maruna0007

maruna0007

Marek Lízal

okres Brno-venkov
Milovník filmů, seriálů a soundtracků

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 20.6.2019  21:13
    Insidious (2010)

Opět James Wan, a opět je to super! Co musím hned vyzdvihnout je příběh, to se hodně povedlo. Velmi zajímavý, a u dnešních hororů výborný, protože v současnosti vznikají především horory typu, polekat diváka atd. Tady je to ale výborně zpracovaný. Wanova režie jako vždycky skvělá. Výborně buduje atmosféru, plus výtečné lekačky, které jsou dobře vymyšlený, a hlavně dobře načasovány. Celý děj filmu mně neskutečně pohltil, a to je u filmu velmi důležité. Herecké výkony jsou velmi dobré, nejvíc mi sedla postava Elise v podání Lin Shaye, zbytek byl fajn. Vizuál je takový, až dá se říct zastaralý, nebo spíše bych řek, suchý. Tím myslím, že tu není žádná pěkná barva, jen tmavý obraz, který dodává atmosféře tu správnou šťávu. Aspoň já jsem to tak viděl. Hudba, neboli zvuk, jsou velký plusy, které se povedly na výbornou. Co se týče vzhledu duchů, tak všichni měly něco díky čemu byly creepy. Líbili se mi scény s tím červeno černým démonem. Závěr filmu hodně překvapil, to mám moc rád, takže velký palec na horu! Jedná se o skvělou duchařinu, kterou by fanoušci hororů neměly zmeškat. Jsem zvědavý na druhý díl. Díky konci mám na to právo!! :)

• 18.6.2019  22:18

Po zhlédnutí trailerech jsem cítil, že nás čeká kvalitní horor, který by mohl dopadnout dobře. Pak se objevila zpráva, že film patří do série Conjuring. A nejen, producent James Wan si vybral pro 3 Conjuring režiséra Michaela Chavese, mé očekávání bylo o to větší. Jak to nakonec dopadlo? Jsem spokojen velmi. Mluvím o režisérovi. Myslím že si Wan vybral dobře. Chaves dokáže vytvořit atmosféru bez mrknutí oka. Úžasná kamera!!! Je tam scéna, kdy je atmosférická scéna, natočena na jeden záběr ( bez střihu), to bylo tak perfektní že mi u toho ukápla slza ( radosti ), plus musím pochválit detail, kdy v pravé straně obrazovky, můžeme vidět ve tmě La Lloronu, to bylo dokonalý, tak se mi to líbí. Celý film je výborné natočen, dokonce bych si zkusil tvrdit, a nebojím se to říct, že, režisér Chaves je novodobí Wan! Já vím, asi přeháním, ale jeho řemeslo je úžasný. Co tenhle film strhává dolů, je scénář. Klišé za druhým. Vzít děti na místo činu, je k smíchu. Jsou tam další scény a nemá cenu je jmenovat, vy jste to přece viděly ne? Postavy nějak zajímavé, ale za to vás udrží u obrazovky, protože se chovají dle mého reálně, aspoň někteří. Závěr ale trochu zklamal. Co se týče toho že Chaves natočí Conjuring 3, jsem nadšený, protože řemeslo jak už jsem řekl, má skvělé. Chce to jen lepší scénář, a bude to super. :)

• 16.6.2019  17:19
    Sedm (1995)

SENZAČNÍ THRILLER!!! David Fincher je mistr ve svém oboru. Zápletka, postavy, kamera, hudba, scénář, režie a ta nervy drásající atmosféra, dělají z tohohle filmu FUCKING MASTERPIECE!! Brad Pitt a Morgan Freeman podávají skvělý výkon, plus samozřejmě i Kevin Spacey, který se sice ukáže až v závěru, i tak předvedl jaký je to PAN herec. Kdybych měl tenhle film nazvat jednou větou " Nervy drásající thriller s šokujícím vyvrcholením". NEJLEPŠÍ FILM CO JSEM KDY VIDĚL! Společně s Pulp Fiction má obří srdcovka! Tohle se prostě musí vidět! - What's in the box?

• 13.6.2019  15:55

Kámoš byl na tom v kině, a jelikož má tenhle typ filmu rád, tak ho označil za to nejlepší z roku 2018. A má zvědavost tak byla velká. Jenže nějakou dobu jsem se tomu vyhýbal, a až teď jsem se k tomu konečně dostal. A bylo to tak dobrý jak říkal kamarád? Nejlepší roku rozhodně ne, ale mega moc se mi to líbilo. Je to skvělý akční béčko, který neurazí. Zápletka může znít k smíchu, ale asi tak nějak by mohla začít 3. světová válka. Ano válka, přesně o tohle ve filmu jde. Od začátku až do konce to má rychlé tempo, takže se nenudíte, paráda, neříkám že mi vadí nudné pasáže, ale tenhle film to má správně udělaný. CGI triky nejsou dokonalé, ponorka vypadá někdy jak ze hry, ale není to tak moc hrozný aby jste obracely oči během sledování, ne, je to fajn. Akční scény vypadají béčkově, aspoň teda některé, ale je to tak dobrý, že tomu odpustím leda cos. A teď se dostávám právě k věcem, které nejsou dobré, a nebo zkrátka laciné. Předvídatelné scény, jejich jen pár, nesrovnalosti, jsou jen malé ale i tak, či postava Gary Oldmana, která mi přišla, že tam byla jen na o krasu. Ale tohle všechno mi vůbec nevadí, protože to rychle odsýpá, nenudí, a má to tu správnou akční atmosféru. Gerald Butler sympaťák, který mně bavil. Není tam nikdo kdo by mi přišel hrozný. Hudba není zrovna taková, že bych si ji poslouchal, ale i tak dodává daným scénam, ten správný tón. Závěrečná scéna na ponorce mi udělala úsměv na tváři. Neberte tenhle film vážně a budete se bavit, já se bavil královsky! Blu-ray disc? Možná si ho pořídím. :)

• 11.6.2019  21:17

Skvělý mysteriózní thriller v režii začínajícího Jamese Wana! Výborně napsaný scénář, který dokáže udržet diváka u obrazovky až do konce, protože tolik otázek v danou chvíli, ta mysterioza, je prostě skvělá. Filmu bych nejspíš dal spíše 4*, ale ten ZÁVĚR lidi! JE GENIÁLNÍ! Aspoň teda pro mně, nevím co ostatní. Plus musím vyzdvihnout SOUNDTRACK který zazněl právě v tom závěru, a právě proto jsem to nazval slovem GENIÁLNÍ - ( https://youtu.be/hWaNoK3gN6M ) - pecka! Každopádně myšlenka filmu je originální, a ty pasti jsou prostě úžasně vymyšlený. Bavil jsem se, a proto musím doporučit ostatním. :)

• 10.6.2019  16:12
    My (2019)

Film který jsem měl ve svém žebříčku nejočekávanější filmy roku 2019, a jak to dopadlo? Jordan Peele mně zklamal, ale nejsu si furt jistý jestli je to dobrý film a nebo průser. Každopádně po filmu Uteč přichází, jak už jsem řekl, zklamání. Prvních pár minut nenabízí žádnou zábavu, jako například atmosféru, prostě nic. V této části film ztrácí, a dokonce jsem zapomněl že se jedná o horor. Větší vzrušení přichází až v 35 minutě, kdy konečně potkávají sami sebe. Tahle část byla skvělá. Kamera působivá, to má Peele pevně v rukou. Herci perfektní, hlavně Lupita Nyong'o, která je fantastická! A ten soundtrack lidi, neskutečně posouvá tenhle film výš. SOUNDTRACKY ( https://youtu.be/eyYvWjrp2yY, https://youtu.be/1idEVy_qH8c, https://youtu.be/UOxAXTr9RPY, https://youtu.be/h5xQR9SiT-c ). Hlavní věc co lidi určitě zajímá nejvíc je myšlenka filmu, neboli pointa toho všeho. A přiznám se, vůbec jsem to nepochopil, možná mám nízké IQ, ale fakt jsem to nepochopil. Nicméně každý v tom může vidět něco jiného, já byl ale zmaten, totálně. Filmu bych ale nevyčítal tu myšlenku, ale chování postav, nebo nedotaženě myšlenky. Další věc co bych vytkl, jsou komediální prvky, to kazilo atmosféru,, která mi přišla až někdy nulová. Je to originální to se musí nechat, narozdíl od dnešních hororů. Když to tak shrnu, jedná se po filmu Uteč zklamání od režiséra Peela, ale je to působivé, a zas taková katastrofa to není. Hodnocení 3,5. Ale příště pane Peele bych si přál atmosferický horor, prosím!

