Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Ruku hore nech dá každý, kto si myslel, že to bude debilina! Ja som si to rozhodne myslel, ale stalo sa prekvápko a veľké. Snímok bol nesmierne zábavný. Na Bethany som sa neuveriteľne nasmial a ľutujem, že som si to nepozrel v kine. Fakt som veľmi príjemne potešený. Všetci zúčastnení herci majú nesmierny talent na komédie a tu to rozbalili vo veľkom štýle. Narážam hlavne na The Rocka, Harta a perfektného Jacka Blacka (naozaj neskutočný!).

Policajt v Beverly Hills (1984)

Film šlape od začiatku až do konca. Eddie Murphy je v úlohe Axela Foleyho úžasný a je to naozaj filmová jazda. Scenár je super, film má všetko, čo potrebuje k tomu aby zaujal, pobavil. No má niečo špeciálne vďaka čomu sa stal filmovou klasikou. V 80, 90 rokoch bol tento druh filmu špecifický a točilo sa ich dosť a boli naozaj kvalitné. Či už to bola Die Hard trilógia, Tango a Cash alebo séria Smrtonosnej zbrane. Policajt v Beverly Hills je z týchto filmov, ale niečím iný, je ešte viac zameraný na humor a preto je pre mňa špeciálny.

Temný případ (2014) (seriál)

Noazaj úžasný seriál! Milujem tento žáner a hlavne milujem ak niekto natočí taký krimi - thriller, ktorý sa vám absolútne dokáže dostať pod kožu a táto detektívka taká naozaj je. Celý čas ste v napätí a k tomu famózny McConaughey, ktorý si rolu bláznivého Cohlea absolútne užíva. V poslednej dobe asi jeden z najlepších seriálov a musím dať plný počet hviezd :)

Armageddon (1998)

Ak katastrofický film tak jedine tento. Pre mňa je tento film už klasikou. Ak by to v telke dávali v pondelok a potom aj v utorok, určite by som to pozeral oba razy. Bruce Willis by mohol hrať aj starca, ktorý sa dennodenne zašťáva a bol by ten najväčší frajer v Hollywoode. Pre mna absolútne hrdinský film, ktorý síce je úplne mimo realitu, ale je to jediný film, pri ktorom revem jak malý chlapec. A o emóciach to predsa je, nie? Harry Stamper forever in our hearts!

Sváko Ragan (1976) (TV film)

To najlepšie, čo na Vianoce možete v telke pozerať nie sú Tři oříšky, nie je to S tebou mne baví svet ani žiaden Mrázik, ale je to táto nefalšovaná záhorácka sranda, ktorá ak aspoň trochu rozumiete tomuto krásnemu ľúbozvučnému nárečiu musíme padať od smiechu. Ja by som to zrejme nazval aj najlepším slovenským filmom, ktorý bol kedy u nás natočený. Lebo naozaj to nemá obdoby. Vzdávam do neba hold pánovi Krónerovi. Majstrovská robota ty kujón!

Poslední skaut (1991)

Nebe je modrý, voda je mokrá a film je peckový! Druhá najlepšia Bruceova rola v kariére a nešetrnými hláškami si ide svoje. Bodaj by sa vrátila éra filmov z 90-tych rokov, keď sa točili také nahláškované super-bomby, ktoré mali aj vzdelávacie funkcie (slovná zásoba). Tony Scott a Shane Black sú hrdinovia svojej doby a vzdávam im hold. (Tonymu do nebíčka!)

Lepší pozdě nežli později (2003)

Charizma Jacka Nicholsona asi nemá hraníc a je radosť vidieť, ak si niekto užíva a robí, to čo ho naozaj baví. Jack je showman, ale tentokrát nesebčil a bok po boku s ním hviezdila aj Diane Keaton. Snímok je zábavný, príjemný ale trochu ho porovnávam s "Tak dobre, ako sa len dá!" a to je zasa iná liga. Film ponúkol výborne dialógy, už spomínané skvelé herecké výkony a tak nemôžem dať menej než "četíre" hviezdičky.

Poslední samuraj (2003)

Tady ani nie je čo hodnotiť. Tento snímok je proste bohovský a pre mňa to je veľkofilm svojej doby. Takéto filmy sa už ani netočia a myslím, že to už ani nevedia tak ako na začiatku 2000´s! Bok po boku s Gladiátorom ide o najlepší historický film aký bol kedy premietaný! Bodka.

Na hraně zítřka (2014)

Myslel som si, že najlepšie sci-fi o mimozemštanoch je Vojna svetov, ale Edge of Tomorrow tu triumfuje a znovu má v tom prsty Tom Cruise! Technická stránka vynikajúca, efekty skvelé, režia tip top. V podstate film v ničom nesklamal, ale nemal som pri ňom ten 5-hviezdičkový pocit. Možno po budúcom vzhliadnutí názor zmením. PS: Emily Blunt je rošťanda prvej triedy!

Válka světů (2005)

Spielberg mi ponúkol jeden z najlepších (ak nie najlepší) sci-fi o mimozemštanoch, ktoré som videl napriek tomu, že mňa mimáci nejak neberú film bol strhujúci s výborným hereckým výkonom Cruisa (Razzies vyberajú feťáci). Réžiu aj scenár hodnotím na jedničku! Ak by som mal vypichnúť nejakú scénu, ktorá sa mi najviac páčila, tak to bola určite scéna s granátmi, alebo keď Tom zachloždil toho panáka, ktorý ich ohrozoval.