WilliamWalla

Marko Čonka

okres Malacky

<< předchozí 1 2
    • 25.4.2019  21:39

Trvalo to 16 rokov než prišiel film, ktorý prekonal Návrat krála vo velkoleposti a štýle. Neviem si predstaviť žiadnu inú verziu, žiadny iný koniec, ktorý by mohol prekonať toto megafinále. Som rád, že som mohol vyrastať pri tejto ságe a som pyšny že za pár rokov možem povedať, že som videl kultový snímok priamo v kine.

• 28.7.2018  22:50

Naozaj dokonalá práca s kamerou, chémia medzi hercami bola skvelá, nádherná Vikander a dej filmu takisto potešil :)

• 27.4.2018  20:06

Najlepší film všetkých dob! Ešte stále neverím

• 26.2.2018  23:30

Jeff Bridges wow! Musím vážne oceniť jeho výkon, pretože som pozeral film, od ktorého aj napriek hviezdnemu obsadeniu som nečakal nejaký extra herecký výkon. Proste som si myslel, že si pustím pohodový film na nedeľnajší večer a dostal som celkom slušnú romantickú drámu s TOP výkonom Bridgesa, ktorý vynikal všade kde sa dalo.

• 10.2.2018  20:52

Scorsesse sa so mnou pohral ako s malým deckom. Klobúk dole. Práve teraz som dopozeral a absolútne mi to zobralo dych. Posledná veta môže zo snímky spraviť kult.

• 7.2.2018  21:36

Príjemná detektívka so zaujímavou zápletkou a pekným posolstvom na konci! Nikdy predtým som nevidel žiadnu Poirotovku, tak snímku nemôžem porovnávať s ostatnými predchodcami. Branagh ako geniálny detektív, ale nepôsobil tak geniálne ako by som to potreboval. Nehovorím, že on to zahral zle, skôr si myslím, že scenár mohol viacej pridať jeho postave (napríklad ako Downeyho Sherlock). V konečnom dôsledku ma však snímok bavil a chcel by som zvlášť oceniť kameru, ktorá nám ponúkla krásne zábery na okolie vlaku a samotný vlak pôsobil tak, že by ste sa v ňom chceli hneď zviezť. Film oceňujem na 4 hviezdy a to hlavne za konečnú myšlienku.

• 21.1.2018  19:25

Film pôsobil celkom nenápadne, no nakoniec je z neho niečo naozaj veľké. Vo filme sa skrýva obrovské posolstvo a mám pocit, že McDonagh mi chcel niečo týmto snímkom zdeliť. Okrem ohromnému emočnému koncertu sme sa dočkali aj toho hereckého. Ústredné postavy, ktoré stvárňujú Sam Rockwell a Frances McDormand vytiahli zo sebe to najlepšie a podali skvelé výkony. Hlavne by som vyzdvihol Rockwella. Zo začiatku ho nenávidíte, hnusí sa vám, no nakoniec sa stane vašou obľúbenou postavou. Držím palce na udeľovaní cien - mám pocit, že si to rozdá s Wind River o najlepší film roka.

• 20.1.2018  16:01

"Jedno ti musím uznat Royi, když už jdeš ke dnu tak se vší parádou". Bolo to také priemerné, film ničím neohúril, ale ani nesklamal. Sem tam sa blyslo pár lepších hlášok a za Royovu tvrdohlavosť dám aspoň 3 hviezdy!

• 20.1.2018  11:52
    Vůně ženy (1992)

Al Pacino podal myslím si jeden z najlepších hereckých výkonov, ktoré kedy vyšli na biele plátno a dal divákom neuveriteľne silný emocionálny zážitok. Celý snímok je vlastne postavený na jeho výkone a on si to patrične užíva. To ako zahral slepca, to som vážne ešte nikdy nevidel. Mal úplne nepríčetný pohľad a počas celého filmu som nenašiel na jeho hraní ani jednu jedinú chybičku, v ktorej by ma napadlo, že on nie je skutočne slepec. Dostali sme naozaj to čo od drámy chceme a na to, že nie som fanúšik tohto žánru bol som absolútne pohltený dejom a pri tango scéne alebo pri Frankovom prejave pred zhromaždením mi po tele hodili neskutočné zimomriavky!

