sud

těžkej mechanizátor

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 19.11.2017  08:45
    Protektor (2009)

Při sledování jsem si připadal, jako bych rozbaloval dárek, úhledně zabalený v nádherném papíře a našel v něm jen holení, ponožky a kartáček na zuby. Po vizuální stránce je Protektor naprosto famózní, se scénářem je to už, bohužel, horší. V první polovině velice slibně budovaný příběh postupně vyšumí do prázdna a závěr je takřka bez gradace. Je tu sice pár silných scén (kolo), Jana Plodková je určitě zajímavá a Marek Daniel dokazuje, že je jedním z nejlepších herců své generace, ale já prostě čekal víc. A mrzí mě to. 60%.

• 18.11.2017  22:39

Přímé pokračování Casina Royale aneb Bondova (marně nepřiznaná) cesta za pomstou není nic jiného, než (takřka) nepřetržitá stominutová akce. A vůbec to nevadí - i navzdory poměrně nevýraznému záporákovi a Bond girl. 75%.

• 18.11.2017  22:04

Klidně bych mohl okopírovat svůj komentář k jedničce a bylo by, protože moje pocity jsou víceméně obdobné. Na druhou stranu je mi pokračování přeci jen o něco sympatičtější - samoúčelné brutality částečně ubylo, více se spoléhá na příběh a jsou tu zajímavější hrdinové (Josh Brolin mě zkrátka baví) i záporáci (famózní Powers Boothe). Navíc si marně vzpomínám, kdy jsem v poslední době viděl svůdnější femme fatale než Evu Green. Ona skutečně JE ženská, pro kterou bych vraždil! 60%.

• 29.10.2017  22:12

Nad očekávání slušná řežba se skvělou atmosférou a napětím. Škoda jen, že nenabídne nic víc a Robert Carlyle je trestuhodně nevyužit. 60%.

• 29.10.2017  19:53

Být Ka 1 o půl hodiny delší, Ka 2 by byla v podstatě zbytečná. Pokračování totiž moc zásadních věcí nenabízí, zahraniční Káčkova dobrodružství nemají potřebnou šťávu, vyprávění je zkratkovité a zápletky se už jen více méně opakují. Kamera je sice parádní, herce je radost sledovat, ale na víc než na 50% to nevidím.

• 29.10.2017  19:44
    Gangster Ka (2015)

Jan Pachl je jeden z mála našich současných režisérů, kteří dokážou natočit uvěřitelný thriller, samozřejmě za podpory bezchybně padnoucí hudby Tadeáše Věrčáka a skvělého hereckého obsazení v čele s Hynkem Čermákem. Gangsterka světového formátu? No, za mě spíše ne. Ale to není důvod, proč bych kvůli tomu měl jinak povedenému filmu ubírat body. 75%.

• 29.10.2017  00:10

Zajímavě civilně pojatá gangsterka. Neakční, pomalá, stavící na příběhu a hereckých výkonech (Al Pacino a Johnny Depp jsou zárukou kvality). Žánrový mezník se nekoná, ale po všech stránkách poctivé řemeslo to je. 75%.

• 28.10.2017  23:50

Eva Green je chodící reklama na smyslnost a krom toho svým hereckém výkonem všechny ty naolejované svalovce s naprostým přehledem válcuje. Už jenom kvůli ní, stojí za to film vidět. No, vlastně jenom kvůli ní - jinak by tahle digitální umělá sekaná stála za starou bačkoru. 40%.

• 28.10.2017  23:41

Netuctové a (možná překvapivě) funkční spojení romance a postapokalyptické sci-fi. A při vší úctě k neotřelé zápletce se ztrátou smyslů, film je paradoxně mnohem silnější v romantické linii. Ewan McGregor a Eva Green jsou totiž úžasný pár a díky jejich výtečným civilním výkonům jim onu vzájemnou chemii nelze nevěřit. 80%.

