Panství Downton (2010) (seriál)

Angličané umějí dělat dobová dramata vkusně, pietně a přitom i zajímavě. Téma stavovských rozdílů je aktuální pořád. Jen mi v tomto seriálu připadá, že těch dramatických náhod a nehod je příliš mnoho. /16. 2. 12./

Půlnoc v Paříži (2011)

Takový milý Allen. Má to něco z Purpurové růže z Káhiry - ta touha uniknout z reality do lepšího, vysněného světa. Růže byla ale syrovější a, připadá mi, i upřímější. Tenhle film je až moc úhledný a jakoby vymydlený. Hezoučká pohlednice z Paříže, trochu licoměrně lechtající ego diváků, které těší, že poznávají známá jména. Roztomilá pocta městu, něco jako ajfelovka v křišťálové kouli, kterou nevyrobili v Číně, ale v manufaktuře v Provence. Klasa, slušné řemeslo leč nikoliv umělecké dílo._________ Stejně bych ale byla ráda, kdyby něco takového natočil o Praze. Dokázal by se vyhnout Kafkovi? To by bylo příliš na ráně. Nejlepší náměty pro poctu Praze by našel ve Starých pověstech pražských. Ty by ale na Allena byly asi příliš temné a navíc on příliš často netočí historické filmy před r. 1900. /14. 2. 12./

Darebák (1985)

Bezzubý Rebel bez příčiny mixnutý nevtipným Návratem do budoucnosti (díl 1). Dost špatně vybraní herci do hlavních rolí - rádobydrsoň je víc rádoby než drsoň a hlavní jakože sladký hoch je vyslovený nekňuba se vzhledem Váni z březového hájku. Zato casting na herečky se vydařil. Příběh nic moc, ale hezké písničky pro nostalgickou náladu. /12. 2. 12./

96 hodin (2008)

Svižné tempo a nemilosrdná chladnokrevnost, se kterou se hlavní hrdina přes mrtvoly probojovává ke své dceři, dělají z jednoznačně béčkového filmu poměrně chutnou jednohubku. Proč ne? Sympatické je, že se snímek netváří jako něco víc, než je. Aĺe přece jen, toho násilí a vražd bylo na mě příliš. /12. 2. 12./

Vdaná snoubenka (2008)

Cukrkandlová nuda bez nápadu, napětí nebo vtipu a s dalším "romanticky" naznačeným milováním cudně v podprsence, aby se mladiství diváci nezkazili. /7. 2. 12./

Dr. House (2004) (seriál)

V posledních sériích už je postava dr. House převážně otravná a nikoliv vtipná. Vztahy mezi hrdiny jsou úplně nesmyslné.

Něco jako láska (2005)

Romantická komedie má předem daný děj, tudíž musí, pokud chce zaujmout, sázet na jeho ozvláštnění, aby se odlišila od druhých. Musí disponovat zajímavě napsanými charaktery (aspoň ve vedlejších rolích), důvtipným scénářem (originální nebo minimálně neotřelé situace seznamování a sbližování) a vtipnými dialogy. V ideálním případě má romantická komedie všechny tři tyto ingredience, ale snést se dají i takové, které zvolí aspoň něco z toho. Něco jako láska nedokáže nabídnout ani jedno.______ Hlavní pár nemá žádnou společnou chemii - ona je protivná, on je protivně matný a nerozhodný, jejich vztah a setkávání je naprosto rutinní a dialogy jsou k smíchu povrchní.______ Potkávání se po letech je motiv mnohých filmů, ale v Když Harry potkal Sally to bylo svěží a občas to dokonce neklouzalo po povrchu, ve Čtyřech svatbách a jednom pohřbu to bylo občas hravě vtipné a v Příští rok ve stejnou dobu to občas vyznělo překvapivě hluboce. Ve snímku Něco jako... vlastně nemá letité odloučení žádný motiv, hrdinové se povahově vůbec nevyvíjejí, jen si prostě tak nějak uvědomí, že patří k sobě. Nejspíš proto, že jsou oba takové nezajímavé figurky._____ Častý příkaz hlavní hrdinky: Mlč, ať to nezkazíš, platí pro celý tenhle film. Nepouštěj ho, ať si nepokazíš náladu. /5. 2. 12./

Natěrač (2008) (TV film)

Neuvěřitelně špatně zahraná a zrežírovaná anekdota navíc doražená nesnesitelno stopáží. /5. 2. 12./

Atentát (1964)

Nikdy nebude dost peněz na to, aby se to natočilo pořádně. Ale snad je to dobře. Některé události by neměly být podávány sexy, cool a stravitelně pro většinové publikum. Tohle je čin, který, i kdyby dostal pomník ve zlatě a briliantech, je pořád zpodobněný lacině. ____ Scéna:"Vzdejte se, nics se fám nestane" rezonuje v divákovi velmi dlouho.____ Kluci, vy jste fakt byli hrdinové. A ti, co vás kryli, taky. ___ Jaký je to asi pocit střílet čtrnáctiletou dívku, jejíž jediný přečin je, že odněkud odtáhla kolo?

Hlava v oblacích (2004)

Prapodivně selankovité - i scény bojů vypadají jako panorama z muzea - konec je očekávatelný už z kraje. /6. 2. 12./