Rachi

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 25.1.2019  13:24
    Složka 64 (2018)

Další z řady skandinávských thrillerů s mysterioznímy prvky. Dějově se mi nikterak neodlišil od zástupu jiných. Ústřední duo detektivů Carl a Assad byli příjemně kontrastní dvojicí. Vyzdvihla bych skvělou práci kamery, ovšem scénář velmi pokulhává díky skokům v dějové linii. Příběh je že začátku velmi vleklý a i trochu zmatený. V druhé polovině se vše ustálí a příběh nabírá na obrátkách. Co u mě celé lehce kazilobyli místy velmi přehrávané momenty. Dala bych 6/10

• 7.12.2018  12:13
    Ajaši no Ceres (TV seriál) (2000)

Už je to vážně dlouho co jsem , docela s nadšením četla mangu Mystery of Ceres , která nikterak zvlášť nevyčnívala , snad až na úžasnou vizuální stránku , přesně tenhle druh kresby mi sedí . Na druhou stranu přeci jen fantaskní prvky tohohle jinak klasického shōjo mě opravdu bavili. Na svou dobu to bylo dosti originální , to ještě nebylo tolik všední používat jako ústřední postavu různé reinkarnace . Anime celkem dobře následovalo předlohu, což mě potěšilo , a hlavně zachovali kresbu Watase Yuu , jež mi je v tomhle anime vážně pokladem

• 7.12.2018  09:53
    Piano no mori (TV seriál) (2018)

To nebyla dobře ivestovaná hodina života :( , až se divím, že jsem vydržela 3 ep. Kýč bez jakékoliv kvality .

• 6.12.2018  13:37
    Venom (2018)

Ano vše co by jste od klasické Marvelovky čekali, jenže ... Člověk už má nějaká očekávání a možná i předsudky a možná , že v tomhle případě to vůbec nebylo na škodu . Byla jsem vlastně po všech směrech velice překvapená a světe div se pozitivně . Scénář vůbec nedopadl špatně , jen místy mě trochu zamrzelo to tempo ve kterém se film nesl . A teď k tomu nejdůležitějšímu Tom Hardy jako Eddie Brock no lépe si snad ani vybrat nemohli, on to povznesl z průměru k něčemu co jsem si vážně užívala . Jeho herecký výkon mi velmi často nechal padnout čelist pěkně dolů . Ty momenty kdy se venom hlásí o jídlo oh, tak perfektně korespondovali s Hardyho výrazem , gesty, mimikou perfektní. Celé to u mě navíc neskutečně zvedla závěrečná scénka . Můžu doporučit , bavila jsem se moc dobře.

• 3.12.2018  12:16

Klasická ukázka braku a neb proč nevytřískat z tvorby J. K. Rowling co nejvíc ? Ano mohlo by to fungovat , ovšem kdyby se scénář nevlekl jako smrad za zadkem . A podstatou celé série Fantastická zvířata nebylo jen navázat na úspěch Harryho Pottera . Což se bez tak nestane ... Jediné co se zde dá vyzdvihnout je herecké obsazení Jude Law jako Brumbál vypadal a zahrál vážně dobře , tahle postava má to správné charisma . Trochu mě mrzel ten odsun Eddieho Radmayna do pozadí . A ještě posledních cca 20 min filmu , kde se konečně něco dělo a film neupadal jen do plitkého plácání se v ničem . Takže ryze za mě , Grindelwaldovy zločiny hmmm něco co znuvu vidět nemusím , ale chápu , že se najdou jedinci kterým se to bude líbit ,už jen díky hereckému obsazení.

• 16.11.2018  23:04
    Kazemakase tsukikage Ran (TV seriál) (2000)

Ano pověstná dvojka Ran a Miao :) Jak to tak bývá z počátku nesmiřitelná dvojice , ale postupem času sehrané duo . Které provází jedna komediální situace za druhou.

• 4.11.2018  11:51
    Sora to umi no aida (TV seriál) (2018)

Vesmírné rybářky, no jsem zvědavá co z toho ještě bude . Ale myslím že mé hodnocení bude spíše klesat ...

• 15.10.2018  12:26
    Astarotte no omoča! (TV seriál) (2011)

:O Tak tohle má být co ? Nevěřím že to stvořila stejná osoba ,jako Romeo x Juliet . Jestli šlo o pokus udělat z něčeho ,, nestoudného,, vlastně něco rozkošného a hluboce emotivního a poukázat na ten kontrast hmmm ... Asi ne :D Za mě jednoznačně odpad !

• 30.9.2018  11:33

Kyoto Teramachi Sanjou no Holmes Ano název zněl dost lákavě , přeci jen detektivních anime není zase takm moc, resp. dle mě jich nikdy není dost. Musím bohužel přiznat, že z toho co jsem zatím viděla, jsem pouze znuděna . Jedno klišé za druhým . Tohle neplní ani roli průměrné líbivosti. Yagashiro mi dost leze na nervy , je hrozně předvídatelný ... Tohle je pro mě rozhodně slabší průměr, moc nedoufám , že ještě překvapí.

• 28.9.2018  14:52

Doslova stínový příběh, ve kterém je podstatné, právě to co jako divák nevidíte a pouze si domýšlíte. Od prvních chvil se díky ponuré možná paradoxně k místu děje lhostejné atmosféře, velmi rychle zžijete s příběhem . Jakob Cedergren odvedl neuvěřitelně precizní výkon .

• 31.7.2018  16:44
    Hakumei to Mikoči (TV seriál) (2018)

První letošní překvapení v tom ,, miloučkém,, smyslu slova . Řeknete si další SoL :D No ano další, ale vážně tohle opravdu stojí za zhlédnutí. (Pakliže tedy, máte rádi miloučké, roztomilé, maličké, maličko úplně nejméně dramatické věci) . Příběh rozhodně není zcela duchaprázdný a toho si velmi cením . Co vás velmi ohromí bude zajisté krásná animace .

• 21.7.2018  20:59

Druhý filmový počin od Yang Lei , který jsem měla možnosost vidět. Příběhově velmi zdařilé a místy i velmy nápadité,. Jediné co mi opravdu velmi vadilo, kazilo celkový dojem z filmu byla nepříliš povedéná animace v některých scénách.

• 30.6.2018  15:37
    Kewaiši (2001)

Film doprovází absolutně úžasný soundtrack, už jen pro něj stojí Kewaishi za shlédnutí. Tím nechci příběhu ubírat na kvalitě. Hyde odvedl úžasnou práci

• 25.6.2018  09:21
    Komorná (2016)

Pořád se nemohu zbavit dojmu, že ,,komorná,, je jen nějakou peprnější verzí ,,Fingersmith,, Každopádně Chan-Wook Park stvořil tu pro mě lepší verzi ,nežli Aisling Walsh.

• 12.6.2018  17:21
    Beck (TV seriál) (2004)

Skvělé anime s hudební tématikou a nejen o ní . Jak emotivní je pro někoho cesta za svým snem ... Velice doporučuji

• 25.5.2018  22:53

Velké překvapení, očekávala jsem další roztomilostí sršící , bezdějovou hloupost a ejhle. Ono to má vážně děj :) plus graficky je pro mě Eiga Precure dream star opravdu velice zajímavá .

• 4.5.2018  01:49

Daleko od hlučícího davu nikoliv , mnohem lépe by sedělo ,,poučení příliš hrdé ženy,,. Thoms Hrady zasadil příběh Batsheby Everdene do viktoriánské Anglie, což příběhu dává další, nový rozměr. Pro onu dobu velice aktuální téma ženské emancipace. Jinak se příběh nese na líbivé, ač dosti dramatické vlně. Kdy si hlavní hrdinka hledá vhodný protějšek, nebo spíše snaží si vybrat z toho co se jí samo nabízí. Aby nakonec došla k závěru, že tu opravdovou a správnou volbu má celou dobu přímo před sebou. Thomas Vinterberg mě tímhle podáním , takové klasiky opravdu potěšil. + Carey Mulligan byla vážně ohromná, působila velice přirozeně, role jí opravdu sedla.

• 2.5.2018  22:57

Minimalistický počin, dá se říci pro dospívající jedince. Po grafické stránce nikterak oslnivé . Dějově v sobě nese zajímavý pohled na dospívání a to převážně po tělesné stránce, jak na druhé, některé přirozené projevy dospívání mohou působit .

• 2.5.2018  12:47

Všem škarohlídům a rýpálkům navzdory , nemohu hodnotit jinak nežli 5 hvězdiček. Jste li milovníkem klacické hudby a fanouškem Davida Garretta , pak ani jinak hodnotit nelze. Ano děj se v první polovině opravdu nese v dosti neuceleném tempu. A působí dosti zmateně, nutno podotknout , že životopisná hodnota filmu není rozhodně 100 %. Tohle vše smete fakt , že ve filmu vystupují skuteční muzikanti , což mu přidává na věruhodnosti a opravdovosti. Za mě vynikající .

• 1.5.2018  22:45
    Labyrint (1986)

Pro mnohé průměrné fantasy ... pro mě určitě ne . :-) Na 86. rok velice zajímavý námět s hodně slušným provedením. Po vizuální stránce opravdu o dost převyšuje své současníky ( Za mě byl Bowie super . )

• 5.4.2018  17:58
    Hadžimete no Gal (TV seriál) (2017)

Romantika ? Komedie ... ( pár vtipných momentů by se v té změti trapnosti i našlo) Nad tímhle se mohou rozplývat jen pseudo-pubertální ubožáci , kteří tančí radostnou čtverylku nad čímkoliv u čeho je v popisu žánr Ecchi . Dávám jednu hvězdu . A to jen pro to aby mě fanoušci tohohle žánru neukamenovali.

