Cybernaut

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 20.11.2020  14:51
    Dokonalost (2018)

Allison Williams je na pohled fajn, ale film samotný mi po určité době přišel jako nesmyslně přestřelená směs klišoidních (byť leckdy povedených) scén s tuctovou zápletkou, přičemž to vše bylo sestříhané a zakončené způsobem, který by mě nejspíš víc zaujal coby součást černé komedie než nějakého pokusu o „vážné“ drama. 3/10

• 20.11.2020  14:41

Rozhodně zábavnější a v něčem snad ještě ujetější než první film. Nevím, jestli bych se za své cítění správně neměl stydět, ale mé naděje tím byly naplněny. Snad je namístě zmínit i úžasné obsazení, jehož holý výčet by zabral několik řádek, ve spojení s mnoha vtipnými gagy v důstojných mezích hezké absurdní komedie. Kvůli tomu všemu nemohu hodnotit méně než 8,5/10

• 28.10.2020  11:08
    Deadpool (2016)

Tedy, kdybych tento film viděl ještě před dvojkou, tak bych si ji nejspíš dobrovolně nepustil… pro mě zklamání. 3/10

• 21.10.2020  18:30
    Deadpool 2 (2018)

„I'm Zeitgeist.“ „Cool. You have the power to put your finger on the... pulse of society?“ „No... No, I spit acidic vomit.“ no tesat do kamene! Sympaticky přiblblý humor prostupuje celý film a několik scén je geniálních (výsadek X-Force…). Na to, jak chabá byla má očekávání, jsem se skutečně bavil. 7,5/10

• 21.10.2020  18:13
    The Haunting (TV seriál) (2018)

The Haunting of Hill House 9,5/10; The Haunting of Bly Manor 5/10

• 18.10.2020  18:03

I když něco to do sebe má, chyby z první série jsou zde umocňovány. Především mě opět irituje extrémní natahování, ale spolu s tím nově i určitá předvídatelnost děje a dost nesympatické, s ohledem na délku navíc i téměř neměnné charaktery protagonistů, ztvárněné někdy podle mého názoru i prkennými či snad špatně vedenými herci (to se však rozhodně netýká odbarvené Victorie Pedretti). Knižní předlohu neznám, a i když se často v samotném příběhu našlo místo i pro nejednu dost působivou scénku (opět spíš v prvních epizodách) a citlivý soundtrack, zanechala ve mně Bly Manor dojem spíše ploché, jednostranně zaměřené a standardní žánrově věrné adaptace, ujíždějící někde mezi magickým realismem, patetickým dramatem a nezáměrnou groteskou. To vše téměř bez přidané hodnoty. Což je nejspíš škoda. Čekal jsem duchy mlhavější, kulisy důstojnější, příběh mysterióznější a vyznění vůbec nějaké. Po zhlédnutí v mnoha ohledech pozoruhodné předchozí série je pro mě Bly Manor hořkým zklamáním. 5/10

• 18.10.2020  17:56

Seriál pracuje s dvěma časovými rovinami a množstvím postav. První díly nasadily docela čilé tempo, které se však v průběhu času začalo vytrácet, až nakonec skutečný vrchol pro mě (po prvním shlédnutí) představuje nadmíru emotivní a poetická druhá polovina poslední epizody. „The rest is confetti…“ Tvůrci si vyhráli s hlavními protagonisty (pro mě mimo jiné hlavně Oliver Jackson-Cohen a Victoria Pedretti jsou ve svých rolích dosti příjemní), s mnoha drobnými detaily i s citlivě voleným soundtrackem zádumčivého vzpomínání. Celkové vyznění a často i dialogy (viděno v originálním znění) formou i mnohoznačností dalece přesahují žánr. Nechybí tomu hloubka. A i když byly někdy i celé díly poněkud utlumenější a stopáž přemrštěná, ve výsledku mám ze seriálu dojem ucelenosti a krásy, což nejen u často srovnávaných kategorií pravidlem nebývá. „That's the secret, isn't it? Journeys don't end. Some things can't be told. You live them, or you don't. But they can't be told.“ 9,5/10

