senor

okres Zlín
film buff

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 11.12.2018  08:24

Ne, vůbec. Na hodně dobrý film z prostředí amerického fotbalu stále čekám. A to tento sport pravidelně už několik let sleduji a mám ho upřímně rád. Soubor karikatur a klišé se propotácí celým filmem odnikud nikam, pokud mají nějaký osobní vývoj, je velmi neuvěřitelný a nikdo z nich ho nemá čas pořádně vylíčit v tom krátkém čase který mají, protože Stone to doplnil obrovskou hromadou jakýchsi podivných a často zpomalených prostřihů na historii sportu, záběrů do hlediště, flashbacků obrazových i zvukových ("jsem nejlepší wr všech dob" - to byl obzvlášť wtf moment) a dalšího balastu. Narval tam vše, jako by už žádný jiný film o AF neměl vzniknout. NFL je divadlo samo o sobě, tento film jen tak přitakává a ukazuje to co je na povrchu zřejmé každému kdo se někdy díval na jediný zápas. Jediný Quaid je docela fajn.

• 28.8.2018  12:36

Krásné záběry pobřeží Irska, ale ta délka je vůči tomu tématu neomluvitelná a hudba naprosto strašná.

• 5.8.2018  11:25

Viděno na LFŠ 2018 s živým doprovodem Epoque Qvartetu. Skvělý filmový zážitek umocněný úžasně vybranými a zahranými skladbami. Murnau uměl dělat drama, ta atmosféra je strašně zhuštěná.

• 27.2.2018  22:50
    Matewan (1987)

Výborné drama z prostředí stávky v malé hornické komunitě. Vynikající režie i herci. Přesné vykreslení hornických hillbillies, skvělá angličtina, hudba. Velké překvapení pro mě. Divím se že je to u nás tak neznámé.

• 15.1.2018  21:41
    Muzzikanti (2017)

Nádherné. Horší než odpad! Takže asi -*. Už jsem se skoro bál, že Duo Yamaha tam nebude, ale nakonec se hoši zlatí ukázali. Film jsem si pustil v rámci akce "někdy je dobré si pustit úplné dno, ať má člověk perspektivu" a nezklamal mě. Nesmyslné osudy velkého množství neživotných a netalentovaných panáků, splácaných dohromady s promem na slezsko.

• 20.1.2017  22:42

Mrzí mě že je tohle modré. Ano, je to jednoduchý příběh, je to celé zpívané a no co. U tolika muzikálů drhne právě přechod mezi mluveným a zpívaným textem, tady si na tu formu člověk zakrátko zvykne a už to nevnímá. Obrazově a kompozičně krásné, všichni herci ve svých rolích naprosto přirození a nenucení.

• 4.11.2016  14:53
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

1. a 2. série jsou velmi dobré, pak se to skutečně začne lámat ve zlo ve třetí sérii úměrně s tím jak se láme hlavní hrdina. Ten zásadní zvrat jsem prostě nepobral a Waltovi jsem ho neuvěřil, od té doby se ta postava chová nesmyslně, mrtvých kolem přibývá a já se na to dívám jen proto abych viděl co ošklivého ho na konci potká.

• 5.4.2016  16:53

Slavná noirovka, ale mě prostě neseděla ta hlavní dvojka a jejich love hate/vztah, který přepínali jak na lusknutí prstu. Vždy potom co se něco vážného stane a se asi 7x za film Garfield vytasí se stejným narativním komentářem k tomu co se dělo pak několik dnů nebo týdnů a už asi potřetí je to hloupé. Lana Turner je tak moc femme fatale, že to ani už víc nejde.

• 26.3.2016  22:35
    Něco na té Mary je (1998)

Nemůžu uvěřit tomu, že se takový ohňostroj trapnosti mohl dostat do seznamu 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete. Americká komediální kinematografie v troskách. Gayové, černoši, retardi, lidi s berlema, staří lidé, zuřivý naspeedovaný čoklík a hlavně neustále problematické genitálie hlavního představitele, jsou přece vždy k popukání. Not a single laugh.

• 13.5.2015  22:48

joshula@ to není tak úplně pravda. Ano, hodně se tam jezdí na kole, ale je to spíš samoúčelná propagace Tour a návazný product placement. Pár hezkých záběru Pyrenejí a pelotonu vypadá na velkém plátně (viděno v kině) dobře, ale to nestačí. Příběh je jednoduchý a tam kde ho není moc použijeme dlouhé záběry na to jak někdo jede na kole s popovou písničkou (ta hudba je mimochodem hrozná). Toni Angelo je karikatura, ale docela zábavná. Ó jak bych si přál aby vznikl hraný film o Tomu Simpsonovi, to by mohl být nejen snímek o cyklistice, ale také FILM. 3* za to že to není úplně blbé.

• 10.3.2015  19:49

Klenot. Becker byl mistr, škoda že je skoro zapomenut. Spolu s Dírou a Grisbi jeho vrcholné dílo. Jednoduchý příběh, ale tohle nemůže nikdy zestárnout.

