rikitiki

Johana Jahůdková

okres Praha

1 23 45 67 77 78 79 80 81 82 83 89
    • 23.1.2011  14:02
    Láska přichází zvolna (TV film) (2003)

Zas další film z Divokého Západu, kdy jsou všichni vymydlený dorůžova, vyžehlený a zoubky mají jako perličky. A stejně hladce a sterilně plyne i příběh. Na začátku sice mladá naivka ovdoví, ale pak už je to vlastně procházka údolím žlutých růží. Naučí se vařit, starat o dítě, bez problémů zvládne tuhou zimu, kdy se nedá vyjít na krok, když shoří stodola, nic se neděje, postavíme novu, porodí bez potíží jen s pomocí manžela a mezitím přijde láska tak zvolna, že si ji nikdo nevšimne. Ani divák /23.1. 2011/

• 19.1.2011  09:31

Co je to v některých lidech zasutého, co je ponouká zničit/zabít vše sexuálně odlišné? Je to instinkt nebo vliv náboženství, společnosti?

• 16.1.2011  22:03
    Muž v ohni (2004)

Ve skutečném životě bych byla ráda, ale ve filmu mne zklamalo (byť tam byly četné nápovědy, jak to dopadne) , když nakonec nepadla klasická holywoodská poučka, jak je to s dítětem v ohrožení. Ale bylo to svižně natočené a byt zpomalovací, zrychlovací a podivně úhlované záběry neměly smysl, byly hezké. Slušný thriller, který se tváří, že má na víc, než mu ve skutečnosti přísluší, ale dělá to elegantně. /15.1.2011/

• 15.1.2011  23:44

Úžasně nesympatický hlavní hrdina, který je mixem rozhárance a surového macha. Motorkáři vypadají přesně jako motorkáři ve filmu - uměle drsně. Film ale dobře vystihl atmosféru rockových klubů. /15. 1. 2011/

• 15.1.2011  22:56
    Servírka (2007)

Limonáda s nečekaně drsnými momenty. KOUSEK DĚJE - třetí hvězdičku dávám za konec filmu, to, že hlavní hrdinka nečekaně dostane peníze na samostatný život jsem čekala už od chvíle, kdy se poprvé objevil chlápek, který jí je pak dal. Ale to, jak se nakonec rozhodne mezi manželem a milencem bylo osvěžující. /15.1.2011/

• 15.1.2011  22:52
    Hairspray (2007)

Původní verze se mi líbila víc, ale už je to hodně dlouho, co jsem ji viděla, takže nechci srovnávat. Nepochopila jsem záměr obsadit Travoltu do role obtloustlé matky, většina písniček mi zněla monotónně a nezajímavě. Poměrně těžké téma rasové diskriminace bylo podáno až nebezpečně zlehčující formou, že za to může jen pár zlých lidí nahoře, kteří když se odstraní, bude svět jedna pestrobarevná objímající se školní družina. V druhé polovině film ztratil tempo, ale pak se zase hodně chytil v závěrečném tanečním a hudebním finále. /15. 1. 2011/

• 9.1.2011  22:32

Rozbředlý cajdák o ničem. /8. 1. 2011/

• 8.1.2011  11:19

Přepjatá taškařice, kdy si scénáristé řekli: co všechno legračního by mohlo partu zelenáčů potkat v divočině? Medvěd? Ekologické aktivistky? Tupí zločinci? Výborně a uděláme to trochu nechutné - HA, Ha, ha. Ha? Spíš trapas. /7, 1. 2011/

• 6.1.2011  10:01
    Polibek hada (1997)

Výborná kamera, výprava a herci. Příšerný střih, příběh i charaktery. Postavy jakoby vypadly z grotesky nebo komedie dell arte: somnambulní panna, nadržená panička, zlotřilý milenec, velehloupý manžel. Jen hlavní postava - zahradní architekt - je podivně beztvará a nijaká. Navíc jsem měla pocit, jakobych vpadla doprostřed děje, kdy spoustu věcí nevím, a ten pocit, místo, aby mizel s tím, jak film běží, se naopak ještě zvětšoval. Až legračně působily tajemné záběry, tajemné pózy a tajemné pohledy postav. Toho jakoby hlubokého temna bylo tolik, až jsem si připadala jako na Tajemném hradě v Karpatech. Takže místo záhadného napětí příběh a jeho stylizace působí směšně přepjatě. /6. 1. 2011/

• 6.1.2011  09:51

Hlavní hrdinka si nahrává na kameru dění v pronajatém bytě, kde čtveřice přátel vypráví o svém dětství i současnosti a sem tam uspořádají mejdan. Stejně nudný a banální je film. Je jako videodeník nepříliš talentovaného a nápaditého filmaře, takže může zaujmout jen jeho nebo jeho známé (a ty nejspíš pouze ze soucitu). Všechny postavy tohoto filmu jsou navíc protivné svou nevyhraněností a nerozhodností. (6. 1. 2011)

• 4.1.2011  21:47

Silný příběh, ale velice špatný, plakátovitý film. /4. 1. 2011/

• 2.1.2011  14:59

Lepší tři plus. Velmi vtipné dialogy, ale oba pánové jsou už přece jenom až příliš zkušení na tyhle role. /2. 1. 2011/

• 2.1.2011  13:49

Kdysi jsem viděla stařičký francouzský dvoufilm o krachu manželství podáváný jednou z ženina, podruhé z mužova pohledu. Ten dvoufilm fungoval, každý z dvojice popisoval jiné události jejich soužití a když popisovali stejné, tak se jejich výklad naprosto lišil. Ve filmu Řekl, řekla stejný princip nefunguje. Přestože je zjevně laděný v duchu retro, nemá šťávu a vtip starých filmů. Unaveně se táhne a dvojice popisuje klíčové momenty vztahu vpodstatě úplně stejně. Takže tu samou nudu vidí divák dvakrát. /2. 1. 2011/

• 1.1.2011  22:21

Další film, kde Němci střílí jak ponocný, aby hlavní hrdinové mohli vyváznout z neřešitelné situace. Navíc příšerně přeslazená limonáda s trhlými dialogy. /1. 1. 2011/

• 1.1.2011  13:43

Přepjatě mravokárná rozbředlost. Korbelář i jeho postava v tomto filmu by zasloužili zavřít až by zčernali. Takový nechutný, latentně homosexuální, svatoušek. A ostatně skoro všichni, kromě Zity Kabátové, tam hrají jako v permanentním hysterickém záchvatu.

• 31.12.2010  09:56

Má to rozhodně invenci, ale je to nechutné.

• 30.12.2010  17:22

Dlouhá nuda. /30. 12. 2010/

• 28.12.2010  14:00

Zbytečné, nudné, převídatelné. /28. 12. 2010/

• 28.12.2010  13:58

Solidní portrét, o tom, jak si s člověkem zahrává paměť, i o tom, že některé věci moc napravit nejdou. A taky dost zajímavostí o známých filmech. /28. 12. 2010/

• 26.12.2010  14:15
    Zorro (1975)

Jakoby parta z videokroužku vyrazila na pracovní seminář na venkov, kde náhodou potkali Alaina Delona, kterého ukecali, aby se zúčastnil jejich filmového cvičení. A on, jako kavalír, nechtěl trhat partu, takže své herectví přizpůsobil jejich schopnostem. Tudíž - průšvih jako hrom. Herecky, režijně, scénáristicky i výpravou to silně připomíná latinoamerickou telenovelu plnou frází, nesmyslů, přepjatostí a vtipů tak starých, že jsou vlastně mrtvé. Nikdy více. Jediné, co mě trochu pobavilo, byla guvernérova cynická tetička. /26. 12. 2010/

• 23.12.2010  08:21

Střelhbitá konverzačka s množstvím dějových zvratů - jak už to u klasických filmů tohoto typu bývá. A z legračního rámce vystupuje možná otřesná, možná jen profesionální cynickost novinářů, kteří se nezajímají o pravdu, dopady toho co napíšou, lidské životy, nebo právě probíhající válku v Evropě. Jde jim jen o dobře napsaný příběh. /23. 12. 2010/

• 21.12.2010  17:31

Na romantickou komedii lehce osvěžující námět, ale zabitý mizerným zpracováním. Spíš než filmový příběh připomíná počítačovou hru, kde se nelogicky vynořují a zase mizí figurky, aby provedly hlavní hrdinku na cestě za jejím sebepoznáním. I ona sama je naprosto plochá. Možná k použití jako instruktážní film pro teenagery, kteří váhají nad svou orientací. Jinak: nuda. /21. 12. 2010/

• 20.12.2010  16:26
    Baletní střevíčky (TV film) (2007)

Konečně film, kde děti nejsou andílci nebo roztomilí darebáčci, ale mají i pořádně temné stránky, které se časem ještě rozvinou. /20. 12. 2010/

• 19.12.2010  13:21

První půle mne nadchla stísňující a temnou atmosférou, ale po polovině začalo přibývat nelogičností a banálních dialogů (Evino zatčení, nezdůvodněná spolupráce mezi V a šedou eminencí diktátora, Evino bezproblémové unikání tajné policii...). Diktatura působí bezzubě, sítě tajné policie jsou plné děr, kterými může vpodstatě snadno každý uniknout. John Hurt je ale sladká třešnička na dortu, dostal šanci zahrát si vlastního protivníka, Velkého Bratra, z 1984.KOUSEK DĚJE Vizuálně působivý je i pohřeb mstitele ve vagonu metra coby metafory vikingské pohřební lodi. /19. 12. 2010/

• 18.12.2010  23:43

Snímek pro lehce zaostalé puberťáky, kterým snad připadá vtipné,když někdo strčí ruku krávě do pr... /18. 12. 2010/

• 18.12.2010  18:38

Ach jo, zase další rodina, která se dá dohromady a v závěru se navzájem podrží, včetně několikanásobného vraha. /18. 12, 2010/

• 18.12.2010  18:32

Dobře, máte peníze, partu slavých herců a prvotřídní trikaře. Ale, co z toho, když vám místo filmu vyšla přeplácaná slátanina? /18. 12. 2010/

• 17.12.2010  10:21
    Kongo (1995)

Je to scénáristicky dost bída, která vzbuzuje spíš úsměšek, ale podívat se na to jednou dá, jako na velice nenáročnou oddechovku. Možná se bude více líbit dospívajícím dětem. A další smutný důkaz, jak šla kariéra Tima Curryho do kopru - hrát legrační figurku?! /17.12.2010/

• 12.12.2010  17:18

Protože mám slabost pro romantiku. Jinak je to na hvězdy dvě.

• 10.12.2010  07:58

Poklidný Hitchcock, kdy pod povrchem maloměsta a spořádaných rodinných vztahů bují zlo. Je to ale trochu utahané a na konci najednou přespříliš akčně natěsnané. /10.12.2010/

1 23 45 67 77 78 79 80 81 82 83 89