• 11.10.2020  18:56

Po dlouhé době začínám od druhé série, kvůli nejen velice sympatické dvojici David Tennant a Billie Piper. Přes místy otřesnou animaci a standardní televizní formát pro mě tato epizoda představuje poměrně zábavné pitoreskní překvapení… 7/10

• 5.10.2020  19:24

Celá ta myšlenka tohoto patnáct let oslavovaného filmu o zábavném hledání hranic mezi tím, co je, a co už není spravedlnost, mi při té záplavě nesmyslných akčních scén přišla podaná strašně standardně a často i poněkud nudně (přestože mám samotné herce titulních rolí docela v oblibě). Snad je to tím, že jsem tento první díl Nolanovy batmanovské trilogie viděl až jako poslední a rovněž nedávný Joker s rozštěpem nasadil laťku zatraceně vysoko… 4/10

• 4.10.2020  21:17

Zvláštní thriller s poněkud klidným tempem, které mu však dává úžasnou dynamiku a prostor k rozvíjení všech temných zákoutí příběhu. Duo Liam Neeson a Dan Stevens působí příjemně. Postava ztvárňovaná beze sporu dobrým hercem s bizarním jménem Astro, mě však přišla trochu násilně vpletená do děje, nebo jsem tuto linii prostě jen nepochopil. V součtu jsem se ale bavil nad původní očekávání dobře 7/10

• 4.10.2020  20:55
    Nikdykde (TV seriál) (1996)

Absurdní, hezká, pohádková a snad až moc britská série, která prý vznikala ve spolupráci s Neilem Gaiman. Spolu s dalším příslibem soundtracku od Briana Eno, mě to vše k jejímu zhlédnutí docela nalákalo. Navzdory výslednému hodnocení však musím sdělit, že jsem byl rozčarován. Ne, že by mi oči dvacetileté Laury Fraser okamžitě neuhranuly nebo snad Gary Bakewell či kdokoli jiný byl jakkoli nesympatický (např. Peter Capaldi dost exceloval), ale celkově mě to přišlo až tak nízkorozpočtové, že jsem pojal podezření, zda to vlastně nebylo od samého začátku hlavním záměrem tvůrců. Ale ač byl scénář v mnoha bodech předvídatelný a laciný, alespoň mu podle mého názoru nechybí humorný nadhled a několik zajímavých myšlenek, navíc pokud je někdo (jako já) lehoulince uchýlený k TV kulisovým deviacím s barvitým nádechem osobitosti, nemůže být neuspokojen. Jako lehkou odpočinkovou záležitost ke zpříjemnění dne to za sebe nedovedu ohodnotit na míň než 7/10

• 21.9.2020  16:47
    Avenue 5 (TV seriál) (2020)

Jako pustil jsem si to hlavně kvůli obsazení Hugha Laurie, v jehož komediální um jsem vkládal tolik svých největších očekávání. Nakonec ho ale dost nečekaně překonal Zach Woods, který zde zazářil díky nepochybně vtipnější roli i kvůli jejímu osobitému ztvárnění. Scénář, jako ostatně vždy ve srovnatelných taškařicích, neodpovídal naprosto přehnané stopáži a samozřejmě že v průběhu doby vyšel do ztracena. I když ano, nyní, při zpětném pohledu, se mi osobně tento seriál jeví daleko zábavnější než třeba Červený trpaslík, leckde s touto sérií srovnávaný… 7/10

• 3.9.2020  19:53
    Apostle (2018)

Film se mnohdy tváří dost béčkově, či prostě jako nízkorozpočtový pokus o něco žánrově standartního. To už pak i ta stopáž přes dvě hodiny jej jen dorazila. Na druhou stranu se tvůrcům zdařilo obsazení několika dobrých herců, mezi kterými mě tady ovšem asi nejvíc bavil sympaticky úchylný Dan Stevens, který tou svojí řízenou, pozoruhodně odměřovanou maniakální hystérií, v roli titulního hrdiny, ukradl celý film prakticky jen pro sebe. Zastínil všechny ostatní, dokonce i Marka L. Jones s dost komickým přízvukem, Kristine Froseth s Lucy Boynton i se všemi jejich přirozenými vlohami, a také vedle nich po herecké stránce přeci jen trošku upozaděnou Catrin Aaron (vždyť, i když pochopitelně není úplně marná, tak většinu dobrých výstupů s ní emocionálně „táhl“ právě Stevens)… Celkově byl snímek snad až moc nezáměrně sebeparodický, děj celkem předvídatelný. Ale několik scén se tvůrcům povedlo zachytit docela hezky a dojímavě. A někdy jsem se taky dost zasmál. Bohužel, to je asi vše. A tak nad 7,5/10 jít nechci.

• 22.8.2020  11:56
    Já, Claudius (TV seriál) (1976)

Přes své stáří i teď celkem zábavná a hodnotná televizní inscenace. Mezi všemi těmi postavami populárních a často i dost groteskních šílenců podle mě asi nejvíc vyčnívá Caligula (senzačním způsobem ztvárněný Johnem Hurt), a jeho oblíbený kůň coby Římský senátor. 9/10

• 26.6.2020  21:05
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Místy (někdy celé díly) bohužel značně slabší, ale vcelku dobré překvapení. Parodie na téma, které se už opět zdálo být zcela odvařené, ale přesto se nyní po většinu doby jednalo o celkem vtipnou zábavu, obzvláště v porovnání s jinými rádoby komediemi současnosti. Dokonce ani Steve Carrell nezklamal, John Malkovich je samozřejmě i v komediální roli úžasný, Lisa Kudrow z Přátel a ostatní taktéž, zvláště pak mnohých-pozorů-hodná, a rovněž v tom všeobecném přehrávání zdatná Diana Silvers (vedlejší role v Glass). 7/10

• 8.6.2020  19:38

Zvláštní experiment své doby, který prý značně inspiroval Franka Herberta. Před určitým časem mě kvůli různým spojitostem s dílem tohoto spisovatele docela zaujal. Dnes však na mě působil dost pateticky a rozvláčně, snad i nudně, a když jsem v plnosti nedokázal přijmout atmosféru filmu, tak se očekávaný požitek jaksi nedostavil. Pravděpodobně si jej pro srovnání ještě někdy pustím… 5/10

• 31.5.2020  16:24
    Mlčení (2016)

AKTUALIZACE: Z jakéhosi nepochopitelného důvodu jsem téměř pořád nudil. Liam Neeson je fajn, Adam Driver už tak moc ne a Garfield mě místy docela těžce iritoval. Na rozdíl od podobného filmu Misie, zde není k poslechnutí ani žádný hezký soundtrack. I bez ohledu na myšlenkové zbarvení, jež je tak trošku očekávatelné, tak po druhém zhlédnutí snižuji hodnocení někam pod 2/10

• 26.5.2020  17:54

Křesťanský surrealismus? Nu vlastně proč ne. A k tomu navíc představovaný jako nápaditý exkurz do soukolí Freudovského dramatu? Zvláštní. Ve výsledku jsem však překvapivě spokojen. Nejvíc mě asi nadchnul samotný vizuál, efekty a kulisy, doplněné úžasnou hudbou. Občasné pronášení patetických frází, nesouvisejících zcela bezprostředně s dějem, mi při tom všem nakonec zas tak moc nepříjemné nebylo, jelikož nepojmenované scény kosmických kataklyzmat a pestrobarevných snů podbarvily všednodennost samotného příběhu. Ten je založen na propracované emotivnosti. Půvabná Jessica Chastain má očekávání rozhodně nezklamala a Brad Pitt, přestože ho jako herce jinak moc nemusím, zde ztvárňuje roli, která mu podle mě docela sedí. 8/10

• 3.5.2020  20:55
    Umbrella Academy (TV seriál) (2019)

Jestliže mě pilot něčím i nadchnul, další díly mi tento postoj zcela zvrátily. Nezáživné, nudné a trapné postavy se v průběhu stále nesmyslnějších, hloupějších a až do krajnosti natahovaných sekvencí klátily ve stále lacinějším prostředí, v němž ani efekty nestály vůbec za nic. Dějové linie jsou beze zbytku otřepané a jeví se mi jako nepokrytě přímo převzaté z mnohem úspěšnějších filmů a tv seriálů, s tím, že je zde značně zjednodušili a přežvýkali snad pro teens publikum. Nevtipná komedie a nudné drama. Chuť mi nedokázala spravit ani jindy okouzlující Ellen Page. A já tak tento pokus vypínám velmi trpce rozčarován a znechucen. Ale třeba jsem koncept téhle show prostě jen nepochopil. Po zhlédnutí celé série každopádně snižuji výsledné hodnocení na 1/10.

• 29.4.2020  18:08
    X-Men 2 (2003)

I z dnešního pohledu v rámci žánru mnohem lepší, než jsem (při čerstvé vzpomínce na předcházející film) očekával. Krásné kulisy. Vhodný soundtrack. Většinou ne moc přehnané, zato však velmi efektní akční scény. A hlavně scénář, byť místy hodně klišoidní a standardní, ve kterém potenciálně zajímavé postavy skutečně dostávají znatelně širší prostor než v poněkud zploštělé jedničce. 7,5/10

• 28.4.2020  18:31
    X-Men (2000)

Po hóóódně dlouhé době jsem se pokusil o další shlédnutí a… a… no prostě do háje! Tak u tohodle jsem si nebyl schopen vychutnat ani tu paleolitickou bezva komiksovo-filmově-revoluční atmošku prvních X-men, ani (s čestnou takřka X-výjimkou Anny Paquin – slint) herectví jednotlivých, v odlišných filmech bezesporu excelujících průmyslo-zábavových perzón nového tisíciletí… 3/10

• 27.4.2020  16:25

Ano, ano, svět už není, jaký býval, a z oblíbených superhrdinů jsou pomalu ale jistě žitím sešlí starci, vymazávaní nemilosrdným systémem. Byť se při naprosto přepálené stopáži (137min!!!) můžeme opřít jen o velice minimalistický děj, a třebaže akční scény jsou překombinované, béčkové a nevkusně přestřelené (a převážně nevtipné), a je jich tolik, že po několika minutách začnou beznadějně nudit, a třebaže záporáci jsou naprosto slabí a dík scénáristovi i nesmírně tupí a nepřesvědčiví, přes to vše film do sebe něco má. Dědictví Wolverina se spojilo s posledním Mad Maxem a snad i Leonem do něčeho deprimujícího, emocionálního a syrově westernového. Především díky strhujícímu hereckému výkonu Patricka Stewart, Hugha Jackman a překvapivě i malé Dafne Keen. 5/10

• 26.4.2020  13:04

Příjemné překvapení. Nemůžu uvěřit, že jsem Budoucí minulost takovou dobu v podstatě ignoroval. Obsazení je samozřejmě suprové – mezi ostatními mě zaujalo zejména setkání mladého Xaviera Jamese McAvoy se starým Patrickem Stewart, obdobně násilnický Michael Fassbender vs. Ian McKellen, který prožívá určitou katarzi, ale za zmínku stojí i Hugh Jackman, Ellen Page a překvapivě i pro mě jindy spíše komediální (v Death at a Funeral, ale i v GoT) Peter Dinklage a samozřejmě nesmím opomenout ani Jennifer Lawrence a post-Futuramového Nixona (ať už ztvárněného kýmkoli a za cokoli)… Akční scény vtipné, záporní superroboti sebeparodičtí, přesto mi atmosféra přišla často napínavá a místy i opravdu dojímavá, no a scénář považuji ze všech ryze mainstreamových X-menovských ztvárnění, co jsem dodnes viděl, za asi nejdospělejší. "The past: a new and uncertain world. A world of endless possibilities and infinite outcomes. Countless choices define our fate: each choice, each moment, a moment in the ripple of time. Enough ripple, and you change the tide... for the future is never truly set." 9/10

