Miany

okres Uherské Hradiště

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 8.11.2017  18:40

Konečně jsem se po dlouhatanánské době od srdce a upřímně zasmála u akčního filmu scénám, které byly skutečně stvořeny pro pobavení.

• 1.1.2017  18:59
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Po shlédnutích vše dílů můžu říct, že se zde nejedná o žádnou klasiku ani velkolepou novinku, ale pro chvíle pohody, oddechu, relaxu je tento seriál dobrou volbou a nemohu jej hodnotit záporně. Plní funkci volného děje, který se ubírá často bláznivými, občas záhadnými ale vždy komediálě laděnými ději možná i trochu v duchu Chaplina. Hlavní parta se časem rozrůstá, mění a konfontuje s novými situacemi. Proto je zde nutná sympatie s postavami a znalost jejich příběhu, nelze sledovat nechronologicky jako Simpsonovi. Líbí se mi lehká proměna charakterů, trochu mě mrzí nerozšíření možností celého potenciálu námětu. Milá je ústřední dvojice (Tandy & Carol) neobvyklého typu chování a vnímání, která mi přirostla k srdci. Jaký má seriál potenciál vnitřně je v jeho podvědomém sdělení tak trochu o lidském chování, které nebývá bezchybné a často je zmatené.

• 26.8.2015  21:27

Bezesporu jedna z nejzámavějších příběhových linií a experimentálního zpracování v období němé éry. Nemohu pomalu nic vytknout a musím vyzdvihnout rytmickou stránku a vynechané zbytečné scény, které jsou v jiných němých snímcích příliš dlouhé nebo popisné. Zkrátka velký revoluční počin na svou dobu, řekla bych futuristický a možná také nedoceněný.

• 13.8.2015  00:31

Bezprostředně jedno z nejdokonalejších Švankmajerových filmových děl s dokladem jeho výtvarného talentu v jednom. Je jasné, že výklad surrealistického díla si přeci jen v detailech vyloží každý po svém a touto svobodou, kterou nám autor předhazuje, zároveň ukazuje možnosti onoho života v síti našich myšlenek - proces tvorby a vnímání... 100% ne-li více. (...Už jako dítě jsem tento počin sledovala s nadšením, byť spíše po hravé stránce. Čímž se dá krásně říci, že jeho „tvořivá hravost”, která se objevuje ve většině snímků, skutečně pramení z kreativity, která dětem (a zároveň často i dospělým) dělá nejen radost, ale zároveň v jejich životě zůstává. Švankmajer jakožto jeden z lidí, jenž vyrostl, ale přesto čistou tvořivost nezahodil, mě vždy bude fascinovat a stát předemnou na piedestalu...)

• 26.8.2014  22:51
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Taky jste si mysleli, že hororový skvost už nepřijde? A HLE, ZDE JEST ... V celé své kráse oplývajícím takřka nepopsatelným hereckým výkonem. Je tohle možné? Díkybohu ano. Vděčná budu, když přijde další série a když ne, budu dalších desítek let vyčkávat na něco obdobného. Fabulous.

• 24.3.2014  16:54

Dojmy: Osobně --> „Film jsem zhltla.“ Odborně --> Věrohodné životopisné drama ve výborném hereckém projevu. Snímku nechybí věrohodnost, nehraje si na naivní nebo přespříliš dramatický příběh s velikánskými emocionálními výjevy, prostě jednoduše vypráví. Narace je tedy dle mých představ udělána tak, aby divák pochopil o čem je drogová tematika, že jde skutečně o útěk a jen o to si DÁT, nejde o nic jiného... Kdo někdy pracoval s lidmi, kteří drogy berou nebo sám zakusil, myslím že k provedení filmu nebude mít výhrady. Proč si ale tento skvost, když jej v podstatě vychvaluji nenalepí pro mě 5 hvězd? Zřejmě mu chybí ona filmařská jiskra ve větší míře než je zde představena. Kdybych četla knihu, možná bych změnila názor, ale prozatím pro mě snímek My děti ze stanice Zoo představuje věrohodný „dokumentární“ snímek o drogách.

• 16.3.2014  01:29
    Koleje (amatérský film) (2013)

Handicapovaní a film? Že to nejde moc spojit vyvrátí lehce tento snímek. Láska jako podstata a vůbec celá režijní práce i kamera jsou podle mě povedené. Proto dávám 4* za příjemný amatérský snímeček.

