• Krátkometrážní

Krátké čtvrtstoletí Divadla v Dlouhé (2021) (TV film)

Kronika, wikipedie Divadla v Dlouhé. Téma spíš na knížku, než na film. Možná by se to mohlo jmenovat Horká jehla Aleše Kisila.

Muž mnoha talentů Arnošt Goldflam (2023) (TV film)

Z dokumentárního hlediska řemeslně velmi slabý dokument, prakticky jen rozhovory s Arnoštem prostříhané archivem - často velmi neatraktivním. Dokument přece není životopisné vyprávění od maturity do současnosti? Proč, když Goldflam je tak tvárný a tvůrčí člověk? A tento dokument je tvořen jen rozhovory, to mě tedy dost mrzí a zklamalo. Musím ale uznat, že Arnoštovo vyprávění je místy velmi zajímavé.

Stáří není pro sraby (2022)

Další špatný a ve všech odvětvích zcela amatérský film ničitele české kinematografie. Dávám z odřenýma ušima dvě hvězdy za herecké obsazení, pro které mám slabost.

Lásky Petra Štěpánka (2023) (TV film)

Bohužel vizuálně velmi neatraktivní dokument, který působí jako z devadesátek. Některá témata a životní i profesní epizody Petra Štěpánka mi přišly zajímavé, ale celkově to byla taková povrchní jízda, jako byste četli nějaký článek z populárního časopisu.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Tyjo, netušila jsem, že se někomu podaří natočit tak strašný seriál. Emma Smetana je příšerná zpěvačka, to jsme věděli, ale že je i tak špatná herečka se můžete přesvědčit právě v tomto seriálu. Ostudné je tu i další herecké obsazení, příšerná hudba, amatérský scénář a absolutně neumětelská režie. Jak tohle mohlo vzniknout? Kdo to zaplatil? Koho vůbec napadlo, že by de tohle mohlo natočit a pustit v televizi?

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

Velmi slabý seriál, až mě to překvapilo. Spíchnuté horkou jehlou a rychlou kopírkou. Scénář, postavy, zápletky jsou už vlastně únavné, stejnostejné, nudné. Chtělo by to úplně jiná témata a jiná prostředí.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Skvělé a důstojné rozloučení. Až mi ukápla slza. Děkuji za to, kriticky se k tomu vyjádřit neumím, protože je to má srdcovka. V poslední epizodě mi vůbec nevadilo, že se jedná o seniory, naopak to byl o to silnější zážitek. Co dokázal zahrát Ford v 80. letech a Williams zkomponovat v 90. letech se mi tají dech. Skvělé mezinárodní obsazení a velmi dobře vystavěný scénář! Je mi líto, že už to netočil sám Steven, ale i tak to považuji za mimořádný film.

Michael Kocáb – rocker versus politik (2022)

Příšerný dokument o příšerném Kocábovi. Nechápu, jak může jeho umění někdo uznávat. Dvacet minut dokumentu mohlo jít klidně do koše, aby to alespoň tak nenudilo.

Bastardi: Reparát (2023)

Je zvláštní dívat se na film, ve kterém nic nefunguje. Od zcela neupevněného scénáře, přes nesmyslné záběrování, aranžmá a střih. Příběh, ani herci nic nenabízí. Je to jen ždímání ničeho, z něčeho, co nikdy nic nebylo. Jedná se zcela o amatérský film po všech stránkách. Zákonitosti filmové řeči, scenáristiky, dramaturgie i režie jsou zde k vidění podobně, jako u cvičení I. ročníku zlínské filmové školy. Přesto dávám alespoň jednu hvězdu za téma, které se tento film snaží už od začátku řešit. O castingu už ani nemluvě. To je fakt směšné, až nepochopitelně špatné.