sud

ICQ: 364231652

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 28.9.2017  22:40
    Osmy (TV film) (2014)

Kurva, lidi, neserte chvíli!!! Velice dobrá tragikomedie na takřka divadelním půdorysu. Klasicky Strachovsky precizní příběhové tempo a vedení herců. Vynikajícímu obsazení dominuje jako vždy výborný Ivan Trojan v zajímavé poloze smutného klauna a Jiří Dvořák, u jehož postavy můžeme litovat po hříchu malého prostoru. 85%.

• 28.9.2017  21:54
    Polednice (2016)

Velká škoda, že se karty odkryjí příliš brzy a poslední třetinu není de facto co vyprávět. A je to velká škoda, protože atmosféra je jedinečná a Anna Geislerová hraje jak o život (je skutečně po všech stránkách čím dál lepší). Snímek je to spíše pozoruhodný, než nezapomenutelný, ale i tak jsem rád, že jej v naší kinematografii máme. 65%.

• 28.9.2017  21:24
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Navzdory zajímavému příběhu a velmi přesné atmosféře je hlavní devizou snímku herecké obsazení, jemuž (při vší úctě k ostatním) kralují excelentní Jaroslav Plesl a Karel Roden, jež ztvárnil TGM snad nejlépe ze všech jeho představitelů. Ačkoli jsem čekal trochu něco jiného (soudní drama s vícero slovními přestřelkami mezi obhajobou a obžalobou), jsem velmi spokojen. 80%.

• 28.9.2017  21:06
    Útěk (2012)

Zlým jazykem bych mohl říct že se jedná o standardní akční béčko, jež se žánrovým souputníkům vymyká pouze dobou a místem děje. A měl bych vlastně pravdu. Jenomže je to skvěle obsazené, po celou dobu napínavé a o život hlavních hrdinek máte oprávněné obavy. Nepřehlédnutelný ženský element a absence příliš černobílých charakterů (ani hlavní krutá vražedkyně není krutá pro nic za nic) stojí rovněž za pozornost. Několikrát jsem si vzpomněl na Stopaře či Centuriona a ti mi přišli přeci jen o něco lepší. 60%.

• 3.9.2017  19:48

Šejbiči, kamaráde, seru na tebe! Tak a jsme ve finále! Scéna loučení mezi dráty je velice silná, bohužel návratem do současnosti to ztrácí koule. Řešení je ale docela zajímavé (autoři se nejspíš vůbec rádi koukají na francouzské krimi), i když za každou zodpovězenou otázkou se objevuje nová nezodpovězená. Ale i tak je to dobré. 75%.

• 3.9.2017  19:43

Držte huby, chlapi, střelby jsou vážná věc! Tak tady už jde skutečně o život a Filipu Marvanovi nezbývá nic jiného, než se dát na zběsilý útěk. Vynikající scéna s Klementem a vyjukaným vojáčkem v lese a především působivě natočený závěrečný útěk. 85%.

• 3.9.2017  19:39

Dobrá, protentokrát ti to, inkouste, prominu, ale styď se! Depresivní detektivka jak řemen s náznaky černého humoru a mrazivým závěrem. Vynikající Trojan, Neužil, Budař a především Jan Cina, který si svého protekčního spratka náležitě vychutnal. 90%.

• 3.9.2017  19:35

Toto nět drug, to svině proradná! Sbohem humore, vítej temná atmosféro. Špionážní díl plný Sovětů, psychosouboje Filipa s Klementem a ve svém minimalistickém projevu dokonalého StBáka Romana Zacha. 90%.

• 3.9.2017  19:31

Na zahradě jsem našel masovej hrob a ty obkladačky jsou z prdele nakřivo! Díky subotniku tu máme zase nějakou srandu (excelující Václav Kopta), i když jde o epizodu spíše vážnou a napínavou. Při závěrečné záchraně mladé Simony jsem byl skutečně napjatý jak kšandy. Výborný Roman Skamene a závěr se sklápěčkou je stylovou tečkou za humorem v seriálu. 100%.

• 3.9.2017  19:25

Co čumíš tak smutně!? Absurdní humor předchozích dílů je ten tam, tohle je docela drsné kriminální drama. Nerovný souboj Klementa Kratěny s Honzou Marvanem. Myslete si co chcete, ale Jan Budař zde předvádí svůj (alespoň doposud) životní výkon (scénárista při psaní postavy Klementa určitě pomyslel na komisaře Guitreaua z filmu Dva muži ve městě). Scéna výslechu Honzy se vryje do paměti a je Budařovým a Hádkovým hereckým koncertem par excellance. A z Judit Bárdos se definitivně stává femme fatale. 100%.

