maruna0007

maruna0007

Česko
Milovník filmů, seriálů a soundtracků

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 9.8.2020  20:29
    Spider-Man 3 (2007)

Třetí díl Raimiho trilogie to neměl vůbec jednoduchý. Studio Sony začalo mluvit Raimimu do práce a chtěli, aby se ve třetím dílu objevil Venom. Raimi chtěl od začátku Harryho jako Goblina, a Sandmana. Jenže studio řeklo, ne ještě tam dej Venoma. Protože je u fanoušků oblíbený, tak Sony cítilo prachy. Po dvou skvělých filmech, které vydělali velké peníze, se muselo studio Sony srát do Raimiho práce. TO FAKT NEPOCHOPÍM! Proto je třetí díl nejhorší z celé trilogie, je tam toho zbytečně moc. Ale ne tak moc jako v Amazing Spider-Man 2, který je to nejhorší co bylo se Spideym natočeno. Třetí díl má rychlé tempo, pořád se něco děje. I třetí díl se může opřít o skvělý akční scény. Hlavně souboj se Sandmanam, oba souboje s Harrym a finále. Bohužel scénář v tomhle dílu nefunguje tak dobře, jako u předchozích dílů. Peter se chová jako sobec. Vztah který si budovali s MJ ve druhém dílu, je zašlapán do země. MJ je skoro po celou stopáž znechucená, a pro některý může vypadat jako p***. Scéna ve Francouzské restauraci jasný důkaz. A už vůbec nemluvím o tom debilním Peterovo chováním ve druhé polovině filmu, když si začne užívát s černým oblekem. Ta Hitlerovská patka na hlavě je hrozná. Fakt by mě zajímal názor Tobeyho Maquire na to. Nebo ty scény na ulici, kdy Peter ukazuje na ženský, jako ten největší frajer a zároveň největší idiot. A o té debilní scéně v Jazzovým klubu radši nemluvím. Přijde mi, že tuhle pasáž Raimi nepsal, ale nějaký 6 letý kluk od hlavounů ze studia. Vznik Sandmana je až urážející. Jako když už tam máte nějaký projekt, a senzory vám píší, že došlo ke změně křemíkové hmoty, tak to snad zkontrolujete, jestli je vše v pořádku. Ne, jenom jeden chlápek na to řekne, " To bude pták. Uletí, až to spustíme". Jinak je Sandaman super, jeho představitel je přesný. Akorát by mě zajímalo, jestli je v komiksu to, že Sandman může létat vzduchem pomocí tím, že poletí jako písek. Jako přijde mi to pěkně nepraktický. Ale tohle řešit je zbytečné. Na druhé straně Venom by potřeboval přidat samotného Venoma. Ve filmu je řečeno, že je to symbiont, který potřebuje hostitele, kvůli němuž budete agresivnější. Myslím, že by bylo fajn, vidět a slyšet jak Venom promlouvá Peterovi do hlavy. Pak by to bylo zajímavější a lepší. Samotný představitel Eddiho Brocka, je hrozný herec. Absolutně tam nesedí. Za to ale musím pochválit herečku Bryce Dallas Howard, ta se do role Gwen Stacy hodí náramně. Jinak by mě zajímalo, proč musí v každém dílu na konci Spider-Man zachraňovat MJ. To si nemůžou najít něco jiného. Hlavně jsem nepochopil, jak mohl vědět Eddie, že MJ má s Peterem něco společného. Ve filmu je nikdy spolu nevidí, a slyšet o nich nebylo vidět, takže nechápu, jak to, že před finálním střetem Eddie unese MJ. Na druhou stranu chápu, že Spider-Mana nějak vylákat museli, ale řekl bych, že to šlo i bez MJ. I tak, finále je za mě super. Ale abych jenom nekritizoval, tak se rozhodně není čas nudit, má to opět nápadité akční scény, vizuálně super práce, a hudebně taky skvělé. Jen si myslím, že skladatel Danny Elfman měl lepší cit pro hudbu, ale jinak jsem spoko. Emoce v závěru mě vždy dostanou. Nejdříve mi slza ukápne u scény s Flintem Markem a Peterem, když mu Flint říká, jak to bylo doopravdy s ním a se strýčkem Benem. " Nežádám o odpuštění. Chci jen aby si to pochopil. Tuhle roli jsem si nevybral. Jediný, kdo mi zbývá, je moje dcera.... Odpouštím ti". Následuje Harryho smrt kde se vždy rozbrečím. " Peter: Neměl jsem ti ubližovat. Říkat ty věci. Harry: Tím se netrap. Jsi můj přítel". I přes své chyby, mě třetí díl ve finále vždy baví. Opravdu hodně mě štve, že studio mluvilo Raimimu do práce, místo toho, jsme mohli dostat další kvalitní díl, a třeba bychom se dočkali plánované čtyřky. Což je můj úplně nejvíc vysněný film - Spider-Man 4 od Sama Raimiho. Raimiho trilogii mám moc rád a je velká škoda, že jsme se nedočkali 4 dílu, místo toho, nám dalo Sony restart v podobě Amazing Spider-Man 1,2 kteří patří k tomu nejhoršímu co bylo se Spideym natočeno. THANK YOU SAM RAIMI! NIKDY NEZAPOMENU.

