Duna (1984)

Lehce si ještě pamatuju dobu, kdy jsem Dunu viděl prvně. Za sebou jsem měl pouze znalosti z počítačových her Duna 1 a Duna2 a ten film se mi líbil - no bylo mi tak 14 let. Rozšířenou verzi jsem bohužel viděl po přečtení knihy a také shlédnutí trojdílného televizního filmu. Dle mého názoru je ona rozšířená verze pěkně pitomý nápad. V původní verzi se na řadu věcí nedostalo, jenomže se na řadu věcí nedostalo rovnoměrně. V rozšířené verzi se nedostalo především na druhou polovinu příběhu, která je tu prezentována jako pár klipů. Nejhorší ze všeho byly ale neustálé vnitřní hlasy, které musely dovysvětlit konání hrdinů nebo co se to sakra zrovna děje na place: "ha otrávená čepel". Není úplně jedno jestli je otrávená, když ji někomu vrazíte do hrudníku? Musím ale také pochválit herecké umění spíše vedlejších postav, protože jejich střelba ze sonických zbraní: uá...pžď je snad určena k pobavení pamětníkům hry na zloděje a policajty. Oni ale vše dokázali zahrát s vážnou tváří, za což jim náleží můj obdiv.

Muž, který nebyl (2001)

S existenciální literaturou a filmy mám jeden zásadní problém. Pokud je všechno na levačku a nic nemá smysl, jaký smysl má potom číst tyto knihy nebo sledovat filmy???

Robot-monstrum (1953)

Tohle je fakt řacha. Nemůžu dát pět hvězdiček, na to je to přeci jen až příliš velká magořina.

Ovládací panel
5 bodů