• 3.9.2017  19:18

Martine, ty si pořád myslíš, že jsi chytřejší než já, ale na mě nemůžeš štípat dříví, nejsem Špalek! Konečně pořádný kriminální případ a epizoda, která (až na pár detailů) funguje jako samostatný příběh. Jeden zajímavější podezřelý než druhý, zápletka je čím dál absurdnější a divák ani neví zda se má smát, nebo cítit mrazení v zádech. Dokonalá scéna vyhánění mániček z hospody, Martin Plachý ukazuje jaký je doopravdy a objevuje se dokonalý Marek Daniel coby slizký soudruh Šejba st. (nepřehlédnutelná podoba s hoteliérem z filmu Homolka a tobolka). 100%.

• 3.9.2017  19:09

Závidí nám, že jsme spoluvlastníky velkorypadla. Asi nejvtipnější díl - i když spíše hořce komediální. Zákulisí Festivalu politické písně zobrazuje, jak to v prostředí normalizační pop music nejspíš doopravdy chodilo. Václav Neužil své civilní "vnitřní" herectví předvedl naplno, na scénu vstupuje přesný Igor Chmela a dokonalý Marek Taclík, jež se tím despotickým kapelníkem Janeč... tedy Nováčkem skutečně stal. Navíc začíná příběh rodiny Marvanových a Klement Kratěna zatím zlehka dává najevo, že nebude pouhou vedlejší komickou figurkou. 100%.

• 3.9.2017  19:02

Podívej, železnej zámek plnej sraček! Obzvlášť mysteriózní epizoda s tajemným zločincem, jež se rozhodl pomstít smrt své ženy. Nejsilnější v detailech - nemocnice správně ponurá, chemička řádně špinavá a pod. Závěr podivně absurdní. 80%.

• 3.9.2017  18:47

No jo, blbec má den blbec. První díl působí ještě trochu nesměle, začátek v současnosti je nutné brát jako povinný úvod a po probuzení v nemocnici (taky bych se chtěl probudit a pohlédnout do uhrančivých očí Judit Bárdos :-)) se to pomalu a jistě začne rozjíždět. Ivan Trojan se zhostil jedné ze svých nejzajímavějších rolí - Martin Plachý je postava, která v naší tvorbě dlouho citelně chyběla. 75%.

• 3.9.2017  17:20
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Svým hodnocením a komentáři k tomuto seriálu možná leckoho vyvedu z míry, ale, jak už to bylo kdysi v reklamě na Kofolu, když miluješ, není co řešit. Ačkoli to celé není bez chybičky (např. nedotažená mysteriózní dějová linie), málo u kterého seriálu za poslední léta jsem měl tak příjemný pocit z toho, že jej tvůrci natočili pro radost. Odvažuji si tvrdit, že od revoluce nevznikl retro film/seriál s takto přesvědčivou a autentickou atmosférou socialistického Československa (a to není jen z mé hlavy, to mi potvrdili mnozí, kteří tuto dobu zažili na vlastní kůži). Všichni herci (včetně epizodních rolí) se svých úloh chopili s vervou a někteří předvedli zřejmě své životní výkony (Neužil, Kopta, Budař). Spoustě hlášek a svérázných postav a postaviček bych přál kult a zlidovění, jakožto i celému projektu.

• 3.9.2017  17:04
    Dobrá zpráva (TV film) (1997)

Tak nebylo to špatné, to vůbec ne, ale u zajímavého nápadu to začíná a bohužel i končí a postupem času (s odchodem z hospody) se to celé už jen opakuje. Nicméně Donutil nemá chybu. 60%.

• 3.9.2017  13:07

O spojení hororu a westernu bych se nijak moc nevyjadřoval, krom několika gore scén na konci (označení horor je tu spíše jako varování pro slabší povahy v očekávání drsnějších scén) je to western jak vyšitý. Perfektně pomalu budovaná atmosféra, kdy se nikam nespěchá, ani hudba nehraje, a slouží příběhu, jenž je ve své jednoduchosti dostatečně silný. Ústřední čtyřka je perfektně napsaná, dostatečně sympatická a výtečně zahraná. Spousty uživatelů píše, že do závěrečné akce se nic neděje a je to celkem nuda - já mám z celého filmu cestu tam díky skvělým dialogům a rozmanitosti charakterů nejradši. A když už dojde na akční scény, jsou syrové a přicházejí bez varování. Pár mušek by se našlo, ale i tak nenacházím důvod, proč bych měl udělit míň než 90%.