• 6.3.2014  21:47

Musím prostě uznat, že po shlédnutí všech dílů Harryho Pottera po sobě je tento díl jednoznačně nejnapínavější a to ho činí nejlepším. Nikoliv ani tak z pohledu efektů (viz. Harry a jeho průchod chodbou, kdy padají zdi - hrozný efekt a to, že se mu nic nestalo - ehm..), ani tak z pohledu hudby či hereckých výkonů (herecké výkony na konci po 19. letech jsou vtipné) ani co se týče masek, avšak syntézou toho všeho dospěl do kvality, která se mu nedá upřít. Jistě je to věc názoru, ale podle mě byl tento díl nejúspěšnějším dílem ságy Harryho Pottera a konečně jeho největší věrohodnosti živoucích Bradavic a světa kouzel. V neposlední řadě bych chtěla dodat, že některé pasáže byly až srdceryvné. Úspěšně. Není nic lepšího, když člověk může i přes nedokonalost viditelných vad filmu říct: "bylo to dokonalé tím, že to nebylo dokonalé"

• 23.2.2014  20:41
    Líbánky (2013)

Můj oblíbený režisér si vyšlapal cestu poněkud jiného charakteru. Nová technologie mu však nepřispěla k tomu, abych film vyzdvihovala. Herecký výkon se sem tam zaškobrtl na nevěrohodnosti. Pomalý, nic nerozvíjejíc film ve story příběhu spíše komorním. Skoro bych řekla, že by se to nakonec hodilo jako jedna epizoda nového Hřebejkova seriálu. Bohužel mě tento snímek neoslovil, což jsem si zrovna od něj slibovala. Stane se. Občas prostě už není moc co vyprávět... Oceňuji však některé napjaté chvíle.

• 23.1.2014  13:28
    Máj (2008)

Zpětně bych se odvážila tvrdit, že to je jeden z nejhorších českých poetických snímků vůbec. Absolutní disharmonie všech komponent filmu. Hm, njn ... Kytice je Kytice.

• 23.1.2014  13:10
    Holubice (1960)

Tento epický snímek startuje Vláčilovu tvorbu barokního měřítka. Není tedy divu, že každý záběr má svou logiku, hru s kontrasty a promyšlenost. Jak řekl sám Vláčil: Technickej scénář je otázka odpovědnosti. (...) tak se snažím film si do absolutního detailu vytvořit sám v sobě (...) všechno si to musím napsat, nakreslit. (...) daleko po tom je ještě jedna etapa a to jsou nůžky.... Jeden z předních režisérů české kinematografie, který je dá se říci více uznávaný mimo ČR a to díky jeho veledílu - Markéta Lazarová. Film Holubice možná neoplývá takovými skvosty, ale má srdce. Práce s detaily a výtvarnem je kumšt režiséra. Pro mě tedy sklízí podobný úspěch jako je Markéta. S tím, že tohle je velký kus poselství o samotném životu a vězení v něm skrze malého chlapce a jeho falešné nemoci.

• 23.1.2014  05:02
    Rudovous (1965)

Kurosawa a jeho umění příběhu... Jeho neodpáratelná dovednost. Tok snímku Rudovous je plynulý i přes střihové skladby, které někdy mohou působit rušivým dojmem. Jeho stylistická stránka ohledně rámování obrazu je na vysoké úrovni, což pro mě představuje jeden z vrcholných aktů filmu vůbec. Příběh má divákovi co nabídnout. Proč tedy nebrat a nevzít si z toho? Jen hlupák by nebral .... Zde příběh a herecký výkon dvou protagonistů spolu s kamerou hrají do noty divákovi, který si nechce odnést jen chvilkové pocity, ale taky zážitek a nějaké to poselství ....