• 8.6.2019  23:21
    Ghost Rider (2007)

Průměrný komiksový film, který táhne především Nicolas Cage. Hudba velice dobrá. Scény s Ghost Riderem, hořící motorka, hořící kůň, první přeměna na Ridera, či scéna ve vězení jsou působivé scény, které jsou cool. I ti záporáci nejsou špatní. Co bych hlavně vytkl je romance mezi Cagem a Mendes, to mi prostě nesedí. Jinak se jedná o fajn film který určitě neurazí, ale zároveň neohromí natolik abych to viděl hned znova. Lepší 3*. :)

• 8.6.2019  23:11

Co k tomu napsat? Asi jen tohle. Americký blockbuster se vším všudy. Vypněte mozek a přeji příjemnou zábavu. :-D

• 4.6.2019  16:07

Další skvělý díl. V některých chvílích jsem se musel dívat jinam, protože to bylo i na mě moc silný. Každopádně tenhle seriál jede jak po másle, už jen dvě epizody.

• 3.6.2019  17:56

Celkem dobrý úvod, který nešetří čas, a hned na nás hází věci, které budou určitě zajímavé. Hlavně znak který měl vrtulník zachraňující Ricka Grimese, na to jsem sakra zvědav. Bohužel díl má celkem chaotický scénář. Nechápu jak mohly všichni přežít pád letadla ( špatně přistání, kvůli selhání motoru ), pouze jedna postava se zranila, trapné. Další věc u které jsem kroutil hlavou bylo, obsazení továrny. Vysvětlí mi někdo, kde se ten borec coural, a proč to nikdo nehlídá? Tomu říkám flákání scénáře. Konec samozřejmě navnadil. Daniel is back! Konečně už jsem si myslel že na něho zapomněly. :)

• 31.5.2019  22:49
    John Wick 3 (2019)

No doprdele! Tohle byl akční orgasmus se vším všudy! John Wick už po třetí a stále jede na plný plyn bez jediného zaváhání. Těm kterým se líbila jednička a dvojka budou u trojky slintat blahem. Keanu Reeves je neskutečný frajer! Žádný Neo z Matrixu, ale John Wick je jeho TOP role! Jsem nadšený tak moc, že bych o tom filmu mohl mluvit hodiny. Příběh pokračuje tam kde dvojka skončila, takže paráda. Už od úvodu šlape film na plyn, až si někdy říkám jak jsou filmy s Johnem Wickem na jiné úrovni, než jiné akčnáky. Halle Berry je pořád sexy, a její akce se psi je ukázková. Během té akce se mi nejvíc líbilo že se režisér zaměřil na postavu Sofie a psi, místo Johna, který ano je v akci, ale spíše v pozadí. Za to dávám palec na horu, protože oceňuju že se režisér nezaměřuje jen na Johna. Nová postava z Nejvyšší rady byla pěkná mrdka, a dovolím si tvrdit, že ji každý po tomhle bude nenávidět. Jsou tu dokonce borci ze Zátahu, kteří, ano, byly slabší než v Zátahu, kde byly OP, ale předvedli se parádně. V některých chvílích film zvolňuje díky humoru, který působí v těch daných scénách excelentně, že budete mít úsměv na tváři, prostě si to zamiluje te. V jednu chvíli to vypadá že bude konec filmu, ale je to jen předkrm před ÚŽASNÝM FINÁLEM!!! Nejlepší finále ze všech dílů! Plus k tomu tahle hudba ( https://youtu.be/ACOgLi8Cf8o ), kterou nejde nemilovat! Jsou tu další věci o kterých bych chtěl mluvit, ale bylo by toho moc, že by si to nejspíš nikdo nepřečetl. Každopádně, tohle je NEJLEPŠÍ AKČNÍ FILM SOUČASNOSTI! Plus nejlepší akční trilogie. Pokud máte rádi pořádnou a zároveň čistou akci bez CGI, je tohle to přesně pro vás. VELKÝ PALEC NA HORU. Z tohohle se stává moje srdcovka. Ach jak já to miluju! " Guns. Lots of guns. "

