PlayEasy

Zasloužilí neumělci

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 24.10.2020  12:19

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 10%, Audience Score - 51% | FDb.cz - 70,2% (???) | Takhle jsme se u kriminálky nikdy nenudili!!!!..... Opravdu stěží nalezneme na této céčkové sračce nějaký klad - děj suchý, nezajímavý, beze spádu, postavy i výkony ... otřes, závěrečné rozuzlení vysloveně debilní a přesný opak "zdrcujícího". No, dobře. Kdyby si ten film aspoň nehrál na kriminálku milénia a dělal si z toho trochu srandu, tak bychom se snad i pobavili, ale tohle je spíš přesná definice slovního spojení "snůška sraček". 40%

• 24.10.2020  12:10

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 46%, Audience Score - 65% | FDb.cz - 74,6% | Tak tenhleten způsob depptání se nám rozhodně velmi líbil a to nejen díky skvělému Johnnymu v hlavní roli (jako Morta si snad nikdo nemohl představit jiného herce) a jeho úsměvnému způsobu života, ale má to prostě atmosféru, napínavé scény, slušné monology - a vlastně všechno, co takové béčko potřebuje k tomu, aby se nám zamlouvalo. ....a moc nám nevadila ani dost odhadnutelná pointa. 70%

• 24.10.2020  09:04

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 30%, Audience Score - 72% | FDb.cz - 67.2% | Podle očekávání slabší než opravdu vtipná jednička, přesto kdybychom řekli, že jsme se mnohokrát od srdce (nebo z toho jak to je debilní) nezasmáli, lhali bychom. Vtip to holt nepostrádá a stojíme si za tím, že Carrey opravdu umí a narozdíl od "blbečků" jako jsou Sandler a obzvláště Stiller ty prachy nepobírá za nic. Slušný film, ne o moc slabší než jednička a pro nás možná i mírné překvapení. 60%

• 24.10.2020  08:55

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 78%, Audience Score - 64% | FDb.cz - 75.9% | Nu což, pro nás zklamání... My kriminálky z 90's milujeme, a i když preferujeme ty o vyšetřování jedné či dvou vražd, ty se sériovými vrahy se nám také dosti líbí. Zde ale byla 1. polovina filmu vatová a totálně nezáživná, ve druhé se to už poměrně rozjelo, ale ke spokojenosti toho stále celkem dost zbývá... Mimo jiné i to, že v polovině filmu je znám vrah, takže žádné skvělé zdrcující odhalení nečekejte, ať nejste zklamaní jak jsem byli my. Konec i Sigourney ovšem byli fajn :) 60%

• 24.10.2020  08:46

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 69% (?!), Audience Score - 49% | FDb.cz - 59.9% | Totální blbost! Ale hraje tam S. L. Jackson a chvílemi to je naopak vtipná nálož + samozřejmě kultovní hláška o hadech, kteří Samuela serou. Ale 3* by byly fakt VELMI moc! Viděli jsem to před týdnem a už nám ten film slušně vyšuměl. 40%

• 18.10.2020  08:54

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 33%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 74,1% | Co k tomu říct.... Detektivky z devadesátek totálně žereme, pravidelně se na ně díváme, užíváme si je a Rising Sun se naším spárům též nevyhnulo :) Od Crichtona jsme zatím nic nečetli, nicméně ihned po zhlédnutí jsme dostali chuť koupit si knižní předlohu. Protože film je opravdu extrémně napínavý (obzvláště u opakovaného přehrávání disků), škoda že jsou tyto scény někdy přerušovány a napětí utlumeno. Každopádně Connery ...ehm.... jako vždy, Snipes překvapivě dobrý a vůbec příchuť japonské kultury tomu dodává svěží doušek originality a výjimečnosti. 75%

• 17.10.2020  12:07

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 66%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 79,8% | Nejlepší prohibiční gangsterka od dob "Neúplatných" a možná také celého milénia (nepočítaje dokonalé RtP). Výborné zasazení příběhu do 30. let v USA, které se vyhnulo okoukanému alcaponovskému Chicagu, zato se zde bohužel objevilo mnoho dalších klišé (slizký padouch, závěrečný vypravěčův monolog a spol.) Nicméně film si nás získal již v prvních minutách a až do samého závěru nás ani chvilku nepustil. K tomu samo sebou přispělo i hvězdné obsazení (v čele s neuvěřitelným drsňákem Hardym - jeho postava se paradoxně jmenuje Forrest ;), dobové písničky, skvělé střílečky a volnější tempo amerického venkova.... Ano, v dnešní době se rozhodně jedná o výjimečný snímek, a proto si myslíme, že jsme se mezi 4 a 5* rozhodli férově.

• 17.10.2020  09:01

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 83%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 77.5% | Mistrovský originální kousek, ale co také čekat, když to režíroval tehdejší mistr Norman Jewison, scénář dělal Barry Levinson a hlavně hrál hlavní roli Al Pacino... Díky tomu se jedná o výborný snímek s několika silnými scénámi i mírným humorem a dokazuje, že být právníkem - nikdy! Celý film je dost dobrý, tak na 75%, ale to co předvedl Pacino v závěrečné řeči, na první pokus - takový um již dnes vidíme velmi málo...bohužel. 80%

• 15.10.2020  20:32

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 33%, Audience Score - 42% | FDb.cz - 73,7% | Slušná detektivka s poměrně klišoidní zápletkou a jistou osobou v hlavní roli, která neovládá řemeslo zvané "herectví". No co. Aspoň Diane Lejn(o) je půvabná, příběh rozhodně nenudí, docela dobře kombinuje akci s napětím a nás rozhodně bavil. Přesto se s tou svou "nevýjimečností" na víc než 3* rozhodně nedobelhá. 65%

• 15.10.2020  20:32

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 66.5% | Nic moc film. Taková jen mírně nadprůměrná moderní "záhadovka" s ne příliš sympatickými (a HLAVNĚ) ne příliš dobrými herci. Zápletka je vcelku očekávaná, nemastná, neslaná, a když už teda přijde na nějaký ten plot-twist, celé se to rychle odbyje a jede se dál. Ani chvilinku jsme nebyli v napětí, nesmáli jsme se - takže, co to teda je za žánr??? Dá se to, ale nic moc. Čekali jsme víc. 60%

• 11.10.2020  12:54

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 90%, Audience Score - 82% | FDb.cz - 78.7% | Dóbrééé ráno Vieeetnáááme! Opravdu velmi dobrý film, který i přes svoji komediální a odlehčenou atmosféru (hlavně díky skvělému "Robovi") má silný podtext a několik úžasných scén. Holt není to žádná vyvražďovačka v pralese nicméně tehdejší život v Saigonu a příběh o jednom pozitivně naladěném chlápkovi, který skvěle říká vtipy a kašle na zkorumpovanou vládu US. K tomu velmi zdatně sekundující mládík Forest Whitaker a nevyjde z toho nic jiného než skvělý filmeček do pohody i nepohody... 85%

• 11.10.2020  12:28

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 59%, Audience Score - 41% | FDb.cz - 72,9% | Vypadá to, že se celý film nic moc neděje, ve skutečnosti atmosféra hezky pomaličku graduje, za doprovodu Morriconeho psycho hudby. Jenže kdyby tam nebyla aspoň jedna ...ehm... žhavá scéna, nehrál by hlavní roli Michael Douglas, že? :-) Jenže to je shodou okolností náš docela velký oblíbenec, Moore jako vždy jen taková karikatura na přilákání diváků, kteří si při filmu - you know - rádi zašpásují. Každopádně Levinson opět dokázal, že je schopný režisér a i přes podelší stopáž nás chytl a až do konce nepustil. 70%

• 11.10.2020  12:19
    Rudé horko (1988)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 67%, Audience Score - 37% | FDb.cz - 72,4% | Ze začátku poněkud rozpačitá, možná až příliš "rudá" podívaná, s postupem času (a příjezdem do hl. města gangsterů) se měnící v zábavnou buddy komedií s povedenými gagy a narážkami na rozdílnost obou velmocí, hláškujícím ústředním duem (Arník ve své typicky "terminátorovské" roli + drtič Belushi) a slušnou porcičkou osmdesátkové akce. V konečném výsledku docela paráda :). 70%

• 10.10.2020  15:32

Výsledky z ostatních web: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 48%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 73.9% | Opravdu vemi příjemná romantická komedie, tak jak jsme u filmů s Meg Ryan zvyklí, k tomu ještě potrhlý zlodějíček Kevin Kline a nádherné Provence (i Paříž) a nevzejde z toho nic jiného než film vhodný na oddychový večer, u nás to zafungovalo nadmíru dobře :-) 75%

• 4.10.2020  20:06

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 98%, Audience Score - 76% | FDb.cz - 68,4% (?) |Klasická Disneyho rozprávka, které nechybí nic, co by ostatní měly: kouzlo, cit, zábavný děj, skvělá animaci. Ovšem ještě navrch je zde spousta akce a napětí, skvělé postavy, kouzlo starého Londýna, Plukovník ...... a samozřejmě Cruella De Vil - aneb svině všech sviní ;) Teď jen litujeme, že jsme si tuto podívanou nevychutnali o Vánocích :-( 80%