• 9.8.2020  20:29
    Spider-Man 2 (2004)

MŮJ NEJOBLÍBENĚJŠÍ SPIDER-MAN! Druhý díl se posunul o úroveň výš než jeho předchozí první díl. Všechno je v tomhle filmu LEPŠÍ. Ale než začnu s recenzí, tak bych moc rád řekl, jaký je můj vztah k Raimiho Spider-Manovi. Už jako malý jsem Raimiho Spider-Mana sledoval moc rád, když ho dávali v televizi. Jenže v té době jsem se tolik o filmy nezajímal, jako dneska. Proto nikoho nepřekvapí, když řeknu, že se mi Amazing Spider-Man 1,2 líbili sakra hodně. Spider-Mana od Sama Raimiho jsem neviděl pěkně dlouho. Komiksový filmy mě přestali bavit, jelikož toho bylo už příliš mnoho. Už jsem měl dost superhrdinů v kostýmu ( teď když jsem si zopakoval Spider-Mana, mě komiksové filmy zase chytli). No, ale po čase jsem se s kamarádem, který miluje Raimiho Spider-Mana, bavil o tom, proč je Raimiho Spider-Man nejlepší, oproti Amazing Spider-Manu a oproti Spideymu z MCU. A po té diskuzi jsem se rozhodl, že bych si měl zopakovat po delší době celou trilogii Sama Raimiho. První díl jsem si užil, je to super origin o pavoučím hrdinovi. Jenže díl, který mě nejvíce pohltil, nejvíce mě dostal, tak MOC, že jsem na něj myslel každý den, a za jeden týden jsem se na něj díval dokonce 3 dny po sobě ( nelžu! ), byl DRUHÝ DÍL! ( po těch 3 dnech jsem se rozhodl napsat komentář ). Dvojka je o úroveň výš než jeho předchozí díl. Všechno je tady lepší, ať už po vizuální efekty, akci, nezapomenutelné scény a emoce. Raimiho trilogie byla vždycky o lidskosti. A druhý díl se na tohle zaměřil z celé trilogie nejvíce. Jelikož se Raimi ve dvojce zaměřuje na samotné postavy, a hlavně na to, co se stane, když hlavní hrdina ztratí schopnosti, tak ve dvojce dostaneme míň akce než v jedničce. Což by asi nikdo nečekal, když jde o pokračování, protože jak bývá zvykem, s každým dalším pokračování musí být nový díl větší než ten předchozí. Což se ale ve finále tomuhle filmu povedlo, aniž by potřeboval více akčních scén než předchozí díl. Důvod proč je druhý díl i tak větší, jsou ÚŽASNÉ AKČNÍ SEKVENCE, perfektní emoce, plus záporák, který si bere větší sousto než Goblin z jedničky. Dr. Otto Octavius je v podání Alfreda Moliny PERFEKTNÍ! Pro mě osobně nejlepší záporák celé trilogie. Tobey Maguire podává jako vždy skvělý výkon, a jeho Spider-Mana žeru nejvíce, to se oproti Garfieldovi říct nedá. Zato v současné době je Tom Holland super a držím mu palce, ale i přesto mou pozornost si nekrade jeho Spidey, ale Maguire. Pak tu máme hlavní ženskou postavu, neboli ženu v nesnázích, kterou ve všech třech dílech zachraňuje na konci Spidey, Mary Jane Watson, kterou hraje okouzlující Kirsten Dunst. Ta má opravdu dobrou chemii mezi Petrem. James Franco v roli Harryho dostal o něco větší prostor než v jedničce, ale předvede se hlavně ve 3 díle. I tak Franco super. A samozřejmě nesmím zapomenout na J.K. Simmonse, který je v roli J. Jonah Jamesona GENIÁLNÍ, tak jako ve všech třech dílech, ale myslím si, že ve dvojce je BOŽÍ! Humor s Jamesonem je skvělý. Ostatní z castingu nemají chybu. Co se týče vizuálních efektů, ty vypadají i v dnešní době úžasně. Ten rozpočet se vyždímal do posledního detailu, PARÁDA. Film není bez chyby, nějaký vady by se našli, a rád bych se o těch chybách rozepsal v mém deníčku na mém profilu - Co všechno je špatně na filmu Spider-Man 2. Neboli, to co se MĚ nezdálo. Ale i přesto jsem napíšu dva zápory. Ten první je s Dr. Octaviusem. Chápu, že má ty chapadla, která mají svojí vlastní inteligenci, a že mu promlouvají do hlavy, ale i přesto nechápu, že tak dobrý člověk, jako je Otto, se rozhodne ubližovat lidem, a To hlavní, po té co jeho výtvor selhal řekne " Peter měl pravdu, špatně jsem počítal." Po chvilce se otočí a řekne " nemohl jsem to spočítat špatně, nebo jo. Postavíme to větší než minule, a síla slunce bude v mých rukách." Tohle stačilo k tomu, aby Otto začal být padouch, který se nebude bát ubližovat. Přijde mi totiž, že se Otto do role záporáka vžije hned, ale okej, Otto je skvělý padouch, jen ta proměna mi tolik nesedla. A za druhé, Peter ztrácí schopnosti. Ve filmu nedostaneme jasnou odpověď. Jen, že je to v jeho hlavě. Což zní jako blbost. Peter poprvé ztratí schopnosti ve chvíli, kdy vidí MJ se svým přítelem, a na podruhé je ztratí na "furt", když přítel MJ jí požádá o roku, a ona řekla ano. Chápu, že film má hlavní myšlenku - Co se stane, když ztratíte schopnosti. Chápu, že nám tímto chtěli