Mentalista (2008) (seriál)

Finální odhalení a zápletka jsou dost pitomé, je jasné, že scénáristi to od začátku neměli promyšlené a improvizovali s tím, až přijde čas odhalit Rudého Johna, nějak to ukoulejí. Na druhé straně celý ten seriál je samozřejmě dost pitomý, rozhodně to není žádný True Detective nebo nějaká inteligentní skandinávská kriminálka, jen taková blbůstka, kterou může člověk sledovat při snídani, jedním uchem tam, druhým ven.  Takže to zase tak nevadí. V podstatě jediný důvod, proč se na Mentalistu dívat, je fantastický Simon Baker, který celou tu zhovadilost táhne neuvěřitelným způsobem.

Mentalista - Série 6 (2013) (série)

Finální odhalení a zápletka jsou dost pitomé, je jasné, že scénáristi to od začátku neměli promyšlené a improvizovali s tím, až přijde čas odhalit Rudého Johna, nějak to ukoulejí. Na druhé straně celý ten seriál je samozřejmě dost pitomý, rozhodně to není žádný True Detective nebo nějaká inteligentní skandinávská kriminálka, jen taková blbůstka, kterou může člověk sledovat při snídani, jedním uchem tam, druhým ven.  Takže to zase tak nevadí. V podstatě jediný důvod, proč se na Mentalistu dívat, je fantastický Simon Baker, který celou tu zhovadilost táhne neuvěřitelným způsobem.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) odpad!

Jak tomuhle někdo může dát víc než, dobře, dvě hvězdy? Příslušníci mas s kýblem popkornu v ruce, to bych ještě pochopil, ale amatérští recenzenti, dlouhodobí useři téhle databáze a samozvaní filmoví labužníci? Je to jako by si člověk, který se považuje za gurmána, dal v nádražní restauračce pár oschlých knedlíků s fragmentem tuhého hovězího přelitého hnědou omáčkou a napsal na svůj blogísek "docela poživatelné, 3/5". K čemu je takový kritik? Tenhle unavený, bezduchý, nemrtvý korporátní produkt nemá nejmenší právo být v modrých číslech, natož červených.

Outsider (2020) (seriál)

Nakonec teda blbost. První dva díly zaujmou skvělou atmoškou připomínající True Detectiva, ale pak se to zvrhne v hloupou, jednoduchoučkou báchorku bez jediného, ale opravdu jediného nečekaného zvratu. Jediná postava, která z té šedi aspoň trochu vystupuje, je černošská autistka. Pokud jste viděli první epizodu a navnadilo vás to, kašlete na to, těch deset hodin života vám už nikdo nevrátí.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Jakž takž jsme první díl dokoukali a víceméně se chceme podívat i na druhý. Takže nadšení určitě ne, ale i když Pedro Pascal tuhle káru táhne prakticky úplně sám, pořád to zvládá.

Trhlina (2019)

Sice drze obšlehnutý Blair Witch, ale hvězdu za odvahu natočit v našem rybníčku něco jiného než vztahovky a trapné "komediální" kašičky.

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série) odpad!

Normálně dal hvězdu nebo dvě za výpravu a hudbu, ale tady nemám slitování. Kombinace hollywoodské arogance, samozřejmé necitlivosti k předloze, šokující scénáristické nekompetence, skrz naskrz nemastného obsazení a navrch dětinské reakce tvůrců, kteří na širokou kritiku svého výtvoru na úrovni fanfiction odpovídají, že jde jen o rasisty a troly, mi brání v jakémkoli mhouření očí. Připojuju se k zástupu fandů Tolkiena i "nezúčastněných" pozorovatelů v hodnocení, že tohle je naprostá katastrofa a bezohledná vandalizace Tolkienova odkazu partou škrabalů a diletantů, kteří se navzájem přesvědčili, že dobrou práci odvedli už tím, když dali do scénáře "silné ženy" a obsadili herce a herečky tmavé pleti. Zřejmě dnes v Hollywoodu panuje názor, že nic víc už není potřeba. Talent? Kompetence? Kvalifikace? Přiměřená úcta k předloze? Ok boomer, běž se zahrabat, tohle dnes už neletí. Inu, gratuluji tedy lidem od Amazonu alespoň k přízni hrstky mainstreamových kritiků (jakož i těch místních "čtyřhvězdičkových-a-více" hodnotitelů, obdoby restauračních kritiků, kteří na talíři nepoznají lejno od čevapčiči), protože nadšení veřejnosti, respekt fanoušků ani komerční úspěch si za svou utracenou miliardu nekoupili.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál) odpad!

V žoldu smrti (2022)

Tak určitě to není mistrovské dílo hodné Oscara, ale 57% mi ke kvalitě toho filmu moc nesedí. To vypadá spíš jako výsledek nějakého review bombingu. Čekal bych spíš něco mezi 70 a 80 procenty, prostě nijak zvlášť nápaditá, ale solidní, dobře natočená a zahraná bourneovka.

Poslední království (2015) (seriál)

První sezóna výborná, potom už do toho začal kecat Netflix, takže od třetí do začalo sklouzávat ke stále větší amerikánské stupiditě. Čtvrtá už je prakticky nekoukatelná, vypnul jsem to asi po pátém dílu.