Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Krátkometrážní

Zajímavosti k filmům (44)

Vánoční prázdniny (1989)

Když do domu přijíždí velmi špatně vidoucí teta Bethany (Mae Questel) kvůli záplavě světýlek na domě, tak se otáže, zda-li rodině Griswoldů nehoří dům. Jen chvíli poté se zeptá, jestli už jsou na letišti, což v souladu s prvním výrokem nedává smysl.

Sám doma (1990)

Když Kevin McCallister (Macaulay Culkin) ráno po probuzení zjistí, že jeho rodina již odjela na dovolenou, při snídani sleduje v televizi klasický snímek Zázrak v New Yorku (1947).

Sám doma a bohatý (1994)

Zkurumpovaný šéf bezpečnosti v domě, který sleduje kamerové záznamy, se v jednu chvíli dívá na film Na sever severozápadní linkou (1959). Zatímco závěr Hitchcockova thrilleru se odehrává na památníku Mount Rushmore, dějištěm finále tohoto filmu je obdoba monumentu, Mount Richmore. Jedná se tedy odkaz na tento klasický snímek.

Navždy mladý (1992)

Ve scéně, kdy se Claire (Jamie Lee Curtis) chystá jít na večeři se svým přítelem, řekne že má obrovský hlad. Přitom před pár minutami večeřela společně s Danielem (Mel Gibson) a se svým synem Natem (Elijah Wood).

Ptáci (1963)

Jedná se o druhý případ, kdy Alfred Hitchcock ve svém filmu zmiňuje kalifornské město Santa Rosa. Poprvé tak učinil ve filmu Ani stín podezření (1943), ve kterém děj snímku dokonce do Santa Rosy i zasadil.

Spáči (1996)

V nápravném zařízení pro mladistvé je v kině promítán film Harper (1966).

Auta (2006)

Poznávací značka Doktora Hudsona 51HHMD je odkaz na rok vydání auta jeho modelu (1951), iniciály jeho jména (Hudson Hornet) a jeho povolání (Medical Doctor).

Auta (2006)

Paul Newman byl slavný svýma pronikavě modrýma očima. Postava Doktora Hudsona, kterou Newman v originále mluví, má oči stejné barvy.

Auta (2006)

Herec Paul Newman nadaboval bývalé závodní auto, Doktora Hudsona. Přitom sám Newman byl automobilový závodník.

Není čas zemřít (2021)

Není čas zemřít má nejdelší prolog ze všech bondovek. Trvá asi dvacet minut.

Není čas zemřít (2021)

Jedná se se svou délkou 163 minut o dosud nejdelší bondovku.

Bitva u Midway (2019)

Ve filmu se vyskytuje při Bitvě o Midway i mimo jiné režisér John Ford, který opravdu žil a také doopravdy natočil dokument Bitva o Midway (1942), který točil i v tomto filmu a v roce 1943 za něj vyhrál Oscara.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Po zhlédnutí filmu si dcera Bruce Leeho postěžovala na Tarantina, že ve filmu udělal z jejího otce hloupého muže a bylo jí velmi nepříjemné, když se mu celé kino smálo.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ve scéně, kdy Marvin Schwartz (Al Pacino) říká Ricku Daltonovi (Leonardo DiCaprio), že včera viděl dva jeho filmy, tak je na začátku filmu vidět jméno Clint Ritchie, což byl herec, který hrál převážně na konci 60. let a v 70. letech 20. století.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ve scéně, kdy Cliff Booth (Brad Pitt) říká z auta Ricku Daltonovi (Leonardo DiCaprio): „You're Rick Fucking Dalton. Don't You Forget It,“ lze za autem vidět nápis Lancer, což je seriál, ze kterého film částečně vychází.

Avengers: Endgame (2019)

Film se v červenci 2019 stal po překonání Avatara (2009) nejvýdělečnějším filmem všech dob. Ačkoliv, aby toho tvůrci dosáhli, poslali snímek znovu do kin, obohacený o vystřihané scény. Díky tomu se Endgame dostalo na první místo a sesadilo dlouho vládnoucího Avatara.

Reklama

Reklama

Reklama