sud

těžkej mechanizátor

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 25.3.2018  17:59
    Gettysburg (1993)

Filmu lze vytknout ledacos - počínaje rozvleklostí (především) první třetiny a konče některými nepříliš zvládnutými scénami (občas mi připadalo, že u děl stály místo komparzu figuríny). Jenomže je tu parádní soundtrack Randyho Edelmana, spoustu chytrých dialogů (vlastenectví tu má tentokrát své místo a ani jednou se nepřehoupne za hranu snesitelnosti), několik parádních scén (za všechny útok unionistů na bodáky z kopce dolů) a hereckých výkonů, které jsou zárukou nezapomenutelné podívané. Obzvlášť mě zaujal Jeff Daniels, jehož plukovník Chamberlain je jeden z nejsympatičtějších velitelů, kteří se kdy ve filmu objevili. 85%.

• 4.3.2018  19:01
    Škodná (TV film) (2007)

Ve výsledku spíše průměrný krimithriller, jenž mohl být mnohem lepším filmem, kdyby měl po celou dobu tempo závěrečné půlhodiny. Jinak film táhnou herecké výkony Taťjany Medvecké, Vladimíra Dlouhého a především Michala Slaného, který se v roli psychopata pořádně vyřádil. Ústřední detektivní duo Zedníčková - Štěpán sice působí poměrně věrohodně, jejich postavy jsou však napsány i zahrány nevýrazně, nedostaly dostatečný prostor a ve výsledném dojmu se krčí ve stínu výše uvedených postav ve vedlejších rolích. 60%.

• 4.3.2018  18:46
    Berenika (TV film) (1989)

Nepříliš známá TV pohádka a přitom patří ve své třídě k těm lepším - především díky neotřelému příběhu, temnému ladění a skvělému hereckému obsazení. Jana Preissová má coby královna dostatek půvabu i důstojnosti, Boris Rösner je démon, Lukáš Vaculík mohl hrát pohádkové prince častěji a Miroslava Pleštilová je prostě nádherná. 85%.

• 4.3.2018  18:14
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Scénárista svůj výtvor posadil jednou zadnicí na několik židlí. Ve snaze zobrazit mnoho věcí najednou jsou nakonec nejsilnějšími okamžiky filmu setkání Dvořáka s J.V. Sládkem a jakž takž ještě láska Otylky k mladému Sukovi. Dvořákova manželská krize, syndrom vyhoření, vztah k Bohu a především platonická láska ke své múze (avizovaným americkým dopisům se film skutečně věnuje jen z části) nejsou potřebně rozvinuty a v žádném směru nedojdou k svému naplnění. Výsledný dojem tak zachraňuje herecké obsazení, především Hynek Čermák se do Antonína Dvořáka doslova převtělil. 60%.

• 4.3.2018  15:17

Já bych to neviděl zase tak černě, vlastně modře :-). Ospalá díra či Karlík a továrna na čokoládu hrají sice s vyššími kartami, ale jinak jsou Temné stíny Burtnovkou se vším (no, možná trochu ředěným) všudy. Strašidelná atmosféra (prolog z minulosti nemá chybu), černý humor (scéna s hippiekama) i bizarní postavičky tu jsou. Johnny Depp hraje svůj (vysoký) standart, Michelle Pfeiffer to jde stejně skvěle jako za starých (mladých) časů a Eva Green je prostě Eva Green. Její obvyklé obsazování do záporných postav je příčinou toho, že se pak hůře fandí těm kladným, zvláště když je na druhém břehu poměrně unylá Bella Heathcote. 85%.

• 4.3.2018  10:57

Trochu mi to připomnělo Hru o smrti, která je možná ještě o něco působivější. Takřka montypythonovské pojetí středověku a absurdní zápletka jsou spolu s výbornými civilními hereckými výkony hlavními taháky tohoto filmu, na který se neprávem pozapomnělo. 85%.

• 23.2.2018  13:40

Příjemné překvapení od protinožců. Jednoduchý příběh, takřka westernová atmosféra, drsní týpci, zajímavá akce a (především) závěrečná pointa. Hlavně díky ní jsem ochoten zapomenout na občasnou béčkovou manýru. 70%.

• 23.2.2018  13:31

Bolek Polívka s Davidem Novotným jsou výborní a celé to působí příjemně, ale nemůžu se zbavit pocitu, který mám u většiny českých komedií, natočených za poslední roky. Příjemně se na to kouká, občas pobaví, ale nenalézám důvod, proč bych se na to ještě někdy v budoucnu měl podívat. 50%.

• 23.2.2018  12:59

Podmanivá atmosféra Montmartru, silný příběh, vynikající herecké výkony v čele s Rowanem Atkinsonem, osudovost, morální dilema a neskutečně působivé finále. Co víc si od podobného filmu přát? 95%.