• 23.1.2014  04:52

Pokud jsem se snažila do své topky dát film, který je zároveň působivý svým story a k tomu má estetickou stránku - lépe řečeno až výtvarnou a grafickou, tak je to právě 300 (konkurenční boj byl se Sin City). Přítomnost Gerarda Butlera samozřejmě hraje roli a stylistika válečníků je krásný fantasy, skutečná fantazie... Ale proč si tohoto snímku velmi vážím není ani tak z ohledu narace, ani tak hereckého výkonu, ale kvůli čisté obrazové-vizuální podívané. Díky ní je navozena atmosféra a film si nese vzájemnou souhru střihu, kamery, příběhu i hereckých výkonů. Bez ní by byl o ničem. A proto dokážu ocenit tuto v jiných ohledech nepodstatnou stránku - vizuální efekty - jelikož jak bych řekla: Jsou ve správném filmu a na správném místě. Pochybuji tedy, že si tento koncept někdo vycucal z prstu. Vizualita tedy vyniká jako obrazová struktura filmu zcela oprávněně a dynamicky. Volume ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ ▉ 100%

• 23.1.2014  04:42

Tohle se přece nedá zapomenout natož neocenit. Pro mě se tento film stal, i když jej Kubrick nedotočil, jedním z jeho nejzajímavějších snímků. I to, že si tam vlastně zahráli tehdy ještě manželé Cruise a Kidman svou životní roli bok po boku, tak jejich věrohodnost a tedy Kubrickova zvolená taktika nevyšla vniveč. Erotický a tajemný příběh je cítit na míle daleko po celou dobu čtení obrazu. Je to lahůdka pro divákovi smysly, protože 3D je oproti tomu velká sračka. Tohle je umění v pravém slova smyslu neotřelé práce režiséra i um samotných herců. Je to skvost kinematografie s velmi zajímavým (v pozitivním slova smyslu) scénářem.

• 23.1.2014  04:34
    Kids (1995)

Laryy Clark se prostě nebojí, což je vidět i v jeho snímku Ken Park. Je zřejmé, že sociální tématika na úrovni problematiky drog mu není cizí a tak s tímto tématem zachází zcela sebevědomě. Proč taky ne, když to nikdo jiný neudělá? Kids jsou neotřelý film, který není pro konzervativní povahy.

• 23.1.2014  04:30
    Ken Park (2002)

Obzvláště si cením otevřenosti a tak trochu mi není jasné, proč tato otevřenost je pro mnohé šokující. Nicméně já vyzdvihuji tuto necenzurovanost a odpárané tabu. Nejotevřenější a také výborně zahraná scéná, která mimo jiné nastiňuje jednu erotickou úchylku je při onanii a škrcení. Nemálo lidí takhle umřelo. Dodnes si pamatuji i jiné scény, které jsou krásně eroticky vykresleny. Nemám co dále dodat ... ;-)

• 23.1.2014  04:15
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

BB, Breaking bad, chcete-li Perníkový táta je úspěšný americký seriál, který nejen, že byl oceněn cenou Emmy, ale uvedl drogovou scénu do zcela jiných měřítek hlavně díky úspěšné dvojici Bryana Cranstona a Aarona Paula. Pro mě 100% ★★★★★! ...Všimli jste si, jak je divácké publikum ovlivnitelné a do jaké míry se pracuje s TV seriálem v posledních pár letech? Tato adrenalinová injekce svědčí o propracovanosti nejen z hlediska výpravy příběhu, hereckých výkonů, ale i scénáře a prvků typických pro seriál jako je cliffhanger. Seriál Breaking Bad tohoto "triku" využívá více než hojně. Úvodní a závěrečná titulková sekvence - obě mají ryzí charakter. Úvodní je výstižná, nápaditá - až skoro archetypální pro nové interpretace obrázků -> chemické značky jako začátky názvu/jmen. BB je v tomhle jednička, protože si stanovil tvář, kterou diváci tohoto seriálu už jen stěží zapomenou. Závěrečná titulková sekvence má vždy co nového nabídnout v rámci hudební složky zaznívající při titulcích. Je to hudební skvost doplněn o narativní složku. Mám tím na mysli to, že hudba souvisí s koncem dílu natolik, že je do ní vložena pokaždé jiná zvuková skladba obohacená o atmosféru.. ovšem znělka se drží původního charakteru. Tento počin shledávám já osobně za úžasný, protože nemáte tendenci titulky vypnout a odbít. ▬ ▬ Celková zachovalost seriality je zde dovedena do uctihodných měřítek. Už i to, že režisér byl schopen změnit názor na původní obsazení a to tedy Aarona Paula, který měl hrát pouze v prvních dílech, je známka toho, že je schopen vycítit možné lepší změny a docílit tak úspěchu. Aarona Paul totiž vytvářel ve spojení s Bryanem Cranstonem výtečnou dvojici. Herecký výkon tím byl jistě posílen. ▬ Dodala bych k tomu chvalozpěvu, že tenhle seriál považuji po scénáristické stránce za dokonalý a stylistiku nevyjímaje. Kamera velkolepá, v některých dílech pokulhávající. Herecké výkony špičkové. Psychologický vývoj postav výborně promyšlen i zahrán. Pokud tedy ještě nevíte o čem je řeč, radím vám jedno: Nechcete-li prokrastinovat a být vtaženi do drogového a seriálového šílenství, nikdy si tento seriál nepouštějte. Pokud však rádi cestujete do těchto virtuálních světů plných věrohodnosti a propracovanosti, držte si klobouky a nechte se pohltit ... PS: Série od série je lepší, nenechte se odradit prvními díly.

