Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Skleněný pokoj (2019)

Silný námět, a tak slabý film. Vůbec jsem netušila, že by to mohlo dopadnout tak špatně. Ševčík hodně přestřelil a sto milionů je vyhozených v kanále - ve filmu nefunguje téměř nic. Zcela mrtvý film, bez duše, srdce a rozumu. Skleněný film s trochou dobré hudby, vizuálně jako megarozpočtová reklama, ale jinak prázdné jako pokoj. Ještě horší, než Masayk. Pouze hra na Dánskou dívku...

plakát

Paní plukovníková (2018) (divadelní záznam)

Velmi vtipné. Někdy až zbytečně moc. Ale především dobře zahrané Bohdalovou, Švormovou, Satoranským i Maryškou. Díky Divadlu na Jezerce tu máme ještě poslední špetky nenásilného kvalitního hereckého divadla.

plakát

13. komnata - 13. komnata Petra Baťka (2019) (epizoda)

Jsem vždycky mile překvapena, když vidím komnatu P. Ulricha. Je v ní cítit něco víc, než jen to co mají ostatní díly tohoto pořadu (soulad citů a informací). A taky je vidět, že je řemeslně mnohem dál, než někteří jeho kolegové. Je to asi tou poctivostí. Byť není Petr Batěk úplně známý a megaúspěšný herec, dokázali o něm tvůrci udělat portrét, za který by se vůbec nemuseli stydět i v jiných formátech (Gen, Neobyčejné životy). Chválím to i proto, že jsem měla pocit jisté odlišnosti v kamerovém pojetí, střihu apod.

plakát

Zora Ulla Keslerová: česká královna exploatačního filmu (2018)

Nebýt vyprávění paní Ully, nebylo by o co stát. Dokument je amatérský po všech stránkách a po hodině už zcela nudný. Chybí absence filmové řeči, profesionální technika a záběrování, střihová skladba tu vůbec neexistuje a zvuk je jak z mobilního telefonu Nokia z roku 2000. Je to škoda, protože to podle mě paní Keslerovou může poškodit. Takoví herci by se neměli propůjčovat zcela amatérským projektům. Nevím, co si o tom myslet? Nejedná se o dokument, ale pouze o rozhovor.

Pokání (2007)

Velmi silné a psychologicky celkem náročné romanticko-válečné drama. Takové filmy mám ráda. Zajímavá hudba, čistá kamera i střih - herecké výkony nadprůměrné!

Narušitel (2019) odpad!

Je asi dost otřesné pro mladého člověka natočit tak špatný film. Nechci tady na něj nadávat, vím, jak ho to všechno poškodilo. Mrzí mě to zvlášť za pana Kostku a za pana Zindulku, snad to nebude jejich poslední film. Dvořák s Arichtevou se z toho jistě vyklube. Má ve FALCONU někdo vůbec rozum? Jak to mohli vůbec nasadit do distribuce. Jsem z toho dost zmatená, NECHÁPU ČESKOU KINEMATROGRAFII.

Na střeše (2019)

Konečně rozumný film se srdcem !

plakát

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Nejhorší televizní pohádka poslední dekády. Zelenka je absolutně podprůměrný ve scénáři, v režii, v castingu i práci s hercem. Bez invence, bez nápadů - jen samé klišé za klišé, umělé syntetické. Divím se, jak to mohlo projít programovou radou. Je mi to celé fakt záhada. Tohle už je opravdu velmi nápadné.

plakát

Člověk kancelářský (2016) (TV film)

Proboha, co tohle vlastně bylo? Jak to mohlo projít přes programovou radu?

plakát

13. komnata - 13. komnata Josefa Cardy (2018) (epizoda)

No, na to že to točil Olmer, tak to ještě celkem ujde. Chápu, že už se mu nechce nic vymýšlet. Bylo tam pár kýčů (černobílá cesta autem apod.), nevhodná kompozice a ošklivé prostředí za tím doktorem a vůbec všechny rozhovory z ruky, které vypadaly jako z mobilu. Obsahově celkem pohromadě, formálně téměř amatérské. 30%

Ovládací panel