sud

těžkej mechanizátor

ICQ: 364231652

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 17.6.2017  19:20

Na nástupce legendární klasiky (potažmo klasik) snad ani tvůrci nepomysleli, ale jako pocta je to docela slušné. Z původního námětu si (naštěstí) vzali pouze motiv pomsty a sedmi pistolníků, kteří tento úkol přijmou, každý z jiného důvodu. To, že jsou mezi nimi černoch, indián, Mexičan a Číňan mi, popravdě, ani moc nevadí. Mnohem větší problémy mám s nevýrazným záporákem a jeho motivací jak z béčkového komiksu, jednoduchostí zápletky (tytam jsou pochyby a morální dilemata, scénář skutečně není nic víc než verbování a finální akce) a plochostí či spíše nedodělaností některých charakterů (nejvíc mě to mrzí u postavy, kterou hrál Vincent D'Onofrio). Ale ani tak jsem po celou dobu nenudil - ty dvě hodiny utečou jako voda, závěrečná akční scéna má koule (až na pár lapsů - kulometem Gatling by na takovou vzdálenost netrefili, potažmo nezabili, ani prd) a Denzel Washington má coby "nový Chris" potřebné charisma a autoritu. Žádná extraliga se nekoná, ale čekal jsem mnohem větší průser. 60%.

• 27.1.2017  21:32

Svižné, napínavé, silné, překvapující, oslňující, srdcervoucí. Rowan Atkinson JE Maigret! 100%.

• 27.1.2017  21:13
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Oproti verzi s Gabinem dosti zjednodušené, avšak nepostrádající spád. Retro atmosféra (potažmo obrazová stránka) je parádní a ani na okamžik jsem nezapochyboval, že by filmová Paříž nebyla Paříží skutečnou. Rowanu Atkinsonovi role sedí skvěle a dodává jí všechny potřebné ingredience, které by měl Maigret mít - vrozenou inteligenci, charisma, důstojnost, bodrost i zvláštní zasmušilost. 85%.

• 27.1.2017  17:43

Marně bych vzpomínal na lepší film z prostředí drogově závislých - především díky jeho civilnosti, nadhledu a satirickému tónu. Navíc feťáci tu nejsou slizká monstra ani oběti, ale lidé z masa a kostí. Film jsem viděl sice až 20 let po jeho premiéře, ale po všech stránkách jsem si jej užil. 90%.

• 27.1.2017  17:11

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!!! V zasněžené Arizoně si Old Shatterhand a Nšo-Či stavějí dům - přátelé, takhle nezačíná anekdota ani pokračování Mannitouovy boty, ale smrtelně vážně míněná Mayovka, která má být blíže realitě! :-) Jenomže tohle nemá nic společného s westernem a s Mayovkou už vůbec ne. Kromě té (víceméně strojené) špíny je tohle pracování totiž daleko naivnější než staré filmy. Rozpálená Arizona je najednou zelená a očekává sníh, manželům Shaterhandovým na stavbě nádeničí indiáni a Polští dělníci, ošuntělý a od pohledu nedůvěryhodný týpek podplatí šerifa (aniž by ho zajímalo kde k penězům přišel), poprava se nemůže konat jindy než v noci, náčelník Komančů má dva metry, figuru jako Schwarzenegger a blond číro (to částečně omlouvá, že je míšenec), Vinnetouův konec naprosto bez emocí a možná přijde i Žid z Prahy. O úplném závěr se už vůbec zmiňovat nebudu, to už je naprostý úlet! Opět tu máme záporáka bez koulí a charismatu a účast Mario Adorfa v cameo roli pozbývá punce. Za souboj Vinnetoua s Tokvi-kavou 20%. P.S. Když to shrnu - jsem rád, že jsem trilogii viděl, ale s výjimkou prvního solidního dílu je to prostě průser.

• 14.1.2017  22:24

Čeho jsem u prvního dílu obával se mi tentokrát, bohužel, dostavilo. Z (alespoň pro mě) nejkrásnějšího příběhu s Vinnetouem nezbylo zhola nic. Celý děj by se nechal shrnout asi tak do deseti minut, blbá scéna je vystřídána tou ještě blbější (z Old Shatterhanda nám protentokrát udělali zloděje), přestřelka je všehovšudy jen jedna a navíc zcela mizerná a hlavní záporák (jakožto celá jeho banda) nedostal do vínku ani za mák charismatu. Za klady mohu považovat snad jen Sama Hawkense se slečnou Bell a Old Shatterhandovu žádost o ruku Nšo-Či (doufám, že to nikdo nebude brát jako spoiler :-)), ale ani tak mi z toho nevyjde víc než 20%.