• 26.7.2017  22:24
    Noc a zmatek (1958)

Rutinní kriminálka s nikterak výjimečnou zápletkou (což by nevadilo), ve standardním provedení (snad jen vztah stárnoucího detektiva a mladé prostitutky je alespoň na tehdejší dobu neobvyklý) a s absencí zapamatováníhodných scén. Důvody k jejímu shlédnutí jsou pouze dva - působivá jazzová atmosféra a skvělý Jean Gabin. 60%.

• 26.7.2017  22:04
    Žoldnéř (1968)

Soft verze (či spíše předvoj) Leoneho Hlavu dolů, dosti akční a odlehčená humorem. Navzdory své zábavnosti nezanedbává postavy, obzvlášť Kowalski nemá chybu (skvělý Franco Nero - nechápu, proč ho tolik lidí tady na databázi nemusí). Ve westernovém mexicko-revolučním subžánru s kulomety, samonabíjecími pistolemi, letadly a hrdiny s charaktery "kam vítr, tam plášť" určitě jeden z nejlepších kousků. 80%.

• 26.7.2017  21:44

...aneb Na hrubý pytel hrubá záplata. Připadal jsem si, jako bych hrál Mafii :-). Svěží hard-boiled gangsterka (či spíše akční film) s úžasným retro lookem, parádní akcí a perfektním obsazením (Josh Brolin je přímý pokračovatel Charlese Bronsona, Lee Marvina a dalších drsných týpků). Ačkoli nedokážu prakticky nic vytknout, dávám 80%. Tématicky velmi podobní Neúplatní jsou totiž po všech stránkách o třídu lepší.

• 26.7.2017  21:28

Já už se na tyhle filmy asi neumím koukat. Od vážně míněného áčkového akčňáku očekávám krom akce i příběh a ne jen příběhovou kostru příprava/útok/útěk. Ale budiž, v tomhle bude chyba nejspíš ve mně, horší je, že se film rozpadá na dvě nesourodé poloviny a z obou mám rozpačité pocity. Ta první je sice chlapácky realistická, ovšem všichni ti zarostlí drsňáci v uniformách (ač skvěle zahraní) jsou si až moc podobní. Druhá je sice příběhovější, ale zároveň tuctovější, klišovitější a předvídatelnější. Jinak po technické stránce nemohu nic vytknout, herci odvedli svůj standart a ty bezmála dvě hodiny utekly jako voda, chybí mi ale důvod, proč bych měl dát více než 60%.

• 4.7.2017  23:17

Zajímavé atmosférické retro s jistou režií George Roye Hilla a jeho typickým rukopisem (střídání komiky a tragiky, v jednoduchosti silný závěr) a skvělým Robertem Redfordem na vrcholu slávy. 75%.

• 4.7.2017  23:06
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Asi největší zklamání na poli současné seriálové (televizní) tvorby. Po velmi slibném začátku úroveň scénáře začala klesat astronomickou rychlostí, přičemž poslední díl jsem téměř nepřetržitě kroutil hlavou. Za atmosféru a slušné herecké obsazení 40%.

• 4.7.2017  22:51

Obyčejně se nesnažím dávat důraz na coby kdyby, ale kdyby seděl na režisérské židli Martin Scorsese, šlo by nejspíš o velkolepou událost. Brian Helgeland se přitom snaží celou dobu jeho rukopis napodobit, ale svůj stín ne a ne překročit. Atmosféra 60. let je sice hodně slušná, ale přeci jen něco chybí (vydatnější soundtrack?), scénář není z nejhorších, i když by bylo vděčnější vsadit na vzestup a pád Krayovic brášků, než na vztahovou linku. Herci jsou všichni přesvědčiví, ačkoli je Emily Browning coby femme fatale poměrně nevýrazná a matadoři Christopher Eccleston, David Thewlis a Chazz Palmiteri nemají mnoho prostoru. Slabý film? Ani náhodou! Navzdory mouchám se na to skvěle kouká, za celé dvě hodiny to neztratí tempo a hlavně - Tom Hardy v hlavní dvojroli naprosto exceluje a je hlavním důvodem, proč jsou Legendy zločinu jednou ze zajímavějších gangsterek za poslední roky. 80%.

