Maud_Pie

Maud_Pie

Slovensko

• 30.8.2018  22:41
    Upgrade (2018)

Ťažko sa mi hodnotí takýto brutál krvák. Nie je to úplne môj žáner sci-fi. Radšej mám sci-fi, kde sa lieta po vesmíre v ďalekej budúcnosti, napríklad ako Valerián a mesto tisícich planét. Ale po pozretí Valeriána som si po týždni nevedela spomenúť o čom to bolo. Toto malo zaujímavú myšlienku, vývoj bol zaujímavý, originálne momenty, vtip, hudba umocňovala napätie.... taká robotická schizofrénia.

• 21.8.2018  18:08

Nuž, mňa vie dojať k slzám aj reklama a tak som si myslela, že tento film celý preplačem, ale nestalo sa to. Trochu som poslzila keď psík umieral, ale nemôžem povedať, že by ma film nejak veľmi dojal, alebo zaujal. Asi som divná.

• 12.8.2018  21:28
    Dům kouzel (2013)

Európsky Dom kúziel rozhodne vo mne zanechal lepší dojem ako tohoročné čínske Smelé mačiatko. Kocúrika som si hneď obľúbila, zaujala ma kamera, netradične vybraná hudba, zabrnká na city, jemne sa dramatizuje a nakoniec všetko dobre a jednoducho pochopiteľne končí.

• 11.8.2018  14:34
    Gremlins (1984)

Gremlinov som ako dieťa nevidela a preto nemám k nim nejaký citový vzťah. Horory nie sú žáner, ktorý by som pozerala, ale toto som si zo zvedavosti pozrela lebo bol v nejakom, už ani neviem v akom filme odkaz na nich. Treba uznať, že Gizmo zostal fakt roztomilý aj po tých rokoch (aj napriek jeho oslintanej papuli). Nuž, ale vôbec neviem ohodnotiť tento retro komediálny horor, lebo dej začal celkom zaujímavo, začalo to byť aj mierne napínavé, keď sa začali meniť na gremlíkov, ale práve vtedy, keď som čakala horor mi to prišlo celkom smiešne a úplne som sa začala smiať keď prišli koledovať. Ja som dosť veľký bojko, ale gremlíci mi neprišli vôbec strašidelní, ale skôr smiešni.

• 7.8.2018  23:44
    Vertigo (1958)

Vertigo som si pozrela, lebo bol na neho odkaz vo filme 12 opíc. Prvá polovica ma svojou záhadnosťou bavila, v druhej som len čakala na nejaké rozuzlenie a pointu. Záver ma odrovnal a takéto konce pre mňa zostávajú nepochopené.

• 7.8.2018  23:37
    Psycho (1960)

Psycho sa mi páčilo viac ako Veritigo. Napriek tomu, že som si prečítala nejaké spojlery ma dej udržal v napätí. V niektorých scénach sa Hitchcock naozaj pekne pohral s kamerou a hudba to nesmierne dramaticky dokresľovala. Bolo mi ľúto Marion a aj detektíva, ale nebrnkalo to na city. O sestru a frajera som sa pekne bála, ale ženská zvedavosť je ženská zvedavosť a sestra sa musela pozrieť do tej pivnice.

• 5.8.2018  12:23
    Balerína (2016)

Asi nesmiem pozerať filmy v českom a potom slovenskom dabingu. Lebo aj tu sa mi oveľa viac páči český dabing, aj hlasy, aj čo sa týka prekladu. Balerína sa mi páči, moja dcéra ju rada pozerá, balet je skvelý, vizuál aj príbeh ma baví od začiatku do konca, páči sa mi aj hudba. Páči sa mi keď Felicia nájde sama seba a tiež uvedomenie sa hlavnej rivalky. Jediné čo sa mi nepáči je ten dramatický záver.

• 3.8.2018  12:10
    V hlavě (2015)

"Pláč mi pomáha soustředit se na bezvýchodnost životních problémú." Český dabing sa mi páči oveľa viac, je trefnejší než slovenský (Depka/Smutka). Môžem to pozerať znova a znova a stále ma to baví, pred záverom vždy uroním slzu. Pre deti je to možno dosť zložité, ale pre mňa ako dospeláka to krásne ilustruje ako to v tej hlave je. A je mi jedno čo má v hlave Pixar, ja hodnotím film ako celok, baví ma a nemám mu čo vytknúť, iba ak brokolicovú pizzu. Na záver ešte jeden citát: "POZOR, NEVSTUPOVAT - jasná skratka".

• 1.8.2018  22:49

Po videní trailerov som sa fakt tešila do kina. Začiatok bol naozaj zábavný, to bolo vlastne to čo v traileroch. Potom začal veľmi divný príbeh v podzemí zvierat a smrť Zmijáka pre mňa zostala nepochopená. Veľa hlavných postáv, ku ktorým si divák nevytvorí nejak zvlášť vzťah. V podstate, kto to nevidel, tak odporúčam pozrieť trailery, tam je všetko čo bolo na filme zábavné a vo filme nič viac nedostane. Bolo to pre mňa sklamaním, ale teraz po videní Smelého mačiatka, pridávam jednu hviezdu hore. Najlepšia bola aj tak Chloe s chladničkou.

• 1.8.2018  22:27

Pekná animácia a nič viac. Keď idem na animák o mačiatku, tak čakám roztomilosť, zamilovanie sa do hlavnej postavy a hlavne zábavu. Po skončení som si pripadala oklamaná a chcela som naspäť vrátiť vstupné. Komentár môže obsahovať SPOILER. Hlavný hrdina ako mužská kópia Chloe z Tajného života maznáčikov a bol tam aj veľmi podobný zajko s mrkvou. Bola to nuda, nuda a nuda. Ďalej to pokračovalo ako Hľadá sa Nemo po mačkovsky, zase nuda a v jednom momente to bolo aj desivé. Jediný moment, keď sa deti v kine zasmiali bolo, keď Ara vrazila do okna. Zábava žiadna. Celý film som rozmýšľala o tej guľôčke, ktorá ako sa nakoniec ukázalo nič neznamenala. Potom prišiel divný mačací raj a nič nehovoriace filozofické úvahy. Číňania asi rozmýšľajú inak, lebo ja som to zjavne nepochopila. Nie, toto určite nechcem vidieť znova. Slovenský dabing celkom ušiel.