• 28.1.2018  15:51

Knižní předlohu neznám, tudíž beru film jako samostatnou jednotku. Pavel Liška mi do role ostrého hocha neseděl (chtělo to někoho typu Jiřího Langmajera) a Jenovéfa Boková na tom nebyla o moc lépe (pro postavu Karolíny byla málo "osudová"). Marek Adamczyk sice taky nebyl na Oscara, působil ale vcelku přesvědčivě a příjemně neokoukaně. Film nenudí, zlatokopecké prostředí má hodně do sebe i touha po bohatství a její následky jsou podány poměrně věrohodně. Odpočinková záležitost na nedělní večer. 60%.

• 27.1.2018  18:07

Vynikající detektivka se silnou příchutí noir. Maigret, truchlící nad smrtí bývalého kolegy, je zadumanější než kdy před tím, pořádně zapletený příběh nepostrádá zajímavé rozuzlení, nechybí ani zajímaví záporáci a smyslná femme fatale. O dokonalé atmosféře se již asi zmiňovat nemusím, stejně jako o výborných hereckých výkonech všech (!) zúčastněných. Ani o emotivní scény není nouze, přičemž noční přestřelka na křižovatce či závěrečné setkání hlavních protihráčů ve vlakovém kupé jsou už jen pomyslnými třešničkami na velmi chutném dortu. 95%.

• 15.1.2018  21:05
    Trhliny (2009)

Ryze ženský film o ženách, nikoli však pouze pro ženy. Atmosféra zkostnatělého dívčího internátu je navozena velmi dobře a i když se příběh rozvíjí pozvolna, v druhé polovině se dostáváme do slušného psychologického inferna. Scéna z vesnického krámku či závěr v lese rozhodně utkví v paměti. Navzdory všem nepopíratelným kladům je hlavním magnetem excelentní výkon Evy Green, při jejímž přerodu z empatické učitelky na psychopatickou fúrii naskakuje husí kůže. Představitelka Fiammy mi bohužel nebyla příliš sympatická a Juno Temple na tom nebyla o moc líp (i když obě hrály skvěle), tudíž jsem jim moc nedokázal fandit. Jordan Scott se zjevně potatila a za svůj debut se věru nemusí stydět. 80%.

• 7.1.2018  16:47

Až budu psát svůj životopis, nespíš ho pojmenuji Chudák a prdel. Možná vypustím i to "a". Ačkoli mě příběh nijak zvlášť neuchvátil, některé hlášky, žoviální tón a výkon Jana Budaře si zaslouží aspoň 60%.

• 6.1.2018  15:11
    Snílci (2003)

Příjemný rebelský film, ze kterého (lehce dekadentní) atmosféra mládí, 60. let a láska k filmům čiší na míle daleko. Bernardo Bertolucci se představuje jako vyzrálý filmař, pod jehož dozorem explicitní sexuální scény rozhodně nepůsobí samoúčelně. Ústřední mladičké trio odvedlo skvělé herecké výkony z nichž zřejmě nejvíce upoutá tehdy debutující Eva Green. Navzdory smělosti s jakou prezentuje svoji nahotu, svým herectvím vyráží zbraň z ruky všem pochybovačům a dokazuje, že není pouze dceruškou Marléne Jobert, ale silnou hereckou osobností, jenž se svým talentem a sexapeelem dokáže přinejmenším vyrovnat herečkám zlaté éry. Snílci se mi svou nespoutaností a svobodou moc líbili, zklamalo mě pouze závěrečné Isabellino rozhodnutí, které logicky zcela neodpovídá pečlivě budované psychologii postavy a vrací vše zcela zbytečně na začátek. 85%.

• 6.1.2018  13:31
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Velmi příjemně mě překvapila na TV film velice slušná výprava, koprodukční kapitál je holt znát. Na stopáž dvou stominutových dílů film nepůsobí nijak rozvlekle a víceméně dokáže stále zabavit. Co mě však mrzí, že namísto historického politického dramatu tu máme historickou romanci. Namísto důležitějších událostí je nám vyprávěno o tom, že během svatební noci Ressi s Franzem zbourali postel, či že byl František Lotrinský jako jeden z prvních tehdejších celebrit u porodu svého prvního potomka. Druhý díl se zabývá historií už o něco více a Mariin projev před uherským sněmem s malým Josífkem v náručí budiž důkazem, že potenciál by byl. Marie-Luise Stockinger zahrála výborně, stejně tak třeba intrikán Karl Markovics či slizký abbé Vladimír Javorský. Vojtěch Kotek mi ze začátku moc neseděl, ale postupně se velice dobře rozehrál a určitě se za svůj výkon nemusí stydět. 65%.

• 29.12.2017  22:55
    Smrt na Nilu (1978)

Inteligentní detektivka šmrncnutá Shakespearovskou tragédií. Mnoho lidí kritizuje pomalý rozjezd a vláčné tempo - já jej naopak považuji za velký klad. Je zde dostatek času pro seznámení s postavami a zároveň pro vykreslení atmosféry. Poirotovo (a Raceovo, abych na něho nezapomněl) vyšetřování a dedukce působí tím pádem logičtěji a uvěřitelněji. Herecké obsazení plné hvězdných jmen snad ani nemůže zklamat, když ještě vezmu v potaz, že každý má co hrát. Navíc jistě mile potěší hojný výskyt půvabných hereček, z nichž mě nejvíc dostala femme fatale Lois Chiles. 90%.

• 28.12.2017  18:01

Muž, žena, pes, ztroskotané letadlo, cesta za záchranou...a tak bych mohl jen vyjmenovávat další a další příběhová klišé. Vůbec by to nevadilo, kdyby na závěrečných 20 minut absolutně nespadl řemen a z obyčejného (ale slušného) dobrodružného filmu se nestala obyčejná harlequinka. Je to škoda, protože potenciál by byl a některé scény stojí za to (Ben zachycený za kámen na útesu). Kate Winslet a Idris Elba jsou vynikající herci a jejich vzájemná chemie je uvěřitelná a přirozeně budovaná. 60%.

• 28.12.2017  17:09
    Legenda 17 (2013)

Kdo umí, ten umí - tak nejlíp bych asi shrnul práci režiséra Nikolaje Lebeděva. Dokázal totiž, že já, nikterak velký fanda ledního hokeje a už vůbec ne Rusáků, jsem po dvě hodiny seděl v křesle jako přikovaný a klukům v bílém s pracovním náčiním na dresech držel palce na všech končetinách, aby těm arogantním opičákům s javorovým listem na pupku pořádně nakopali zadní části těla. Ať už je to oproti realitě jakkoli přikrášlené (i kdyby, tak sportovní nacionalismus je mi vždycky milejší, než politický), pro tyhle pocity se také točí filmy. Smekám před výborným Danilou Kozlovským i před Olegem Meňšikovem, který tím "otcem sovětského hokeje" prostě je! A co my? Natočíme něco o Naganu? 95%.

• 27.12.2017  11:46
    Fotograf (2015)

Muž není pes, kosti nežere! Ač se ve spoustě věcí s Janem Saudkem neztotožňuji (za všechno s jeho vkusem na ženy), nedokážu mu upřít jisté pochopení a sympatie. Karel Roden se nelehké úlohy chopil s vervou a (ač je mezi ním a JS značný výškový rozdíl) do geniálního bonvivána s duší dítěte se doslova převtělil. Film jako takový je sice dosti nedějový (viděl jsem prodlouženou dvoudílnou verzi), avšak v klíčových scénách (všechny s kritikem Janem Rejžkem) všeříkající. O žánrový mezník či diváckou povinnost sice nejde, ale i tak Irena Pavlásková se svým týmem odvedla bez pochyb kvalitní práci. 75%. P.S.: Mášou Málkovou bych se nejspíš nechal zblbnout taky (na rozdíl od skutečné SS).

• 25.12.2017  22:14
    SS-GB: Hitler v Británii (TV seriál) (2017)

Zajímavý utopický thriller s působivou atmosférou. Bohužel pouze jen zajímavý a díky takovéto látce je to škoda nesmírná. Ať už je to díky zbytečně dlouhé stopáži (jeden dvouhodinový film by možná i stačil) či nedotaženosti prakticky všech dějových linek. Druhá polovina závěrečného dílu má sice šťávu, ale co je to platné, když to všechno nakonec vyšumí do ztracena. Herci jsou ale bez debat skvělí - především detektiv Sam Riley či SSman Lars Eidinger. 60%.

• 25.12.2017  16:45
    Dunkerk (2017)

Christopheru Nolanovi se povedlo takřka kongeniálním způsobem skloubit mohutnou válečnou rekonstrukci typu Příliš vzdálený most s komorním (ne)hrdinským dramatem Víkend na Zuydcoote, jehož výsledkem je válečná podívaná, jaká tu x let nebyla. Za pomoci podmanivého soundtracku Hanse Zimmera nás udržuje neustále v napětí a postavy dokáže divákům přiblížit tak, že okamžitě přirostou k srdci. Na míle se vyhýbá prvoplánovému ždímání emocí a válečné hrůzy dokáže zobrazit tak, že se vojín Ryan může jít zahrabat i se scénou vylodění v Normandii (všechny scény na loďce pana Dawsona či německá stíhačka vs. admirál Bolton na molu jej svou působivostí bez problému předčí). Naopak vyzdvihuje civilní hrdinství obyčejných lidí (Mark Rylance, dokonce i admirál Kennetha Brannagha působí velice civilně) a vůli přežít a zachovat si i v mezních chvílích důstojnost. Bez výhrad 100%.