• 14.1.2017  13:34
    Pustina (2006)

Dost podceňovaná řežba, která má hlavu, patu a po celou dobu spád a švih. Zajímavé je, že kdyby hlavní záporák neudělal několik sviňáren (za všechny s Louise), člověk by mu skoro i fandil. 80%.

• 14.1.2017  13:25

Film plný paradoxů. Nadprůměrný až takřka geniální námět x průměrný a nedotažený scénář. Skvělí a typově přesní Karel Roden s Annou Geislerovou x nevýrazný a bezkrevný Andy Nyman a ani balkánský zabiják nic moc. Ale i tak jsem rád, že jsem to viděl - především musím ocenit několik velmi zajímavých scén (babka na stromě, na ledu) a celkovou stylovost. 60%.

• 14.1.2017  13:15
    Producenti (1968)

Ještě ne parodie, jako spíše satira na divadelní prostředí. I když nemohu říct, že bych se nesmál, je znát že se Mel Brooks teprve rozjíždel a kadence vtipů na filmovou stopáž není nijak velká a potenciál většiny postav vyznívá do ztracena. Kdyby byl celý film stejný jako ujetý nácek Kennetha Marse, byla by to skutečná bomba. 60%.

• 14.1.2017  12:16

Podstatně lepší, než jsem očekával, i když mi to spíše připomínalo béčkovější verzi Tance s vlky, v závěru kombinovanou s Mostem přes řeku Kwai, než Mayovky. Atmosféra je skvělá, výprava (i když ne moc bohatá) taky není špatná - špinavější a zablácenější háv tomu sluší, akční scény rovněž neurazí (i když jich také není mnoho). Ovšem s tempem vyprávění je to podstatně slabší - obzvlášť první půlhodina se strašně vleče. Tvůrci měli možná dobrou vizi všechno přiblížit více realitě, někdy to však působí nepatřičně (Old Shatterhand se ožere a dostane přes držku, zabití náčelníka na mírové dohodě - za tohle by vrah stanul před soudem i tehdy). Představitel Old Shatterhanda vypadá a působí spíše jako kolotočář, hlavní záporák je sice odpudivý týpek, ale postrádá charisma a vůbec nepůsobí jako velitel bandy zabijáků. Na druhou stranu Vinnetou je skvělý a v určitých úhlech Pierru Brieceovi až neskutečně podobný, Nšo-Či se mi taky líbila a Gojko Mitič dává vzpomenout na šedesátkové klasiky. Žádný zázrak, ale do průseru to má daleko (na rozdíl od pokračování). 60%.

• 28.12.2016  22:07
    Bobule (2008)

A pak že u nás nemůže v současné době vzniknout obyčejná pohodová letní komedie s jednoduchým, ale nevtíravým humorem, natočená s jedinou ambicí - uvolnit se a pobavit. Vytýkat lze mnohé, ale klady převažují. Sympatická dvojka Hádek - Langmajer, herečtí veteráni (Lubomír Lipský, Václav Postránecký) v zajímavých rolích a Tereza Voříšková není jen krásné křoví, ale umí i hrát. 75%.

• 28.12.2016  21:34
    Laputa (2015)

Hodně mi to svojí poetikou připomnělo novovlňácká 60. léta, navzdory nedějovosti to nenudí, ale chybí tomu pořádný tah na branku a zajímavější dialogy. Na druhou stranu jsem na to koukal jen kvůli Tereze Voříškové, tudíž nemohu být nespokojen :-). 60%.

• 27.12.2016  21:39
    Halloween (1978)

Kdybych viděl Halloween před lety a v mladším věku, možná bych hodnotil jinak. Dnes bohužel konstatuji, že na něm krom hudby a atmosféry bohužel nefunguje snad nic. Schematismus a béčkový feeling bych odpustil, jenomže lekačky jsou slabé a předvídatelné, žádná z postav mě nepřesvědčila abych si ji oblíbil, postava Donalda Pleasence je absolutně nevyužita a navzdory úsporné stopáži film nudí. S gore scénami je to navíc dost vlažné a jediná scéna, která mi výrazněji uvízla v paměti, je Michaelovo přepadení auta. 40%.

• 27.12.2016  21:27
    Vláda (TV seriál) (2010)

Jistě, paní premiérko!

• 27.12.2016  21:15
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Ačkoli se veškerý děj, včetně akce, odehrává ve verbální rovině, nikterak to nevadí. Atmosféra jak vystřižená ze Starých pověstí českých, perfektní dialogy a navzdory absenci hvězd dokonalé obsazení. Břetislav Slováček byl skvělý chlapácký typ a Eliška Balzerová byla coby Jitka velmi sexy (docela mi připomínala jednu moji známou :-)). 85%.