• 4.10.2020  19:59
    Arachnofobie (1990)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 92% (?!), Audience Score - 54% | FDb.cz - 58,8% | Naše noční můra v příjemném a zábavném balení, ukazující slasti i strasti maloměšťáctví. Sice se půlku stopáže nic moc neděje a co si budem říkat, efekty taky zrovna nejsou chvályhodné, ale nedivte se - Spielberg nikdy nevěděl co s pěnězi ;-) 70%

• 4.10.2020  17:16

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 86%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 74.4% | Film plný protikladů.... V první polovině byly skvělé pasáže s Craigem při vyšetřování jedné špatné rodiny na jednom opravdu nehostinném ostrůvku. Naopak linka s Lisbeth na nás působila opačně. Jen mírně nadprůměrné a veskrze nezajímavé vyprávění o jedné ženské, které asi pěkně j*be na mozek a nechutnosti s tlusťochem si už fakt mohl Fincher odpustit. V polovině filmu se ti dva spojí, trapná linka končí a vše směřuje ke skvělému konci a odhalení záporáka. To všechno se povedlo, ale Fincherovi to nedá a ještě další skoro půl hodinu se dějou wtf věci a závěr...... ten nebyl správný "Thrillerovský". Naštěstí u nás v popředí vystoupila vyšetřovací filmová linka, takže my jsme spokojeni, i když jeden z nejslabších "Fincherů" to stále je. 80%

• 3.10.2020  16:35
    Na dostřel (1993)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 17%, Audience Score - 35% | FDb.cz - 70.8% | Slušný akční Thriller s hláškujícím sympaťákem Willisem v hlavní roli, který skvěle navodil atmosféru 1. pol. 90's a těch kriminálek i akčňáků v ní. Je to samozřejmě celé blbé, ale my jsem si to užili především díky (pro nás) neočekávanému záporákovi (i když to už bylo "mírně" moc!), skvělým honičkám (jak na silnici, tak na vodě) a dobře udělanému nápadu - říční policie. My holt máme pro tyhle klasičky slabost a tady musíme mírně přidat :-) 70%

• 2.10.2020  17:01

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 26%, Audience Score - 38% | FDb.cz - 71,4% | Katastrofických béček, jó těch je spousta.... Ale tohle nás, i přes toporný vizuál a až nechutně "americký konec", náhodou docela bavilo. Solidní popcorňák, který jsme si pohodově vychutnali, ačkoliv na nás emocionálně nezapůsobil a ani nás nedokázal napnout. 65%

• 27.9.2020  15:50

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 47%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 82.2% | Určitě slušně udělaný akčňák s pasujícím Markem Wahlbergem v hlavní roli, kterému dobře sekunduje sympaťák Michael Peña, vyprávějící o jednom mezinárodním podfuku, který ale nepůsobí moc věrohodně, aby za ním stál nějaký senátorký dědek z Montany nebo co a Danny Glover podal také úplně dřevěnnný výkon a jenom ním dokazuje, že mimo Lethal Weapon a pár čestných výjimek je jen průměrným hercem. Akce je slušná, chvílemi i dobře stylově nasnímaná, ty sniperské kousky nám sedly, přesto nám to přijde poměrně nevychytané a v mnoha směrech i dějově odfláknuté. 70%

• 26.9.2020  11:57

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 42% | FDb.cz - 80% | Není nadto pustit si nějakého mlhavého rána napínavý horůrek, odehrávající se za silné bouřky na typicky temném a démonickém britském panství. Když se k tomu přidá banda starých hororových legend (Cushing vládne), vznikne rozhodně nezapomenutelelný napínák. !! POZOR SPOILER !! Škoda toho finále, které znevažuje hodnotu a napětí celého příběhu a dělá z toho spíše šaškárnu :(. 70%

• 26.9.2020  11:56

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 72% | FDb.cz - 84.5% | Opravdu velmi dobře vygradovaný nadčasový Thriller se skvělým Venturou a ďábelským Burtonem, kterým ještě velmi dobře sekunduje Lee Remick, plný parádního napětí a hutné atmosféry 70's Londýna, k tomu se skvělým koncem (i v katedrále, i úplný závěr). Tehdy za studené války to fakt musela být síla! I v dnešní době skvělý film, který neztrácí tempo a my opravdu nemůžeme snad nic vyčíst. Téměř 5*. 80%

• 26.9.2020  08:15
    Fletch žije (1989)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 37%, Audience Score - 54% | FDb.cz - 60% | O level výš než první díl. A proč? Fletch totiž drtí o sto šest, celé je to mnohem zábavnější, svižnější, bláznivější (v dobrém slova smyslu), ale především MNOHEM NAPÍNAVĚJŠÍ. A tak, když opomeneme na výsost očekávaného padoucha, jsme nejen spokojeni, ale i překvapeni! 75%