• 26.5.2019  13:54
    Maniac - Utangatta (E09) (epizoda) (2018)

Ta akční scéna byla skvělá! Během toho jsem si vzpomněl na to že režisér Fukunaga natáčí 25 Bonda. Po tomhle si jsem zcela jistý že je to v dobrých rukách. Jinak díl opět parádní. Tenhke seriál se mi líbí, díky tomu jak je originální. Perfektní.

• 24.5.2019  17:47
    Overlord (2018)

Od tohohle filmu jsem čekal víc. Má to skvělý úvod. Kameru, která je přehledná. Vizuál který je působivý. A finále který mě pohltilo, tak moc že by tahle část mohla být více ve filmu. Ostatní mě moc nenadchlo. Postavy nejsou nějak zajímavý. Jediný kdo mě bavil byl jeden Američan který měl celkem dobrý hlášky, ale neměl tolil prostoru, ostatní mi buď nevadili, nebo nebyly výrazní. Ten film ma také slabší scénář, a pár nelogičností které nebyly dořešeny dějově. Není to tak intenzivní válečný film jako většina jiných. Druhá půlka se mění ve Sci-fi thriller, který mě zajímal a bavil mnohem více než první polovina. Když to tak shrnu, jedná se o dobrý film, který neomrzí když se na něj podíváte. Ale není to nějak skvělý a nějak špatný, spíše lepší průměr. :)

• 22.5.2019  17:29

Dvojnásobně intenzivnější než první díl. Od první minuty až do poslední jsem měl husinu. Paráda. Po Game of thrones má HBO novýho koně. Hodnocení napovídá jak je to skvělý. I když jsem viděl zatím dvě epizody, tak už teď musím říct, že se jedná v současnosti o nejlepší seriál. Jen tak dál. Na další díl se moc těším.

• 20.5.2019  16:40
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Přiznejme si, závěrečná osmá série není tak dobrá jako ty předchozí, i tak je to stále jeden z top seriálu. Závěr mohl být lepší, to bez debat. Scenáristicky je to někdy dobré, a někdy zas špatný. Děj je zbytečně urychlený. Postavy a jejich charaktery byly po celou sérii zničeny. Jon a jeho dialogy měly hlavně tři věty. " You are my queen. Night king is coming. She is queen". No prostě u ostatních to nebylo že by měly jen stejné dialogy, to ne, ale jejich chování nenasvědčovalo tomu v předchozích řadách. Můj oblíbenec Tyrion tu byl dá se říct někdy za blbečka " někdy". Bitva o Zimohrad byla zklamáním. Smrti některých postav mohly být lepší. Ale závěrečný díl mě potěšil. Závěrečná řada se může pyšnit skvělou hudbou, vizuálem, hereckými výkony, kamerou, a hořkosladkým koncem. GOT mi bude chybět. :)