• 4.4.2018  15:50
    Novoland: The Castle in the Sky (TV seriál) (2016)

Nejsem velký fanoušek čínského Drama . Ovšem co do obsahu námět byl docela povedený i když provedení dosti vázlo. Pominu li veškeré neústřední dění, jedná se o úplně klasickou a všechna klišé zahrnující love story . Jež ve své podstatě provází všechny snímky tohoto žánru. Pro čínské publikum bežné ( slečna potká pána on je na oko arogantní, ale postupem času prokazuje slečně své kvality. Slečna nemůže jinak a musí absolutně, bezmezně pána milovat až za hrob) Jste li s tímhle faktem od začátku smíření budete schopni shlédnout celých 28 30 minutových dílů. Ve kterých se vlastně i přes vykonstruované drama/ NEdrama nic neděje . Fantasy prvky seriálu přidali to minimum šťávy, aby člověk neměl pocit, že se dívá na kteroukoliv sérii této podobné . Například Princess of the Lan - Ling King .

• 4.4.2018  14:20
    Amnesia (TV seriál) (2013)

😕 Dlouho mě žádné anime tak neotrávilo. Hlavní postava trpící ztrátou paměti ( klišé) . Logiku totálně postrádající dějová linie. Celé anime by se vešlo do jednoho kratičkého filmu . 10 dílů plácání něčeho, co je od začátku zřejmé. Dva poslední díly totálně popírají předchozí děj a nesou se pouze na vlně strojeného drama. Jednoduše řečeno totální slátanina.

• 4.4.2018  10:03
    Citrus (TV seriál) (2018)

Tohle je tak strašně nadhodnocené.

• 3.4.2018  22:48

Skvělé, vážně jsem nečekala že mě tento snímek tak uchvátí . Pro mě nejpovedenější režijní počin od Ang Leeho. Příběh odehrávající se v okupované Šhangaji za druhé světové války. Skupinka mladých studentů jež se přidá k odboji a rozhodne se zneškodnit Japonského kolaboranta pana Yee. Nejprve svépomocí následně ve spolupráci s odbojem . Vyberou mladou studentku Jiazhi Wang, aby získala Yeeho důvěru ( za pomocí všech dostupných prostředků) a následně jej zabila. Jenže vše dopadne úplně jinak než skupinka i odboj plánují. Více k příběhu prozrazovat nebudu. Musím zde vyzdvihnout precizní hudební doprovod filmu od Alexandre Desplat a tu hrubou, chladnou odtažitou, strojenou atmosféru z které mrazí jež se Ang Leemu podařila vytvořit. Výprava kostýmy vše pro mě bylo naprosto perfektníi. A herecký výkon Tang Wei opravdu wau .

• 4.2.2018  11:51

Velice nadčasový snímek, jež v sobě nese hlubokou myšlenku ,, vzájemné tolerance,, a podporuje ekologické smýšlení . Což na rok vydání 1984 opravdu předběhlo svou dobu. Tohle celé jen umocňuje Mijazakiho zasazení příběhů do postapokyptického světa

• 26.12.2017  11:41
    Blend S (TV seriál) (2017)

Celé Blend S mi příjde jako jedna velká slátanina, něčeho ,, všeho,, co už tu bylo. A to nejen dějem a charaktery postav . Bohužel i vizuálně . Jakoby vykradené z Inu x Boku A dalších ...

• 6.11.2017  15:42
    Enmusubi no Jóko-čan (TV seriál) (2017)

Jen bych doplnila , že anime vychází z Čínského originálu ,, Hu Yao Xiao Hong Niang,,

• 22.10.2017  11:18

Ke Koe no katachi jsem se ještě jednou vrátila. Po prvním shlédnutí, jsem z něj byla totálně emocionálně unavená. Až po nějakém čase, jsem pocítila nutkání shlédnout si jej znovu . Je dobře, že jsem se k tomu odhodlala. Dostala jsem se tím k mnohem, pro mě upřímějšímu hodnocení tohohle díla. Není třeba zdlouhavě popisovat děj, do toho se zde pustili jiní . Tohle anime si po všech stránkách zaslouží 5/5 . Zanechalo ve mě hluboký dojem. A tíživou otázku ,, Jak dlouho si v sobě poneseme následky svého jednání ? Je vůbec možné odpustit sám sobě ? "

• 21.10.2017  08:54

Neměla jsem od Edogawa Conan šissó džiken žádná očekávání o to víc jsem z něj v kladném slova- smyslu překvapená. Potěšila mě i dobře promyšlená, propracovaná zápletka a pár obratů v ději, jež jsem absolutně nečekala. I charaktery postav stojí za zmínění , snad jen krom hlavní postavy , je dost předvídatelná, což ovšem vzhledem k ději není na škodu. 4/5 Bavila jsem se opravdu dobře

<< předchozí 1 2 3