• 31.12.2013  17:39
    Maska (1994)

Už to, že si to dodnes pamatuji něco znamená. Věřím, že kdybych se na to podívala znovu, zábava bude zaručená, protože tohle je vskutku jedna z těch praštěných crazy komedií.

• 31.12.2013  17:35

Je trochu vtipné, že Formanovo provedení filmu nakonec neprošlo a proto se mohl snímek takového formátu vyklubat v zábavnou podívanou s úžasným hereckým výkonem Jima Carreyho, o kterém si začínám říkat, že by snad měl být v mé TOP ten (i za Věčný svit). Nicméně takhle se stalo a Formanův koncept prozrazení rakoviny již od začátku filmu zavrhli a udělali z toho Andyho takového, jaký byl před smrtí. Co mě nejvíce překvapilo byla fejkovina toho, že Andy umřel a pak se objevil na jevišti. Jenže takovej fejk mi byl prozrazen a já svůj první dojem z filmu musela nevědomě změnit. Viděno více než jednou a určitě bude více než pětkrát.

• 31.12.2013  17:29
    Horton (2008)

Horton! Takový potenciál, vykreslená příroda a lidičky ve smítku, které by mohlo být kupříkladu naší planetou Zemí. Taková krásná pohádka, ovšem někde.. někde pokulhala. Nevadí, stane se. Nemusí být vše perfektní a dokonalé, ale Horton má krásnou grafiku, srdce a námět a to se cení.

• 30.11.2013  12:57
    Titus (1999)

Celkový úspěch díla pro mě spočívá v mluvě Shakespeara v kombinaci s výbornými hereckými výkony zúčastněných. Celé dílo je dynamické, kruté a dramatické. Bez hvězd plátna, která tomu dala vše i onu divadelnost, by celkový dojem upadl. Děkuji Julie Taymorová, že si to takhle dala všechno do kupy.

• 30.11.2013  12:47

Tohle dílo je jistě zpracováno na zajímavé úrovni, zasazeno do 20. století, avšak celkově ze všech tří viděných Nebezpečných známostí má pro mě spíše televizní půvab. To není ani tak negativní přirovnání, ale spíše porovnání vůči Nebezpečným známostem z roku 1988 v režii Stephena Frearse, kdy celé dílo mělo pospolitost, funkčnost a dramatičnost. Zde se spíše jednoduše narativně dostáváme ke konci, kdy paní Tourvelová v podání herečky A. Vadimové zahraje asi nejlepší her. výkon z celého filmu, když její Valmont zhyne. Samozřejmě nechci opomenout Jeanne Moreauovou, ta byla také výborná, ale hořící kabát na zadní straně a ne na přední mě trochu pobavil (to ovšem byla chyba režie). Tohle dílo má pro mě mnoho mezer a nedostatků oproti dále ztvárněným Nebezpečným známostem (1988) a Velmi nebezpečným známostem (1999). Takže mé pořadí: 1. NZ (1988) - 5*, 2. VNZ (1999) - 4* a 3. NZ (1959) - 3*

• 29.11.2013  16:19
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

To kam vede další série se mi vůbec nelíbí. Bohužel potenciál to mělo... 3.

• 29.11.2013  16:09
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Tento nic neskrývající momentálně veleúspěšný seriál, navážející se do hlavních světových témat, má úspěch zejména kvůli originální stránce nastínění defektů toho, co se tu dnes děje v podání základní čtveřice vysoce charakterních postav Kyle, Stane, Kennyho a ..Cartmena. Dřívější série měli za úkol nastínit problémy, životy a radosti v městečku South Park. Po této seznamovací etapě nastala etapa, která se však pomalu ale jistě začala vybarvovat do zcela jiných měřítek. Neznám seriál, který by lépe a přesto necenzurovaně diváka dostal na zadek a ukázal mu minimálně 2 strany mince. Gratulace Stoneovi a Parkerovi + chvála za novou úvodní znělku. Co chvála - spíš ...kurva hodně dobrý!

• 29.11.2013  16:01
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Kultovní seriál, na který koukám od mých 8 let, který jak předpokládám budu sledovat do konce mého života, povinně ho budu pouštět i svým dětem - nikoliv za trest, ale za odměnu! I přes to, že znám všechny díly, mohu se na ně dívat znovu a znovu a stále mě baví. Tohle mohu říci jen o pár výjimkách ve filmové / seriálové branži. Doporučuji se podívat na zajímavosti sepsané uživatelem donem corleonem. Nejoblíbenější postavu nemám, bez jakékoliv hlavní by to zkrátka nefungovalo.

• 26.11.2013  14:32
    Van Helsing (2004)

Bez Hugha Jackmana a sexy Kate Beckinsalové by tenhle pomalý děj nedošel možná ani ke dvoum hvězdám, ..paradoxně. Na pár minut se pobavíte, ale vzhledem k tomu, že má film celé dvě hodiny a něco se tam v podstatě nic nekoná. Nenadchne a neurazí.

• 26.11.2013  14:24

Většinou tohle odpovídá průměru 3 hvězd, ale tento komediální skvost co se týče - nápadu - mě prostě uchvátil a proto mu dám jednu navíc, neboť i po několika shlédnutí prostě HRA, o kterou zde kráčí neomrzí (mozek, křídla netopýra..kozel - famózní). Děj, i když jej někdo nemusel nutně postřehnout se točí zejména kolem rutinní práce, sehraje se tam pár milostných příběhů, ale podstatou jeho je přijetí do kolektivu s epickým koncem. O tom to je - o životě. O tom, že i lidé v klasické stereotypní práci vymyslí něco, co umí rozehřát mozek a uvést ústa do stavu rohlíku. Jiné filmy se vám snaží nalhávat (v mnoha případech), jak se mezilidské vztahy zdají být "cool", ale tady se s tím neserou. Každá osoba má propracovaný charakter, který se po celou dobu děje nemění. Taková Naomi má tak dobrý herecký výkon, že vás až překvapí jak tato zpočátku vypadající slečna umí zařvat... "Anebo neberte život tak vážně" Co se týče komedie, jednoznačně jedna z těch, která nemá jen blbé plkání. Námět a rytmus děje oceňuji stejně tak jako některé herecké výkony. Originál.

• 26.11.2013  14:12
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Sex ve městě? Název tak trošku napovídá o jisté povrchnosti a nastolení spíše materialismu než duchovna, proto se tenhle výplod řadí mezi oddychovky. Není to žádný velko-seriál, ale má něco do sebe. Možná však jen z ženského úhlu pohledu ....

• 25.11.2013  12:30
    Kmotr (1972)

Všimla jsem si, že jsem neohodnotila tento kultovní a bezkonkurenčně nejlepší nejen mafiánský snímek všech dob. Co jiného by se dalo dát tomuhle skvostu než plný počet a aplaus k tomu. Pan Francis Ford Coppola udělal geniální obraz s barvou stínů, promyšleným scénářem do posledního detailu s těmi nejvhodnějšími herci, které si mohl vybrat. Tomu se říká výborná režie. Tomu se říká soustředěný herecký výkon.

• 25.11.2013  12:13
    O život (2007)

Ve srovnání s filmy jakou jsou Snowborďáci atp. je tohle celkem povedené. Určitě to není nejlogičtější snímek, ale o to možná režisérovi ani nešlo. Je to road-movie s celkem nepravděpodobným příběhem, která ovšem příjemně zrelaxuje večer po těžkém dni. Viděla jsem snímek dvakrát a za mě za odpad určitě nestojí. Chce to jen trochu nadhledu a hlavně vidět sdělení s ne tak doslovným "překladem".

<< předchozí 1 2 3 4 5