• 17.1.2018  23:20

Druhý diel legednárnej série pokračuje v tom, čo v prvom dieli tvorcovia vybudovali. Riggs/Murtaugh a ich dokonalá chémia nemá obdobu. Rozhodne najlepšia policajná dvojka filmovej tvorby a scéna na konci ako Roger drží Martina v náruči je jedna z mojich najobľúbenejších vôbec :) K tomu pekná herečka, perfektne zapadajúci Joe Pesci a to správne zdravé krimi napätie, ktoré vám z filmu robí ohromný zážitok!

• 17.1.2018  01:45

Ruku hore nech dá každý, kto si myslel, že to bude debilina! Ja som si to rozhodne myslel, ale stalo sa prekvápko a veľké. Snímok bol nesmierne zábavný. Na Bethany som sa neuveriteľne nasmial a ľutujem, že som si to nepozrel v kine. Fakt som veľmi príjemne potešený. Všetci zúčastnení herci majú nesmierny talent na komédie a tu to rozbalili vo veľkom štýle. Narážam hlavne na The Rocka, Harta a perfektného Jacka Blacka (naozaj neskutočný!).

• 16.1.2018  21:53

Film šlape od začiatku až do konca. Eddie Murphy je v úlohe Axela Foleyho úžasný a je to naozaj filmová jazda. Scenár je super, film má všetko, čo potrebuje k tomu aby zaujal, pobavil. No má niečo špeciálne vďaka čomu sa stal filmovou klasikou. V 80, 90 rokoch bol tento druh filmu špecifický a točilo sa ich dosť a boli naozaj kvalitné. Či už to bola Die Hard trilógia, Tango a Cash alebo séria Smrtonosnej zbrane. Policajt v Beverly Hills je z týchto filmov, ale niečím iný, je ešte viac zameraný na humor a preto je pre mňa špeciálny.

• 15.1.2018  22:58
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Noazaj úžasný seriál! Milujem tento žáner a hlavne milujem ak niekto natočí taký krimi - thriller, ktorý sa vám absolútne dokáže dostať pod kožu a táto detektívka taká naozaj je. Celý čas ste v napätí a k tomu famózny McConaughey, ktorý si rolu bláznivého Cohlea absolútne užíva. V poslednej dobe asi jeden z najlepších seriálov a musím dať plný počet hviezd :)

• 15.1.2018  22:23
    Armageddon (1998)

Ak katastrofický film tak jedine tento. Pre mňa je tento film už klasikou. Ak by to v telke dávali v pondelok a potom aj v utorok, určite by som to pozeral oba razy. Bruce Willis by mohol hrať aj starca, ktorý sa dennodenne zašťáva a bol by ten najväčší frajer v Hollywoode. Pre mna absolútne hrdinský film, ktorý síce je úplne mimo realitu, ale je to jediný film, pri ktorom revem jak malý chlapec. A o emóciach to predsa je, nie? Harry Stamper forever in our hearts!

• 15.1.2018  22:05
    Sváko Ragan (TV film) (1976)

To najlepšie, čo na Vianoce možete v telke pozerať nie sú Tři oříšky, nie je to S tebou mne baví svet ani žiaden Mrázik, ale je to táto nefalšovaná záhorácka sranda, ktorá ak aspoň trochu rozumiete tomuto krásnemu ľúbozvučnému nárečiu musíme padať od smiechu. Ja by som to zrejme nazval aj najlepším slovenským filmom, ktorý bol kedy u nás natočený. Lebo naozaj to nemá obdoby. Vzdávam do neba hold pánovi Krónerovi. Majstrovská robota ty kujón!

• 15.1.2018  18:49

Nebe je modrý, voda je mokrá a film je peckový! Druhá najlepšia Bruceova rola v kariére a nešetrnými hláškami si ide svoje. Bodaj by sa vrátila éra filmov z 90-tych rokov, keď sa točili také nahláškované super-bomby, ktoré mali aj vzdelávacie funkcie (slovná zásoba). Tony Scott a Shane Black sú hrdinovia svojej doby a vzdávam im hold. (Tonymu do nebíčka!)