• 23.9.2020  18:01

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 53%, Audience Score - 51% | FDb.cz - 73.6% | Poměrně příjemná romantická komedie, u které jsme se ale (až na pár výstupů Raye Liotty) vůbec nenasmáli. Ono to totiž právě již výše zmíněný herec poměrně dost tahá. Ostatní jsou ve svých rolích jen nadprůměrní (či horší) až na Gena Hackmana, který také slušně pobavil. Přesto jsme tomu kolikrát úplně nepřišli na chuť, obzvláště ne JLH, která je nejen herecky dost špatná... Nakonec teda jen nadprůměrná oddychovka do pohody. 60% Ale závěrečnou scénu jsme fakt nepochopili, buď jsem na to moc blbí nebo chytří :-)

• 20.9.2020  08:20
    Klid noci (1982)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 63%, Audience Score - 48% | FDb.cz - 75,5% | Jo, jo. Kriminálky 70. let si vždy necháme líbit, obzvláště takhle v noci. Ale Klid noci se nám líbil dokonce víc, než slavnější a úspěšnější série Dirty Harry nebo Maratónec. A to proč? Především díky ideální minutáži, do které se vše potřebné s přehledem vejde a přitom ani minutku nenudí! K tomu všudypřítomné napětí, pár až hororových scén (sen, park, závěr), výborní herci (zkrátka Streeptýz se vším všudy ;)...a naše nesmírné potěšení. 80%

• 20.9.2020  08:12

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 52%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 79.8% | Naprosto skvělý sportovní film o americkém fotbale, který ukazuje poměrně drsný, ale naprosto reálný pohled do zákulisí jednoho z nejpopulárnějších sportů v USA. Nicméně zde naprosto dominuje Oliver Stone, který neuvěřitelně precizně a realisticky zrežíroval i napsal toto skvělé dílko, plné skvělých prostřihů, hudby i vypjatých sportovních či životních situací. A to vše ještě dvakrát podtrhla skvělá kamera a herecké výkony všech zúčastněných, i když Al samozřejmě vládne... Fakt silná podívaná a je velká vzácnost, že za 2 hodiny a půl jsme se ani na sekundu nenudili. Závěrečný proslov byl už možná kapku přes čáru, ale jinak nemáme co vytknout. 95%

• 20.9.2020  08:02
    Fletch (1985)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 77%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 64,8% | BH Cop je lepší, a to mnohem. Navíc k němu máme vztah. To nic nemění na tom, že jsme si užili skvělou atmosféru této typické osmdesátkové krimikomedie. Finále je super, Chase ve své roli nezaměnitelný a už se těšíme i na pokračování. Přesto absence téměř všech napínavých scén a místo toho tlačení na vtip nás celkem zklamalo. 65%

• 18.9.2020  15:10

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 78%, Audience Score - 65% | FDb.cz - 67.5% | Coeni jsou fakt mistři! Až neuvěřitelné jak (a kolikrát) nás dokázali rozesmát tímto filmečkem se skvělým originálním humorem a především obsazením. Zkrátka Clooney a Pitt byli fakt geniální, Malkovich nás svými "poněkud nevhodnými" výrazy rozesmál snad tisíckrát a Richard Jenkins také skvěle zapadl. Frances také dobrá a dva krátké výstupy J.K. Simmonse také super. Holt snad samé superlativy a k tomu kopec jednoduché srandy... My jsme spokojeni! 85%

• 15.9.2020  16:31

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 65%, Audience Score - 45% | FDb.cz - 80% | Solidní adaptace jednoho z případů slečny Marplové podle knihy "královny detektivek". Samozřejmě nechybí hvězdné obsazení (i když třeba Kim Novak je hrozná), důmyslná zápletka, čaro anglického venkova, ani nadsázka a úvod je prostě super. Přesto je Poirot úplně jiná liga, než nějaká stařičká tetička, která tráví dny šitím a "náhodou" se připlétá k vraždičkám ;-) a navíc absence jakýchkoli napínavějších scén nám nedovoluje přitlačit ani za mák. 75%

• 14.9.2020  12:41
    Rambo II (1985)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 35%, Audience Score - 60% | FDb.cz - 76.2% | Rambo je zpět nabušenější, drsnější a odhodlanější než v prvním díle, ovšem rozdíl je zde (mezi těmito díly) velký. Zatímco v jedničce byla spousta dramatických scén a Sly hrál (až na tu závěrečnou "brečící" scénu) seriózní a poměrně dost dobrý herecký výkon, tak zde už jen s nehybnou tváří snášel bolest a střílel vietnamce a rusy. Ale my si tuto čistě krvavou a akční jízdu užili a díky dobře vybrané délce jsme se ani na vteřinu nenudili. Holt akční klasa se vším všudy. 75%

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47