rikitiki

rikitiki

Johana Jahůdková

okres Praha

46 bodů

Moje zajímavosti

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 13.3.2018
  Mach a Šebestová - Kropáček má angínu (E04) (epizoda) (1978)

  - Když Mach se Šebestovou šplhají Kropáčkovou dýchací trubicí horolezecky vzhůru, zeptá se Mach Šebestové, kde má kýbl s rejžákem, protože ho budou ještě potřebovat. Šebestová mu odvětí, ať ženský starosti laskavě přenechá jí a vystrčí k němu nohu, kde má kýbl zavěšený na kotníku. Jenomže chvíli před tím je záběr na šplhající Šebestovou i na její dvě nohy a ani na jedné z nich nemá pověšený kýbl.

  • 7.3.2018
  Coco (2017)

  - Miguela doprovází do podsvětí pes Dante. Dante Alighieri byl italský středověký básník. Jeho nejslavnější dílo „Božská komedie“ pojednává o tom, jak prochází peklem, očistcem i rájem a přitom potkává slavné osobnosti z historie i ze svého vlastního života.

  • 24.1.2018
  Rocky Horror Picture Show: Návrat v čase (TV film) (2016)

  - Brad (Ryan McCartan) se zasnoubí s Janet (Victoria Justice) před náhrobním kamenem s vytesaným jménem Mary Shelley. Stejné jméno i data narození a úmrtí měla spisovatelka, která napsala klasický horor „Frankenstein“, jehož hlavním námětem je stvoření umělého člověka. Podobné téma obsahuje také  film, ve kterém Frank-N-Furter (Laverne Cox) oživí Rockyho (Staz Nair). Dalším odkazem na slavný román je písnička „Over at the Frankenstein Place“, kterou zpívají Brad a Janet, když jdou v dešti lesem.

  • 19.1.2018
  Legenda o drakovi (2015)

  - Růžové ovoce, které Arman (Matvej Lykov) přichystá Miroslavě (Marija Pojezžajeva) ke snídani, je pitaya, neboli dračí ovoce.

  • 11.1.2018
  Dangal (2016)

  - Film, na který se dívky dívají na sportovní akademii, je Statečné srdce získá nevěstu (1995) v hlavních rolích se Shah Rukhem Khanem a Kajol.

  • 9.12.2017
  Kniha snů (1996)

  - Film často odkazuje na reálně existující knihu „Zápisky z volných chvil“, kterou v 10. století napsala japonská dvorní dáma Sei Šónagon. Ta ve své knize popsala život japonského císařského dvora i své úvahy a postřehy o tehdejším světě a jak ho ona vnímala.

  • 18.6.2016
  Hledá se Dory (2016)

  - Po titulcích následuje ještě jedna scéna.

  • 21.9.2014
  Legenda o ztraceném (1957)

  - Dita (Sophia Loren) se ve snímku vydala do pouště bez jediného zavazadla jen s tím, co měla na sobě. Přesto je zřejmé, že zelené šaty, které nosila, nejsou pořád ty samé. V jednotlivých záběrech se mění díry na šatech.

  • 9.9.2014
  Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

  - Ve scéně, kdy kostlivec s fešáckými kníry zalomí těsně před polibkem svoji ještě živou manželku v pase a ona řekne: "Alfréde, vždyť už jsi patnáct let mrtvý!" a on na to odpoví: "Upřímně řečeno, moje drahá, je mi to úplně fuk," jde o stejnou hláška, kterou použil Rhett Butler (Clark Gable), když se naposledy loučil se Scarlett O´Hara (Vivien Leigh) ve snímku Jih proti Severu (1939).

  • 8.5.2013
  Neřízená střela (2010)

  - Gorila Mike (Gregor Fisher)  se ve 42. minutě v obleku pořádně zmáchá ve vaně, kde hledá své ustřelené ucho. Když ale za moment vyběhne z hotelu, je jeho oblek naprosto suchý.

  • 6.2.2013
  Kuře na švestkách (2011)

  - Ingredience arménského receptu na kuře na švětskách jsou: rozporcované kuře, 1/2 kg sušených švestek, 10 dkg žluté čočky, 1 větší cibule, 1 lžička šafránu, 1 lžíce cukru a sůl dle potřeby. Kuře osmažit na nakrájené cibuli a přidat k tomu švestky, které jsme na chvíli namočili ve vodě (i s vodou) a napůl povařenou žlutou čočku. Vše nechat na mírném ohni vařit, než je kuře hotové. Nakonec přidat šafrán rozmíchaný v asi 1 dcl vody a s troškou cukru (dle chuti). Podává se s rýží.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace