Harvie Krumpet (2003)

Ľudsky silné, solídne animované, s austrálskym nadhľadom ... odporúčam.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Dobre vyštylizovaná ponurá až čierno-biela atmosféra. Burtonovské typické prevedenie, aj keď v muzikálovom šate je opäť príjemne pozerateľné, bez závažnejších nedostatkov. Dobrá zápletka, charaktery, no občas až príliš tragikomické, čo sa však od Burtona dalo očakávať. Sympatický pokus o oživenie muzikálu na filmovom plátne.

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Nechutne schematické, nekreatívne, prosté a hlúpo naivné čo sa týka scenára. "Herecké" výkony nepresvedčivé, nielen vlastnou vinou ... bohužiaľ z tohto scenára sa nedá vyťažiť absolútne nič. JOJka už tradične povrchná.

Pan Včelka (2007)

Aj keď možno animácia nedosahuje úplne svetovú úroveň, aj keď je príbeh trochu chabý a predvídateľný, aj keď je koniec ako inak "americký", aj tak sa mi toto dielko páčilo svojím vkusným humorom a peknou alegóriou na stereotyp. Určite odporúčam ako ľahší žáner.

Nepřemožitelný (2006)

Filmu tohto typu, t. z. ako sa z nikoho stane top hviezda amerického futbalu je celá kopa. Ak ich zhrnieme do dvoch vriec, sú to komédie a vážnejšie filmy, podobné tomuto, len omnoho povrchnejšie. Invincible veľmi pekne a funkčne zachytáva dobu, v ktorej sa príbeh odohráva. Charaktery postáv sú slušne vyprofilované, Wahlberg v hlavnej úlohe odvádza dobrú prácu. V pokľudnej atmosfére, s celkom peknou symbolikou sa odvíja možno očakávaný, ale filmárskym spracovaním dobre podporený dej. Napriek tomu, že americký futbal z duše neznášam, hodnotím toto dielko ako veľmi slušný štandard a vo svojej kategórii rozhodne nadštandard.

Rebelka (2006)

Žiadne výnimočné filmárske orgie sa nekonali, ale na druhej strane, od takejto komédie s "morálnym" posolstvom to ani nik neočakáva. Napriek sa mi na to dívalo celkom príjemne, nepopieram, že najmä vďaka Missy Peregrym, ktorá mi trochu pripomína moju obľúbenú Hillary Swank. Film priniesol síce typickú schematickosť tohto žánru, lacnú symboliku, ale námet sa mi, aj napriek svojej povrchnosti, celkom pozdával. Trošku ma iritovala hudba, tie klavírne prelúdiá boli naozaj otravné. U mňa necelé tri hviezdy, ale čert to ber. P.S. Skutočne nechápem, prečo kompetentní takto hyzdia originálne názvy filmov (či slovenské, či české). V tomto prípade bol originálny názov "Stick It" nahradený českým "Rebelka", čo bolo vzhľadom na ten osamelý symbol, tiahnúci sa filmom, kruté. Niektorým prekladom skutočne nerozumiem, a sú aj väčšie perly ako táto.

Zlatý kompas (2007)

Fantasy príbeh a zlatom kompase vo mne nezanechal taký dojem ako diela velikánov tohto žánru Tolkiena či Lewisa. Keďže hovorím ale o príbehu, nemôžem to úplne porovnať, pretože knižnú predlohu Zlatého kompasu som žiaľ ešte nečítal. Dovtedy však hodnotím na základe zhliadnutého. Námet nie je pre mňa ako fanúšika fantasy veľmi očarujúci. Herecké výkony nie sú ničím výnimočným. Ak režisér dokázal z predlohy vyťažiť len toľko, čo som videl, buď je chyba na jeho strane, alebo predloha za moc nestojí. To zatiaľ neviem posúdiť. Digitálna animácia pekná, technické prevedenie v poriadku, to žiaľ na dobrý film nestačí.

Rozsudek smrti (2007)

Dva rôzne filmy, dva rôzne charaktery. Preto musím hodnotiť dvojako. Prvá, dajme tomu, polovica sa javila celkom fajn, Baconova postava koná, očakávane, rozpačito, poznačená stratou syna. Logický stav mysle. Taký trojhviezdičkový priemer, aj za dobrú kameru. Od vendetty, ktorá nastala v dome hlavnej postavy sa však začína niečo úžasne naivné a pre mňa nepochopiteľné. Bacon sa stáva elitným zabijakom s desaťročnou praxou a s dokonalými schopnosťami a jeho herecký prejav je ako vystrihnutý z iného filmu. Akčné prevedenie slušné, kamera fajn. Túto časť hodnotím jednou hviezdičkou, aj to len za akú-takú akciu. Nerozumiem tomuto prístupu režiséra. Ak by som mal hodnotiť film ako celok, nedám ani štvrť hviezdy, tak to radšej spriemerujem a ohodnotím ako dva filmy. Neskutočne naivné, absurdné, hoc priemerne technicky prevedené.

Superbad (2007)

Prekvapivo pomerne zábavná tínedžerská story. Napriek toľko krát spracovanému námetu bola táto produkcia o čosi lepšia ako ostatné prvoplánové teenage filmy. Vtipná bola najmä občasná parodickosť... film nevystavoval niektoré situácie za reálne, hoc v iných filmoch by sa tak stalo. Teenage komédia mala veľa typických znakov svojho žánru, no nebola až takou naivnou odrhovačkou.