• 25.3.2013  21:34

Divné, divné. Lancaster ani Douglas nebyli vůbec vhodní do svých rolí westernových velikánů. Největší radost mi udělali v malých rolích Hopper, Elam a Lee van Cleef. My Darling Clementine byl sice daleko lepší film ale spíše romantizující, Wyatt Earp zase příliš nabubřelý a rozmáchlý. Čekám na kvalitní demýtizující a realistickou adaptaci.

• 18.3.2013  19:33
    Silver Lode (1954)

Vynikající westernový thriller který obstojí i bez znalosti politického pozadí. Malý klenot.

• 20.2.2013  10:45

Utahané, dlouhé, se spoustou technických nesmyslů, a u nás hrozně přeceněné. Hvězdné obsazení rozhodně nepředvádí žádné super výkony.

• 8.2.2013  09:12

Vynikající a málo známý film z prostředí rodea. Mitchum jako busted cowboy v jedné ze svých nelepších rolí.

• 8.12.2012  00:04

Pacino ten film táhne nahoru, ale De Palma opět předvádí že není nic jiného než zdatný řemeslník. Je to celé velmi plytké, klouzající po povrchu, nedotažené. Do fines a emocí Coppoly a Scorseseho to má strašně daleko. Podobně jako Scarface jen naleštěná vata.

• 28.11.2012  14:48

Zapomenutíhodný film, snad jen pro fanoušky Steva McQueena, který však ani zde nepřekračuje svůj stín - vypadá cool ale své postavě moc nerozumí. Což ostatně ani není jeho chyba, ale spíše scénáře, potože i další postavy se chovají velmi podivně a na to že má film 3 hodiny žádný z charakterů není pořádně vykreslen. Pěkná kamera.

• 19.11.2012  16:19

No ještě že jsou ty osmdesátky už pryč. Tohle je jejich esence. Největší gól je na konci nalíčená bruneta - předtím vypadala mnohem (MNOHEM) líp. Poselství je sice nadčasové, ale ten obal ne.

• 1.11.2012  08:40

Knihu jsem četl, byla výborná. Film je, ehm, no taková televizní záležitost na nedělní odpoledne.

• 6.6.2012  23:08
    Sunshine (2007)

Pocitově, vizuálně a zvukově úžasný film. A pokud se to někomu zdá z hlediska vědeckého přitažené za vlasy, nesouhlasím. Vlastně je mi to jedno. Nerdů kteří rozebírají co a jak by mělo a nebylo je mi líto. Tohle není Star Trek. A že tam není nějaká nosná myšlenka? Vyhasínající Slunce a jeho v podstatě zbožštění není nosná filozofická myšlenka? Film o kterém by se dalo diskutovat hodiny...

• 22.1.2012  22:06

75 % ? To si děláte legraci.

• 9.1.2012  22:50
    Fish Tank (2009)

5 a nelze jinak.

• 26.11.2011  00:06

Příjemný anglický kousek. Biel ani Barnes žádná sláva. Firth nemá takový prostor, K.S.T. je ovšem ve své roli dokonalá. Dokonce až tak moc že ji skoro nelze vnímat jako zápornou postavu. Hudební doprovod je neobvykle stupidní.

• 10.11.2011  11:00

Mohlo to být daleko, daleko lepší. Hlavně Gyllenhaalovi jsem jeho postavu vůbec nevěřil a Anne Hathaway nebude nikdy tak dobrá herečka v porovnání s tím jak dobře vypadá. Scénář by se dal shrnout do 3 vět, kamera by mohla být celou dobu černobílá jako v těch několika krátkých šotech, herci lepší a na stoličce někdo trochu méně komerční. Promarněná šance, jestli vůbec...

• 6.10.2011  07:47
    Prorok (2009)

Nedávno jsem viděl film Nesahejte na prachy s Gabinem. Nechci to srovnávat ale tohle mi vrátilo opět naděje ve skvělé francouzské filmy z kriminálního prostředí. Vynikající.

• 28.9.2011  12:46

Ne, ne, velmi přeceněné. Přehnané herecké výkony. Kniha ovšem může být dobrá.

• 13.7.2011  08:56
    Iluzionista (2010)

Spojení Chometa a Tatiho funguje dokonale. Nemohl jsem odtrhnout oči.

• 7.6.2011  10:15

Asi si člověk musí ubrat či přidat hvězdu podle té hudby, ale mě tam oslovovalo jen máloco. Samotná produkce Stillwateru byla velmi podivná a rozhodně to neznělo jako něco z r.1973. Celkově zklamání.

• 26.4.2011  14:58

....aneb návod pro americké idioty jak se obstojně turecky naučiti. Alan Parker natočil už pár lepších filmů. Brad Davis obrovsky přehrává a navíc šilhá. K jeho postavě jsem necítil sebemenší sympatie.

• 13.4.2011  15:29
    Joe Kidd (1972)