• 15.1.2018  18:41

Charizma Jacka Nicholsona asi nemá hraníc a je radosť vidieť, ak si niekto užíva a robí, to čo ho naozaj baví. Jack je showman, ale tentokrát nesebčil a bok po boku s ním hviezdila aj Diane Keaton. Snímok je zábavný, príjemný ale trochu ho porovnávam s "Tak dobre, ako sa len dá!" a to je zasa iná liga. Film ponúkol výborne dialógy, už spomínané skvelé herecké výkony a tak nemôžem dať menej než "četíre" hviezdičky.

• 15.1.2018  18:33

Tady ani nie je čo hodnotiť. Tento snímok je proste bohovský a pre mňa to je veľkofilm svojej doby. Takéto filmy sa už ani netočia a myslím, že to už ani nevedia tak ako na začiatku 2000´s! Bok po boku s Gladiátorom ide o najlepší historický film aký bol kedy premietaný! Bodka.

• 15.1.2018  18:29

Myslel som si, že najlepšie sci-fi o mimozemštanoch je Vojna svetov, ale Edge of Tomorrow tu triumfuje a znovu má v tom prsty Tom Cruise! Technická stránka vynikajúca, efekty skvelé, režia tip top. V podstate film v ničom nesklamal, ale nemal som pri ňom ten 5-hviezdičkový pocit. Možno po budúcom vzhliadnutí názor zmením. PS: Emily Blunt je rošťanda prvej triedy!

• 15.1.2018  18:22

Spielberg mi ponúkol jeden z najlepších (ak nie najlepší) sci-fi o mimozemštanoch, ktoré som videl napriek tomu, že mňa mimáci nejak neberú film bol strhujúci s výborným hereckým výkonom Cruisa (Razzies vyberajú feťáci). Réžiu aj scenár hodnotím na jedničku! Ak by som mal vypichnúť nejakú scénu, ktorá sa mi najviac páčila, tak to bola určite scéna s granátmi, alebo keď Tom zachloždil toho panáka, ktorý ich ohrozoval.

• 15.1.2018  18:12

Tomík prežíval, čo sa týka hrania v kvalitných snímkoch pred Reacherom tažšie obdobie (Tropická búrka, Rock of Ages, tá akčná romantika s Cameron Diaz) no myslím, že rola bezdomoveckého super-vojaka mu naozaj sadla a pasuje mu ako riť na šerbl! Je to ten druh snímku, ktorý vám ponúka toho ozaj veľa. Ponúkne vám dostatočnú neprehnanú akciu, humor, ľahkú romantiku, ale citový zážitok v nom nehľadajte a tu ani nieje treba!

• 14.1.2018  00:23
    Collateral (2004)

U thrillerov je veľmi dôležité, aby bol napínavý po celú dĺžku snímku, aby vás absolútne pohltil a boli ste v ňom od začiatku až do konca. Mňa to však takto nezasiahlo. Aj tak som to však nevzdal a pozeral ďalej priemerný trojhviezdičkový film. No potom prišiel zlomový okamžik. Možno vám to príde zvláštne, že jeden okamžik ma dokázal zlomiť, no je pravda, že moment, keď Vincent (Tom Cruise) zabil jediného schopného policajta (Mark Ruffalo) snímok dostal neskutočný spád a bol som úplne nadšený. Tieto emócie už len umocnilo Maxove (Jamie Foxx) strhnutie volantu alebo face to face finále v metre.

• 10.1.2018  22:40

Odkedy som na tejto stránke tak som v komentároch ešte nespomenul, že by som dal nejaké filmu 6 hviezdičiek, ale časy sa menia a toto je práve ten film, ktorý si ich zaslúži. Čím viacej krát si tento snímok pozriete tým viacej si všimnete takých menších detailov, ktoré robia z filmu dielo dvoch géniov (Black/Donner). Scéna v úplnom závere , ktorú magicky zakončil Roger pre mňa legendárnou hláškou: "Myslíš si, že budem jesť na Vianoce toho najhoršieho moriaka sám?". Ďakujem Donnerovi a Blackovi, ďakujem Gibsonovi a Rogerovi, že dali svetu tento kultový buddy krimi thriller "se všým všudy"!

