brit84

brit84

okres Brno-venkov
Falloutoman a Trpaslíkoman

209 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Americká krása (1999)

  Pamatuji si jasně na chvíli, když jsem vyšel z kina. Byl jsem jako omámený. Tak ohromný a dokonalý film jsem ještě do té doby neviděl. To nebyl klasický příběh, byl to příběh o chlapovi, který se ze "dna" dostal nahoru takovým způsobem, který mě dostal na kolena. Kevin Spacey se pro tu roli hodil přímo geniálně. S opětovným shlédnutím už to samozřejmě ztrácí na důrazu, ale ten první pocit ve mně zůstal.

 • poster

  Earth (TV film) (2007)

  Miluju zvířata, mám rád dokumenty o nich. Lidem, kteří jim ubližují bych s radostí udělal to samé, co oni zvířatům. Tohle ovšem neukazuje na jednotlivce, ukazuje to na každého z nás. Není však v rukou jednotlivce něco změnit. Pouze společnost jako celek a osvěta by snad mohly zastavit drancování a soustavné ničení Země. Ne, nejsem Greenpeace ani nějakej pošahanej ekolog. To co se děje mě však nenechává chladným!

 • poster

  Kmotr II (1974)

  Jasný top mých gangsterek. Výborný Al Pacino a ještě mnohem lepší De Niro předvedli, jak to za starých časů chodilo mezi mafiánskými gangstery.

 • poster

  Mnichov (2005)

  Opravdu nadšený jsem byl z poznání, že film neukazuje skutečnosti při samotném masakru na olympijských hrách, ale až politické a vojenské manipulace po něm. To za prvé. No a za druhé to byla nekončící akce, která ani na vteřinu nenudila. Připadal jsem si spíš jako kdybych sledoval dokument, než hraný film.

 • poster

  Obvyklí podezřelí (1995)

 • poster

  Pan Nikdo (2009)

  Těžký kalibr, který se tvrdě cpe do imaginární sbírky mých oblíbených filmů. Zpočátku ne moc "přehledný" film, který časem dostane svoji tvář a zjistíte o co tu skutečně běží. Jo tohle mám na filmech rád.

 • poster

  Byl jsem při tom (1979)

  V žádné roli mě Peter Seller nenadchl tak, jako zde. V reálném životě by se tento jedinec nejspíše úplně ztratil, avšak zde osud nadělí zahradníkovi dokonalou symfonii náhod. Když se k tomu přidá pár nevědomky chytře řečených vět, je ze zahradníka rázem kandidát na prezidenta.

 • poster

  Nebe a dudy (1941)

  Já si nemůžu pomoct. Vždycky mě znovu a znovu dojme, jak se ze starého mrzouta vyklube hodný strejda a jak se dobrák Jindřich Plachta stará o své dva synovce... Fňuk:)

 • poster

  Život je krásný (1946)

  Po dlouhé době film, který mě dokázal pohladit i na duši. Krásné drama s prvky komedie, které mimo jiné vypráví o tom, co by se stalo, kdyby jste najednou neexistoval a vaše činy nemohly ovlivnit chod světa.

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

  Jsou filmy, u kterých jsem nešťastnej z toho, že je můžu poprvé vidět jen jednou. Tenhle majstrštyk nejde, než vychvalovat do nebe, protože takovou dávku humoru neměl ani měsíčník Trnky Brnky. Výbornej je především Omar Sy. Díky němu to dostává punc originality a hlavně jeho životní příběh se prostě musí dotknout každýho.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace