Rampage Ničitelé (2018)

Bolo mi povedané, že pred vstupom do kina mám vypnúť mozog. Snažil som sa, ale nešlo to úplne. Nastavil som sa na vizuálne masívny rozumným scenárom nedisponujúci výplach a prvú polovicu filmu som sa bavil. Potom ale príde taká nálož scenáristických absurdít a dialógov, že som sa chytal za čelo. Povedal som si, kľud, vedel si, že to príde a ide o drahé "B-čko". no neprekusol som to až do konca filmu. Tvorcovia si mali jednoznačne povedať, že točia B-čko a udávať film v takom tóne od začiatku. Pán Dwayne "The Rock" Johnson je súčasný Arnie (Sylvester nie, ten zvládol aj seriózne role), je veľký, hláškuje a ničí. Tu mi to však až tak nesadlo ako v iných jeho filmoch. Videl som v 2D, Dolby Digital Surround EX.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tento film natočil Steven Spielberg pre mňa. Pri žiadnom inom filme som nemal takú radosť. Niektoré scény som nedýchal, pri iných mi išiel mráz po chrbte, pri niektorých som od radosti slzičku utrel. Bolo tom zopár scén, ktoré by som vyhodil, zopár dialógov nepasovalo vôbec k filmu, no vo výsledku mi to je jedno. O vizuále a zvuku sa netreba baviť, z hercov vyniká ako inak Mark Rylance, ostatní sa mu nepribližujú. Dúfam, že nebude trvať dlho a do OASIS-u sa budeme vedieť pripojiť všetci. Videné 2x v IMAX 3D - ak ste to nevideli v IMAX-e, tak šup šup, budete z toho v p...

Přicházejí v noci (2017)

"Najprehajpovanejší" film roka, ako toto mal byť horor? Čo tu bolo mysteriózne? Herecký výkon manželky a syna hlavnej postavy (Edgerton) bol naozaj podpriemerný a pokazil už aj tak naštrbený dojem - ostatok to zahral uveriteľne nastolenej situácii. Film lákal apokalyptickou zápletkou, ktorá samozrejme kvôli rozpočtu hraje nie druhé, ale tretie husle. Okej...v poriadku. Tak to bude aspoň o prekvapivej pointe? POZOR ODTERAZ SPOILERY - nie je. ide o drámu, kde nám je predostrené, že aj učiteľ dejepisu dokáže pod ťarchou priposratého syna a prepatej manželky zastreliť kohokoľvek. Mna ten koniec vyslovene naštval, pretože vôbec nebola potreba to takto ukončiť. Prečo ich nemohli nechať odísť? Aj tak by zrejme umreli skrz nákazu svojho syna. Zámer bol zrejme spôsobiť zhrozenie u diváka - v mojom prípade sa to podarilo, no nie kvôli tomu "masakru" na konci, ale že ten film smeroval k tak banálnej a tupej pointe. Dať odpad by ale nebolo fér, pretože forma bola v poriadku.

Světová válka Z (2013)

Čo nadchne je vizuál, kamera a skvelá atmosféra - scéna na letisku za tmy a dažďa jedna z najlepší vôbec čo sa týka atmosféry (videné v kine). Priznám sa ale, že v tomto filme mi Brad Pitt vadil, nepasoval mi sem skoro vôbec, toto by bola rola napríklad pre Erica Banu alebo Gerarda Butlera - no musel by schudnúť kúsok a zbaviť sa toho šušlavého prednesu :)

Strom života (2011)

Dlho som váhal, či dať nadpriemer aj napriek tomu, že obsah je jedna veľká filozofická hatlanina (nie že by som si sem-tam nezafilozofoval, ale toto je moc). Každopádne je to tak dobre natočené, vizuálne pekné a obstojne zahraté, že som musel...zvíťazila forma nad obsahom.

Moneyball (2011)

Baseball je zrejme jeden z najnudnejších športov vôbec podľa mňa, no po zhliadnutí filmu som nadobudol pocit, že o baseball moc neišlo. Pitt to zahral viac ako dôveryhodne, viem si ho živo predstaviť ako manažéra po tomto filme, takisto Jonah Hill ako typický nerd veľmi dobre zapasoval. Dobrá jednohubka na štvrtok večer, kedy v telke dávajú samé kraviny.

12 let v řetězech (2013)

Nad priemer tento film dvíhajú herecké výkony takmer všetkých zúčastnených hercov, inak mi to prišlo celkom "tlačenie na pílu" , že za každú cenu ideme vytĺcť z diváka nejaké emócie.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Toto je presne typ filmov, ktoré zbožňujem, pomalší rozbeh do deja, skvelé vykreslenie atmosféry, strih, kamera, všetko na jednotku. Hlavná postava Cruisovi neuveriteľne pasne, už teraz sa teším na dvojku. Takisto knižná predloha by stála za pokus - mimochod v nej je hlavný hrdina kúsok macek oproti Cruisovi....aaa už by som aj zabudol - scéna s american muscle bola v kine na nezaplatenie, takmer som si cvrkol od radosti pri tom zvuku motora.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Akcia velmi slušná, Tom Cruise klasický výkon (takže spokojnosť) no Cameron Diaz mi lezie na nervy...jediný film, kde ju môžem je Maska a aj to len preto, lebo tam bola kyprá :) . Film ničím neprekvapí, je to celkom velký recyklát viacerých akčných kúskov s podobnou tématikou...Smithovci mali chémiu medzi protagonistami, toto takmer vôbec.

Rock of Ages (2012)

Muzikály nemusím ešte asi viac ako romantické filmy, no toto bolo celkom vtipné - Tom Cruise čistý glam rocker :) , vyššie hodnotenie ako priemer však nemôžem dať, pretože si myslím, že väčšina skladieb bola vyslovene sprasená.