• 9.1.2018  20:25
    Golfový sen (2005)

Film prebiehal úplne nenápadne, žiadny skvost ale ani žiadna katastrofa, taký príjemný film na večerné vzhliadnutie. No to platilo pokiaľ neprišiel záver a v ňom fantastické vyvrcholenie, ktoré vo mne vyvolalo silné emócie. Moment ako Francisov otec držal so slzami v očiach peniaze a plný hrdosti ich podával svojmu synovi, tak to bol presne ten moment ktorý robí z dobrého filmu, film výborný! Hodnotím na takých 75 %! V budúcnosti sa k snímku určite vrátim a uvidíme, či tam nájdem niečo čo moje hodnotenie ešte zodvihne.

• 6.1.2018  00:23

Nie som zrovna fanatik do romantických filmov a neviem, či tento snímok dokážem úplne oceniť, ale ozaj sa mi to páčilo. Musím pochváliť prácu s kamerou a nádhernú scenériu krajiny, ktorú film ponúkal. Miesta natáčania sú naozaj krásne a ani by som neveril, že také niečo naozaj je. Celý ten príbeh ako sa do seba zamilovali Darcy s Elizabeth bol pekný a ľahký. Nebolo to nijako prehnané a uveril som im to. Ten chalan to hral dobre, aj keď hral namysleného snoba pôsobil sympaticky. A Keira Knightley? Do tej som sa zalúbil :)

• 5.1.2018  17:55

Noazaj úžasný seriál! Milujem tento žáner a hlavne milujem ak niekto natočí taký krimi - thriller, ktorý sa vám absolútne dokáže dostať pod kožu a táto detektívka taka naozaj je. Cely čas ste v napätí a k tomu famózny McConaughey, ktorý si rolu bláznivého Cohlea absolútne užíva. V poslednej dobe asi jeden z najlepších seriálov a musím dať plný počet hviezd :)

• 4.1.2018  19:46

Veľmi príjemná rodinná komédia, ktorá vám navodí tú pravú vianočnú atmosféru, ktorú som tento rok akosi necítil. Určite ma pobavil veľmi Mel Gibson, ale žiadny herec mi nevadil a nikto nebol silene vtipný. Pripomínalo mi to tie staré dobré komédie 90 rokov a určite to bolo aj tým, že vo filme neboli žiadne prasácke reči a bol sústredený na pobavenie celej rodiny. Rozhodne jedna z najlepších komédii za posledné roky, čo som videl. Dokonca aj Wahlberg mi prestal vadiť. Na 5 hviezd to nebolo ale ďaleko od nich to nemalo.

• 4.1.2018  01:11
    Wind River (2017)

Toto nebol len obyčajný film! Dostal som silný zážitok a telo sa mi ešte stále chveje! Fuu, ani neviem, čo ďalej napísať. Som absolútne nadšený. Pre mňa najlepší film roku 2017 a bez žiadneho zaváhania dávam 5* za réžiu, skvelý scenár, fantastické herecké výkony, hudbu a vlastne, všetko čo som vo filme videl, bolo bez chybičky! Ani by som sa nečudoval, ak by snímok zabojoval o Oskara. Klobúk dolu!

• 2.1.2018  19:18

Tak to bolo niečo! V napätí od prvej minúty až po poslednú! Myslel som si, že Temný rytier je najlepší krimi thriller, ktorý som kedy videl. Po zhliadnutí tohoto snímku to budem musieť prehodnotiť. Al Pacino a De Niro podali výkony, hodné ich mien. Bolo to naozaj fantastická jazda. Scéna na káve, prestrelka na ulici alebo velké finále mi vytvorili také zimomriavky, že na film tak ľahko nezabudnem. Jasných 5*!

• 1.1.2018  19:15

Skvelá réžia a fenomenálne herecké výkony! Bol som absolútne pohltený dejom a dostal som úžasný zážitok v podobe silného príbehu, ktorý nám Ridley Scott, nemu verným spôsobom, podal. Crowe a Washington podali výkon hodný ich mien a majstrovské dielo je na svete!

<< předchozí 1 2