Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Čertova nevěsta (2011)

Škoda, že se dnes nenajde tvůrce, který by pohádku natočil alespoň trochu inteligentně. Slušná mi tu přišla snad jen hudba a kamera.

Olga (2014)

Jakoby jí ten Janek celý život znal. Přesvědčivé, nápadité. Ovšem, mohlo by to být kratší.

plakát

Normální autistický film (2016)

Krásné, působivé, poučné, vtipné a lidské. Sofistikované a zároveň umělecky zaměřené zpracování velmi zajímavého tématu, které by se mělo hodně skloňovat. Jistě by bylo zajímavé udělat další díl o jiných typech autismu, než jen o Aspergerovu syndromu.

plakát

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Jedno z nejlepších uměleckých děl, které za poslední dekádu vzniklo. Nepřekonatelně geniální text, protagonista i doku zpracování.

plakát

13. komnata - 13. komnata Zdeňky Pohlreichové (2017) (epizoda)

Nemohu posoudit práci dokumentaristů, asi to není jednoduché někoho takhle "portrétovat", ale sofistikované vyprávění mě vždy nutí dát plný počet hvězd, i když by se dal dokument podle mě natočit i mnohem atraktivněji. Škoda, že "jen" televize. Citlivé zpracování s atraktivními lidmi.

Rozhovor (1974)

Coppola vsadil nejlepší karty na svůj vzor - Antoniovu Zvětšeninu - a postavil film na podobné zápletce, ke které využil všechny své přednosti. Práce s tajemnem, mírnou přítomnost krve a násilí, skvělou kameru a výtečnou práci s hudbou. Filmu stačí jeden klavír a pouze pět jeho motivů. Kombinace mysteriózního filmu, psychologického dramatu a "kriminálky" skvěle vyvážená. Komorní svět filmu připomíná Ucho či např. Hubačovy filmy z uzavřených prostor, jako je Pasiáns, Raport, nebo Podezření. Pro milovníky mysteriózního filmu doporučuji, stejně jako např. film Medůza s Linem Venturou.

Tygr a sníh (2005)

Půvabnost sama. Snad to nebude poslední Robertův film!

Život je krásný (1997)

Benigniho nejpůvabnější film s naprosto jasným komentářem dějin. Humorná nadsázka nad rasovými úvahami nejvýstižnější ze všech filmů o holocaustu. Bravurní herectví na tenké nitce mezi trapností a skvělou inteligentní zábavou Benigniho skvěle doplňuje vždy submisivní Nicoletta a další skvěle vyvážené charaktery vedlejších postav. Scéna s mrtvolami mrazící a film stejně neuvěřitelný, jako dějiny samy.

Sama (2017)

Dramaturgicky zcela vyvážený dokument bez hluchých míst a s jasným posláním. Pointa skvělá a společenský dopad větší, než celovečerní hraný film. Kratší stopáž sympatická, práce s kamerou velmi naturalistická, jakoby připomínala homevideo neobyčejného životního svědectví. Skvělý počin s báječnou hlavní představitelkou. Jistě si zaslouží nominaci. Žádné umění nebylo potřeba.

Ovládací panel