Damiel

Damiel

Fanoušek filmu

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 25.1.2016  15:39
    Lesapán (studentský film) (2015)

Vynikající práce! Super příběh, skvěle odvyprávěný, výborná práce s kamerou a se světlem, dobře zahrané... A parádní maska Hejkala - byť celá postava vypadá téměř jako kopie Fauna z Del Torova Faunova labyrintu. Na celkovém dojmu z filmu to ale neubírá.

• 22.1.2016  22:14
    Lída Baarová (2016)

Ehm... Na co padlo těch 80 milionů?

• 20.3.2015  18:31

Maďarská Amélie z Montmartru říznutá Wesem Andersonem. Má to kouzlo, šmrnc, je to vtipné, dobře zrežírované a skvěle zahrané. Doporučuju.

• 8.12.2014  12:10

75 % - Velmi příjemné filmové překvapení. Takový mix Obecné školy, Báječných let pod psa a Občanského průkazu s povedenými hereckými výkony - zejména trio Richard Labuda, Milan Lasica a Ondřej Vetchý - a hezkou kamerou. Co filmu zbytečně ubralo body, je nadabování do češtiny. Být to slovensky, je dojem ještě lepší.

• 8.11.2014  14:01

40 % - Anděly mezi námi nadefinoval v roce 1987 Wim Wenders. Alice Nellis ve spolupráci s Michalem Vieweghem se je pokusila předefinovat a výsledek je - kulantně řečeno - poněkud rozpačitý. Ani mi tolik nevadilo množství lidských postav, které příběh zabydlují: v nich se divák i zorientuje a jednotlivé vazby s průběhem filmu pochopí. Film ale selhal na pojetí andělů a na tom, že neví, zda být dramatem, nebo komedií. Andělé jsou tady velmi podivná sebranka, která působí jako parta chovanců psychiatrické léčebny. Někteří - Dyk, Křenková - navíc hloupými otázkami (které mají divákovi vysvětlit misi andělů, jasně) působí dojmem, že nemají o svém poslání vůbec páru. Zjevení archanděla Zuzaně Kronerové pak působilo jako vystřižené z Troškova Kaměňáku a úplně zabilo zbylé napětí. Tahle předloha měla být čistým dramatem, které by člověka donutilo se zamyslet nad důležitými otázkami, které krouží okolo jeho života. Bohužel se to nezdařilo, tak nezbývá, než si spravit náladu Nebem nad Berlínem.

• 11.8.2013  01:18

95 % - Zřejmě nejlepší dokument o U2, co jsem viděl. Zajímavé poodhaleni jejich tvůrčího procesu, unikátní historické záběry a první verze velkých hitů (One, Mysterious Ways).

• 8.8.2013  12:56

90 % - Celá trilogie je přesně vygradovaná a trojka došla tam, kam přirozený vývoj směřoval. Jsem zvedav, zda se ještě dočkáme pokračování.

• 4.8.2013  02:06
    Šmejdi (2013)

45 % - Zklamání. Protože film nenabídl nic víc, než co už autorka vypověděla v průběhu předchozího roku v desítkách rozhovorů.

• 12.1.2013  13:22

85 % - Kluk s tygrem na člunu, stopáž dvě hodiny?Trochu jsem se obával, ale Ang Lee to zvládl mistrně - tedy až na úvodní titulkovou sekvenci, která mi vnucovala pocit "bude to rodinný film" :-).

• 5.1.2013  12:20
    V peřině (2011)

0 % - Tento Brabcův počin nahrává všem, kdo kritizují financování kinematografie ze státního rozpočtu. Tuto nesmyslnou stominutovku, jíž označit za film je urážkou kinematografie, nezvládne ani nejotrlejší divák. Děj (pokud tam nějaký je) nedává smysl, postavy působí, že jsou na drogách, písničky jedna jako druhá jsou otravné svými infantilními texty. Kladem je pouze hezká stylizace Písku. Doteď jsem si myslel, že dno české kinematografie je Kameňák. Už to neplatí.

• 5.1.2013  12:04

85 % - Velice vyspělý film po všech stránkách. Přirozený, uvěřitelný, skvěle zahraný.

