Vlk (1994)

Kdo očekává dynamický snímek přetékající akcí a lekačkami, bude asi Vlka vnímat jako nudu. Dle nás se ovšem jedná o kvalitně vystavěný thriller, jehož zvolna gradující úzkostná atmosféra na nás velmi zapůsobila. Něco lze vytknout kýčovitému finále, když ale Michelle je tak krásná… ;) 80%

Pokoj 1408 (2007)

Začátkem si připadáme jako v nějaké nepovedené komedií "Člověk versus pokoj", kterou postupem času vystřídá bizarní trip jako po poctivě vykouřeném LSD, v němž doslova nic nedává smysl. A najednou se člověk ztrácí, co je vlastně realita a co je fikce. Možná to byl záměr, jenže Håfström není Nolan, a tak ty 2* dáváme jen za několik zdařilých lekaček. 45%

Záhada Blair Witch (1999)

Velmi zajímavá (a bezpochyby také velmi levná) forma měla ambice stvořit jeden z nejděsivějších filmů všech dob. Ale s poměrem 80% kecy amerických adolescentů a 20% strach lze toho docílit jen těžko...

Mezi vlky (2011)

Kdo čekal vysoce kvalitní survival velkofilm, asi hodně narazil. My ovšem od Grey nechtěli nic jiného, než další "Neesonovku" - tedy nenáročné, akční, chvílemi zábavné, chvílemi zas vážné pokoukání. Nad tím, co se děje v hlavě bláznivým "vlkům" asi nemá cenu moc přemýšlet, nám ale mnohé napínavé momenty (akrofobie here we go!) gradující do silného finále ke spokojenosti vystačily. 75%

P.S. Miluji Tě (2007)

Naprosto jedinečný snímek! Viděli jsme jen málo filmů, které v člověku svým lidským a poutavě odvyprávěným příběhem probudí takové množství pozitivní energie a chuť k životu ...a to bez jakýchkoliv "fratpackovských" dialogů a podobných nesmyslů! Místy rozesměje, místy dojme - ale to vnitřní  teplo, které se nám postupně rozlilo po celém těle, na to se nezapomíná... 80%

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Až morbidně zábavná parodie na Evil Dead, Pátek 13. a vůbec všechna profláknutá žánrová klišé, která jen podtrhává ubohost Scary Movie a dalších neúspěšných pokusů o úderné zesměšnění jedinečného žánru hororového. 80%

Mayday (2023)

V dnešní době, kdy je špatných akčních filmů jako mravenců na mraveništi, u každého throwbacku do devadesátek (coby zlaté éry filmové akce) doslova chrochtáme blahem. Gerardovi a spol. se to kosením fanatických Filipínců ukázkově podařilo. Tisíceré díky! 75%

Co se stalo o Vánocích (1999)

Unikátní směs tří kratších příběhů, v nichž vystupují ty nejmilovanější postavičky Waltova univerza. Každý z nich nám ukáže kouzlo Vánoc z odlišného úhlu a i jejich poselství se kapku liší. Spojuje je ovšem krásná kreslená animace, magická atmosféra a decentní dávka humoru. O svátcích si člověk nic lepšího ani nemůže přát! 90%

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Co se týče štědrovečerních pohádek, asi vždy půjdeme proti proudu. Zatímco pár let zpátky každý plesal nad "Vánoční hvězdou", my vyjadřovali znechucení. A když se konečně objeví sympatická pohádka bez natočená dle tradičních hodnot, se sympatickými hrdiny, konečně i půvabnou princeznou, celá republika spustí lavinu nespokojenosti. Škoda.. To, že jsme si ji vlastně hodně užili nám ovšem nikdo nevezme. 70%

Šílená noc (2022)

Obtloustlý Santa pohazující si kladívkem, "Christmas Time" Bryana Adamse na plné pecky, a vzduchem lítá nejen sváteční vůně purpury a vánočky, ale také SPOUSTA lidských hlav. Zkrátka a dobře, tatíkovská pocta Kevinovi a McClaneovi se nadmíru vydařila a nedává nám na výběr; příště zas, snad i se sequelem! 80%