• 27.12.2016  21:05

Propadák to věru není, ale promarněná šance určitě. Jakoby tvůrci měli plné ruce es a hráli spodkama. Na jedné straně velmi zajímavý příběh na motivy keltských legend a úžasná středověká atmosféra podpořená perfektní hudbou Jiřího Stivína, na druhé straně mizerné akční scény a nemastná neslaná režie. Z herců jsou tu na jedné straně nádherně démonický Ladislav Lakomý a typově přesný Jiří Pomeje (!), na straně druhé nevýrazný Grzegorz Emanuel a Markéta Hrubešová, nepřipomínající cudnou princeznu ani z pendolina (dokonce ani z jejich půvabů tentokrát nemáme nic). Jak už napsal flanker.27, mohla z toho být velkolepá fantasy. Takhle je z toho spíše nadějný pokus, ale i ten stojí za pozornost, protože podobných filmů moc nemáme. 60%.

• 20.8.2016  19:53
    Válečná generace (TV film) (2013)

Vynikající TV minisérie, která by se nechala bez problémů nazvat televizním románem. Německý pohled na válku bez příkras a přílišného obhajování, navíc dostatečně nekompromisně a cynicky. Herci hrají všichni na maximum, zmíním především Volkera Brucha a Marka Waschkeho v úplně odlišné roli, než zde. A ačkoli závěr (potažmo poslední díl) je dosti románový, cejch jedné z nejlepších podívaných na téma Němci a "Hitler krieg" tomu nic neodpáře. 95%.

• 20.8.2016  19:28

Čekal jsem bláznivou komedii, ale ve výsledku jsem dostal spíše odlehčený thriller s komediálními prvky. Francis Veber se coby scénárista ještě rozcvičoval a ještě chvíli trvalo, než se z něho stal excelentní autor. Ale i tak těch 80ti minut ve společnosti Lina Ventury a Jacquese Brela vůbec nelituji. 60%.

• 20.8.2016  19:20

Na charismatu a uhrančivých očích Charlese Bronsona stojí a padá většina jeho filmů ze 70. a 80. let, ale tenhle stojí tak na jedné noze a kývá se. Zápletka je klasická, ale hluchých míst je bezpočet, spoustu scén přitažených za vlasy a závěr postrádá šťávu. Jill Ireland působí v té trvalé jako laciná štětka, Rod Steiger mne snad poprvé v životě (a doufám, že naposled) svou rolí koktavého bosse zklamal a jediný záporák s potenciálem - Henry Silva, má pohříchu málo prostoru. Když tenhle film neuvidíte, o nic nepřijdete. Zasněžené atmosféře a Charlesu Bronsonovi se nedá nic vytknout, ale z tohoto období si s ním nevybavím slabší snímek. 40%.

• 20.8.2016  19:10
    Old Boy (2003)

Jeden z mnoha důvodů, proč na velice čestné výjimky nevyhledávám asijské (akční) filmy. A po shlédnutí Old Boye mne ve společnosti imbecilních zápletek a lidí, kteří mlátí pěstí do zdi, žerou syrový chobotnice a stříhají si jazyky už nejspíš nikdo nepotká. A ačkoli spousta kolegů kritizuje závěrečný twist, pro mě je to jediný důvod, proč ode mne Old Boy dostane alespoň 40%.

• 20.8.2016  19:02

Další důkaz, že Don Siegel byl mistr v oboru napínavých thrillerů. I bez větší míry (mimo poslední půlhodiny by se dalo říct absence) akce dokázal vytvořit atmosférický thriller plný napětí, které s každou minutou nabývá na intenzitě. Podobných příběhů o unesených dětech bylo natočeno mraky, ale tento, s drsným elegánem Michaelem Cainem ve své bez problémů uvěřitelné roli naštvaného tatínka, patří určitě k těm lepším. 80%.

• 20.8.2016  18:53

De facto hraný dokument o vzestupu i pádu jedné lupičské bandy, který co do zmapování nezapomíná ani na jejich rodiny a potenciální oběti. Kromě excelentně psychopatického Volontého nemá žádný z herců příliš prostoru k vyniknutí a celý děj probíhá jasně a přímočaře, ale i tak se jedná o pozoruhodnou podívanou, která má co říct i dnes. 75%.

• 6.11.2015  23:15
    Potlach (1965)

Nikdo jim neřekl: "Jděte a zapalte ohně!". Šli sami. Jen oni ví, že kouř pro ně voní víc než pro ostatní, že věci jsou na omak jiné než pro obyčejníky. A když přišli, všichni se na ně mračili. Velice hodnotný dokument nejen díky trampské tematice, ale i díky silné atmosféře sweet sixties. S odstupem času takřka monument. 90%.