ukázat, máme na výběr, ale přijde mi, že ta ztráta schopností je divná. Přeci jen, když už máte superschopnosti, tak by jste je neměli jen tak ztratit. Každopádně díky tomu sledujeme zase normální život Petera Parkera, který stíhá školu, musí zase nosit brýle, začne se více zajímat o MJ. I tak můžeme vidět, že Peter v sobě pořád má toho dobrého souseda Spider-Mana. Jasným příkladem je scéna, kdy hoří barák, a Peter uslyší, že tam zůstala holčička. Peter se bez váhání rozběhne a jde ji zachránit. Při téhle části kdy Peter již nemá schopnosti, by normální divák očekával, že to bude nuda: " tyvole on nemá schopnosti, to bude nuda bez Spideyho." NE. Není to nuda. Místo toho dostáváme skvělou scénu se strýčkem Benem, kdy sedí Peter se strýčkem v autě, což byla jejich poslední konverzace, než strýčka Bena postřelili. Tahle scéna mi dokáže nahnat slzy do očí. " Je mi o tom všem, o čem přemýšlím Petere, smutno. Podej mi ruku synu. Ne strýčku Bene. Já už nechci být Spider-Man. Už ne." Nakonec ale teta May řekne Petrovi motivační řeč, kdy se Peter rozhodne být znova Spider-Man, nebo aspoň to zkusit. A tady dostáváme vtipnou pasáž, kdy Peter skáče ze střechy, s tím, že skočí na druhou, se slovy " I'm back. I'm back. Místo toho dopadne dolů, s naraženejma zádama, se slovy " My back. My back. Tímto bych chtěl jen říci, že film musíte sledovat v originálním znění, protože v češtině to není vtipný. Jsem zpátky. Jsem zpátky..... Moje záda. Moje záda. Jo chápu, že my se s tímhle těžce musíme vypořádat, a proto nemám nic proti dabingu, jen to není bohužel vtipný jako v originále. Plus musím zmínit tu skvělou chemii v této části filmu, kdy Peter nemá schopnosti, mezi ním a MJ, skvěle se na ně dívá. Jejich scény jsou výborně napsané. Následuje scéna, kdy se MJ sejde s Petrem v kavárně ( nebo co to vlastně je :-D ). Otto tyhle dvě hrdličky vyruší s tím, že mu má Peter přivézt Spider-Mana, jinak mu MJ vrátí po kousku. Petrovi se vrátí schopnosti ( zrovna v ten pravý moment že :-D ). A tady začíná až do konce čirá dokonalost tohohle snímku! Po té co si Peter vezme zpátky kostým, který vlastnil J. Jonah. Jameson, kterýmu kostým dovezl chlápek, který zato chtěl zaplatit, začíná ta NEJEPIČTĚJŠÍ AKČNÍ PASÁŽ FILMU! Přiznám se, že pokaždé, když se Peter vrací jako Spidey, s tím, že jde zachránit MJ, je ze mě malý klučina, který je v ráji. Akce začne na věži Westside Tower, která následně pokračuje na vlaku. Otto zničí hlavní páku, a vlak jede plnou rychlostí. Spider-Man musí zastavit vlak i s cestujícími, jelikož koleje končí. Tohle je pasáž, kterou už nikdy nic nepřekoná v komiksovém žánru. Spider-Man bez masky zastavuje vlak s cestujícími, pokaždé při sledování mám husinu. NESKUTEČNÝ. Finále filmu, kdy si přijde Spidey pro MJ, už není akční, tady jde spíše o to, aby Spidey zastavil ten stroj, nebo to zničí celé město. Spider-Man nakonec přemluvý Octaviuse se slovy - Peter: Jednou jste mluvil o inteligenci. Že je to dar, který je třeba dobře využít pro dobro lidstva. Otto: Výsada. Peter: Tyhle věci z vás udělaly něco, co nejste. Nepouslouchejte je. Otto: Byl to můj sen. Peter: Někdy se člověk, che-li jednat správně, musí i zapřít, a vzdát se toho po čem nejvíc touží. I svých snů. TOHLE MĚ VŽDY DOKÁŽE DOSTAT. PARÁDA. A pak, když MJ zjistí, že je Peter Spider-Man.... to taky dokáže zahřát u srdíčka. Ve filmu je i pár "hororových" pasáží, ať už scéna v nemocnici, nebo na konci s Harrym a jeho otcem. U těchto pasáží se Raimi nezapře. No a samozřejmě nesmím zapomenout na poslední větu filmu " Jdi po nich tygře" :). A na závěr jsem si uvědomil, že jsem nezmínil soundtrack od Dannyho Elfmana. Elfman je skvělý skladatel, mnozí komiksový fandové ho můžou znát díky Batmana od Tima Burtona. Ale pro mě osobně je soundtrack ke Spider-Manovi jeho nejlepší. Neskutečně mi ta hudba přirostla k srdci. Poslouchám ji takřka každý den! RAIMIHO SPIDER-MAN JE ZA MĚ NEJLEPŠÍ. A HLAVNĚ RAIMIHO SPIDEY MÁ KOUZLO, KTERÉ ŽÁDNÝ JINÝ SPIDER-MAN NEMÁ. UŽ HO NIKDY NIC NEPŘEKONÁ. TY AKČNÍ PASÁŽE JSOU LEGENDÁRNÍ! DRUHÝ DÍL POVAŽUJI ZA JEDEN Z NEJLEPŠÍCH KOMIKSOVÝCH FILMŮ VŠECH DOB. U MĚ FIGURUJE DRUHÝ DÍL RAIMIHO TRILOGIE NA DRUHÉM MÍSTĚ MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH KOMIKSOVÝCH FILMŮ, NA PRVNÍM MÍSTĚ JE SAMOZŘEJMĚ TEMNÝ RYTÍŘ OD NOLANA. FILMOVÁ TRILOGIE, KTERÁ U MĚ ZRAJE JAKO VÍNO, HLAVNĚ TENHLE DRUHÝ DÍL. MILUJU TO! MOJE OBŘÍ SRDCOVKA!