• 20.5.2019  16:28

Jsem jediný kterýmu přišla závěrečná epizoda skvělá? Jsem hodně spokojený. Celá 8 série bohužel nedopadla tak jak si mnozí přály, a já sám nejsem z ní nadšený, ale závěrečný díl, byl jediný u kterého jsem měl úsměv na tváři. Intenzita celého dílu jak to dopadne byla super. Kamera luxus. Režiséři a zároveň scenáristi mě na konci potěšily ( David Benioff, D.B. Weiss ). V celé 8 sérii mně štvalo co psaly za scénář a že to takhle udělaly, ale ten závěr, paráda. Bylo to hořkosladký. Deanarys skončila tak jak jsme si po předchozí epizodě přály. Scéna kdy Drogon zničil železný trůn, se mi splnila má teorie, že trůn bude zničen. Bran na trůnu? Ještě před tímhle dílem jsem si myslel že jestli se to stane, tak se zabiju. Nakonec mi to přišlo správný. Tyrione díky ti za objasnění. Jon za zeď, tam přesně patří, no ne? Sansa královna severu, tak to má být. Arya šla objevovat svět. A k tomu bych rád něco řekl. Po celý seriál jsem kladl otázku, co je mimo západozemí? Až teď to tvůrci nakously, proto bych chtěl pokračování, v podobě, že bychom sledovaly cestu Aryi. To by bylo zajímavý. Na závěr mně strašně moc potěšil odkaz na Píseň ledu a ohně ( knižní předloha ) v podobě té knihy, nebo co to vlastně bylo. Každopádně, na konci mi tekla slza, protože je Game of thrones konec. Budou mi ty postavy, a vlastně celý seriál chybět.

• 17.5.2019  17:26

Stejně dobrý jako jednička, až na to, že je to spíš komedie než horor. Jednička měla více hororových prvků a méně komedie, tady je to naopak. Ale mně osobně to nevadí, protože to pořád funguje dobře. Děj je v zásadě stejný jak minule, až na to cestování časem, nebo přesněji dimenzemi. Líbilo se mi to vysvětlení, proč dochází k té časové smyčce. Sice to má háček, jak to že studenti na to přišli, ale to je fuk. Všechny postavy se vrací, plus některé nové samozřejmě. Všichni mně bavili. Ne všechny scény vtipné fungují na jedničku, to zrovna ne, ale je to strašně fajn. Hudba už není tak výrazná jak v jedničce, ale to je z toho důvodu že už to není horor. Každopádně bavil jsem stejně dobře jako u jedničky. Podtitulková scéna jasně udává směr dalšímu dílu, který bych si klidně dal. Až na to že by se to už nejmenovalo Všechno nejhorší :) .

• 15.5.2019  17:17
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Neskutečná bomba na úvod! Atmosféra je tak hustá že by se dala krájet. Řemeslně výborná práce. Celý díl je tak intenzivní, že utekl během chvíli. Na konci husina jak svině, vlastně skoro po celý díl. Jsem zvědavý co bude dál. Zatím velká spokojenost.

• 13.5.2019  20:44

R.I.P. GOT. Scénář bych omlátil o hlavu tvůrcům. Tohle se mi nechce komentovat. Dvě hvězdy za kameru, efekty a režii Sapochnika, plus oceňuju souboj Ohař vs Hora, děkuju.

• 11.5.2019  20:37

Obří zklamání od filmu, který byl podle mně jeden z nejočekávanějších hororů letošního roku. Knížku jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat. Film nemá atmosféru, až na pár scén. Herecké výkony nic moc. Jason Clarke se tu snaží, ale ten scénář mu moc nepomáhá. O něco líp je na tom John Lithgow který hraje Juda. Tahle postava byla jediná zajímavá, a jediná která vás udržovala při obrazovce. Ostatní herci nemá cenu rozebírat. Film se snaží být od začátku znepokojivý, jenže to bez dobré atmosféry těžko může fungovat. Ano jsou tu scény s dobrou atmosférou s dobrou hudbou, jenže je toho málo. Co mi přišlo fakt debilní, bylo, proč se přestěhovaly na takové místo, když i ten Řbitov odkoupily společně s tím pozemkem. A nebo, jak můžou lidé žít vedle tohohle všeho? Nechápu. Já bych to tam zavřel, a hotovo. Závěr filmu se přepne na krvavou, a pěkně drsnou jízdu. A to bylo sice dobrý, jenže strašně urychlený konec. SPOILER K ZÁVĚRU: Všechny postavy tam umřou během 10 minut. Jakoby neměly tvůrci dostatek peněz na další část filmu, a nebo neměly nápad? To hodně uškodilo celému závěru. Film nekončí happy endem, což na jednu stranu vyzdvihuji, protože většina filmu končí šťastně, jenže problém je ten, že to není vysvětlený. KONEC SPOILERŮ. Jsou tam části které jsou nudné, a které vás nebudou bavit. Pro mě se jedná o velké zklamání. Knížku se mi po tomhle číst moc nechce. :(

• 6.5.2019  17:22

Po předchozí epizodě, která byla pro mě velkým zklamáním, přichází za mě zatím nejlepší díl závěrečné série. Díl funguje opravdu na jedničku. Scénář není nějak debilní, nelogický, ne, je to skvělé. Tyrion tady dostal po delší době větší prostor, a bylo vidět jak je tahle postava skvělá, kdysi moje nejoblíbenější postava :) . Jsou tu skvělé momenty, které vás budou během sledování bavit. Ať už je to oslava po výhře nad mrtvými, tak budete mít úsměv na tváři. Po bitvě přichází pochopitelně odpočinkový díl. Co se týče závěrečné 15 minutovce, ukázaly nám jak nejspíš by mohla vypadat bitva proti Cersei. Prosím ať Sapochnik tu bitvu natočí výborně! Celkem nechápu tohle menší hodnocení. Zaslouží si to vyšší.

• 5.5.2019  20:49
    Alien: Alone (2019)

Závěrečný kraťas je zároveň ten nejhorší. Vůbec jsem nechápal o co tam šlo, nebo o co se tvůrci snažily. Nuda a nuda. V tomhle dílu se jen kecá. Vlastně je to takový klidný, i hudba byla strašně v pohodě, jako by nešlo o horor. Ten závěr WTF? No kdybych to měl shrnout, tak kraťasy byly zajímavé, některé slabší a některé velice působivé, tak že by si režiséři těch dílů zasloužily i více. K 40. výročí Aliena dobré. Ale teď už by to chtělo pokračování toho Covenantu, chci vidět to napojení na prvního Aliena! :-D

• 5.5.2019  20:38

No paráda tak se mi to líbí. Pátý a zároveň předposlední kraťas se povedl ještě líp než jeho předchůdce. Děj se vrátil zpátky do vesmíru, děkuji! Protože tam je místo pro Aliena. Se střihem si tvůrci pohráli velice dobře. Atmosféra od začátku do konce velice intenzivní, ani na chvíli vám nedá vydechnout. Hudba zatím nejlepší ze série. Vizuálně skvělý. Dokonce přibyla i ta brutalita. Silný 5*.

• 5.5.2019  20:26
    Alien: Ore (2019)

Čtvrtý kraťas se povedl na jedničku. Po předchozím kraťasu, který nestál za moc, tu máme podle mě, zatím nejlepší díl. Atmosféra skvělá. I hudba byla v některých částech nápomocná. Konečně jsme se dočkaly Aliena! Vizuálně vypadal velice dobře. Zasloužené 5*!

• 5.5.2019  20:14

Máme tady již třetí kraťas, a bohužel se jedná zatím o nejhorší. Vizuálně nic moc, předchozí kraťasy byly na tom lépe. To stejný atmosféra. Je to nuda, a až na závěr tenhle díl nenabízí nic záživného. Slabší 2* :( .

• 5.5.2019  20:07

Druhý díl z šestice kraťasů. Po kvalitním prvním dílu, přichází další dobře zvládnutý kraťas s šmejdem z vesmíru:) . Atmosféra super, tak jako u předchozího dílu. To prostředí tomu výborně napomáhá. Bohužel se xenomorpha nedočkáme jako minule, škoda. Co se týče postav, je to zcela v pořádku, jejich chování je dá se říct na pár výjimek přirozené. Závěr tohohle kraťasu mě ale zklamal. Proto dávám 4*.

• 1.5.2019  20:07

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: 2 roky diváci čekaly než bude finální série GOT, já jsem mezi něma nebyl, protože jsem seriál viděl ani ne rok zpátky. Takže mé čekání bylo kratší. První epizoda byla zklamání, scenáristicky špatný, no prostě děs, věřil jsem že to bude lepší v dalších dílech. Druhá epizoda byla lepší, silná, skvělé momenty, a velmi dobrá příprava na velkou bitvu, o které tvůrci tvrdily, že to bude ta největší bitva na obrazovkách, větší než Pán prstenů a zároveň lepší. Režisérem téhle bitvy byl oznámen Sapochnik, který je za mě nejlepší v seriálu. Natočil perfektní díly, ať už je to Bitva Bastardů, Tvrdodomov nebo Vichry zimy. Mé očekávání tak byla velká. No, a jak se tahle třetí epizoda povedla? Je to obří zklamání! Úvodní scéna kdy se všichni na Zimohradu chystají k boji, můžeme sledovat Sama a Tyriona, s perfektní kamerou, bez žádného střihu. Za doprovodu výborné hudby. Palec na horu. Pak přijede před celou armádou Melisandra, která zažehne naději všem, kdy zapálí zbraně všem Dothrakům. Atmosféra na začátku a vlastně v celém dílu perfektní. Bohužel teď přichází první absolutní blbost, u které jsem hleděl a říkal si " jako vážně?" Všichni Dothrakové společně s Jorahem a Duchem se rozjedou do tmy, kde nic není vidět. Bože to je taková nelogická blbost. Sapochnik s kameramanem Wagnerem výborně natočily tenhle nájezd, skvělé záběry na koně a nad něma letící hořící koule ( nevím jak bych to nazval). Jenže se stalo to co se dalo čekat. Narazily na mrtvé a ty, je během třiceti sekund pozabíjely. Sice ne všechny, někteří utekly, ale i tak je rozdupaly. V téhle scéně bych pochválil jen jedno, a to, jak vidíme v dálce zhasínat všechny ohně Dothraků. Ty vole, tvůrci se jich zbaví během chvilky, ostuda. Tak a teď přichází nájezd mrtvých na Zimohrad. Nepřehledný, tma,nejde nic vidět. Mrtví tam kosí všechny, až na hlavní postavy. Na Brienne se vrhnou tři mrtví, Jaime ji zachrání, a ona nemá žádný škrábanec, prostě nic se jí nestalo. Hlavně že tam všechny ostatní kosí hezký po jednom a po Brienne se vrhnou tři a ono nic. BOŽE!! Pak následně přiletí Deanarys a Jon s draky, a začnou chrlit oheň na mrtvé. Může mi někdo vysvětlit, proč to neudělali na začátku? Nechápu. Těchto blbostí je tam více. Ale abych jen nekritizoval, tak je tu scéna s Aryou, kdy se schovává v knihovně před mrtvýma. To bylo atmosféricky super. Dále, kdy Night king přežije dracarys a s úsměvem se podívá na Dany. To bylo kurva dobrý! Jste v prdeli, úplně v tom úsměvu je to krásné vidět. Bomba. Dále, Night king si jde pro Brana. Ta hudba a ty záběry, ÚŽASNÝ! Musel jsem si to pustit znova. Bohužel to je k plusům všechno. Teď opět negativa. Sam bojuje vleže. To není za mě negativní, spíš vtipný moment. Protože Sam zabil více mrtvých než Dothrakové :-D. Opět tu máme Brienne a Jaimiho, tentokrát jsou obklíčení mrtvými, není jak utéct, vlastně ani nemají prostor máchnout mečem. Střih a jsme někde jinde. Pak se tam vrátíme a zjistíme, že to přežily. Jenže to není všechno, je tady za mě mnohem horší moment se střihem. Night king kdy oživí mrtvé, se ho snaží dohnat Jon, ten to nestihne, a je obklopen nejméně padesáti mrtvými, jsou u něho tak 2 metry. Střih a o chvíli později vidíme jak Jon utíká a jejich míň, během chvíli tam přiletí drak a zachráního. Wtf, to je tak trapný. Kvůli tomuhle všemu se na to prostě nedalo dívat. Máme tady ještě scénu, kdy se Jon schovává před mrtvým drakem od Night kinga. Jon se před ním schovává v zákopu, a po chvíli se Jon odhodlá, vyleze ven, a zařve na toho draka a já říkám " aha, sbohem Jone". Samozřejmě ono nic, protože následuje tahle scéna. Tak a teď na scénu, která šokovala 100% všechny. Night king chce zabít Brana, jenže na něj ze zadu vyskočí Arya, která se nějakou náhodou k němu dostala. A já se ptám, jak kurva?! Všude byly mrtvý, nešlo se k němu dostat. Jediný mrtvý který zareagoval trochu byl bílý chodec, který se jen podíval do prava. Buď Arya skočila ze stromu, to nejspíš ne, protože by musela skočit z vrchu. A nebo což je za mě asi nejpravděpodobnější, Bran jak ovládal vrány, nařídil jim aby tam dostaly Aryu, protože celou dobu vidíme jenom jak Bran se někam dívá, a nevíme nic. Night king drží Aryu, má reakce byla, " sakra to ne, Aryu ne!". Ale, Arya si chytře hodí kudlu do druhé hrudi a zabije Night kinga, díky tomu všechno mrtvý umře, včetně draka. Moje reakce na tohle byla, asi pět minut jsem čuměl do předu, a nevěděl co si o tom mám myslet. Night king od první série, respektive bílý chodci od první série, jsou tu s námi, a všichni z nich měly strach, a jak přišel na scénu Night king, považoval jsem je za jedny z nejlepších záporáků co jsem kdy viděl. A oni to ukončí takhle. Ostuda! Ať si jdou tvůrci políbit prdel, já už nemám po tomhle chuť sledovat tenhle seriál do konce. Winter is coming. Winter is here. Winter is dead. Mám zlomené srdce :( . Měl bych si pustit Bitvu Bastardů, to mi určitě zpravý náladu. :) Jinak poslední věc, soundtrack Ramina Djawadiho ( https://youtu.be/k1frgt0D_f4 ) je boží. Do své sbírky si ho rád přidám. Vidíte něco pochválit umím : D.

