Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Výsledky z ostaních webů: IMDb - 8,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 97%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 75.2% | Tak tohle byl nářez!!! Miller se po letech vzpamatoval a pustil se do pokračování své nejkultovnější série. Sehnal si slušné obsazení a začal točit. Nakonec z toho vyšla pecka, která v dnešní "komix" době nemá obdoby. Celou dobu non-stop akce, celou dobu v pohybu - prostě Speed dnešní doby! Navíc je to celé extrémně stylové, skvěle nasnímané, výborně ozvučené, masky, kostýmy, výprava i zpomalovačky, vše dokonalé. Takže ať nám naše "srdce" poroučí cokoliv, my prostě musíme nasolit plnou palbu! A na ty přechozí 70-kové a 80-kové hovadiny (=díly:-) se nám po tomhle nechce dívat už vůbec! 90%

Skleněný dům (2001)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 21%, Audience Score - 39% | FDb.cz - 68.5% | Prostě "Skleněné peklo" se vším všudy :-) Netřeba víc dodávat... 30%

Mumie (2017)

Výsledky z ostatnich webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 16%, Audience Score - 35% | FDb.cz - 63,4% | Tom Cruise, který je stále v top formě (myslíme pochopitelně fyzickou kondici, ne umění herecké ;) v dobrodružném Thrilleru? ..... Něco takového si snadno necháme líbit, ovšem ne každý film je holt posvícení, že. :). Obyčejná komerční slátanina, které se mohl upsat snad jen neuvěřitelný idiot (nebo to spíš bylo pro prachy?) a totéž platí o lidech, kteří si mysleli, že nastartuje další úspěšnou filmovou sérii (Dark Universe). Jen doufáme, že tento film někdo co nejdříve mumifikuje tak, aby jej NIKDO NIKDY nenašel. 50%

Den poté (2004)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 45%, Audience Score - 50% | FDb.cz - 74,1% | Máme takové lehké podezření, že Emmerich ve svých filmech zabil více lidí než Hitler, Stalin a Napoleon dohromady :-) ..... Co se týče samotného filmu, nemá hlavu ani patu, je strašně roztříštěný (rozehraje několik linií, ovšem ani jedné se pořádně nevěnuje), scénář na úrovni pětiletého dítěte a Quaid až neuvěřitelně toporný + nechutně hollywoodský závěr, který je už ostatně u Emmericha klasa. Triky a velkolepé záběry nepochybně oslní (až na očividně digitální prolog), ovšem film jako takový v nás nezanechal naprosto nic a obzvláště ke konci nesmírně nudil (!) - a to už by se u podobných "velkofilmů" stávat nemělo... 55%

Osamělý jezdec (2013)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 30%, Audience Score - 51% | FDb.cz - 75% (?) | Nevěřili jsme, že to zrovna o tomhle filmu kdy řekneme, ale tohle byla opravdu chvílemi nezáživná nuda protkaná několika slušnými momenty a zakončená epickým finále. Ta snaha navázat na "Piráty" (i se stejnou sestavou) je opravdu evidentní, i přes velmi povedenou výpravu ovšem absolutně nepovedená. On Tonto totiž není žádný Jack Sparrow ;) 55% P.S. V tomto roce (2021) nás opravdu rozesmála scéna, kdy je usvědčený kanibal, Armie Hammer, pohoršen požitím srdce banditovy oběti :DD

Loupež po italsku (2003)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 73%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 79.5% | Takovýchle filmů je opravdu hodně! Ale tohle je s Dannyho parťáky opravdu jeden z těch velmi podařených heist-filmů, který ani vteřinu nenudí, herci jsou ve svých rolích uvěřitelní (to u "akčňáků" není moc časté:-) a každý správný filmový fanoušek si ho musí užít! 80%

Duel Frost/Nixon (2008)

Šli jsme do toho poměrně skepticky se stereotypem "nudného politického dramatu" před očima. Nabušené dialogy a vynikající herecké výkony (zejména Langelly coby Nixona) nám ovšem zcela vytřely zrak... Ještě že Forrest tu aféru včas nahlásil, jinak by tento snímek vůbec nevznikl! :) 80%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 90%, Audience Score - 91% | FDb.cz - 83,9% | Úplně si nemyslíme, že návrat otce X-Menů, Bryana Singera filmu prospěl, protože Matthew Vaughn v "První třídě" nastavil laťku hooodně vysoko a Budoucí minulost se jí ani nepřiblížila. Z velmi ambiciózního námětu (spojit obě linie) šlo vytěžit i víc než chvílemi suché drama bez jakékoliv nadsázky, ačkoliv Fassbender coby Magneto opět výrazně převyšuje občany a akce je hodně nabušená... 75%

Strážce (2006)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 35%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 73.2% | Dobrý akční Thriller s naším oblíbencem Mikeem Douglasem v hlavní roli. Film má dobrou zápletku i akci, a i když se nevyhne ani těm nejzákladnějším akčním klišé, stále nás bavil. Nicméně občas nám vadila roztřepaná, až béčková kamera a "rádoby stylové" výhružné vzkazy určené prezidentovi. Jinak herci ujdou a my jsme viděli nadprůměrný akční snímek, kterých je ale "na filmovém skladě" nejméně milion. Don't Say a Word je fakt někde jinde. 65%

Krvavá nevěsta (2019)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 88%, Audience Score - 78% | FDb.cz - 65.9% | Ono to je vlastně celkem dobrý film. Bavilo nás to, mělo to solidní "staré" prostředí a Samara Weaving se nám zamlouvala více než její strýček (ve většině rolí:-). Ale závěr byl fakt přepísklý, a to nemálo. Holt, pokazilo nám to dojem z celého filmu, který byl občas solidně krvavý, ale zároveň vtipný. Takže o 4* se VŮBEC nedá uvažovat. 60%