Chrysopras

Chrysopras

Pan Chrysopras

okres Praha

27 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Fontána (2006)

  Určitě nej film posledního roku co jsem viděl ( 2007 ) a silně aspiruje i na "The BEST ever". Snad to nemá ani cenu popisovat... Po prvnim shlédnutí jsem ještě neměl úplně jasno, ale dojem vizualní byl ohromnej. No a když jsem napodruhé plně vplul i do děje - GENIALNÍ ZÁLEŽITOST. Jo a mega nabušenej soundtrack!!! Mám akorát dvě kritické poznámky: Nechápu, že Jackman za tohle nedostal Oscara ( zajímalo by mě, jak by to zvlád Brad ). A druhá, někteří "diváci" v kině, co očividně nechápali, která bije a hloupě se smáli i na těch nejzávažnějších místech, to dokáže člověku zkazit náladu. A nejsmutnější je, že jich nebylo vůbec málo ( Střelák v létě ). Měl jsem asi příliš pozitivní mínění o kvalitě české divácké obce. Ale možná jsem byl jen ve špatnou chvíli na špatnym mistě. Doufám! I WILL DIE FOR SPAIN. P.S. Viděno po letech a byl zajímavý posun v tom, že některé scény zvláště ze začátku, mi přišly až do kýče. Přesto musím zopakovat, že Hugh je fantastický! Soundtrack bere stále dech. A Tommy Creo a jeho láska... Stále *****

 • poster

  21 gramů (2003)

  Tak tenhle film mě dostal totálně. Penn a Toro jsou neskutečný - Oscara bych dal bez váhání. Naomi Watts měla šíleně těžký scény a popasovala se s nima taky výborně. Je to depresivní a spousta věcí k přemýšlení, to já rád. Třeba otázka víry a "Boží vůle" pro mě byla hodně zajímavá. Někomu vadí střepovitost, já ji docela žeru!

 • poster

  Marketa Lazarová (1967)

  Jednoznačně hustota! Docela lituju lidi, co si neužijou takovejhle skvostnej film, ale uznavám že to je na diváka hodně náročný dílo. Viděl jsem to konečně po několika letech celý a plátno jsem hltal prakticky pořád. Sledovat děj neni jednoduchý a úplně jsem si to ještě neposkládal - budu si muset toho Vančuru přečíst. O hudbě, kameře, výpravě apod. neni třeba psát. Herecky mě zaujali především Menšík a Palúch. Jen doufám, že už se konečně někdo rozhoupe a film pořádně zrestauruje ( po technický stránce ) - stáří se na těch kopiích pro kina dost podepisuje a je trapný, že se člověk musí bát, jestli to vůbec dokouká. Takhle vidět to na nějakým big plátně v high quality! Myslim že tohle je přesně to, o co by se měl starat ten veřejnoprávní moloch. Utrácej za mnohem větší kraviny. / 2011 - Tak se mé před lety formulované přání vyplnilo a já byl u toho! Viděl jsem Marketu počtvrté a nadlouho určitě naposledy - tuhle projekci budu mít totiž v hlavě spojenou spíš s náročností kladenou na diváka ( 1,5 hod. vyčekání bez lístku, 0,5 hod. oficialit a pak skoro 3 hodiny zrestaurované nádhery ). Pozitivem je, že v ději už jsem se orientoval velmi dobře. Ted si troufnu zažádat o vydání best of páně Zdeňka Lišky - hudba z Markety by se v něm vyjímala a dá se poslouchat pořád! ( 46.KVIFF )

 • poster

  Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

  Geniální záležitost!!! Dost jsem se v tomhle filmu našel. Carrey je PAN HEREC a KATE jakbysmet. A režie s kamerou ten film posouvají ještě dál. O scenáři ani nemluvě. Kvůli takovým věcem se vyplatí ještě sledovat filmovou scénu. Jen mě mrzí, že tady je tenhle kousek níž než si zaslouží, imdb je "hebší".

 • poster

  Slavnosti sněženek (1983)

  Film, který můžu vidět snad 4krát do roka. Tenhle kousek si ztotoznuju s pojmem filmový poetismus a podle mě je to Menzlova nejlepěí věc. Herci skvělí jeden vedle druhého, skvostná kamera a nádherná dějová linka. DĚDKU!!! Ano - slova nestačí, jsem z toho vždycky dost naměkko.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Proste nadhernej filmovej mix pocitu. Chvala by mohla znit na vsechny strany, tak se omezim na jedinej postreh: skvelej dabing. Neni moc filmu, co bych si radsi pustil s dabingem nez v originale!

 • poster

  Memento (2000)

  Poprvé jsem to viděl asi od 20. minuty a měl jsem v tom šílenej guláš ( pořád jsem se bráchy, kterej to viděl od začátku, ptal o co go :-)). No a druhý shlédnutí s plnym pochopením linie i pojetí filmu bylo magický. Ten režisérskej postup mě hodně nadchnul. Guy Pierce taky zabodoval - nemám co vytknout. Ano díra do hlavy je správný zhodnocení, jak už kdosi poznamenal.

 • poster

  Amores perros - Láska je kurva (2000)

  Na rozdíl od některých spoludiskutérů mě nenudila ani jedna linie, ba naopak mám problém označit tu nej z nich. Náměty i rozpracování jsou excelentní. AGI si nasadil ( aspon teda u mě ) latku hodne vysoko, což se např. dotýká mýho hodnocení Babelu, kterej mi přijde přeci jen o trochu slabší. Ovšem v AGI hitparádě u mě vede 21gramová záležitost...

 • poster

  Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

  Formanova vstupenka na filmovej Olymp. Vytknout nemůžu nic. Velmi mě zaujal Formanův koncept konkurzu do tohohle filmu, to by se podle výsledku mělo vyučovat. Vůbec takovýhle filmy by se měly "učit" ve škole, tzn. pouštět povinně študákům a vychovávat DIVÁKY a ne konzumenty. Nechápu, že se tolik tlačí na literaturu ( nic nemám proti knížkám, ba naopak ) a na tak důležitou součást světového a českého kulturního dědictví se docela kašle. Tímto vzdávám hold všem školám a učitelům, kteří se toho nelehkého úkolu ujímají!!! ( Úplně soukromá děkovačka putuje IVOŠOVI, který vede filmseminář na Postupický, škoda, že to nebylo za časů mého študia v tomto ústavu :-))

 • poster

  Počátek (2010)

  Neskutečně našláplej film. Bojim se až představit kam to může Nolan dotáhnout. Přikovanej jsem byl k plátnu od prvních minut do poslední vteřinky - tak, že jsem div neslintal blahem :-). Všechno promakaný, herci, kamera, triky, děj, špetky vtipu - chvála je nošení dříví do lesa. Snad jen hudbu si dokážu představit lepší :-P. Jak tady někdo poznamenal ta základní zápletka je v podstatě tuctová, ale to její rozvedení je famózní. Opravdu to nedělám často, ale tohle je 10/10 aka 100%, protože jsem z kina odcházel naprosto spokojenej a šel bych nato klidně hned znovu. Po kolika filmech se to člověku stane?