• 28.9.2017  22:40
    Osmy (TV film) (2014)

Kurva, lidi, neserte chvíli!!! Velice dobrá tragikomedie na takřka divadelním půdorysu. Klasicky Strachovsky precizní příběhové tempo a vedení herců. Vynikajícímu obsazení dominuje jako vždy výborný Ivan Trojan v zajímavé poloze smutného klauna a Jiří Dvořák, u jehož postavy můžeme litovat po hříchu malého prostoru. 85%.

• 28.9.2017  21:54
    Polednice (2016)

Velká škoda, že se karty odkryjí příliš brzy a poslední třetinu není de facto co vyprávět. A je to velká škoda, protože atmosféra je jedinečná a Anna Geislerová hraje jak o život (je skutečně po všech stránkách čím dál lepší). Snímek je to spíše pozoruhodný, než nezapomenutelný, ale i tak jsem rád, že jej v naší kinematografii máme. 65%.

• 28.9.2017  21:24
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Navzdory zajímavému příběhu a velmi přesné atmosféře je hlavní devizou snímku herecké obsazení, jemuž (při vší úctě k ostatním) kralují excelentní Jaroslav Plesl a Karel Roden, jež ztvárnil TGM snad nejlépe ze všech jeho představitelů. Ačkoli jsem čekal trochu něco jiného (soudní drama s vícero slovními přestřelkami mezi obhajobou a obžalobou), jsem velmi spokojen. 80%.

• 28.9.2017  21:06
    Útěk (2012)

Zlým jazykem bych mohl říct že se jedná o standardní akční béčko, jež se žánrovým souputníkům vymyká pouze dobou a místem děje. A měl bych vlastně pravdu. Jenomže je to skvěle obsazené, po celou dobu napínavé a o život hlavních hrdinek máte oprávněné obavy. Nepřehlédnutelný ženský element a absence příliš černobílých charakterů (ani hlavní krutá vražedkyně není krutá pro nic za nic) stojí rovněž za pozornost. Několikrát jsem si vzpomněl na Stopaře či Centuriona a ti mi přišli přeci jen o něco lepší. 60%.

• 3.9.2017  19:48

Šejbiči, kamaráde, seru na tebe! Tak a jsme ve finále! Scéna loučení mezi dráty je velice silná, bohužel návratem do současnosti to ztrácí koule. Řešení je ale docela zajímavé (autoři se nejspíš vůbec rádi koukají na francouzské krimi), i když za každou zodpovězenou otázkou se objevuje nová nezodpovězená. Ale i tak je to dobré. 75%.

• 3.9.2017  19:43

Držte huby, chlapi, střelby jsou vážná věc! Tak tady už jde skutečně o život a Filipu Marvanovi nezbývá nic jiného, než se dát na zběsilý útěk. Vynikající scéna s Klementem a vyjukaným vojáčkem v lese a především působivě natočený závěrečný útěk. 85%.

• 3.9.2017  19:39

Dobrá, protentokrát ti to, inkouste, prominu, ale styď se! Depresivní detektivka jak řemen s náznaky černého humoru a mrazivým závěrem. Vynikající Trojan, Neužil, Budař a především Jan Cina, který si svého protekčního spratka náležitě vychutnal. 90%.

• 3.9.2017  19:35

Toto nět drug, to svině proradná! Sbohem humore, vítej temná atmosféro. Špionážní díl plný Sovětů, psychosouboje Filipa s Klementem a ve svém minimalistickém projevu dokonalého StBáka Romana Zacha. 90%.

• 3.9.2017  19:31

Na zahradě jsem našel masovej hrob a ty obkladačky jsou z prdele nakřivo! Díky subotniku tu máme zase nějakou srandu (excelující Václav Kopta), i když jde o epizodu spíše vážnou a napínavou. Při závěrečné záchraně mladé Simony jsem byl skutečně napjatý jak kšandy. Výborný Roman Skamene a závěr se sklápěčkou je stylovou tečkou za humorem v seriálu. 100%.