• 9.8.2020  20:28
    Spider-Man (2002)

První díl trilogie Spider-Man od Sama Raimiho ukázal, že komiksové filmy opravdu stojí za to. O dva roky dříve se na plátna kin dostal film X-men, který dal jasnou představu o tom, jak dělat kvalitní komiksovky. Přiznejme si, do té doby komiksové filmy nebyly žádné terno, pouze Blade byl dobrej, ty ostatní komiksárny nestály za to ( v současné době jsou komiksový filmy v trendu ). Film vypráví příběh o studentovi jménem Peter Parker, který je sice génius, co se týče učení, ale jinak je to outsider. S holkama mu to moc nejde, a spolužáci si ho dobírají. Vlastně by se dalo říct, že Peter je na tom stejně, jako většina studentů v jeho věku. Neumí to s holkama, a není tolik oblíbený. Proto se v něm většina může najít během sledování. Petera kousne na jedné exkurzi o pavouků superpavouk, diky tomu získá Peter schopnosti. Nemusí nosit brýle, má rychlejší reflexy, je silnější. Peter začíná zjišťovat co všechno dovede. A tady si myslím, že by realita byla jiná. Ve filmu si Peter řekne, zkusím lézt po zdi, nebo začne skákat ze střechy na druhou. NE, realita by byla úplně jiná. Nejdřív by byla panika a pak zkouška co všechno umím, ale Peter to bere normálně. Zajímavé. No a jako každý superhrdina potřebuje proti sobě padoucha, který se s ním utká. Záporákem v prvním díle je Green Goblin neboli Norman Osborn v podání perfektního Willema Defoea. Ten si roli záporáka Goblina vyloženě užívá. Toho herce nelze nemilovat, je to frajer. Jen je pravda, že jeho kostým by mohl být jiný, hlavně maska na hlavě. Myslím si, že by bylo fajn trošku něco jiného, například tu masku, kterou testovali, ta se hodně přibližovala vzhledu z komiksů, ale jsem rád i za to, co jsme dostali. Další postavy jako jsou Mary Jane, Harry Osborn, J. Jonah Jameson, teta May, strýček Ben, tak všichni jsou super, a ani u jednoho jsem si neřekl, ten mi tam nesedí, ne, je to perfektní. Co se týče vizuálních efektů, ty jsou opravdu povedené, jen jde vidět na několika scénách, že to ještě není ono, až dvojka udělala efekty dokonalé, i dneska jsou skvělý. I tak, ale vypadá jednička dobře. Akční scény jsou na tom stejně jako vizuální efekty. V prvním díle se na to dobře kouká, hlavně finále je opravdu super. Ale až druhý díl udělal akční scény nezapomenutelnými. Každopádně nemám si na co stěžovat. Humor tady obstarává, jako ve všech třech dílech J. Jonah Jameson, kterého hraje dokonale J. K. Simmons. Ten mě prostě BAVÍ. Hudba Dannyho Elfmana ÚŽASNÁ, NEZAPOMENUTELNÁ! Ten soundtrack poslouchám takřka každý den, MILUJU TO! Finále filmu s Goblinem je skvělé, hlavně ta pasáž na mostě, ÚŽASNÝ. První díl Spider-Mana ukázal, jakým směrem se tahle série může ubírat, jenom aby to ve dvojce zvedli výš. SAM RAIMI JE BOREC!

• 8.8.2020  22:42

Teprve teď jsem viděl Černočernou tmu. I přesto jsem postavu Riddicka již viděl, konkrétně ve třetím dílu - Riddick. Třetí díl jsem viděl naposledy právě v té době, kdy vyšel. I tak si ten film hodně pamatuju, nejspíš za to může fakt, že sci-fi thrillery/horory mám rád, a jako mladej kluk se mi film líbil, i přesto, že jsem to viděl jednou, mi to zůstalo v paměti. Takže jsem mohl jedničku srovnávat se třetím dílem. První díl má dobrý rozjezd, kdy vidíme havarovat vesmírnou loď, ve které cestují i pasažéři včetně s vězněm Riddickem. Po přistání na planetě nás film seznámí s postavami, plus nám ukáže velice zajímavé okolí. Dvě slunce, ze západu a východu. Proto máme v této části filmu hodně světlý filtr, a ze začátku se to může zdát odpudivě, já jsem si na to po čase zvyknul. Přesto, že se v této části neděje to hlavní, než ve druhé polovině filmu, je na co koukat. To hlavní, ale přichází ve druhé polovině, kdy na scénu přichází tma, a s ní i monstra žijící ve tmě. Atmosféra je ve druhé polovině hodně dobrá, umí udržet diváka u obrazovky. Film nemá vysoký rozpočet a na vizuálních efektech to jde vidět. Ale vůbec to nevadí, díky tomu z jakého roku to je, má to své kouzlo. Film nenudí, pár vtipných momentů se tady najde, a hlavně to zvedá v hlavní roli Vin Diesel jako Riddick. Riddick je prostě badass a stojím si za svým, že Riddick je nejlepší role pro Vina Diesela: "Ta mrcha nevěděla, s kým má tu čest." Vypadá to, že si dám i tu dvojku a nejspíš si zopakuji i trojku po delší době. Černočerná tma je super, a až si zopakuji trojku, a kouknu na dvojku, rozhodnu se, jaký díl je nejlepší. Něco mi ale říká, že to bude jednička. DOPORUČUJI.

