PlayEasy

zasloužilí neumělci

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 18.8.2019  09:40

Námět je sice na chlup stejný jako u svého předchůdce, Kaktusového květu (originál jsme viděli ještě dřív něž toto), ale celý nádech filmu je úplně jiný. Je to upraveno pro moderní generaci, Havaj, sluníčko, dvě půvabné ženy - Jennifer soutěží s Brooklyn o větší půvab a taky o Adama Sandlera :-) No, vlastně před víkendem na Havaji je to typicky průměrná sandlerovka (dali bychom asi tak 60%), ale jakmile přijede celá "rodinka" do luxusního resortu na Havaji, vznikne tolik vtipných i romantických situací, že prostě musíme dát 4*. Doporučujeme - obzvláště ženám, ale muži s tím taky určitě nepohrdnou. Už jenom díky výše zmíněným ženám. 70%

• 16.8.2019  23:03

Průměrný krimi western, který někdy zaujme a byli jsme dokonce i občas napjatí, kdo je teda ten vrah, ale třeba konec byl opravdu fraška a navíc tento film nenabídne nic nového, protože v tomhle žánru existuje mnohem lepších a zajímavějších filmů. Z obsazení nikdo nezaujal, akční scény nic moc, hudbu jsme také čekali lepší, ale pro kriminálky tohoto typu máme slabost, ale pořád je to jen a jen průměr... 60% A scénář.....:(

• 15.8.2019  22:30

KOMENTÁŘ BEZ SPOILERŮ: Tarantino nikdy nenatočil špatný film, ale tohle je DOKONALÉ DÍLO. A největší ironií je, že asi týden před premiérou měl zde Hollywood 61% a asi tak osm "frajerů" (nebo spíš trollů:) dalo odpad. Tarantino téměř celý film vzdává hold zlaté éře Hollywoodu a dokazuje, že je velký filmový milovník i odborník. Už teď držíme palce na Oscara alespoň za scénář. Navíc celý film je v libové náladě - horké léto v Hollywoodu '69. Ale na tento film jsme se netěšili rok dopředu jenom kvůli Quentinovi, ale samozřejmě kvůli hvězdé dvojici hvězd jasně zářících v čele filmu - Leo a Brad - dvojka snů!!! Lepší postavu měl asi věčný pohodář Brad se svou lážo-plážo angličtinou, ale Leo měl víc příležitostí uplatnit své mistrovské herectví, jelikož hrál cholerika. Také samozřejmě krásná a milá Margot Robbie, ve vedlejších rolích září Al Pacino či Kurt Russell a v epizodních rolích povedený comeback Mikea Madsena (Tarantino ho vždy vytáhne z bryndy:-) a poslední role nedávno zesnulého Luka Perryho. Jelikož se ve filmech taky vyznáme (i ve starých), tak jsme tu spoustu odkazů pochopili, plně si vychutnali pestrou atmosféru dobového L. A., někdy se fakt pořádně smáli, "fucky" a "shity" létaly z úst hlavních hrdinů snad každou minutu (=byli jsme na titulkách) a sledovat ultra překvapivé a až zábavně brutální finále filmu - to byla orgie. A nenechte se mýlit trailery, Tarantino vás opravdu vodí za nos, ty ukázky nic neznamenají! Jindy preferujeme prázdná kina, ale zde nám nevadilo sedět v narvaném kině a sdílet s diváky nepopsatelné nadšení!!! Letní hit jak se sluší a patří - pardon, tohle je víc, než jak se "sluší a patří", tohle je asi náš největší zážitek z kina!!! 100%

• 15.8.2019  14:35
    Já, padouch (2010)

Tak, opět jsme si po delší pauze dali další animák a konečně jsme si vybrali Já, padoucha a podle očekávání to byla velmi zábavná jízda, která se může pyšnit nejen skvělou animací, ale i zajímavým příběhem a dost dobrými postavami (vládne Gru a mimoňi). Takže jsme si to celé velmi užili, minutáž ideální a hlavně jsme se dost smáli! 75%

• 15.8.2019  08:09

Murder Mystery jsme včera večer dali ze dvou důvodů. Takže zaprvé jsme oslavili narozeniny a jako dárek jsme dostali mimo jiné asi nejznámější streamovcí službu: NETFLIX, takže si vychutnáváme prvního měsíce zdarma a za druhé (jak už jsme se zmínili) jsme měli narozeniny, čili jsme trochu oslavovali a k tomu patří i pár skleniček kvalitního a výborného ledového vína. A musíme říct, že když jste v této situaci, nefunguje Murder Mystery špatně, ani duo Král komedií (i když stupidních) a Královna komedií (taky většinou stupidních) není až tak zlé, jak se může na první pohled zdát. Akorát nám vadilo to, že se najednou objevila napínavá scéna, ale tu po chvíli přeruší nějakým blbým vtípkem. Je to + - průměr. 50%

• 13.8.2019  22:38

Perfektní! Absolutně precizní práce, kterou odvedl Duncan Jones (talent zdědil po otci, ale ne v hudbě) a výborný Jake Gyllenhaal, kterému jeho roli opravdu uvěříte a to je myslíme hlavní úkol herce. Také výborná hudba, kamera a případný vizuál perfektně dotvářejí film a, i když má i tento film své malé slabiny, tak všechno to pokryje atmosféra z vlaku, ve kterém má na najití bomby a identifikování pachatele vždy pouze 8 minut. A kdo je vlastně ten záporák? To si hlavně nevyspoilujte, protože by to zkazilo celý film. A samozřejmě typicky americký happy end nesměl chybět. Opravdu velmi šikovně natočená Sci-Fárna, která má vždy nějaké to eso v kapse a rozhodně se ho nebojí vyložit ve velkém. 85%

• 13.8.2019  14:37

Tak takhle to vypadalo u QT před Pulp Fiction :) Výborná kombinace zkušeného a zručného režiséra Tonyho Scotta a snad nejlepšího scenáristy všech dob, Quentina Tarantina funguje plynule a výborně. Skvělá nálada, chvílemi odlehčená, chvílemi vášnivá, chvílemi "červená" (tím myšleno krvavá), chytlavá hudba Hanse Zimmera, skvělé výkony, ve vedlejších rolích se objevilo spoustu zvučných jmen - výbornou roli především dostal Brad Pitt a Christoph Walken si svou roli dokázal vychutnat, Kilmer jako takový "Elvis" nuž zajímavý a konečné zúčtování v nějakém losangeleském hotelu je už typicky "tarantinovské". Film mnoho chutí a nám se všechny chutě velmi zamlouvali = velmi se nám zamlouval celý film. Takže i filmu se musí zamlouvat naše hodnocení :-)) 85%

• 12.8.2019  21:49

Ukradli torzo Jupitera (alias Afrodité) je opět velmi vtipná, ale ne už tak napínavá komedie, která ale bohužel asi moc brzy vyložila karty na stůl a potom to už byla jen hra na kočku a myš, ale tedy pořáádně vtipná! Byť je tohle dle našeho o něco málo horší než jednička, tak stále velmi kvalitní a inteligentní komedie, kde to hezky tahají Annie Girardotová a Philippe Noiret. Zkrátka a dobře opět komedie, u které se rozhodně nebudete nudit! 80%

• 12.8.2019  15:23
    Jackie Brown (1997)

Quentin válí! Natočil další "gangsta" pecku, originální (to je u jeho filmů zbytečné psát:), šikovnou a skvěle napsanou (jaký scénář kdy Tarantino vlastně pokazil:) a výborně obsazenou: Robert Forster je prostě skvělý, S. L. Jackson výborný padouch a skvělý návrat Pam Grier, hvězdy 70s blaxploitation kriminálek. No, u scénky, kdy "spolupracují" při výměně tašek Robert De Niro a Bridget Fonda jsme chytili záchvat smíchu! Možná to chtělo trošku prostříhat a dodat více sarkasmu, ale to nic nemění na tom, že jsme viděli výborný snímek a můžeme, pardon, MUSÍME doporučit. 80%

• 11.8.2019  23:22
    Výstřel (1981)

Velmi dobrá a propracovaná detektivka s překvapivě skvělým Johnem Travoltou, chvílemi napínavá jak trenky, chvílemi akční, každopádně, jak už jsme se několikrát zmínili, milujeme prostě kriminálky, které opravdu stojí za vidění, obzvláště pak ze 70s a 80s. Možná mohl být vrah odhalen až na konci a ne někdy krátce po polovině filmu, ale zvuk je výborný (není to podivná shoda okolností? ...:) a tento film nás řádně vzrušil a výborně umocnil "noční atmosféru". 75%

• 11.8.2019  18:30

Úžasné! Do čtvrtého dílu jsme šli celkem s rozpaky, protože trailery, co si budeme byly HROZNÉ! Ale zažili jsme velký zážitek s úžasným dějem, nadčasovou animací (jaká byla tedy v roce 1995?) a emotivním závěrem, u kterého jsme měli málem na krajíčku. Ale podle očekávání bylo kino zaplněné dětmi a...., některé u toho kecali, některé to nechápali, některé jásali (nahlas) a některé pořád fňukali achjo..., jsou to děti:). Každopádně úžasný film a pokud tohle měla být konečená této legendární a úžasné série, tak byla vynikající... 90%

• 11.8.2019  09:06

Jennifer Aniston si na kvalitní FILMY (nutno podotknout, protože seriál .... :) nikdy nepotrpěla a tohle taky nějaká kdovíjaká kvalitka není, ale je to svižná, ultra zábavná komedie plná (fakt plná!) skvělých gagů s výborným nápadem využitým do naprostého maxima! A radíme fanouškům Přátel, aby si ještě zhlédli závěrečné titulky, protože určitě je potěší :-)) 80%

• 10.8.2019  21:02

Tohle jsme fakt nečekali!:( První povídka je čistá hrůza. Když jsme viděli ty prsaté čarodějky s odpornými hereckými výkony samozřejmě v čele s hroznou Madonnou, to byla fakt totální katastrofa. 1. povídka - Chybějící indgredience - 25%. Druhá povídka už byla o něco lepší, ale stále toho dost chybělo ke spokojenosti a velká stupidita byl též znát. 2. povídka - Nesprávný muž - 45%. U další povídky už bylo citelně znát, že jí do ruky vzal zkušený režisér Rodriguez a společně s Antoniem Banderasem vytvořili dobrou povídku. 3. povídka - Zlobivé děti - 70%. A poslední povídka Quentiho samozřejmě zavládla a společně s Brucem vytvořil vtipnou svěží a velmi dobrou povídku. 4. povídka - Muž z Hollywoodu - 75%. Celkově je to u nás dost rozporuplný film, který je někdy fakt extrémně blbý a někdy zase slušně vtipný. 55%

• 10.8.2019  08:24
    Příchozí (2016)

Jestli chcete něco akčního, tak si pusťte Willise nebo Stathama nebo Slye, ale hlavně ne Příchozí! V poslední době se dělají Sci-Fi velmi filozofické a zamotané - ve šlépějích Kubricka a jeho Vesmírné odysey, ale Příchozí je opravdu velmi tajuplné a napínavé, vše umocňuje výborný dramatický výkon Amy Adams, výborná hudba, kamera a Denisova režie. Sice to pro nás nemá poselství, což většina filozofických Sci-Fáren má, ale má to vše, co potřebuje výborný film! A to stačí.... 80%

• 9.8.2019  14:47

Quentin to opět rozpálil, tentokrát s autama, děvkama a samozřejmě s maniakem dablérem Mikem. Ale tentokrát se to bohužel úplně nepovedlo. Co se dá dělat, když jediná zajímavá postava je Mike a ty ženské jsou pouze nezajímavé, vulgární drbny, které celému filmu pouze škodí. Navíc 1. polovina byla asi i dokonce lepší než ta 2., což by se nemělo stávat a vyvrcholení by mělo nejvíce zaujmout. Nám se nejvíce líbila část, kdy se ze zdánlivě nevinného kaskadéra vyvine fanatický vrah ve velmi dobrém podání Kurta Russella. Jako film se to určitě dá a jsou to lepší 3*, ale stále to je pouze vulgární vypatláno a my si na filmy tohoto typu nepotrpíme, ani Quentin to bohužel nezachránil... P. S. Viděli jsme delší verzi (asi režisérskou:) a jediné scény, které ve filmu stály za to, jsou ty s doublérem. 65%

• 8.8.2019  23:07

Naše první setkání s velmi proslulým a uznávaným režisérem a scenáristou Woody Allenem se opravdu podařilo! Nevíme jaké budou ostatní jeho filmy, každopádně my milujeme napínavé krimi komedie, proto jsme si pro dnešní večer zvolili právě tento film. Allen se jako obvykle představil i v hlavní roli s jeho celoživotní spoluherečkou Diane Keaton, všem hlavním postavám se jejich herecký projev velmi vydařil, nás film dobře naladil a velmi se nám líbil. Jestli si chcete zpříjemnit pozdní večer nějakou zaručenou kvalitkou, tak rozhodně doporučujeme. 80%

• 8.8.2019  20:34
    Sunset Blvd. (1950)

Perfektní noir depka ze starého Hollywoodu, která perfektně ukazuje náročný přechod hvězd němého filmu na mluvený podobně jako ve Zpívání v dešti ovšem zde je to podáno mnohem temnějším způsobem, u kterého dost často mrazí. Také výborný William Holden a psycho Gloria Swanson, kteří tomuto filmu dodávají ten správný lesk zlaté éry Hollywoodu. Zkrátka se rozhodně nejedná o nadhodnocený film a ve špatné náladě nedoporučujeme si pouštět a obzvláště ne konec! 90%

• 7.8.2019  21:56

Shane Black je prostě v psaní vtipných, napínavých, drsných a vulgárních scénářů MISTR, jediný společně s Guyem Ritchiem, který se dá v tomto oboru srovnávat s Quentinem Tarantinem. KKBB je ultra zábavná, oddychová, ale i napínavá krimi komedie, ve které ve skvělé roli září luxusní Robert Downey Jr., originální scénář - Shane prostě tyhle řádky napsat umí :) a celé ve svižném poklusu, L. A., jak má bejt, Hollywood - sexy kočky, večírky, night cluby - ještě lepší než pozdější počin onoho vynalézavého muže (Black) Nice Guys! Skoro jsme dali plnou, protože tvůrci do toho rozhodně plnou dali!! 80%

• 7.8.2019  13:32

Tak tohle byla síla! Úžasná Greengrassova rekonstrukce nejhoršího teroristického útoku všech dob, z kterého se svět ještě nevzpamatoval a asi také nikdy nevzpamatuje. Už od začátku nám přecházel mráz po zádech, ale to co přišlo v poslední čtvrtině filmu to bylo fakt jen pro silné povahy. Na tuhle smutnou událost myslíme neradi, ale tady to je tak úžasně natočené a celá posádka (samozřejmě kromě teroristů:) byli absolutní hrdinové a do posledních chvil bojovali a je velká škoda, že to dopadlo takhle. A u závěrečných titulcích a věnování jsme měli fakticky slzy na krajíčku. Prostě dokonalý a velmi silný film, o kterém budeme ještě dlouho básnit a obdivovat jej. 100%

• 7.8.2019  08:32

Co si budeme říkat, na 4* to není. Je to přesně 3 a 1/2*, ale jako ve většině případů jsme se i tady přiklonili k lepšímu ohodnocení. Slušně jsme se bavili, u hokejového zápsu NY Rangers vs. Mystery jsme byli jaksepatří napjatí, sledovali jsme s potěšením osudy pouhých pár lidí v malém zapadákově, kde se každý zná s každým a Russel Crowe - tradičně skvělý. 70%

• 6.8.2019  09:16

Další perfektní francouzská komedie, která vypráví o učiteli řečtiny a šéfce policie, jak se potkají, jak se zamilují, ale připletou se do toho vraždy poslanců, kteří mají vždy v zádech šídlo se znakem leoparda a tak začíná naše nej. etapa filmu a to napínavé vyšetřovní, u kterého byste záporáka netipli a tohle je přesně náš žánr krimi-komedie. A opravdu jsme přemýšleli i nad 5.*, nakonec to jsou velmi lepší 4* a všem tenhle film od srdce doporučujeme. 80%

