Ospalá díra (2013) (seriál)

Veľkou devízou seriálu je práve dvojicha Ichabod (Tom Mison) a Abbie (Nicole Beharie). Obaja veľmi sympatickí a ich chémia je skutočne pretekajúca z každej scény. Práve vďaka nim a dobre napísaným postavám aj humorným vsuvkám seriálu odpustíte šablónovitosť zápletiek (objaví sa problém, nazrieme do kníh, skúsime vyriešiť, nazrieme do kníh dôkladnejšie, problém vyriešime). Mytológia seriálu je ďalšie plus.

Empire (2015) (seriál)

Cookie Lyon, everybody!!! Seriál jednoznačne ťahá ona a je hlavným dôvodom prečo naňho pozerať.

Huangovi v Americe (2015) (seriál)

ABC má momentálne (Marec 2015) dve najlepšie a najsilnejšie matky. Tu je to Jessica Huang (dokonalá Constance Wu), ktorej sekundujú dvaja najroztomilší synovia na televíznej obrazovke Tie roky devadesiate.

Goldbergovi (2013) (seriál)

ABC má momentálne (Marec 2015) dve najlepšie a najsilnejšie matky. Tu je to Beverly aka "smother" , ktorej sekunduje syn Barry a obaja si v podstate kradnú šou pre seba. Tie roky osemdesiate.

Broad City (2014) (seriál)

Spočiatku mi to prišlo otravné, ale musím povedať, že som si celkom rýchlo zvykol a dvojicu aj s vedlajšími postavami som si obľúbil. Stále ma však straší ten úvod. Po druhej sérii zvyšujem na plný počet a do svojho "bucket listu" pripisujem položku stráviť 24 hodín v NY s Abbi a Ilanou. Absolutely Fabulous hipster éry!

Nezdolná Kimmy Schmidt (2015) (seriál)

Výborná "feel good" komédia s mojim obľúbeným náhodným absurdným humorom. Okrem titulnej Kimmy, boli bez výnímky dokonalé všetky sekundujúce postavy (Titus, Jacqueline, Lillian) ako aj cameo Tiny Fey. Neviem sa dočkať ďalšej série. Pinoooooooot Noiiiiiiir! Tak druha seria snad este lepsia ako prva. Viac priestoru pre osobny rast postav, Neskutocne skvele a zabavne vedlajsie postavy Mimi (Amy Sedaris), Deidre (Anna Camp) a Andrea (Tina Fey). A uzasny humor, miestami celkom dark a miestami velmi dobre sa triafajuci, ale hlavne - kadencia vtipov aku v sucasnosti asi nenajdete nikde inde. A dalsi plusovi bod je, ze okrem toho, ze mozete ocakavat humor ala 30 Rock, coraz citelnejsi bol aj humor ala Arrested Developement a co moze byt lepsie ako skvela kombinacia dvoch TOP komedii?

Red Band Society (2014) (seriál)

Nemocnicny breakfast club zmiesany s The fault in our stars. Velmi sympaticke postavy ako medzi teen pacientmi tak aj medzi lekármi a sestrami. Velka skoda sledovanosti a zrusenia serialu, ale mozno vdaka tomu sme dostali perfektne finale, ktore ma v zavere pri You can't alwas have what you want, dohnalo k slzam. This is FOREVER.

Interstellar (2014)

Audiovizuálna emotívna dokonalosť. Docking - najnervydrásajúcejšia scéna roka

Mami! (2014)

To bolo úžasné. Pre mňa najlepší Dolan.

Panenka Jane (2014) (seriál)

Zatiaľ najlepšia novinka TV sezóny 2014/15, a to som si myslel, že CW už prestalo robiť seriály pre mňa. Klenot na poli RomCom a Dramedy s najlepším seriálovým rozprávačom v dejinách.