• 23.7.2020  19:47

Třetí díl navazuje na první díl a ignoruje druhý, chvála bohu. Vrátil se i tvůrce prvního dílu Wes Craven, který tentokrát nerežíruje, ale podílel se na scénáři a produkci. A řekl bych, že díky němu tu máme další kvalitní díl téhle série, hned po jedničce samozřejmě. Freddy zase zabijí ve snech, a připomíná toho Freddyho z jedničky, a ne toho debila z dvojky. Atmosféra místama velmi slušná. Na postavách vám záleží, jsou to sympatáci, což se o druhém dílu říct nedá. Vrací se i hlavní postava z prvního dílu Nancy, společně s ní i její táta. Je fajn, že si je zahráli stejní herci. Herecké výkony byly přijatelné, ale místama jsem měl pocit, že představitelka Nancy - Heather Langenkamp - neumí hrát, někdy mi to nějak nesedělo, možná to je moje chyba, možná ne. Hudebně to bylo stejný jako první díl, a když se nad tím tak zamyslím, tak si vůbec nepamatuju žádnou hudbu z druhého dílu. Třetí díl nám připomněl původní znělku z prvního dílu, ale i tak se musím přiznat, nejvíc ikonickou hudbu má série Halloween. Závěrečná třetina mě celkově přestala bavit, jelikož se mi nelíbilo, jak se přeměnilo na žánr fantasy, hlavně ten kluk co byl čaroděj, u toho jsem se musel smát a ptát se sebe - " Tohle myslíte vážně? Celkově je tenhle díl hodně povedený, a hned po jedničce nejlepší díl série. :)

• 22.7.2020  22:05

Po úžasné jedničce přichází dno. Postava Freddyho je tady jiná než v jedničce. V prvním díle zabíjel pouze ve snu, tady, ale chce Freddy tělo Jesseho, aby mohl zabíjet. Jesse se se nastěhoval s rodinou do domu Nancy, kde se ona utkala před 5 lety s Freddym. Což je jedno z klišé typu, tady se udála jedna tragédie, ale co, po pěti letech se to povede prodat ten barák rodině, u které byl o této události informován otec, kterému je to fuk, jeho odpověď na to zní - "Bylo to za málo peněz". Jasně táto :) . Zabíjení je hodně slabý. Jako nic není nějak ohromující, pouze praktický efekt, kdy Freddy vyleze z hrudi Jesseho, to bylo hodně dobře udělaný, ale jinak slabota. Atmosféra nulová, herecké výkony žádná sláva, děj hrozný. O Freddym radši nemluvit. Konec filmu je dost trapnej. Po celou dobu sledování filmu, jsem si myslel, že v tom hraje Meryl Streep tu hlavní ženkou roli. Až po zhlédnutí jsem zjistil, že to není ona, ale tvůrci do filmu obsadili herečku Kim Myers ( má stejný jméno jako Michael Myers, hustý ), jenom proto, že se podobá Meryl Streep. No, hodně dobrej tah, jelikož jsem si díky tomu myslel, že je to Meryl Streep, tak jsem byl rád, že vidím někoho známého :-D. A jinak se musím přiznat, že český dabing, je TOP. Jako už dlouho se mi nestalo, že bych se u dabingu tak moc nasmál. Některé scény byly neskutečně díky tomu úsměvné. Příklad, kde jsem se řezal smíchy, byla scéna na obědě -" Jdeš zítra na ten večírek? Ne, mám vězení. Jak to? Shodil jsem babičku ze schodů". To jak to znělo v tom dabingu, nemělo chybu :-D. Plus jeden dialog zněl tak hrozně, že jsem myslel, že toho borce proplesknu. Policisté dovezou Jesseho domů, poté co ho najdou na cestě nahého. Policista se otce Jesseho zeptá - Je to vaše? Není snad slušnost říci " Je tohle váš syn? Ne, ten debil musí říct " Je to vaše?" Zní to hrozně! Druhý díl je hodně podprůměrný, a celkově to udělalo ostudu prvnímu dílu. BOHUŽEL. P.S. Název filmu je pěkně debilní. Pomsta? Jaká pomsta?! Komu se má Freddy z prvního dílu pomstít, když se žádná postava z jedničky tady neobjeví. ACH JO!

• 22.7.2020  15:17
    Věc (1982)

JEDINÝ FILM, KTERÝ SE DOKÁZAL VYROVNAT VETŘELCI! John Carpenter stvořil v roce 1982 jeden z největších klenotů sci-fi/hororu. Úvodní scéna s vrtulníkem za doprovodu legendárního soundtracku Ennia Morriconeho, je jedna z nejikoničtějších věcí na tomhle filmu. Stačí slyšet ta hudba a už jste vtaženi do filmu. Příběh? Myslím, že mluvit o příběhu je naprosto zbytečný. Každý o tomhle filmu musel slyšet. A kdo ne, styďte se. Casting je bezchybný, převážně hlavní hvězda Kurt Russell, je drsnej, a bez něj si ten film nedokážu představit. To co dělá tímto snímkem tak kultovním je ta ATMOSFÉRA! Atmosféra filmu je jedna z nejlepších, společně s Vetřelcem TOP. Přiznám se, že ještě předtím, než jsem začal psát komentář, pustil jsem si film krásně v noci, v tom tichu, a úžíval si tenhle film. No a po zhlédnutí, jsem se dokonce bál jít na záchod, a když jsem šel do pokoje, stalo se mi, že jsem rychle bez rozhlížení zavřel dveře. Až takhle jsem byl z toho vyděšený, a to jsem film viděl po nějaký době znova. NESKUTEČNÝ. Film je natočený v době praktických efektů,a ty jsou v tomhle filmu ŠPIČKOVÝ. Jasně v dnešní době, už to vypadá hůře než tehdy, ale já se i tak přiznám, že to díky tomu funguje mnohonásobně více, než kdyby tam byli CGI efekty. Jako ty loutky těch příšer/Věci, jsou fakt neskutečně děsivý. Fanoušci gore scén, fanoušci krváků budou z tohohle nadšení. Slabším povahám nemusí být zrovna nejlíp. Když si tak vzpomenu, jaká scéna mě děsí a při které mi není dobře, tak je to bezesporu ta se psem. MAZEC! Kdyby jste se zeptali diváků, jaká scéna je podle nich nejlepší, všichni vám bez váhání řeknou včetně mě, že je to ta, kdy se zkouší krev, jestli jste člověk, nebo věc. Neskutečně atmosférická pasáž, která výborně šponuje napětí. To co následuje během toho, je MASTERPIECE! Další věc v čem je film úžasný, není jenom ta atmosféra, praktické efekty, soundtrack, Kurt Russell, ale to jak skvěle je vyobrazeno, kdo je člověk a kdo je věc. Během sledování filmu, jsem byl tak v pozoru, že jsem přemýšlel kdo je věc. A když, se například ukázalo kdo to je, tak jsem se mýlil. A to je na tom to úžasný. Nikdo nikomu nevěří, a v tom je síla tohohle filmu. Plus se musím přiznat, že asi dvakrát jsem se lekl. A to je něco říct, když je film z roku 1982. Závěr filmu je hodně depresivní, a zanechá v divákovi jednu otázku - " Je Childs člověk"? I při té poslední scéně divák stále nevěří, jestli je člověk nebo věc. SÍLA. A když podává MacReady lahev "alkoholu" Childsovi, a začne hrát hudba, takový to - tu, tutu. Tak se přiznám, že pokaždé mám pocit, že se propadnu. Strašně moc bych chtěl vědět, jak to bylo s nima na konci doopravdy. Jestli to byl člověk nebo věc?! To se asi nikdy nedozvíme, ale diváci díky tomu pořád přemýšlí, jak to na konci bylo doopravdy. No, dle mého názoru, Childs je věc, ale to se asi nikdy na 100% nedozvíme. Věc je v mém seznamu TOP 5 nejoblíbenějších hororů. Věc je legenda, kterou by měl vidět každý. MAZEC!

• 21.7.2020  17:22
    Slunovrat (2019)

Ari Aster se po Děsivém dědictví rozhodl, že tentokrát nás bude děsit snímkem, který se bude odehrávat za denního světla. Hned zkraje je nutno podotknout, že jestli se vám nelíbilo Děsivé dědictví, pak se vám z velké pravděpodobnosti nebude líbit Slunovrat. ALE.... film Slunovrat je jiný, oproti všem dnešním filmům a přirovnat ho k něčemu je prakticky nemožný, pokud nevíte o nějakém podobném filmu... já ne. Slunovrat pojednává o vztahu Dani a Christiana, kterým vztah vůbec nekvete a je na pokraji rozvodu. Christian se musí vypořádat nejen s hysterickým chováním Dani, ale i s jejími neustále se prohlubujícími stavy úzkosti. V úvodu filmu se stane jedna opravdu šokující událost. Ten úvod je naprasto neuvěřitelný. Ari Aster mě dokázal takovým způsobem vtáhnout do filmu, že jsem si to po plus mínus 13 minutách než se objeví název filmu musel stopnout a nadechnout se. První myšlenka, která mě hned napadla byla – Páni, tak tohle vzalo zatím Děsivé dědictví do kapsy. Ano vím, tohle tvrzení je poněkud brzké a nerozumné, přeci jen vím, že film Děsivé dědictví miluju, tak moc, že po zhlednutí Slunovratu, jsem si pustil Děsivé dědictví znova. Přiznám se, že Děsivé dědictví se rve u mě do mého seznamu TOP 10 nejoblíbenějších filmů. Ale zpátky ke Slunovratu. Úvod jak jsem již řekl, je neuvěřitelně vtahující. Je to parádně natočený se skvělou Florence Pugh a fakt výborným soundtrackem, zkrátka úvod filmu je boží. Ari Aster se ve Slunovratu po režisérské stránce posunul ještě dál než u jeho předchozího snímku. Kamera je nádherná! Kameraman Pawel Pogorzelski má nádhernou expozici, jednotlivými záběry jsem byl přímo uchvácen... NÁDHERA. Děj se následně přesune do Švédska, do vesničce, která je odstřihnuta od okolního světa, kde se koná jednou za 90 let letní slunovrat, se speciálními slavnostmi. Na tohle byl divák nejvíce zvědavý, poněvadž po trailerech to vypadalo na zvrácenou psycho podívanou. A ano, je to úchylné, zvrácené, ale pro ty lidi, kteří tam žijí je to tradice, čili to berou normálně. Reakce Amerických návštěvníků je proto velice chápavá – vyděšení. Téma filmu je rozvod, mezi hlavní dvojicí Dani a Christianem. U těchto dvou jsem si nebyl úplně jistý ve druhé polovině filmu. Jejich myšlenky byly dosti nejasné, převážně u Dani, na které ten závěr stál, a já jsem byl dosti mimo. Má to zvrácené momenty, hlavně se musí zmínit jedna věc. Kamera u těch momentů neuhýbá! U některých záběrů mi nebylo zrovna nejlíp. Hlavně u prvního rituálu. Závěrečný akt je..... BIZARNÍ. Děsivé dědictví mělo hororové finále, které bylo také bizarní, ale byl to ten HOROR, který měl neuvěřitelnou atmosféru. Atmosféra ve Slunovratu je skvělá, ale převážně se tady hraje na ty pohanské rituály u kterých zůstanou vaše dojmy, budete přemýšlet co se to sakra děje. Závěrečná katarze převyšuje vše co se v tom filmu stalo. Přiznám se, že po skončení filmu, jsem několik minut seděl s myšlenkami – Co to... co se to, co to do prdele bylo..........? V tom závěru jsem přátelé dokonce zapomněl kdo jsem.... NESKUTEČNÝ. Film není jako Děsivé dědictví doslovný, musíte nad tím přemýšlet a sami si udělat vlastní obraz. Je to výjimečný dílo, stejně jako Děsivé dědictví, ALE..... nejsem si jistý, jestli je tenhle film na 5 hvězd. To si nemyslím po delším uvážení, ale i přesto se jedná o sakra zajímavé dílo, které vám v hlavě nedá pokoj. Když si vzpomenu na tu sexuální scénu, a ten konec...... TAK JSEM TOTAL MIMO. Na závěr se přiznám zapomněl jsem zmínit herecké výkony. Ty jsou jako v případě Děsivého dědictví dokonalé. Hlavně Florence Pugh, která předvádí svůj nejlepší výkon v kariéře – zatím. Plus se smí říct, že postavy jsou sympatičtější než u Děsivého Dědictví, více se s nimi ztotožníte. VELMI SILNÉ 4 HVĚZDY. Další projekce to může zvednout na 5 hvězd. Už se moc těším na další film Ari Astera! P.S. Viděl jsem prodlouženou verzi, a na to, že to má skoro 3 hodiny, tak jsem se nenudil.

• 21.7.2020  14:37
    V pasti (2018)

Četl jsem knihu a díky tomu jsem věděl do čeho jdu. Tvůrci si s atmosférou pohráli solidně, herecké výkony velmi dobré, převážně Sandra Bullock na které to celé stojí odvedla dobrej výkon. Ostatní fajn. První polovina filmu mě velmi bavila a říkal jsem si, že film je na dobré cestě. Ve druhé polovině se, ale začlo osekávat některé pasáže z knih, nebo měnily určité části. Přiznám se, že kniha mě neskutečně bavila, udržovala mě při každé stránce, a měla dle mého úžasnou závěrečnou pasáž. Bohužel film promarnil ve druhé polovině potenciál, kvůli kterému jsem byl zklamán. Hlavně musím zmínit, jak je ve filmu znázorněný, jak postavy trefí i poslepu, aniž by narazily do něčeho. Příklad jednu postavu přepadnou odzbrojení lidi, kteří nemají pásky přes oči, zato ta daná postava má, ale i přesto dokáže střelit do třech lidech, jako fakt? Nezlobte se na mě, ale to by nezvládnul nikdo, možná tak jednoho střelit, ale tři? NE. I přesto se jedná o dobrej film s dobrou atmosférou, dobrými hereckými výkony, a s dobrým tempem, při kterém jsem se nenudil. Slušné 3 hvězdy, kvůli té druhé polovině. Každopádně se chystá knižní pokračování na které se těším, kniha se mi velmi líbila, plus je v plánu i filmové pokračování, na které se rozhodně časem podívám, ale až po přečtení knihy, jinak ne. :)

• 20.7.2020  16:30
    Nepřítel (2013)

Totálně jsem byl zmatený během sledování tohohle snímku. Ale i tak, jsem si film užil, převážně díky Jake Gyllenhaalovi, podmanivé atmosféře, zajímavé hudbě a hlavně díky vizi, která mi nedává spát. Konec filmu? WTF. No, rozhodně bych chtěl slyšet vyjádření Villeneuvea a Gyllenhaala. Zajímavý film, který nesedne každému.

• 19.7.2020  23:07

Oproti Breaking Bad je Better Call Saul pomalejší, nikam nespěchá, ale i přesto se dostal s 5 sérii na úroveň svého staršího bráchy. Scenáristická dokonalost. Opět jako v případě Breaking Bad, výborný vývoj jednotlivých charakterů. Saul, Kim, Nacho, Mike, a Lalo si kradou moji pozornost. 5 řada ukázala i po technické stránce špičku, dle mého to oproti předchozím řadám posunula výš. Závěrečné 3 epizody jsou DOKONALÉ. Očekávání od závěrečné 6 série jsou velké a já mám pocit, že nás čeká podobná jízda jako v závěrečné 5 řadě Breaking Bad. P.S. Překvapilo mě, že Vince Gilligan nenapsal ani k jedné epizodě scénář, možná zato může fakt, že se soustředil na El Camino. I přesto zrežíroval 8 epizodu Bagman, která je tou nejlepší co Better Call Saul zatím předvedl. Takže očekávám, že Gilligan v 6 sérii usedne za scénář a sepíše další lahůdkovou show. DRŽÍM PALCE!

• 19.7.2020  22:56

Parádní zakončení 5 série. Celá závěrečná pasáž, ač byla předvídatelná, tak fungovala na výbornou. Lalo je dle mého postava, která si to krade pro sebe. Moc se těším na závěrečnou 6 sérii, jsem zvědav co ještě vyvede. PARÁDA:-)

• 19.7.2020  21:49

Posledních 15 minut je...... ČIRÁ DOKONALOST!

• 19.7.2020  20:44

JEDNA Z NEJLEPŠÍCH EPIZOD!

• 19.7.2020  14:51

Scéna v Los Pollos Hermanos dobře natočená a především skvěle zvolená hudba. Spolupráce Saula s Mikem zajímavá.

• 17.7.2020  23:26

Saul se zase předvedl, a všem vytřel zrak. Až na to, že zašel hodně daleko. No, bude to ještě hodně zajímavé. Mike si konečně došlápnul na Lala.

• 17.7.2020  22:31

"Musím si zavolat". Saulova část mě nejvíce pobavila. :-D

• 17.7.2020  21:32

Saulovi zatím vše vychází, je radost ho sledovat, jak si vše dává na pána. Mike prožívá těžký chvíle, a Gus je pěkně nervózní, až jde z něho strach. Starý dobrý Hank si to ukradl pro sebe, zase.

• 16.7.2020  23:31

Stáří známí z DEA si to ukradli pro sebe. Bylo úžasné je zase vidět. :)

• 16.7.2020  22:33

Nacho je frajer. :0

• 16.7.2020  21:25

Saul Goodman to pěkně rozjíždí, už je to pomalu a jistě Ten Saul z Breaking Bad, jen tak dál. Úvodní pasáž perfektní, vidět Roberta Forstera bylo fajn. 5 série vypadá zatím ze všech dosavadních sériích, že bude asi tou nejzajímavější, doufám v tom. :)

• 14.7.2020  22:54

Budu se znova opakovat, ale stejně jako Breaking Bad, tak i Better Call Saul je další sérii lepší. Zajímavější momenty, vynikající dialogy, vynikající herecké výkony, Bob Odenkirk si to krade pro sebe....... Saul Goodman! Gus, Mike, Nacho, Hector a další vedlejší postavy skvěle fungují, a ano, Breaking Bad bylo, a navždy bude v gradaci, ve WOW momentech lepší než Better Call Saul, ale i tak si tenhle seriál opravdu užívám a baví mě. :)

• 14.7.2020  22:49

Zatím nejpovedenější finále seriálu. Opravdu vynikající. Mike a jeho pátrání po Wernerovi a celá část potom.... neměla chybu. Při té části, kdy To musel Mike udělat, jsem se na to nemohl dívat, ach jo. Finální pasáž vynikající! SAUL GOODMAN! YES!

• 14.7.2020  21:33

Úvod skvěle sehraný mezi Kim a Jimmym. Rozhovor mezi Lalem a Gusem povedený, hlavně ten nasraný výraz Guse je perfektní. Hádka mezi Kim a Jimmym patří k tomu nejlepšímu co tenhle díl nabídnul.

• 14.7.2020  16:40

Jimmy opět na šéfa, tentokrát se předvedl s dopisema, pěkně jsem se u toho pobavil. Na scéně nám přibyla nová postava - Lalo Salamanca. Už jsem o něm slyšel, a jsem na něho velice zvědavý. Rodiny Salamanců není nikdy dost :)

• 13.7.2020  23:22

Úvodní scéna pěkně nápaditá. Hector je pěkný zvrhlík :)

• 13.7.2020  22:34

Gusova řeč byla perfektní, až mi nahnala husinu. Jimmy se do toho v závěru pěkně opřel. Konečně. " Jako právník stojíš za houby. Ale jako obchodník jsi třída. Tak jdi a prodávej! Jdi do prdele, Jimmy. To je ono! Toho se drž." :-D

• 13.7.2020  21:33

V této epizodě nám tvůrci připomněli Breaking Bad. Úvod odehrávající se během 5 série, kdy si Saul balí kufry, a následně volá na číslo, kde ho vyzvedne chlápek, který mu změní identitu i nové bydliště. Což bylo fajn vidět. A následně se připomněli s Dog housem, kde Jimmy prodává mobile. Během této části se objeví v záběru skákající auto, které velmi připomíná Jesseho auto z 1 série. Zajímalo by mě jestli to byl náhodou Jesse :). Každopádně fajn připomenutí.... ale i přesto ve mě převládl vztek. Jimmy prodává mobile, vydělá na tom, a pak ho okradou tři buzeranti, kterým chtěl Jimmy prodat taky mobily, ale oni mu na to řekli, že je fízl a ať vypadne..... A pak ho buzeranti okradou. Jsem myslel, že rozbiju televizi.

• 12.7.2020  22:40

I když byla přestřelka fajn, ale moc toho vidět nebylo, tak si to celé ukradl pro sebe Mike. Ten nikdy nezklame. :)

• 12.7.2020  21:53

Je fajn vidět další známou tvář. :)

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30