David Gilmour v Pompejích (2017) (koncert)

Ke komentáři uživatele Taffey bych rád dodal následující: Je vidět, že jste na tom koncertě nebyl, protože kdyby tomu tak bylo, nic z toho byste zřejmě nenapsal. V rámci tohoto Gilmourova turné jsem jel na jeho koncert na Vídně... a ad1) koncert trval bez cca 10 minut 3 hodiny, takže tento film je zkrácenou verzí koncertu minimálně hodinu, tzn. že ve filmu chybí některé písně.. možná proto vám skladba písní dává menší smysl. V rámci koncertu byl set-list naprosto dokonalý. ad2) uvědomte si, že v době turné bylo Gilmourovi 70!!!! let.... zamyslete se ještě jednou nad tím, jak v jeho věku zpívá a pak si řekněte, jestli je vůbec normální, aby v 70 letech člověk stále odzpíval to, co Gilmour stále zvládá. ke Guyi Prattovi bych podotkl, že má dle mého názoru prostě radost, jak všechno šlape/hraje a je plný pozitivních pocitu z pódia. Zkuste si pustit koncert Celebration od Led Zeppelin... tam se každou chvíli také někdo z členů kapely "zubí".. a je to myslím naprosto v pořádku. Stručně řečeno... rozumím víceméně vašim komentům (tedy až na poznámku na kvalitu Gilmourova zpěvu), ale naživo to bylo něco naprosto fantastického a nepopsatelného, Davidem počínaje a souborem zpěvaček (a zpěváka) konče... tento záznam je v porovnání s koncertem do značné míry sterilní a skutečně prožít a užít si ho opravdu asi může pouze ten, které na nějakém koncertu v rámci tohoto turné navštívil