozice záběrů. Aňa Geislerová opět prokázala, že vyšilující a psychicky se lámající ženy odehraje levou zadní..jí jediné jsem trochu věřil. Hlavní mužští protagonisté jí nesahali ani po kolena. Dávám 25% a příště to vidět opravdu nechci. P.S. Zvuk se opět nepovedl…třetině filmu při běžně nastavené televizi nebylo rozumět.

• 3.8.2019  19:07
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Velmi opatrně doporučuji zarytým fanouškům klasických detektivek a mírně nedoporučuji příznivcům příběhů Agathy Christie. A mohu to říct z vlastní zkušenosti. Deset malých černoušků jsem nečetl a tohle neviktroiánské zpracování bylo moje první seznámení s tímhle konkrétním příběhem. A po závěrečných titulcích mi to došlo. Tohle byla sterilní moderní detektivka, brilantně nasnímaná, s dobrou výpravou a se známými herci. Ale, nebyla to detektivka Agathy Christie. No ano, jiné jsem četl a k příběhům „první dámy velkých detektivních příběhů“ prostě patří také objasnění, vysvětlení motivací, odkrytí všech záhad, tajemných zápletek a skrytých pohnutek. Ověřil jsem si to s přítelkyní i u tohoto příběhu, není těžké se dopídit audioknihy. Takže Deset malých černoušků je určeno výhradně těm, kteří příběh už znají. Ty tu a tam sice zarazí drobné, nebo i výraznější odchylky od předlohy. No a co ta většina, která se podívá bez znalosti předlohy? Uvidí precizně zfilmovanou vybíjenou, která na konci nebude příliš dávat smysl…a to je opravdu škoda, vzhledem k tomu kolik energie do minisérie bylo vloženo a jak dobrý ten příběh z pera Agathy Christie vlastně je. Dávám 60%

• 3.8.2019  18:36

Ještě dneska, čtvrt století od uvedení Pulp Fiction do kin vídávám, jako aktivní muzikant, na parketu tančit páry stylem odkoukaným od Vincenta a Mii. Ještě dneska slyším, jak se mnohem mladší partičky hláškují větami „Máme radost? Máme…“ „Miluju tě Hany bany“…“Tvoje prdel pozná středověk…“ atp. Tarantinova divočina vtrhla do kin jako žánrová povodeň a v jejím cynicky brakovém gangsta humoru se namočil každý. Dvě a půl hodiny mistrné černohumorné podívané neztrácejí od uvedení do kin v roce 1994 ze svého kouzla vůbec nic. Včetně muziky, resp. písniček a skladeb z amerických top charts, kterým tento Tarantinův film zajistil dlouhý, mnohdy už posmrtný život. Kdo by jinak dobrovolně poslouchal surfařské instrumentálky na fendera z šedesátých let nebo méně známe písničky Chucka Berryho? Film je prostě výjimečný ve všech ohledech, stále se jedná o lahodnou filmařskou hostinu. Dobrou chuť, ať si ho budete máchat v majonéze nebo v kečupu. Dávám 100%.

• 31.7.2019  12:40

Ondřej Vetchý ve své druhé životní roli hrobníka (první byla ve filmu Kolja). Bezva ženská je Petra Hřebíčková a na humory je tu Táborský, díra ve zdi školní třídy do sousedícího bytu a Ondřej Malý s Pavlou Tomicovou. Pokud se rozhodnete kouknout, musíte přijmout pravidla hry, která nastavili tvůrci. Stát se může cokoliv a cokoliv se také stane, jen aby děj mohl někudy pokračovat. Že má hrobník na malé vesničce na hřbitově svůj hrob i s datem úmrtí? Neva, nic se nestalo, jedeme dál. Že se spolu najednou kamarádí postavy, které se ještě před několika okamžiky dost nesnášely? Ale to je jedno, k happyendu dojdeme i přes mrtvoly (ty tam naštěstí nejsou, teda kromě toho hřbitova). Ale když ta pravidla přijmete a necháte svoje kritický myšlení chvilku odpočívat, dostane se vám až sitcomově příjemné komedie o Ní a o NĚM, kteří se v kulisách idylické středočeské vesničky s rázovitými a hrozně milými lidmi nakonec do sebe zamilují, zaženou podlého zubaře a těší se na společné stáří. Celý film je takový prosluněný, provoněný senem, pozitivní a dobře dopadne. Rozhodně to není žádná hrůza, klidně mu svůj čas dejte.. Koukli jsme s přítelkyni a hodnocení male & female je nakonec 65% & 80%.

