Kačička Modropierko (1977) (TV film)

Krásna rozprávka, ktorá v dnešnej dobe vyzerá, akoby prišla úplne z iného sveta.

Vylodění - Den D (2007) (TV film)

Zaujímavý dokument, prvá časť perfektná, akčná s dobrým nábojom a napätím, druhá bola o dosť slabšia a veľmi stručná. Podľa mňa je dokument natočený dosť nerovnomerne, mal mať aspoň 3 časti a časť týkajúca sa vylodenia(D-Day) mala byť podstatne viacej rozobratá.

Sanctum (2011)

Veľmi zaujímavý film, osobne som očakával veľmi vlažné prijatie verejnosťou, keďže na dnešné pomery prehypovaných super akčných scifineviemakých filmov diváci čakajú viac. Ja filmu nemám čo vytknúť. Je pekne zobrazené, že aj zasahovanie človeka do prírody má svoje hranice, za ktoré sa nie je možné dostať. Hlavného hrdinu som vnímal spočiatku veľmi negatívne, ale postupne sa môj pohľad na neho veľmi zmenil. Skutočné charaktery ľudí sa ukážu až v tých najkritickejších a najťažších chvíľach života, vtedy opadne všetka pretvárka a pozlátko a je možné vidieť skutočné vnútro človeka. Ak má človek pevnú vieru a odhodlanie, dokáže prekonať aj tie najnebezpečnejšie situácie. Takisto hudba sa mi veľmi pozdávala a perfektne niektoré scény dopĺňala. Pre mňa sú niektoré myšlienky veľkou inšpiráciou a ponaučením do ďalšieho života. 3D efektov síce nie je moc, ale niektoré sú veľmi zaujímavé a umocňujú celkový dojem.

Útěk ze Severní Koreje (2008)

Dokument, ktorý zaujímavým spôsobom spracováva útek obyvateľov do "lepšieho a slobodného" sveta. Aj keď život v Severnej Kórei určite nie je ideálny, každá minca má dve strany a film ukazuje len tú jednu, ktorú všetci poznáme.

Obřad (2011)

Osobne takéto temné tipy filmov odsudzujem a vnútorne s nimi hlboko nesúhlasím, ale musím uznať, že je to spracované veľmi zaujímavo, dej sa rozbieha veľmi pozvoľne a nenásilne. Takisto dejové zvraty sú zaujímavé a nečakané. Odporúčam pozerať v kine, efekt to niekoľnásobne umocňuje, a aj keď človek v určitých momentov čaká šokové scény, poriadnemu myknutiu na sedadle sa jednoducho zabrániť nedá. Pre mňa je tento snímok prekvapením, minimálne už len kvôli pohľadu na danú problematiku sa to oplatí pozrieť.

Světová invaze (2011)

Po veľmi zaujímavej, nervy drásajúcej a strhujúcej prvej polhodine od začiatku invázie to veľmi rýchlo prepadlo až do absolútnej trápnosti a nezmyselnosti. Z filmu mám veľmi rozpačité pocity. Hŕstka amerických vojakov aj tak všetko vyrieši. Pripadá mi smiešne servírovať verejnosti takéto snímky...

Pravdivá pohádka (1997)

Veľmi zaujímavý príbeh, spracovanie ma nadchlo, nečakal som, že to bude natočené tak zrelo a s takým nadhľadom. Bohužiaľ, je smutné, ako na "nové zistenia" okamžite reaguje dnešná spoločnosť, vytrieskať zo všetkého okamžite zisk a senzáciu. Rozprávky a bájky o vílach a škriatkoch predsa musia mať nejaký skutočný podklad :)

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Kvalitne pracovaný dokument s nádhernými zábermi prírody a s vcelku reálnym zhodnotením súčasnej situácie. Takisto hudba a hovorené slovo má plný počet bodov. Neodporúčam pozerať v inom ako v anglickom jazyku.

Ctihodný občan (2009)

Človek, ktorý sa rozhodol zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Aj keď sa na to s odstupom času pozerám triezvejšie a v reálnom svete rozhodne nie je takéto niečo zrealizovateľné, musím uznať, že natočené a spracované to bolo veľmi dobre, v danom momente pri sledovaní filmu som to celé doslova "hltal", čo sa mi pri snímkoch takéhoto typu stáva veľmi zriedkavo. Možno pri ďalších zhliadnutiach hodnotenie upravím, pretože zväčša získam na film trochu iný triezvejší pohľad.

Cesta (2009)

Pre mňa veľké prekvapenie, motív a spracovanie je veľmi zaujímavé a má veľa paraliel dnešnej doby. Film je zároveň ukážkou toho, že nádej je tu vždy a aj najhoršie situácie majú svoj koniec - aj keď končia smrťou, ktorá môže byť zase začiatkom niečoho iného. Veľmi sa mi páčili myšlienkové pasáže, ktoré majú veľkú hĺbku. Ako som tak čítal niektoré komentáre, ťažko mi pochopiť, či sú niektorí ľudia fakt takí prázdni, že nie sú schopní v takomto snímku nič nájsť. Človek ale musí aj sám skúmať a rozmýšľať, hľadať príčiny, prečo je to zobrazené tak ako je, nie len dostať všetko na striebornom podnose...

Ovládací panel
2 body