Jeřábi táhnou (1957)

Líp než liborek_ snad tenhle film nikdo vystihnout nemůže. Příběh není o válce, ale především o lidech, kterým se vetře do jejich zaběhnutého života. Nečekejte žádné pompézní bitvy ani hrdinské činy. Spíš by se to dalo chápat jako dokument lidského uvažování a konání během války.

Oběť (1986)

Nejsem typ, který by si netroufnul dát nízké hodnocení obecně líbivému filmu. Tady mám ale trochu problém sám se sebou. To, že jsem tento doslova poetický film nepochopil a nezaujal mě, ještě neznamená, že je nutně špatný. Prostě jsem jen možná neměl svůj den a jeho krása se mi neodkryla.

Avengers (2012)

To co v komiksu vypadá báječně, se podle mě ve filmovém provedení naprosto míjí účinkem. Ty přehaně akční souboje už mně lezou krkem. Lidi a monstra padají jak hrušky. A ten borec s lukem je taky superhrdina nebo co? Pro člověka neznalého detailně komiks, je spíš k pousmání, když ostatní potřebují nadpřirozenou moc a on si vystačí s lukem. Pár vtipných Iron Manových hlášek už celou tragédii nezachrání.

Bílá stuha (2009)

Děj, který se točí okolo záhadných úmrtí a dalších podivných událostí, mě chytl hned od začátku. Celkovou atmosféru a napětí dokresluje netradiční němčina a hlavně podmanivé vyprávění učitele. Příběh postupně odkrývá osudy jednotlivých obyvatel vesnice. Jediné co bych tomu vytkl je na můj vkus příliš nekonkrétní konec. Hodně se z příběhu dá vyčíst, ale finále vás z úplné mlhy nevyvede.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Když jsem se teď díval na hodnocení prvního dílu prciček, byl jsem trochu v šoku. Ruku na srdce, opravdu si myslíte, že je tohle pokračování o tolik lepší než jednička? To ani omylem. A pokud se někomu tohle tak moc líbilo, jak to, že se mu zas nelíbila jednička? To je dost na palicu, ne? Pár dobrých gagů tenhle díl nezachrání a stejně je většina fórů jenom napojených na ty z prvních dílů. Chtěl jsem dát tři *, ale demonstrativně dám jen 2. Hlavně kvůli těm kreténům, co podhodnotili jedničku a kvůli tomuhle se můžou podělat.

Ledová smrt (2010) (TV film) odpad!

Moje znechucení je o to větší, že původně jsem myslel, že je to horor se stejným českým názvem. A zatímco jsem čekal, odkud vyletí nějaká parta zombíků, začaly postavy umírat vlivem metanu, který tryská ze země. Nevím pro kterou cílovou skupinu jsou tyto filmy určené, protože podle mě z toho musí být každému na blití. Ať už útočí mravenci, spadne meteor nebo vybuchne sopka, vždycky je to na jedno brdo. Zbytečné postavy umřou "strašlivou" smrtí a na konci se najde jednoduché řešení problému. Jedna perlička z děje. Kolem kontrolního stanoviště vojáků chce projet vědec, který do oblasti nesmí. Fintou se dostane dovnitř a vojáci začnou po ujíždějícím autě střílet. Člověk by čekal, že se za nimi vydají... Ne, za chvíli je záběr jak stojí na stejným místě a čumí. Za chvíli díky bohu zdechnou (za trest:)).

Tak dlouho tě miluji (2008)

Velmi emotivní film se silným příběhem. Tak bych krátce shrnul toto drama, které ve mně zanechalo docela silný zážitek. A jako čerstvý otec vnímám tento film o to silněji. Začlenění vězně do společnosti není asi nikdy jednoduché a okolí na něj pohlíží většinou skrz prsty. Velmi dobře je to znázorněno i ve filmu Boy A.

Nenávist (1995)

Tady není moc co komentovat. Příběh o poflakování tří výrostků po francouzských ulicích. Napětí žádné, děj vesměs taky žádnej. Co tohle dělá v IMDB 250 je mi záhadou.

Díra (1960)

Filmů o útěku z vězení se natočila pěkná řádka. Starší filmy, mezi které patří i tento, ale mají jeden nešvar. Tím nešvarem je přehnané gentlemanství mezi vězni. Chápu, že chlapi, kteří by spolu chtěli utéct, musí vzájemně spolupracovat, ale tady už je to trochu přehnané. Druhou věcí je, že aby se uspořil čas a divák se nemusel dívat na pětihodinovej film, je všechno zrychlený. Mříž, tlustou jako prase, mají plátkem přepilovanou za hodinku a ještě si stihnou upilovat novej klíč... A to je jen výcuc paradoxů. Se strážemi si nedělají starosti, hluk pro ně není problém... Nechápu. Jo to film K smrti odsouzený utekl, to je aspoň ukázka kumštu při útěku z vězení. Detailní plánování, strach z každého vrznutí. Le Trou je proti tomu výsměch.

Krvavý trůn (1957)

Trochu mě mrzí, že si věčný klaďas Mifune střihl i tuto zápornou roli. Nesedla mně k němu. Taky neakceptuju, že ze sebe nechal dělat od manželky takovýho vola. V příběhu jsem se trochu ztrácel a o jménech ani nemluvím, ale s tím mám vždycky problém:) Rozhodně to je nejvíc fantasy film od Kurosawy, co jsem viděl.