• Fantasy

Avengers: Endgame (2019)

SPOJLER!. Celou dobu jsem myslel, že tam přece musí dát, že mu Hulk jednu pořádnou vrazí.. Nic.. Jakoby tam nebyl. Nas..l mě - BW jsem nečekal, nas..lo mě to; IM jsem čekal a stejně mě to nas..lo; CA mi byl na konci jedno, což mě taky nas..lo :-(; Thor mě nas..l úplně, ikdyž uznávám, že to vtipné bylo; Hawkeye vykompenzoval absenci v IW, což mě nenas..lo. A o nich to celé bylo... Smál jsem se, brečel, a ani nedutal. Zvláštní pocit, když celé kino taky ani nehlesne. Na konci všichni potichu seděli a čekali. Nevím, jestli můžu říct za všechny, že ne ani tak na potitulkové scény :-) jako spíše, co bude dál? Bude? Má být? Bez něj? Bez ní? Nevím, jestli chci. Cap.Marvel - proč tam byla? Na příchod Thora z IW, kdy jsem měl husí kůži, to rozhodně nemělo. Tady jsem měl husí kůži dvakrát, ale druhý důvod si nemůžu vzpomenout :-( Jsem nasraný. Protože to VŠECHNO skončilo. Dávám 106% Jóó kdyby nebylo potkanů..

To (2017)

Knihu jsem četl snad desetkrát, a vždy, když se má objevit klaun nebo balónek, mrazí mě v zádech.. Na Tima Curryho z TV filmu jsem se jako kluk díval mezi prsty, a klaunů se od té doby bojím. Tímpádem jsem do kina na nové TO jít musel :-) Vůbec mi nevadí, že se film nedrží úplně předlohy, myslím, že to ani nejde a podle mě je to vedlejší. Já chtěl zažít strach, a ten pocit, který jsem prožíval při čtění knihy, že ten klaun na mě odněkud vyskočí, že bude na záchodě, nebo že mi odněkud zamává a zašklebí se na mě... . A ten jsem dostal maximálně! Nikomu asi nevysvětlím, že mě neděsí lekačky, krev nebo brutalita.. Pro mě je nejděsivější, když se Pennywise někde jen tak objeví/vykloní, usměje se a zmizí.. Např v těch rourách.. Dle mého názoru natočeno perfektně. Nevadí mi, že jaksi pro nezainteresovaného diváka není ani vysvětleno, co to TO vlastně je, ikdyž chápu, že kdo na to jde bez ničeho, nemusí to pochopit. Možná bude trocha vysvětlena v pokračování. Neumím hodnotit výkony herců, děti to prostě zvládly výborně, tak jako v devadesátkové verzi, mnohem líp, než dospělí. Zvlášť kluk, který hrál George. Bylo mi ho líto. Ostatní tam tak nějak pasovali, vlastně to bylo jedno.. Důležitý (pro mě) byl stejně jen Pennywise.. :-) A ten byl luxusní! Opravdu jsem se ho bál, a dnes už vím, že až na mě někde vyletí, bude to Skarsgard a ne Curry.. Za mě 100%, chci to vidět znova a znova. Nejlepší scény - kanál, promítání, sklep. Dokonce i v real life jsem už viděl balonky s nápisem, že se budem vznášet.. V parku za šera - nic moc.. :-) Velice se těším na dvojku, a prosím, prosím, ať je tam scéna, kdy Beverly jde do svého domu a baba se změní na čarodějnici!