Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Thriller

Poslední recenze (548)

plakát

Kominského metoda (2018) (seriál) 

Esence hollywoodského neoliberálního pokrytectví. Nebo spíš demence? Vydávat bezradnost za přednost si může opravdu dovolit jen někdo s pěkně naditou prkenicí a solidním životním nadstandardem.

plakát

Svět podle Daliborka (2017) 

Po tom, co vyšlo najevo, že Klusák lhal a Daliborek je zcela vymyšlená postava, dostává film teprve ty pravé grády. Klusákův nácek je vlastně to nejtrapnější klišé o neonacistech: nevyzrálý mamánek, který pod tvrdou slupkou skrývá duševní bebínko a je tedy jen k politování. Klusák jako režisér předvádí takový ten typ shovívavě povýšené arogance, který si osvojila sorta "kosmopolitních" pseudointelektuáů toho druhu, kteří dnes vyjadřují své zhnusení nad českou malostí, nesnášenlivostí, xenofobií a já nevím čím ještě. Klusák narazil na téma, které ho evidentně přerůstá. A tleská mu přesně ten typ troubů zmíněných výš.

plakát

Taboo (2017) (seriál) odpad!

Nemohu si pomoct, ale je pro mě dost těžké přiznat seriálu byť i dílčí kvality, které bezesporu má, když v jeho základu nacházím úlitbu politické korektnosti, která místy hraničí s demencí. Přitom to byla právě Východoindická společnost, která stála u zrodu snah o globalizaci a nový světový pořádek. A vlastně dodnes stojí, přestože se přetavila do podoby korporací ovládající světové dění skrz Londýnskou City. Potud tedy výborný nápad, poukázat na pokrytectví společnosti, která de facto dávno před nacistickým Německem rozjela v mnoha anglických koloniích genocidu původních obyvatel a koncentrační tábory. Žádný Norimberk se nekonal a dnes nás kosmopolitní potomci těchto gaunerů povýšeně poučují o lidských právech a naší povinnosti kát se za cizí zločiny dobrovolným podvolením invazi sociálního odpadu z třetích zemí a dobrovolným zavržením kulturní identity. Z historického pohledu je seriál ubohý guláš. Představa černého advokáta, který počátkem 19. století trestně stíhá vysoce postavené bílé úředníky je stejně reálná, jako obojživelný tank v bitvě u Lipan. Pochopitelně jde o tzv. "ušlechtilého negra", nositele pravých lidských hodnot, který blahosklonně poučuje své opovrženíhodné bílé bratry. Ano, tenhle typ černochů lze dnes potkat především ve filmech a seriálech, v reálných statistikách kriminality naopak právě afroameričtí spolubratři trhají rekordy, tož je třeba je nechat triumfovat alespoň ve fantazii, že. Jediné pozitivní postavy seriálu jsou tak pouze barevní, různé pochybné existence, prostitutky, transvestité, pouliční kriminálníci, jakýkoli bílý heterosexuál konzervativního smýšlení je vzápětí odhalen jako odpudivé monstrum. Gramsci se musí všem těm blbým gójům, kteří mu skočili na lep ze záhrobí potměšile smát. Poslední poznámka na závěr: pyramidy v Egyptě opravdu nepostavili černoši, jak samolibě tvrdí zmíněný černý advokát, pyramidy postavila původní egyptská rasa, která byla bílá. Že by ukázka vzdělanosti současného levicového "intelektuála"? Typický snědý egypťan, tak jak ho známe, je vlastně míšenec původní bílé rasy s rasou negroidní a byl naopak příznakem úpadku kdysi velké egyptské civilizace. Což je přesně ten osud, který by nám současní socilání inženýři rádi uchystali, když nás chtějí, dle vyjádření pablba Junckera, křížit jako dobytek s jinýma rasama. Zažil jsem normalizaci a pocit nasranosti, když jsem viděl, jak se v zájmu údajně vyššího blaha překrucuje realita a nevěřil bych tomu, ale je to zpět. A tenhle typ umění slouží jako propaganda sebemrskačské multi-kulti ideologie.

Poslední hodnocení (1 452)

Kominského metoda (2018) (seriál)

23.12.2018

22. července (2018)

18.11.2018

Svět podle Daliborka (2017)

12.07.2017

Taboo (2017) (seriál)

odpad! 01.06.2017

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

01.06.2017

Noční zvířata (2016)

05.02.2017

Poslední král (2016)

01.02.2017

Příchozí (2016)

01.02.2017

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

23.01.2017

Reklama

Poslední deníček (16)

Ovládací panel
21 bodů

Reklama

Reklama