Goldfinger (1964)

Goldfinger je dodnes pravděpobodně nejkultovnějším příspěvkem do série o agentu 007. A to zkrátka proto, že definoval podobu, jak má správná bondovka vypadat. Stylové intro doprovázené písní, legendární DB5, mocný záporák (s ještě lepším pomocníkem :) - vždyť tento odkaz přetrvává dodnes! 80%

Thunderball (1965)

Ačkoliv byla laťka nastavená hodně vysoko, pokračování Goldfingera, i přes svou výrazně delší stopáž, veškerý tlak ustálo. Líbí se nám stylizace do vodního prostředí, exotické Bahamy (není divu, že tam Connery zakotvil i ve skutečnosti), sem tam nějaký ten žralůček a především oslnivá krása bohyně Claudine Auger! 80%

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Asi budeme v menšině, když prohlásíme, že se nám Dr. No líbil víc. Koneckonců, exotická Jamajka se s vyprahlým Balkánem (kromě Hrvatska, samo sebou ;) nedá srovnávat a trošku štědřejší dávka akce by taky neublížila. Na druhou stranu, tyto nedostatky byly alespoň zčásti vykompenzovány neutuchajícím šarmem Seana a přenádhernou Bond girl. 70%

Dr. No (1962)

Kdo by to byl řekl, že to James už napoprvé tak rozpálí?! ... Svůdná erotika, ehm tedy exotika, svůdné ženy, charismatem sršící 007 a vynikající 3/4 stopáže. Škoda, že se nezdařilo udržet obdobnou úroveň i závěrem. 80%

Sedm statečných (2016)

Remake slavného westernu který byl údajně v kinech průměrný a měl průměrné tržby. A tak jsme taky průměr čekali. Jenže toto bylo udělané úplně jinak než slavný western. Jsme si vědomi toho, že Sedm Statečných '60 je film naší desítky nejlepších filmů, ale hned ve třech věcech tato verze onoho velikána trumflo. Bylo přidáno více psychiky a více pocitů, které cítili členové před vypuknutím, dále bylo na scéně více hvězdných herců a tím pádem také lepší herecké výkony a za třetí nám dokázali tvrdou realitu divokého západu lépe. Navíc nás tento film velmi překvapil, takže body plus a nový soundtrack Hornera a Frangela také neuškodil. Naopak konec a nějaké další scény nám úplně nesedli. 70%

Petr Pan (1953)

Klasické disneyovky zbožňujeme všechny, nicméně tento rozpustilý zelený mužík a jeho příběhy se nám zalíbili obzvláště. Snad díky nehynoucí lásce k překrásné knižní předloze... 90%

Jurský park 3 (2001)

Po dooprady špatné dvojce jsme čekali ještě horší vývar. Jenomže starý dobrý Sam Neil se vrátil, protože zjistili, že to s tím otravným Goldblumem prostě nejde. Děj se výrazně zlepšil a dávali bychom čtyři hvězdičky, jenže hrozné herecké výkony kromě Neila, skopírovaná hudba Davise, ohrané triky a předpověditelná režie tento film posunuli o TŘÍDU (dinosauří období) níž. Jinak kvalitní kamera trošku zvedla. 60%

Cliffhanger (1993)

Na tuhle kultovní a akční podívanou jsme narazili jen náhodou a jsme za to velmi rádi, protože včerejší večer jsme si naprosto díky tomuto filmu užili a navíc jsem si tento film pustili ve správný den (pátek), protože v pátek jsme naladění na akčňáky plné kultovních hlášek např. (NEMUSÍTE SE PŘIPOUTÁVAT I TAK TO NEPŘEŽIJETE:-). Zkrátka skvělý akční nářez, který jsme absolutně prožívali narozdíl od jako vždy kamenného a nabušeného Sly. 90%

Zlo pod sluncem (1982)

Opět oblíbené téma Aghaty. Vždy se sejde hrstka lidí, ať už ve vlaku nebo lodi, kteří mají důvod nenávidět jednoho z nich. (kromě Poirota:) Tentokrát pod horkým sluncem na rozpáleném ostrově. Stejné obsazenstvo i stejný scenárista jako lidé na "Karnaku" a film v nás zanechal stejné pocity. Vraha/y jsme si samozřejmě netipli :-) 75% Ale taková chybička, celkem stejná zápletka jako u Smrt na Nilu i vrazi byli podobní, ale atmosféra byla pořád skvělá!

Jeho dívka Pátek (1940)

Další velmi dobrá komedie s energickým Carym Grantem, který byl ve své době absolutně ve formě a společně s výborným režisérem té doby (Howardem Hawksem) a se skvělou Rosalind Russel vytvořili nezapomenutelnou komedii o novinách a jednom tak trochu zvláštním městě, ve kterém novináři ani nespí. A už se velmi těšíme na remake Na titulní straně s dalším naším velkým oblíbence Jackem Lemmonem a uvidíme jestli se vyrovné Carymu, protože lehké to nebude:) 75%