• 1.7.2017  22:14

Vojtěcha Jasného si jako režiséra i jako člověka velice vážím (vždyť má na kontě dílo, kterého si z celé naší kinematografie cením nejvíce), ale nemohu opomenout jeho rané období, kdy se teprve hledal a svůj um ještě naplno nezužitkoval - z něhož je právě tento film. Atmosféra je sice hodně solidní a některé scény se zadřou pod kůži (Ave Maria, schody v kamenolomu), celek však nepůsobí příliš kompaktně a scény, které mají spád se střídají s velmi zdlouhavými. Hlavními klady tak zůstává herecké obsazení (tedy až na představitele sadistického esesáka, který vypadal jako Olašský Rom a jeho roli jsem mu moc nevěřil) v čele se skvělým Františkem Peterkou, několik výše zmíněných silných scén a silný námět těžící z prostředí. Ale ani to není málo. 60%.

• 17.6.2017  19:20

Na nástupce legendární klasiky (potažmo klasik) snad ani tvůrci nepomysleli, ale jako pocta je to docela slušné. Z původního námětu si (naštěstí) vzali pouze motiv pomsty a sedmi pistolníků, kteří tento úkol přijmou, každý z jiného důvodu. To, že jsou mezi nimi černoch, indián, Mexičan a Číňan mi, popravdě, ani moc nevadí. Mnohem větší problémy mám s nevýrazným záporákem a jeho motivací jak z béčkového komiksu, jednoduchostí zápletky (tytam jsou pochyby a morální dilemata, scénář skutečně není nic víc než verbování a finální akce) a plochostí či spíše nedodělaností některých charakterů (nejvíc mě to mrzí u postavy, kterou hrál Vincent D'Onofrio). Ale ani tak jsem po celou dobu nenudil - ty dvě hodiny utečou jako voda, závěrečná akční scéna má koule (až na pár lapsů - kulometem Gatling by na takovou vzdálenost netrefili, potažmo nezabili, ani prd) a Denzel Washington má coby "nový Chris" potřebné charisma a autoritu. Žádná extraliga se nekoná, ale čekal jsem mnohem větší průser. 60%.

• 27.1.2017  21:32

Svižné, napínavé, silné, překvapující, oslňující, srdcervoucí. Rowan Atkinson JE Maigret! 100%.

• 27.1.2017  21:13
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Oproti verzi s Gabinem dosti zjednodušené, avšak nepostrádající spád. Retro atmosféra (potažmo obrazová stránka) je parádní a ani na okamžik jsem nezapochyboval, že by filmová Paříž nebyla Paříží skutečnou. Rowanu Atkinsonovi role sedí skvěle a dodává jí všechny potřebné ingredience, které by měl Maigret mít - vrozenou inteligenci, charisma, důstojnost, bodrost i zvláštní zasmušilost. 85%.

• 27.1.2017  17:43

Marně bych vzpomínal na lepší film z prostředí drogově závislých - především díky jeho civilnosti, nadhledu a satirickému tónu. Navíc feťáci tu nejsou slizká monstra ani oběti, ale lidé z masa a kostí. Film jsem viděl sice až 20 let po jeho premiéře, ale po všech stránkách jsem si jej užil. 90%.

• 27.1.2017  17:11

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!!! V zasněžené Arizoně si Old Shatterhand a Nšo-Či stavějí dům - přátelé, takhle nezačíná anekdota ani pokračování Mannitouovy boty, ale smrtelně vážně míněná Mayovka, která má být blíže realitě! :-) Jenomže tohle nemá nic společného s westernem a s Mayovkou už vůbec ne. Kromě té (víceméně strojené) špíny je tohle pracování totiž daleko naivnější než staré filmy. Rozpálená Arizona je najednou zelená a očekává sníh, manželům Shaterhandovým na stavbě nádeničí indiáni a Polští dělníci, ošuntělý a od pohledu nedůvěryhodný týpek podplatí šerifa (aniž by ho zajímalo kde k penězům přišel), poprava se nemůže konat jindy než v noci, náčelník Komančů má dva metry, figuru jako Schwarzenegger a blond číro (to částečně omlouvá, že je míšenec), Vinnetouův konec naprosto bez emocí a možná přijde i Žid z Prahy. O úplném závěr se už vůbec zmiňovat nebudu, to už je naprostý úlet! Opět tu máme záporáka bez koulí a charismatu a účast Mario Adorfa v cameo roli pozbývá punce. Za souboj Vinnetoua s Tokvi-kavou 20%. P.S. Když to shrnu - jsem rád, že jsem trilogii viděl, ale s výjimkou prvního solidního dílu je to prostě průser.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77