• 5.1.2013  11:44

80 % - Jackson úspěšně navázal na LOTRovskou trilogii, Hobit jakoby jí z oka vypadl. Po stránce kostry filmu je tady skutečně mnoho společných prvků se Společenstvem - včetně závěrečné scény: pohled z hor na Osamělou horu/Mordor. Když jsem se dozvěděl, že Jackson nakonec útlou knížku rozporcuje do tří tříhodinových dílů, zneklidnilo mě to. Ale po zhlédnutí Neočekávané cesty mě trochu neklid přešel.

• 3.3.2012  12:39

Mistrné vztahové drama, které (samozřejmě částečně fiktivně) odhaluje pozadí vzniku jednoho z největšívh počinů v moderní komunikaci. Skvěle zrežírované, napsané, sestříhané a zahrané (mně jinak nepříliš sympatický Justin T je výborný, neznámý Jesse E se Zuckerberga zhostil výtečně). A úchvatná Reznorova hudba.

• 3.3.2012  12:32

Vtipný Woody, zdařilá parodie na ruskou klasiku Vojna a mír především (ale odkazuje i jinam., např na Bergmanovu Sedmou pečeť) a výborně napsané dialogy. Určitě se dá vidět opakovaně.

• 13.11.2011  22:26
    Únos (2006)

Podle mě nemá chybičku!

• 13.11.2011  22:24
    Zajdalen (2003)

Tryská z toho pohoda jako minerálka z horkého zřídla :)

• 13.11.2011  22:22

Z pixařích kraťasů mě vzal asi nejméně.

• 13.11.2011  22:22
    Pro ptáčky (2000)

Je to taková blbost, ale tak dobře udělaná, že nemá chybu :)

• 13.11.2011  22:20

Hračky geniální (předchůdce Toy Story), animaci dítěte rozhodně předstihly - ale byl to rok 1988, a jaká byla tehdy technika...

• 13.11.2011  22:17

Smutný kraťas Pixaru o jednom klaunském kole. Dojemné.

• 13.11.2011  22:16

Odsoudit grafiku porovnáním s aktuální produkcí je jako srovnávat první televizor s plazmovým. Klobouk dolů, co tehdy v předchůdci studia Pixar dokázali - toto byl první krůček k Příběhu hraček, Nemovi, Autům, Úžasňákovým a dalším super filmům, které předefinovali animovaný žánr.

• 13.11.2011  22:12

Vtipný kraťas, který se docení jedině po zhlédnutí Úžasňákových.

• 13.11.2011  22:10
    Luxo junior (1986)

...aneb příběh nejslavnější stolní lampičky, která si doskákala až do pixařího loga.

• 13.11.2011  22:09
    Suvenýry (1989)

Čtyřminutový bonbónek, který se evidentně stal předchůdcem později úspěšného Příběhu hraček.

• 13.11.2011  22:08

Vtipný pixaří kraťas, pro jeho plné docenění je ale potřeba předem vidět Auta.

• 13.11.2011  22:04
    Město Ember (2008)

Vizuální atmosféra filmu mě dostala, opravdu super. Samotný příběh zase nijak brutálně originální nebyl, celkově ale Ember považuju za lepší průměr.

• 13.11.2011  21:56

V celkovém měřítku určitě nadprůměr, v kontextu filmů Kevina Smithe ale spíš průměr. Zábavné, neotřele vtipné, řada špičkových situací, ale přesto se nemůžu ubránit dojmu, že Clerks 2, další film, kteří řeší problematiku vyprázdněného života třicátníků, je oproti Pornu ve všem o level výš.

• 13.11.2011  21:51
    Do naha! (1997)

Vtipné, britské... ale podání v Divadle Na Vinohradech mě bavilo o něco víc :)

• 12.11.2011  14:38

Jiránkovy kresby a Dvořákův hlas = absolutorium.

• 12.11.2011  14:37
    Káťa a Škubánek (TV seriál) (1982)

Dětská nostalgie... ale byly Večerníčky, které jsem měl určitě radši :)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42