• 25.12.2017  09:15
    Camelot (TV seriál) (2011)

Vítejte ve světě, kde čaroděj Merlin vypadá jak člen Dělnické strany, král Artuš jako napomádovaná buzna a Guinevere právě slezla z přehlídkového mola. I bez znalosti Artušovské legendy je to po všech stránkách slabota. Mizerná výprava (papundeklový Camelot), pitomé zápletky (udělat takovýhle maglajz z tak nosného příběhu je svým způsobem umění), do nebe volající scény (při té o ztrátě panenství a srnčí krvi se prostě nejde nesmát) - i naivní holčičí pohádka První rytíř je proti tomu veledílo. Pouze Eva Green a její Morgana je důvod, proč jsem celou anabázi absolvoval až do konce. Tak za ni 20%. Tahle postava (jak seriálová, tak fyzická :-)) by si zasloužila lepší seriál.

• 25.12.2017  08:57

Filmy s Lino Venturou vždycky byly (a jsou) zárukou kvality a ani v tomto případě tomu není jinak. Příběh sice není z nejoriginálnějších, ale přesto jsem si film užil od začátku do konce. Je to totiž poctivá práce, dokonce tak poctivá, že nebýt příliš ukvapeného závěrečného rozuzlení, uvažoval bych i o maximálním hodnocení. 80%.

• 19.11.2017  08:45
    Protektor (2009)

Při sledování jsem si připadal, jako bych rozbaloval dárek, úhledně zabalený v nádherném papíře a našel v něm jen holení, ponožky a kartáček na zuby. Po vizuální stránce je Protektor naprosto famózní, se scénářem je to už, bohužel, horší. V první polovině velice slibně budovaný příběh postupně vyšumí do prázdna a závěr je takřka bez gradace. Je tu sice pár silných scén (kolo), Jana Plodková je určitě zajímavá a Marek Daniel dokazuje, že je jedním z nejlepších herců své generace, ale já prostě čekal víc. A mrzí mě to. 60%.

• 18.11.2017  22:39

Přímé pokračování Casina Royale aneb Bondova (marně nepřiznaná) cesta za pomstou není nic jiného, než (takřka) nepřetržitá stominutová akce. A vůbec to nevadí - i navzdory poměrně nevýraznému záporákovi a Bond girl. 75%.

• 18.11.2017  22:04

Klidně bych mohl okopírovat svůj komentář k jedničce a bylo by, protože moje pocity jsou víceméně obdobné. Na druhou stranu je mi pokračování přeci jen o něco sympatičtější - samoúčelné brutality částečně ubylo, více se spoléhá na příběh a jsou tu zajímavější hrdinové (Josh Brolin mě zkrátka baví) i záporáci (famózní Powers Boothe). Navíc si marně vzpomínám, kdy jsem v poslední době viděl svůdnější femme fatale než Evu Green. Ona skutečně JE ženská, pro kterou bych vraždil! 60%.

• 29.10.2017  22:12

Nad očekávání slušná řežba se skvělou atmosférou a napětím. Škoda jen, že nenabídne nic víc a Robert Carlyle je trestuhodně nevyužit. 60%.

• 29.10.2017  19:53

Být Ka 1 o půl hodiny delší, Ka 2 by byla v podstatě zbytečná. Pokračování totiž moc zásadních věcí nenabízí, zahraniční Káčkova dobrodružství nemají potřebnou šťávu, vyprávění je zkratkovité a zápletky se už jen více méně opakují. Kamera je sice parádní, herce je radost sledovat, ale na víc než na 50% to nevidím.

• 29.10.2017  19:44
    Gangster Ka (2015)

Jan Pachl je jeden z mála našich současných režisérů, kteří dokážou natočit uvěřitelný thriller, samozřejmě za podpory bezchybně padnoucí hudby Tadeáše Věrčáka a skvělého hereckého obsazení v čele s Hynkem Čermákem. Gangsterka světového formátu? No, za mě spíše ne. Ale to není důvod, proč bych kvůli tomu měl jinak povedenému filmu ubírat body. 75%.

• 29.10.2017  00:10

Zajímavě civilně pojatá gangsterka. Neakční, pomalá, stavící na příběhu a hereckých výkonech (Al Pacino a Johnny Depp jsou zárukou kvality). Žánrový mezník se nekoná, ale po všech stránkách poctivé řemeslo to je. 75%.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78