• 5.9.2015  23:14
    KOndoMEDIE (2001)

Navzdory prostředí továrny na kondomy a homosexuálnímu tématu velice inteligentní komedie. Francis Veber opět neklamal a napsal vynikající scénář, ve kterém vkusně vybalancoval humorné scény (výstupní kontrola) s dojemnými (soused). Herecké obsazení jenom potvrzuje to, proč jsou hvězdami stříbrného plátna, přičemž každý má (i na malém prostoru) co hrát. Film mě příjemně pohladil po duši a za to mu nedám míň než 90%. P.S.: Michèle Laroque je neodolatelná.

• 5.9.2015  22:51

Zajímavý příspěvek do rubrik Sherlock Holmes a Jack Rozparovač. Jen mě trochu mrzí nevyrovnanost jednotlivých scén. Atmosféra zamlženého nočního Londýna plného strachu z brutálního vraha je vskutku velmi sugestivní - jen se s ní poměrně dost šetří. Jakmile se rozední a odejde z křivolakých uliček, chybí filmu patřičný tah. V první půlce navíc působí poměrně těžkopádně. Díky nadupané závěrečné půlhodině (Sherlockův monolog před soudem je možná nejsilnější scénou), několika drsnějším scénám a skvělému tandemu Plummer / Mason se z toho nakonec vyklube nadprůměrný thriller, i když nejlepším Jackem Rozparovačem pro mě zůstane ten s Michaelem Cainem a nejlepší Holmesovkou Pes Baskervillský z třiaosmdesátého. 75%.

• 5.9.2015  21:45
    Slečnám nic nevadí (TV film) (1970)

Ze všech mnou viděných tuzemských pokusů o americkou krimi jednoznačně nejslabší kousek. Herecké obsazení je sice zajímavé, avšak herci s dobou a místem děje absolutně nesplynuli a Američany jsem jim nevěřil - přesvědčivě působili pouze Luděk Munzar a Marie Drahokoupilová. Slabou technickou stránku (zapříčiněnou z větší části špatně dochovanou kopií) zcela promíjím, nevýraznou režii a nezáživný a (přes pouhých 70 minut) nudný děj prostě nemohu. Zádrhel bude nejspíš i v předloze - nechci nijak snižovat kvality, ale Peter Cheyney zřejmě nebude Ed McBain či Raymond Chandler. 40%.

• 1.8.2015  23:14

Jean Gabin je coby Maigret nedostižný a Annie Girardot (krom toho, že už tehdy předvedla své úsporné herectví naplno) mladá a krásná. Klasika z nejklasičtějších, alespoň co se týče krimi ze země Galského kohouta. Za ta léta možná lehce okorala zápletka a rozuzlení (z dnešního pohledu nejspíš příliš jednoduché a předvídatelné, což je dáno častým napodobováním a možná i vykrádáním), avšak temná atmosféra noční Paříže, hmatatelný strach z vraždícího maniaka a celkový nekorektní a syrový styl nikterak neztrácí na působivosti. Obzvláště nezapomenutelná je scéna křížového výslechu matky a manželky malíře, kdy po celou dobu klidný komisař Maigret přehodí výhybku a nějaké gendrové záležitosti jsou mu u zadní části těla. 90%.

• 1.8.2015  22:47

Pozoruhodná jednohubka, která má styl, atmosféru, zajímavý zvrat, velmi dobrého Benedicta Cumberbatche... a zároveň nevýraznou pointu, (i na těch 20 minut) nedotažený scénář a příšernou hudbu. 50%.

• 25.7.2015  22:17

Povídka Básník je i přes svou kratičkou stopáž neskutečně nudná a herci zde absolutně nemají co hrát. Naštěstí kameraman docela často zblízka zabírá Jarku Schallerovou - kvůli ní bych klečel taky :-) (stejně jako starej Homolka, který se zde v miniroličce rovněž mihne). 40%. Reprezentant má zajímavou atmosféru, sympatického Milana Orlowského, řeší zajímavým způsobem dilema škola x kariéra, které však absolutně vyšumí do ztracena a nedospěje do žádného konce. 40%. Povídka poslední, Bíbr Grizzly, je z celého triptychu nejsilnějším článkem nejen díky mému oblíbenému prostředí, ale má jako jediná znatelnější příběh a gradaci. Typově přesný Vladimír Kudla podobných filmových příležitostí moc neměl. 70%. Dodatek: Průměrný povídkový film, stojící za pozornost hlavně (možná pouze) kvůli závěrečné povídce. 50%.

• 25.7.2015  21:58
    Stínoví vojáci (TV film) (1996)

Nejvíce mě dostalo, že všichni stínoví vojáci šli do tajných operací dobrovolně a bez jakéhokoli nátlaku i za velkou cenu neúspěchu a takřka jisté smrti. Když už nemohli ve své vlasti důstojně žít, vrátili se, aby zde mohli alespoň důstojně zemřít. Silné. 100%.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76