Žhářka (2022)

Film pôsobí lacným dojmom, vyzerá škaredo, nudne a je zbytočne pomaly. Nedarí sa mu ani v žiadnom žánri, ako horor zlyháva a aj ako superhrdinský film. 4/10

Lékořicová Pizza (2021)

Je to živý, chaotický príbeh o dospievaní. Na zápletke tohto filmu nezáleží, pretože ho sotva má, napriek tomu je hypnotizujúci. Je to skvelá feel good romanca. 8/10

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Som tak sklamaný z „epického záveru Jurskej éry“. Chaos, ktorý čaká na ľudí vo svete, keď nás obklopujú dinosaury je sklamaním. Čakal som niečo iné, a to skôr temný vyrozprávaný príbeh. Filmu prvú hodinu a pol chýba napätie, až keď sa stretáva stará garda s novou začína to byť dobré, ale to nestačí na dobrý film. 4/10

Thor: Láska jako hrom (2022)

,,Thor: Láska a hrom" sa pokúša preskúmať témy lásky a straty, pričom vydáva znova Thora na cestu sebaobjavovania. Bohužiaľ to nefunguje tak, ako by malo, kvôli rýchlemu tempu a príliš veľa vtipov, ktoré takmer nikdy nie sú vtipné. Christian Bale je jedným z lepších záporákov MCU s dobrou motiváciou, ale žiaľ obmedzený čas, a k tomu hrozný materiál mu nedávajú šancu, aby film bol lepší. Waititiho štýl poznám a páči sa mi, ale teraz som sa cítil ako v zlej paródii. 4,5/10

Večerka (1981)

,,Taps" je film, ktorý ukazuje, ako sa niektoré mladé mysle budú správať, keď budú do bodky dodržiavať veci, ktoré sa teoreticky naučili v triede. A ako môže česť prinútiť dobre zmýšľajúceho človeka urobiť veci, ktoré bude neskôr ľutovať, a to ako môže poškodiť nevinných mladých mužov, ktorí sa zhodujú s týmito vodcami. Čo sa týka príbehu zdá sa byť vysoko nepravdepodobný, ale hrá sa tak vážne a je tak dobre napísaný a zrežírovaný, že dokáže udržať pozornosť diváka až do viac-menej predvídateľného výsledku. Pôsobivé je vtedajšie mladé herecké obsadenie. Uchvátilo ma základné trio Cruise, Penn a Hutton, ktorý majú veľkú charizmu. 7/10

Django (1966)

Nie je možné nevidieť, ako Leoneho westerny ovplyvnili tento film. Režisér Sergio Corbucci však nielen kradol, ale do istej miery spravil originálny výsledok. Klasicky štylizovaná partitúra dobre ladí s obrazmi zobrazenými na obrazovke a niektoré akčné sekvencie vo filme sú skutočne silné. Franco Nero možno nie je žiadny Clint Eastwood, no svojej postave vnáša šarm a dôveryhodnosť a rolu zvláda dobre, aj keď je možno až príliš pekný na to, aby to dokázal dotiahnuť do takej miery, ako by sa to dalo. Film obsahuje veľa blata (áno, blato), a to mu dodáva špinavý, utláčaný pocit, ktorý je v súlade s tým, čo diváci od podžánru spaghetti westernu očakávajú. Titulná melódia, ktorá je o ústrednej postave, je veľmi prehnaná a pôsobí takmer komicky, ale po pri tom veľmi ľahko sa vryje pod kožu.  Ak máte radi Leoneho westerny (a priznajme si, kto nie?), tak sa vám film bude páčiť. 7,5/10

Americký outsider (2021)

,,Americký outsider" je solídna a bezpečná zábava pre celú rodinu. Ale upozorňujem, že film sa nemusí páčiť väčšine športovým fanúšikom kvôli nedostatku hernej akcie. 6/10

Jednadvacet hodin v Mnichově (1976) (TV film)

Tento film rozpráva tragický príbeh teroristov z Čierneho septembra, ktorí zajali izraelských športovcov ako rukojemníkov na olympijských hrách v roku 1972 a požiadali izraelskú vládu, aby za životy týchto športovcov bolo prepustených niekoľko stoviek ich kamarátov. Bol to príbeh, ktorý zachvátil vtedajší svet a je smutne že je aktuálny aj pre dnešný svet. Film pôsobí silným dokumentárnym dojmom a robí všetko pre to, aby zobrazoval udalosti presne, minútu po minúte, s obdivuhodnými detailmi. Je pravda, že film má taký neutrálny prístup, až to pôsobí plocho. Ale celkom na televízny film som sa prekvapivo bavil. 6/10

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Je to westernová komédia v tom zmysle, že má dosť odľahčený tón, hoci vzhľadom na Beanovo liberálne používanie trestu smrti a jeho pripravenosť siahnuť po zbrani pri najmenšej provokácii je komédia často skôr čierna. Rovnako ako mnohé historické westerny aj tento manipuluje s historickými faktami, ale skončí to ako portrét starého západu nie taký, aký bol, ale taký, aký by sme si ho chceli pamätať. 8,5/10

Bostonský případ (1968)

Je to fiktívny popis Bostonského škrtiča – maniaka, ktorý v rokoch 1962-1964 zabil asi 12 žien v oblasti Bostonu. Tento film je v podstate rozdelený na dve polovice. Prvá polovica je policajné vyšetrovanie, ktoré považujem za veľmi pútavé. Policajti sú bezradný a zatýkajú rôznych ľudí s úchylkami a táto časť má veľmi bavila. V tejto časti dokonca ani Henry Fonda nie je hviezdou filmu. Skutočnou hviezdou je vyšetrovanie a mnohé slepé uličky. Druhá polovica sa začína predstavením Tonyho Curtisa ako vraha.  V tom okamihu už neexistuje žiadne tajomstvo a pri zadržaní Curtisa  a vypočúvaní na psychiatri sa z filmu stáva psychoblabol. Publikum jednoducho čaká, kým prizná svoju vinu, o ktorej niet pochýb. Môj vertikt je, že prvá polovica je skvelý kriminálny film a druhá polovica je oveľa menej pútavá. 6/10