• 30.4.2019  19:53

Plakal jsem štěstím-část 2. ( nejlepší film od MCU). Do kina jsem vešel jako dospělý, ale z kina jsem odcházel jako dítě. MILUJU TO!

• 28.4.2019  20:20
    Léto 84 (2018)

Parádní film, který svým stylem připomíná seriál Stranger Things. Casting perfektní. Všechny kluky jsem si oblíbil, jejich chemie na plátně funguje dokonale. Atmosféra super. Hudba hodně připomíná v některých momentech Stranger Things, prostě bomba. Ten styl 80. let můžeme v dnešní době hodně potkávat na plátně. Já ho žeru, skvěle se na to kouká. Finále překvapí svoji drsností a odvážností. Při sledování jsem si říkal, že tenhle film zařadím do oblíbených filmů. Až tak moc jsem byl spokojený. No, každopádně se jedná o velké překvapení, které si myslím zaslouží pozornost. Nebýt Torena tak si tohohle filmu nejspíš nikdy nevšimnu :-D.

• 26.4.2019  23:08

Úžasný film s Tomem Hanksem! Tenhle film skvěle ukazuje, co to je za hrůzu, když je odsouzen nevinný člověk. Boží film s překvapením na konci. Frank Darabont umí zfilmovat knihy od Stephena Kinga ( více Vykoupení z věznice Shawshank ). Každý tenhle film musí vidět!

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15