• 31.7.2019  12:13
    Yesterday (2019)

Pokud máte rádi zpívající indické herce a písničky Beatles (nejspíš jako Danny Boyle), pobavíte se královsky. Pokud ne, film vám o mnoho víc nenabídne. S originální zápletkou, kdy pro 11 vteřinovém globálním blackoutu celé lidstvo přijde o Beatles (a mnoho dalšího) si v délce bezmála dvou hodin totiž nevystačí a love story, o které je tenhle film především, moc dobrá není. Yesterday je film hlavně muzikantský, dost výraznou roli v něm dostal také Ed Sheeran. Nejspíš je to komedie, ale že bych se za břicho popadal, to ne…spíš jsem se tak skoro celou dobu culil a docela jsem si ho užil. Až na konci mi došlo, jak málo se v něm stalo, jak skromná byla jeho výprava a jak byl zbytečně moc natahovaný. Takže jak s hodnocením? Písničky Beatles v novým podání byly fajn, hlavní hrdinka může očekávat další role v britských romantických komediích (byla výborná!), je to bravurně natočeno a to je asi tak vše... Hrozně mě mrzí, že si tvůrci nevyhráli s celou zápletkou důkladněji…mohli jsme třeba vidět Paula McCartneyho, jak v Liverpoolu krmí holuby nebo Ringa, hrajícího s ostatníma dědkama v přístavní hospodě šipky. V našem světě se Beatles rozpadli v roce 1970 a já si myslím, že 70 % je přesně to bodový hodnocení, který si Yesterday zaslouží.

• 26.7.2019  13:47

Scénář jedné z vydařenějších komedií z osmdesátek Přes palubu (Kurt Russell/Goldie Hown, 1987) znovu, ale s prohozem kdo koho oblbne. V hlavní roli udřeného rodiče - matky s třemi dcerami - je nyní vychrtlá Anna Farris, která do své domácnosti propašuje multimilionáře s amnézií po pádu z výletní jachty. Vtípky stejné jako minule (zlato, ty vaříš, ty uklízíš, ty vyděláváš), postupně nastane sblížení až k love happyendu ve vlnách pacifiku a vůbec celkové polidštění a prozření rozmazleného multimilionářského floutka. Tedy, že lepší než vést zhýralý život bezstarostného playboje s modelkami ve vířivce je to jediné pravé žít s vyhublou ženskou a jejími třemi dcerami na předměstí a dřít s dobrosrdečnými mexickými dělníky na svůj každoměsíční plat. Prostě všechno, co bylo ve filmu z roku 1987je tu v nových kulisách a s drobnými odbočkami znova, často ve stejném pořadí a mnohdy taky se stejnými hláškami. Ale tak dobré jako předloha to rozhodně není. Anna Farris s hůlčičkovýma ručkama, i přes nepochybný komediální talent, prostě není Goldie a hlavní mužský hrdina (mexický herec Eugenio Derbez ) je ve srovnání s Russellem vyloženě nevýraznej. Hezky se to rozjedete, ale v cca polovině filmu, když se mezi hlavní postavy vplíží love story, celému filmu najednou spadne řemen a je fakt na vás, jestli to dokoukáte. A vyloženě ignorujte díry v logice. Jak podotkla moje přítelkyně, když si Anna Farris přivezla oblblého milionáře poprvé k sobě domů …“co řekne sousedům? ..No neřekne jim nic, v ulici s řadovou zástavbou a s udržovanými trávníky raději nikdo nebydllí. Zejména ne v domech naproti…Tak tedy, film zabavil, ale proti originálu dost slabý čajíček…za 60%.

• 24.7.2019  14:20
    Sedmilhářky - Série 2 (série) (2019)

Psychologický rozbor nechám na jiných, jako hetero muž se necítím dostatečně povolán…nicméně, i druhou sérii jsem si velmi užil, zejména Meryl Streep a její emocionálně perverzní babičku. Po sedmém finálním díle ale mám obavy, že se chystá třetí série. Tahle druhá, sledující osudy postav po divočejším „mejdanu“ ve vydří škole se vážně vydařila. Pedanticky důsledné rozebírání duševních světů postav, nucených žít ve lži svůj všední „maloměstský spokojený život“ je kolikrát až nepříjemně bolestivé a lidsky trefné. Nicméně linka se Zoe Krawitz a její umírající maminkou v nemocnici už pro mne byla za hranou a pro mne ukazovala na bezradnost tvůrčího týmu udržet kvalitu první řady. A utvrzují mne v tom i některé „uměle“ vytvářené twisty v ději (je to policajt nebo není?, poperou se?), které byly hlavně samoúčelné a sloužily jen k natahování stopáže na povinných alespoň 50 minut. Takže, nedávám plný počet, vysoké číslo si ale tenhle počin rozhodně zaslouží..75%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11