rikitiki

rikitiki

Johana Jahůdková

okres Praha

44 bodů

Moje zajímavosti

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 9.12.2017
  Kniha snů (1996)

  - Film často odkazuje na reálně existující knihu „Zápisky z volných chvil“, kterou v 10. století napsala japonská dvorní dáma Sei Šónagon. Ta ve své knize popsala život japonského císařského dvora i své úvahy a postřehy o tehdejším světě a jak ho ona vnímala.

  • 18.6.2016
  Hledá se Dory (2016)

  - Po titulcích následuje ještě jedna scéna.

  • 21.9.2014
  Legenda o ztraceném (1957)

  - Dita (Sophia Loren) se ve snímku vydala do pouště bez jediného zavazadla jen s tím, co měla na sobě. Přesto je zřejmé, že zelené šaty, které nosila, nejsou pořád ty samé. V jednotlivých záběrech se mění díry na šatech.

  • 9.9.2014
  Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

  - Ve scéně, kdy kostlivec s fešáckými kníry zalomí těsně před polibkem svoji ještě živou manželku v pase a ona řekne: "Alfréde, vždyť už jsi patnáct let mrtvý!" a on na to odpoví: "Upřímně řečeno, moje drahá, je mi to úplně fuk," jde o stejnou hláška, kterou použil Rhett Butler (Clark Gable), když se naposledy loučil se Scarlett O´Hara (Vivien Leigh) ve snímku Jih proti Severu (1939).

  • 8.5.2013
  Neřízená střela (2010)

  - Gorila Mike (Gregor Fisher)  se ve 42. minutě v obleku pořádně zmáchá ve vaně, kde hledá své ustřelené ucho. Když ale za moment vyběhne z hotelu, je jeho oblek naprosto suchý.

  • 6.2.2013
  Kuře na švestkách (2011)

  - Ingredience arménského receptu na kuře na švětskách jsou: rozporcované kuře, 1/2 kg sušených švestek, 10 dkg žluté čočky, 1 větší cibule, 1 lžička šafránu, 1 lžíce cukru a sůl dle potřeby. Kuře osmažit na nakrájené cibuli a přidat k tomu švestky, které jsme na chvíli namočili ve vodě (i s vodou) a napůl povařenou žlutou čočku. Vše nechat na mírném ohni vařit, než je kuře hotové. Nakonec přidat šafrán rozmíchaný v asi 1 dcl vody a s troškou cukru (dle chuti). Podává se s rýží.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace