Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Ráno ešte v pohode vstaneme a cez deň sa niečo skončí, pokazí, zničí a my nemáme šancu sa brániť. Bezmocnosť. Zdá sa, že jediné možné riešenie je zabudnúť. A tak si Clem nechá vymazať Joela z pamäte. Len tak. Joel chce urobiť to isté. Čo však bude tvoriť jeho svet, keď zahodí všetky tie zážitky, spomienky, pocity? Veľmi hlboký a smutnokrásny film s dokonalou atmosférou a výbornými hercami.

Já, Simon (2018)

Tak toto je na vrchole všetkých tých teen vzťahových filmov už od spracovania, cez herecké výkony a vtipné hlášky až ku vcíteniu sa do dnešnej doby a jej problémov. Nemôžem nespomenúť aj krásnu hudbu, od Michaela Jacksona, Whitney Houston či Eminema. Homosexualita je na spracovanie veľmi náročná téma, no z tohto vyšiel takmer dokonalý film zo stredoškolského prostredia. Silné emócie sú tu od začiatku až do úplného konca. Do plného počtu mi chýba len to prekvapenie. Celkovo príbeh sadne skôr mladším, ale určite si na svoje prídu aj starší, tak smelo do toho:)

Milenec (1992)

On bohatý, ona chudobná, on ju miloval, ona chcela len sex...a peniaze. Zamilovala sa aj ona, lenže on sa medzitým oženil. “A teraz už som si nebola istá, že som ho nemilovala, napadlo ma, že som si tej lásky vôbec nevšimla.” Ale áno, srdiečko mi to zohrialo, škoda len toho ťažko sa rozbiehajúceho začiatku.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Tohto som sa dosť bála, najmä tej animácie, ale to hneď prešlo. Milé, zábavné, radosť pozerať.

Osudový dotek (2004)

Každý z nás niekedy premýšľa nad určitými vecami v našom živote, premýšľa aké by to bolo, keby sa v danej situácii zachoval inak. Nikdy presne nevieme, že to, čo robíme je správne. Nie všetko ide podľa toho ako si to predstavujeme. Ashton Kutcher, ktorý bežne hrá v bláznivých komédiách dokázal, že zvládne aj vážnejšiu rolu. Hudba dokonale vystihla atmosféru, ktorou sa film niesol. Je až úžasné ako na konci všetko do seba zapadá.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Všetko také neusporiadané a chaotické. Každú chvíľu sa tu objavujú nové postavy, ktoré tu vôbec nemuseli byť, až ich je tu toľko, že divák sa v tom jednoducho stráca. Na jeden film je tu až veľmi veľa zápletiek. Koniec mal byť veľmi dojímavý, ale pre celý ten zmätok sa tie emócie nejako vytratili. Lili Collins tomu pridáva šmrnc. “Mal si ho skrotiť, ty si ho naučil milovať. Neskrotil si ho, zlomil si ho.”