• 5.8.2019  08:47

Často se to nestává, že pokračování překoná svého předchůdce. Ale u Postradatelných je tomu tak!!! Sice nám stejně jako u jedničky vadilo to, že hudba během akcí příliš hlasitá oproti hlasům herců, ale to je jen maličkost. Protože TOHLE JE PROSTĚ SPLNĚNÝ SEN PRO KAŽDÝHO MUŽE, KTERÝ SLEDUJE AKČNÍ FILMY!!! Opět vidíme Tým, ale tentokrát se jako záporák představil nesmrtelný akční hrdina Jean-Claude Van Damme, vrací se Bruce Willis a Arnie (Je dobré vidět svatou akční trojici zase hezky pohromadě - Bruce, Arnie, Sly) a jako třešnička na dortu se objeví jediný člověk, který uběhne dvanáctiminutovku za jedenáct minut, ano, ano, je to Chuck Norris!!! Tohle vše mega potěší, navíc film je dobře sestříhaný a skoro celé je to akce, což nám tady ani přinejmenším nevadilo, právě naopak! Jeden z nejlepších Thrillerů za posledních 10 let! 90%

• 4.8.2019  20:24

Další velmi povedená mysteriózní komedie z amerických osmdesátek, která pobaví a občas vás bude i napínat a je také vhodná pro celou rodinu a všechny věkové kategorie. Jedna ulice, jeden dům, více sousedů a nějací ti záporáci, už je to celkem ohrané téma, tak alespoň na nás to celkem zafungovalo. Film zkrátka a dobře splnil naše očekávání a ústřední trio Tom Hanks - Bruce Dern - Rick Ducommun umělo fakticky skvěle pobavit. Prostě jako napínavá oddychovka to je výborná volba.

• 3.8.2019  21:53

Vybrat z celé série dvě naše nejoblíbenější postavy, odvěké nepřátele, vys*at se na celou "Rodinu" a tím spojit dvě největší akční hvězdy moderní generace byl od tvůrců skvělý tah. A hned je z toho šach mat, čili teprve druhý díl ze série F'n'F, na který můžeme dát 4* (první bylo Fast 5). Pěkná kropička, výborná část, jak v Londýně, tak v elektrárně, tak na ostrově Samoa, u Hobbsovy rodiny chlapáků. Notná dávka humoru, výborná moderní akce a nejmodernější vymoženosti - to jsou velká esa tohoto filmu. Přesto je to jen pořád zabíjení, akce, vtípky, ale žádná hloubka - to je prostě to, co v poslední době u akčních filmů chybí, takže standartní 4*, ani o píď víc. 70% P. S. Teď nevíme s kým bychom se neprali radši, jestli s upgradeovaným Elbou nebo s Lukeovými bratry :-) Každopádně ani jeden střet by nebyl příjemný (pro nás:).

• 3.8.2019  09:17

Další naše slabina.... Milujeme mysteriózní kriminálky a tohle je mysteriózní kriminálka, máme rádi postaršího charizmatického Seana Conneryho a ten zde je také a o psychopaty?, o ty nebyla nouze. Dle nás prostě rozhodně nadprůměrná kriminálka, která na konci ukáže i trochu drsnou část tohoto filmu. Mezi obsazením také potěšil Laurence Fishburne a Ed Harris a chudák malinká Scarlett Johansson musela snášet jak ji tam chlap ochytává, ale za tu její další kariéru to rozhodně stálo. 70%

• 2.8.2019  13:53

Fakt síla! Mistrovské dílo! Čím je Clint Eastwood starší, tím točí lepší a lepší filmy, ač je to neuvěřitelné, je to tak. My považujeme za vrcholy jeho kariéry (jak režijní, tak herecké) Million Dollar Baby a Gran Torino. Víte, jak je to těžké, být režisérem filmu a zároveň hlavním hrdinou?! A STVOŘIT TAKOVÉ FILMOVÉ UMĚNÍ?! Typická Eastwoodova pozvolná, přirozená a komorní režie je sice sotva nápadná, ale tím geniálnější, samotný Cleastwood hraje svůj životní herecký výkon, výborně s ním vytvořila dokonalou harmonii dokonalá Hilary Swank a Morgan Freeman se ukázal nejen jako výtečný herec, ale i vypravěč. První půlka filmu je o přátelství, o boxu, bleskovém vzestupu na vrchol, poté nastane ve filmu zásadní zlom - onen osudný boxerský match a druhá půlka je smutná, silná a dojemná. Tohle vše stvořila postava, bez které by byla kinematografie chudší. Bez tohohle snímku by ovšem byla kinematografie vyloženě chudá! 100%

• 1.8.2019  22:30

Když Steven Spielberg oznámil, že natočí film podle slavné knihy H. G. Wellse tak snad všichni očekávali něco velkého a ještě když se připojil Tomík? No, až tak velká bomba z toho nakonec nevznikla, ale jinak určitě velmi dobrý Sci-Fi film s až překvapivě velmi temnou atmosférou a nepřekvapivě u Spielberga s výbornými efekty a skvělou hudbou Johna Williamse, ale jinak herecký výkona Toma Cruise byl velmi mdlý, Dakota Fanning katastrofa, a jeho puberťácký syn - fiasko, jediný který hrál celkem dobře byl Tim Robbins, který si takové role depresivních psychoušů umí vystřihnout fakticky dobře. Jinak určitě dobrý film, který ale není ničím novým a díru do světa neudělá... 70%

• 1.8.2019  13:23
    Podfu(c)k (2000)

Kultovní a XXXL zábavná Ritchieho gangsterská řež, která je svým originálním stylem velmi podobná svému předchůdci (originální záběry, noirový odstín, mozaika několika skupin mužů z londýnského podsvětí atd.), ale právě více humoru, ale i pravdivosti posunuje Snatch o level výš než je Ritchieho debut, který je na to, že je to debut stoprocentní, ale když tohle přehlédneme k pěti hvězdám něco chybí. A to co chybí, má právě Podfu(c)k - budiž nádherným příkladem ostatním režisérům, jak se učit z chyb. Navíc výborné herecké výkony, libové slovní přestřelky, no a hádejte kdo nakonec slízne smetanu? Kvůli čtyřiaosmdesáti karátovém drahokamu se strhne pěkná nálož a smetanu slízne víc lidí - "Daisy" a my - Daisy získala diamant, my jsme viděli diamant, tedy Podfu(c)k! 95%

• 1.8.2019  08:09
    Chvění (1990)

Ano, tento film je totální kravina, efekty jsou hrozné a hororová atmosféra není ani horororvá, ale tím jak je tento film kravina je o to vtipnější, tím že jsou efekty hrozné je to ještě vtipnější a tím, že tam není hororová atmosféra je tam vlastně vtipná atmosféra a my chvílema chytali záchvaty smíchu. Navíc ústřední duo a vlastně celá ta parta "robinzonů" je poměrně dost dobře sladěná, takže tím pádem má vtipnost větší šanci fungovat a také funguje a nečekejte horor, je to komedie... 70%

• 27.7.2019  22:14
    Con Air (1997)

Porovnání se Skálou, tomu se také neubráníme. Samozřejmě Skála je poměrně o dost lepší, ale to neznamená, že je Con Air nějaký průměrný film. Vždyť Skála je dle nás TOP Thriller a je v naší TOP 20! Tohle taky je pořádný akční náhul, hvězdně obsazený: Cage hraje dobře, John Cusack toporně, psychopat Buscemi je bezchybný, John Malkovich taky dobrej, Trejo si na kvalitu nikdy nepotrpěl :) a Rhames je normální. To je asi takové shrnutí, jak podle nás hrály hvězdy filmu. Prostě je to našlapaná 90s chlapárna, která se poměrně šikovně vyhnula žánrovým klišé a nás posadila na zadek. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32