fleshbekr86

fleshbekr86

okres Třebíč

3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kimi no na wa. (2016)

  Pravděpodobně nejlepší animák EVER. Nejkrásnější animace, důsledně propracovaná a příběh jednoduše úžasný, propletený a složitý a s nádherným koncem. Pro mě osobně neskutečný objev!

 • poster

  Mary a Max (2009)

  Pan režisér Elliot sice recykluje svoje krátké filmy, ale tak úchvatně a v tomto případě skutečně bravurně, že nemám co vytknout, toto je příběh, který mě chytil za srdce a ústřední dvojice mi po skončení filmu připadala neuvěřitelně živá a skutečná. Bravo

 • poster

  Píseň moře (2014)

  Tak toto je moje srdcovka, něžný příběh, který má obrovské srdce. Na konci jsem plakal jako želva :)

 • poster

  Princ Egyptský (1998)

  Dle mého názoru jde asi o nejkrásnější disneyovku (snad ještě Princezna a žabák nebo Mulan). Ve svém oboru jde o přelomový snímek, viděl jsem ho v kině v roce 98 a dodnes mám husí kůži při scéně rozestoupení moře!

 • poster

  Kubo a kouzelný meč (2016)

  otázka je, který z filmů z mé top 10 vyhodit, abych tam mohl dát KUBA, protože mě prostě dostal. Takhle propracovanou stop-motion asi těžko pohledáte. Psí ostrov od Andersona je skvělý, ale tohle je jednoznačně něco mimo tento vesmír!!

 • poster

  V hlavě (2015)

  tento film je prý pro děti, ale mě neskutečně dostal, svoji propracovaností a domyšleností je dokonalým dílem i pro dospělého diváka... stále ho mám V hlavě

 • poster

  Parralel (2018)

  perfektní vypointovaný snímek, který mě naprosto strhnul svojí složitostí a náročností na přemýšlení. Na konci vše zapadlo jako dokonalé puzzle a odcházel jsem z projekce s pocitem, že vše je jak má být. Život není jednoduchý, ale dá se všemu postavit čelem. A po grafické stránce nádherné!

 • poster

  S láskou Vincent (2017)

  Scénář je skutečně hezký, ale co naprosto vede je vizuál, kde vidíte rozpohybované obrazy tohoto mistra. Nemám ponětí, jak to všichni ti zůčastnění malíři dělali, ale výsledek je po vizuální stránce jedním z nejúchvatnějších děl v celé historii kinematografie. Toto už těžko někdo napodobí!

 • poster

  Valčík s Bašírem (2008)

  Takhle nějak měl asi vypadat Alois Nebel, dokonalá práce s rotoskopií a příběh, který nenechá člověka chladným

 • poster

  Alois Nebel (2011)

  Příběh je dosti temný a záhadný jako ta mlha z hor, ale má svoje mouchy, dlouho jsem si musel zvykat na pomalou naraci. Zato animace (rotoskopie) mě překvapila. Vytkl bych snad jen "plavající" obličeje, ale jinak jde o excelentní a v cze přelomový snímek a je úžasné, že zde něco obdobného vůbec vzniklo