rikitiki

rikitiki

Johana Jahůdková

okres Praha

44 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 21 41 60 77 78 79 80 následující >>
  • 16.11.2009  17:11

  Vadí mi to příšerné zpolitizování námětu a třídní nenávist, která z něho trčí na každém kroku princezniných střevíčků.

  • 16.11.2009  16:51
  Helena a její chlapci (TV seriál) (1992)
  *

  Opravdu strašné!

  • 16.11.2009  16:45
  Kdyby... (1968)
  ****

  Dost dobrý námětový předchůdce slušného filmu Volný pád. Ale Kdyby je lepší, syrovější, bezvýchodnější a taky pochopitelnější. Není to výbuch násilí vzteklého blázna, ale reakce na šikanu a celkově na společnost.

  • 13.11.2009  17:49

  Tři hvězdičky dávám za to, jak jsem se u tohoto dílka nasmála. Vypadalo to, jako by scénář napsali Pejsek s Kočičkou hned potom, co dovařili dort.

  • 5.11.2009  12:36
  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)
  *****

  Vtipné i po vícerém shlédnutí. Vtipné a smutné zároveň, protože Lister a Rimmer se mají neskutečně silně rádi, i když si to nikdy neřekli, vzhledem k tomu, jak rozdílní jsou. A přesto se oba navzájem několikrát neodpustitelně zradí.

  • 4.11.2009  16:41
  Tichý hlas (1998)
  ****

  Neuvěřitelně výborně zahrané postavy v čele s Brendou Blethynovou, kterou musím milovat, nenávidět a zároveň i chápat.

  • 4.11.2009  11:49
  Pravěk útočí (TV seriál) (2007)
  ***

  Z filmového hlediska jsou tři hvězdičky silné přecenění, ale za to, jak jsem se smála, když chlápek s pivním mozolem uniká šavlozubému tygrovi pomocí vlasních nohou, čajového stolku a spreje na vlasy, je tomuhle dílku prostě dám. Jsem ráda, že britský humor pořád žije!

  • 2.11.2009  13:26
  Cirkus bude! (1954)
  ***

  No jasně, že je to agitka! Ale hrají v ní tak dobří herci a je vcelku i svižně zrežírovaná, takže odpouštím budovatelský balast. Zčásti.

  • 30.10.2009  18:36

  Vtipné, vypointované. A KOUSEK DĚJE chlapík, který je notoricky žárlivý na svoji manželku, a pak právě z tohoto důvodu (když očekává návštěvu notorického svůdníka) ji zamění za - řekněme - svolnější ženu, kterou chce předhodit známému zpěvákovi, a přitom pochopí, že nežárlí na konkrétní ženu, ale na její pozici: někdo chce ošustit moji ženu! Vau! Žárlivost je příšerná vlastnost, ale v tomhle konkrétním filmovém případě, když řekne - svolnější ženě_: Pro tuhle noc jsi ty moje manželka (či tak nějak) - a tomu zpěvákovi ji nevydá - se to jeví docela sexy.

  • 30.10.2009  18:35

  Prostě jsem se nudila. Mám úctu před velkými počiny z filmového pravěku a líbil se mi Zorro mstitel, Zrození národa, Metropolis nebo Chamtivost, ale tenhle film mi připadá vyčpělý. Je tam pár vynikajících scén, ale větší část filmu byla pro mě k nepřečkání.

  • 30.10.2009  18:31
  Poslední zpověď (TV film) (1999)
  ***

  Je to snad trochu přestřelený počet hvězdiček, protože to je dost nudná rutina bez trochy filmařských nápadů, ale zaujal mě námět první části filmu. Má právo na odpuštění opravdu zlých skutků ten, kdo se úplně změní?

  • 29.10.2009  14:46

  Pro mě je to trochu nudná moralita. Ale Emília Vášáryová byla divukrásná!

  • 29.10.2009  14:43
  Andělská tvář (2001)
  odpad!

  Mluvící a barevná encyklopedia filmařské blbosti!

  • 29.10.2009  10:42

  Milý filmík s výbornou Meryl Streepovou, ale žádná bomba.

  • 27.10.2009  17:38
  F. L. Věk (TV seriál) (1970)
  *****

  Je perfektně udělaný. Obrozenci zfilmovaní tak, že to baví i okouzluje. Skvělé herecké výkony ve všech rolích a řemeslně naprosto dokonalé.

  • 27.10.2009  10:59
  Vertigo (1958)
  *****

  Dojem z tohoto filmu ve mně bude doznívat ještě dlouho. Tak úchylnou a zvrácenou sexualitu dokázal Hitchocock obalit do romantického oparu, který navíc umocňuje jiskření mezi Stewartem a Novak. Hlavní hrdina se od jemného laškování s fetišismem dostane k nekrofilii. Možná i on sám je mrtvý, jeho normální život se přetrhnul na okapu, ze kterého visel na několikapatrovém domu. Divák nevidí, jak ho zachrání, nedozví se, kdo ho nakonec vytáhl. To je ta chvíle, kdy se Stewart ocitne v náručí smrti. Když potom potká krásnou a chladnou blondýnu, která se sama pohybuje na hranici světa mrtvých, ovládne ho vášeň. Živočišná žena, kterou pozná později, v něm nemůže vyprovokovat žádnou touhu. Proto ji mění, vrací ji zpět do záhrobí a teprve, když je dokonale podobná mrtvé, znovu pro ni zahoří. Po krutém finále je svobodný, ale jen od ženy, ne od touhy. Zbývá mu jediné, buď skočit ze zvonice a konečně tak splynout s ženou, kterou zoufale, násilně a šíleně hledal a tvořil, ale kterou vlastně nikdy nepoznal, anebo odejde znovu do své samoty. Ke kamarádce, která jako hráčka s fetiši, pro něj bude jen velmi ubohý stimul. Motivace Novak je jednodušší, jde jí o pohodlí, o jistotu, o peníze. Upíná se na fetiše, starší, zajištěné muže. Symbol majetku a postavení - náhrdelník - ji zradí, stejně jako ona zradila Stewarta, pro kterého taky byla fetiš.

  • 13.10.2009  13:35

  Legrační.

  • 13.10.2009  13:26

  Jako když člověk s nedostatkem vitamínů pije vodu s šumivým celaskonem, tak já se dívám na tenhle film a cítím se zamilovaná. A jako když je člověk zamilovaný a přehlíží horší stránky toho druhého, tak mně houby záleží na tom, že scénář není žádná bomba. Tohle je prostě láska.

  • 13.10.2009  13:25

  Dlouho jsem se odhodlávala k napsání tohoto komentáře. Tenhle film nemá zdaleka tak vysoké hodnocení, jak bych si myslela i s tím vědomím, že vkus lidí je různý. Takže do toho vsupuji s tím, že hodně lidí se mnou nebude souhlasit. Právě proto jsem hodnocení oddalovala, chtěla jsem si srovnat argumenty k obhajobě jednoho z nejlepších filmů posledních let. ///// Takže kauza komedie a poznámky, že jste se zasmáli jen velmi málo. A od kdy skáčete na špek distriburům a jejich zaškatulkováním? Komedie to je, ale ne ve stylu "za břicho se popadám". Spíš takový ten český styl hořkosmutného smání. Jak už tak život bývá, záleží z jakého úhlu se na něj díváš. ///// Kauza: Lars je či není blázen? Podle mě to není důležité. Prostě se dostal do situace, kterou řešil neobvykle. Muž, kterého bolí doteky a najednou ho začne přitahovat dívka z práce, což se bez doteků neobejde. Takže si najde živou - neživou přítelkyni, která je prostředník mezi ním a "normálně" fungující společností.////// A proč ho bolí doteky? Možná se ho jeho otec nešťastný smrtí ženy, nikdy nedotknul. ////// Tohle je příběh o naději, ve kterou už člověk nedoufá, ale ona tam pořád je. Příběh o tom, jak každý může sebrat odvahu a otevře tu svoji Pandořinu skřínku. Děsíme se, co v ní všechno může být za hrůzy, ale ty už jsou puštěné ze řetězu. //// A tuhle mistrovskou věc prodávají za 29 kč v Levných knihách, zatímco spousta kravin běží v kińech za 160 .......P. S. Po dost dlouhé době od prvního hodnocení - pořád Larse považuji za výjimečně dobrý film. Seversky laděný počasím, vzhledem městečka i jménem hlavního hrdiny. Severské drama, kde pod studeným obalem pulsují prudké vášně občas vybuchující navenek jako islandské sopky. _____________ Nevadí mi vůbec téměř bezproblémové přijetí Biancy celým městečkem. Je to malé společenství lidí, kteří spolu žijí semknutě v drsných podmínkách. Přestože neobývají iglů a neloví pod ledem tuleně, tak tmavé a studené klima působí drsně a tísnivě, i když má člověk všechny technické vymoženosti. Takže jsou to lidi, kteří podají druhému pomocnou ruku, protože vědí, že příště ji možná budou potřebovat oni sami. __________________________ Tak to je první, racionalizující vysvětlení. To druhé je: je to film! A v rámci logiky, kterou si každý film nastavuje vlastní, ta larsovská funguje. To je stejné, jako kdyby se diváci bouřili, když se v Život je krásný složí na krachujícího George Baileyho celé město, nebo když ožijí dinosauři z kapky jantaru, nebo když Oldřich Nový uvěří na Krásku v modrém vystupující z obrazu, nebo když se v konci Snídaňového klubu dají dohromady dost nepředstavitelné páry..... Bianca je prostě pro Larse citovou náhražkou, jejímž prostřednictvím se učí komunikovat s ostatními a lidé z městečka zase prostřednictvím Biancy komunikují s Larsem. /1. 3. 12.

  • 13.10.2009  13:21
  Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)
  ****

  No jo, no. Hlavně za Colina Firtha. A pak taky proto, že je to pietně zfilmovaný můj oblíbený román.

  • 13.10.2009  13:02
  District 9 (2009)
  ****

  Lekce snášenlivosti a vynikající první půlka filmu, takže té druhé jsem odpustila nějaké to klopýtnutí a klišé.

1 21 41 60 77 78 79 80 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace