Avengers: Endgame (2019)

Trvalo to 16 rokov než prišiel film, ktorý prekonal Návrat krála vo velkoleposti a štýle. Neviem si predstaviť žiadnu inú verziu, žiadny iný koniec, ktorý by mohol prekonať toto megafinále. Som rád, že som mohol vyrastať pri tejto ságe a som pyšny že za pár rokov možem povedať, že som videl kultový snímok priamo v kine.

Prokletý ostrov (2010)

Scorsesse sa so mnou pohral ako s malým deckom. Klobúk dole. Práve teraz som dopozeral a absolútne mi to zobralo dych. Posledná veta môže zo snímky spraviť kult.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Film pôsobil celkom nenápadne, no nakoniec je z neho niečo naozaj veľké. Vo filme sa skrýva obrovské posolstvo a mám pocit, že McDonagh mi chcel niečo týmto snímkom zdeliť. Okrem ohromnému emočnému koncertu sme sa dočkali aj toho hereckého. Ústredné postavy, ktoré stvárňujú Sam Rockwell a Frances McDormand vytiahli zo sebe to najlepšie a podali skvelé výkony. Hlavne by som vyzdvihol Rockwella. Zo začiatku ho nenávidíte, hnusí sa vám, no nakoniec sa stane vašou obľúbenou postavou. Držím palce na udeľovaní cien - mám pocit, že si to rozdá s Wind River o najlepší film roka.

Vůně ženy (1992)

Al Pacino podal myslím si jeden z najlepších hereckých výkonov, ktoré kedy vyšli na biele plátno a dal divákom neuveriteľne silný emocionálny zážitok. Celý snímok je vlastne postavený na jeho výkone a on si to patrične užíva. To ako zahral slepca, to som vážne ešte nikdy nevidel. Mal úplne nepríčetný pohľad a počas celého filmu som nenašiel na jeho hraní ani jednu jedinú chybičku, v ktorej by ma napadlo, že on nie je skutočne slepec. Dostali sme naozaj to čo od drámy chceme a na to, že nie som fanúšik tohto žánru bol som absolútne pohltený dejom a pri tango scéne alebo pri Frankovom prejave pred zhromaždením mi po tele hodili neskutočné zimomriavky!

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Druhý diel legednárnej série pokračuje v tom, čo v prvom dieli tvorcovia vybudovali. Riggs/Murtaugh a ich dokonalá chémia nemá obdobu. Rozhodne najlepšia policajná dvojka filmovej tvorby a scéna na konci ako Roger drží Martina v náruči je jedna z mojich najobľúbenejších vôbec :) K tomu pekná herečka, perfektne zapadajúci Joe Pesci a to správne zdravé krimi napätie, ktoré vám z filmu robí ohromný zážitok!

Temný případ (2014) (seriál)

Noazaj úžasný seriál! Milujem tento žáner a hlavne milujem ak niekto natočí taký krimi - thriller, ktorý sa vám absolútne dokáže dostať pod kožu a táto detektívka taká naozaj je. Celý čas ste v napätí a k tomu famózny McConaughey, ktorý si rolu bláznivého Cohlea absolútne užíva. V poslednej dobe asi jeden z najlepších seriálov a musím dať plný počet hviezd :)

Armageddon (1998)

Ak katastrofický film tak jedine tento. Pre mňa je tento film už klasikou. Ak by to v telke dávali v pondelok a potom aj v utorok, určite by som to pozeral oba razy. Bruce Willis by mohol hrať aj starca, ktorý sa dennodenne zašťáva a bol by ten najväčší frajer v Hollywoode. Pre mna absolútne hrdinský film, ktorý síce je úplne mimo realitu, ale je to jediný film, pri ktorom revem jak malý chlapec. A o emóciach to predsa je, nie? Harry Stamper forever in our hearts!

Sváko Ragan (1976) (TV film)

To najlepšie, čo na Vianoce možete v telke pozerať nie sú Tři oříšky, nie je to S tebou mne baví svet ani žiaden Mrázik, ale je to táto nefalšovaná záhorácka sranda, ktorá ak aspoň trochu rozumiete tomuto krásnemu ľúbozvučnému nárečiu musíme padať od smiechu. Ja by som to zrejme nazval aj najlepším slovenským filmom, ktorý bol kedy u nás natočený. Lebo naozaj to nemá obdoby. Vzdávam do neba hold pánovi Krónerovi. Majstrovská robota ty kujón!

Poslední skaut (1991)

Nebe je modrý, voda je mokrá a film je peckový! Druhá najlepšia Bruceova rola v kariére a nešetrnými hláškami si ide svoje. Bodaj by sa vrátila éra filmov z 90-tych rokov, keď sa točili také nahláškované super-bomby, ktoré mali aj vzdelávacie funkcie (slovná zásoba). Tony Scott a Shane Black sú hrdinovia svojej doby a vzdávam im hold. (Tonymu do nebíčka!)