• 3.9.2017  19:25

Co čumíš tak smutně!? Absurdní humor předchozích dílů je ten tam, tohle je docela drsné kriminální drama. Nerovný souboj Klementa Kratěny s Honzou Marvanem. Myslete si co chcete, ale Jan Budař zde předvádí svůj (alespoň doposud) životní výkon (scénárista při psaní postavy Klementa určitě pomyslel na komisaře Guitreaua z filmu Dva muži ve městě). Scéna výslechu Honzy se vryje do paměti a je Budařovým a Hádkovým hereckým koncertem par excellance. A z Judit Bárdos se definitivně stává femme fatale. 100%.

• 3.9.2017  19:18

Martine, ty si pořád myslíš, že jsi chytřejší než já, ale na mě nemůžeš štípat dříví, nejsem Špalek! Konečně pořádný kriminální případ a epizoda, která (až na pár detailů) funguje jako samostatný příběh. Jeden zajímavější podezřelý než druhý, zápletka je čím dál absurdnější a divák ani neví zda se má smát, nebo cítit mrazení v zádech. Dokonalá scéna vyhánění mániček z hospody, Martin Plachý ukazuje jaký je doopravdy a objevuje se dokonalý Marek Daniel coby slizký soudruh Šejba st. (nepřehlédnutelná podoba s hoteliérem z filmu Homolka a tobolka). 100%.

• 3.9.2017  19:09

Závidí nám, že jsme spoluvlastníky velkorypadla. Asi nejvtipnější díl - i když spíše hořce komediální. Zákulisí Festivalu politické písně zobrazuje, jak to v prostředí normalizační pop music nejspíš doopravdy chodilo. Václav Neužil své civilní "vnitřní" herectví předvedl naplno, na scénu vstupuje přesný Igor Chmela a dokonalý Marek Taclík, jež se tím despotickým kapelníkem Janeč... tedy Nováčkem skutečně stal. Navíc začíná příběh rodiny Marvanových a Klement Kratěna zatím zlehka dává najevo, že nebude pouhou vedlejší komickou figurkou. 100%.

• 3.9.2017  19:02

Podívej, železnej zámek plnej sraček! Obzvlášť mysteriózní epizoda s tajemným zločincem, jež se rozhodl pomstít smrt své ženy. Nejsilnější v detailech - nemocnice správně ponurá, chemička řádně špinavá a pod. Závěr podivně absurdní. 80%.

• 3.9.2017  18:47

No jo, blbec má den blbec. První díl působí ještě trochu nesměle, začátek v současnosti je nutné brát jako povinný úvod a po probuzení v nemocnici (taky bych se chtěl probudit a pohlédnout do uhrančivých očí Judit Bárdos :-)) se to pomalu a jistě začne rozjíždět. Ivan Trojan se zhostil jedné ze svých nejzajímavějších rolí - Martin Plachý je postava, která v naší tvorbě dlouho citelně chyběla. 75%.

• 3.9.2017  17:20
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Svým hodnocením a komentáři k tomuto seriálu možná leckoho vyvedu z míry, ale, jak už to bylo kdysi v reklamě na Kofolu, když miluješ, není co řešit. Ačkoli to celé není bez chybičky (např. nedotažená mysteriózní dějová linie), málo u kterého seriálu za poslední léta jsem měl tak příjemný pocit z toho, že jej tvůrci natočili pro radost. Odvažuji si tvrdit, že od revoluce nevznikl retro film/seriál s takto přesvědčivou a autentickou atmosférou socialistického Československa (a to není jen z mé hlavy, to mi potvrdili mnozí, kteří tuto dobu zažili na vlastní kůži). Všichni herci (včetně epizodních rolí) se svých úloh chopili s vervou a někteří předvedli zřejmě své životní výkony (Neužil, Kopta, Budař). Spoustě hlášek a svérázných postav a postaviček bych přál kult a zlidovění, jakožto i celému projektu.