• 25.4.2020  22:11

Bezesporu okouzlující Annalise Basso v typicky zmatečně poskládané epizodě dokázala také díky stupňující se atmosféře přezářit i tu přehnanou počáteční rozvláčnost. Avšak scénář pro mě ani tentokrát nepřekračoval očekávání, a jestli v celém příběhu bylo o jeden či dva zvraty víc je pro mě u tohoto žánru nepodstatné. 5/10

• 25.4.2020  20:50

KOMENTÁŘ OBSAHUJE JEDEN DŮLEŽITÝ SPOILER: „I nepřátelský ufoun může být lidštější než chladný manžel. Ale proč? A jaké budou následky této interstelární mesaliance?“ Při vší úctě ke standardnímu Bryanu Cranston (jež je podle mě v obou svých krajních polohách asi stejně přesvědčivý jako Gunnar Björnstrand ve Smultronstället, a místy mi velice připomínal Futuramového Kalkulona v All My Circuits) i očividně velice sebevědomé (je samozřejmě na každém, aby posoudil, zda oprávněně) Essie Davis – kteří hráli ústřední role – i ve vší úctě k vizi filmařů – vystavět na těchto slovech děj epizody, jejíž 52 minut se všeobecně bude ovíjet kolem barvitostí rádoby originálně futuristických kulis, mi osobně přijde snad až příliš troufalé. 1/10

• 25.4.2020  19:19

Komediální Steve Buscemi fajn. Některé kulisy i animace taktéž. Ale co ten scénář? Ale jestli má být vedle nich John Dowland a (nejspíš) Michael Cavendish v poněkud násilném spojení s (v porovnání se starými mistry slabším) Sydem Barrettem to hlavní (ač u Dowlanda pro fanoušky PKD nejspíš ne zrovna šokující), co se divákovi vryje do paměti, co potom zbývá? Možná jsem to prostě jen nepochopil. Možná mi ta komičnost nebo dramatičnost uniká mezi duševními prsty, ale za mě fakt maximálně 3/10.

• 25.4.2020  18:24

Při vší úctě k PKD, tak toto mě prostě nebavilo. Věřím, že vinni jsou právě tvůrci této adaptace.

• 25.4.2020  18:22

KOMENTÁŘ OBSAHUJE JEDEN ZÁSADNÍ SPOILER!!! Tak další díl PKD Electric Dreams, co je notně ulepený nějakou „jinou“ love story. Tentokrát to tvůrcům tak moc nežeru, třeba taky kvůli tomu zasvěcencům dobře známému standardně „artovému“ výrazu, kterým mě pro většinu doby iritovala Janelle Monáe, ač dle příběhu právě stejně tak plechová jako všichni ostatní. Juno Temple je dobrá, ale ne tolik, aby to vyvolalo cokoli mimořádného. 3/10

• 25.4.2020  13:48

Opět: knihu neznám, zpracování hodnotím jen jako epizodu seriálu. Z toho hlediska si myslím, že je to vizuálně obstojné, lehké, nečekaně sexy (Rachelle Lefevre + Anna Paquin ❤), emotivní, v několika scénách i nápadité… Tolikrát zdánlivě zcela provařená odrůda sci-fi v dost působivém podání. 8/10

• 25.4.2020  10:48

Předlohu k tomuto dílu neznám, tak nemohu srovnávat. Příběh je značně surreálný, snový, a má pěkně skličující atmosféru. Scénář se kupodivu nevyvíjel tak klišoidně, jak jsem zpočátku považoval za téměř jisté. Naopak právě kvůli obratnému, hravému, lehkému a hlavně docela svéráznému zacházení s postavami (které jsou naopak smrtelně vážné a ponuré) i prostředím podle mě tento díl zatím z ostatních epizod série PKD Electronic Dreams, které jsem dodnes zhlédl, vyniká asi nejvíc. 9/10

<< předchozí 1 2 3 4 6 7