• 3.9.2017  17:04
    Dobrá zpráva (TV film) (1997)

Tak nebylo to špatné, to vůbec ne, ale u zajímavého nápadu to začíná a bohužel i končí a postupem času (s odchodem z hospody) se to celé už jen opakuje. Nicméně Donutil nemá chybu. 60%.

• 3.9.2017  13:07

O spojení hororu a westernu bych se nijak moc nevyjadřoval, krom několika gore scén na konci (označení horor je tu spíše jako varování pro slabší povahy v očekávání drsnějších scén) je to western jak vyšitý. Perfektně pomalu budovaná atmosféra, kdy se nikam nespěchá, ani hudba nehraje, a slouží příběhu, jenž je ve své jednoduchosti dostatečně silný. Ústřední čtyřka je perfektně napsaná, dostatečně sympatická a výtečně zahraná. Spousty uživatelů píše, že do závěrečné akce se nic neděje a je to celkem nuda - já mám z celého filmu cestu tam díky skvělým dialogům a rozmanitosti charakterů nejradši. A když už dojde na akční scény, jsou syrové a přicházejí bez varování. Pár mušek by se našlo, ale i tak nenacházím důvod, proč bych měl udělit míň než 90%.

• 26.7.2017  22:24
    Noc a zmatek (1958)

Rutinní kriminálka s nikterak výjimečnou zápletkou (což by nevadilo), ve standardním provedení (snad jen vztah stárnoucího detektiva a mladé prostitutky je alespoň na tehdejší dobu neobvyklý) a s absencí zapamatováníhodných scén. Důvody k jejímu shlédnutí jsou pouze dva - působivá jazzová atmosféra a skvělý Jean Gabin. 60%.

• 26.7.2017  22:04
    Žoldnéř (1968)

Soft verze (či spíše předvoj) Leoneho Hlavu dolů, dosti akční a odlehčená humorem. Navzdory své zábavnosti nezanedbává postavy, obzvlášť Kowalski nemá chybu (skvělý Franco Nero - nechápu, proč ho tolik lidí tady na databázi nemusí). Ve westernovém mexicko-revolučním subžánru s kulomety, samonabíjecími pistolemi, letadly a hrdiny s charaktery "kam vítr, tam plášť" určitě jeden z nejlepších kousků. 80%.

• 26.7.2017  21:44

...aneb Na hrubý pytel hrubá záplata. Připadal jsem si, jako bych hrál Mafii :-). Svěží hard-boiled gangsterka (či spíše akční film) s úžasným retro lookem, parádní akcí a perfektním obsazením (Josh Brolin je přímý pokračovatel Charlese Bronsona, Lee Marvina a dalších drsných týpků). Ačkoli nedokážu prakticky nic vytknout, dávám 80%. Tématicky velmi podobní Neúplatní jsou totiž po všech stránkách o třídu lepší.

• 26.7.2017  21:28

Já už se na tyhle filmy asi neumím koukat. Od vážně míněného áčkového akčňáku očekávám krom akce i příběh a ne jen příběhovou kostru příprava/útok/útěk. Ale budiž, v tomhle bude chyba nejspíš ve mně, horší je, že se film rozpadá na dvě nesourodé poloviny a z obou mám rozpačité pocity. Ta první je sice chlapácky realistická, ovšem všichni ti zarostlí drsňáci v uniformách (ač skvěle zahraní) jsou si až moc podobní. Druhá je sice příběhovější, ale zároveň tuctovější, klišovitější a předvídatelnější. Jinak po technické stránce nemohu nic vytknout, herci odvedli svůj standart a ty bezmála dvě hodiny utekly jako voda, chybí mi ale důvod, proč bych měl dát více než 60%.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77