Coco (2017)

Krásný animák o lásce k hudbě a o rodinné soudržnosti až za hrob.

Kolo zázraků (2017)

Woody Allen, zajímavý i když ne originální námět a příjemný vizuální zážitek s dobrými herci v prostředí 50-tých let mě nalákali na tento film. Kromě samotného Woody Allena mě to vlastně ani moc nezklamalo. - - - - Proč to zklamání? Vypadalo to jako by Woody Allen roli Ginny psal pro sebe v obvyklém stylu (věčně nespokojené a ufňukané tintítko) a nedošlo mu že on sám roli Ginny hrát nemůže. U Woodyho tento styl mohl být humorný ale ke Kate Winslet mi to nesedělo. - - - - Pak tu je několik málo samoúčelných proslovů, kdy se herec postaví doprostřed místnosti a pronese několik příliš dlouhých frází co se tak říkají (proto tam přece přišel) a pak zase odejde. Tyto proslovy sice souvisejí s danou situací ale přišlo mi to jaksi umělé. Tak ty mě také neuchvátily. - - - - Lidé kolem i já jsme se občas smáli tak to asi nebylo špatné. Bohužel mě rušilo že jsem viděl tolik Woodyho filmů a nedokázal jsem ho nevidět za postavou Ginny - což je naprosto ujeté. :-) - - - - Mé hodnocení je příliš nízké ale vyšší hodnocení by bylo nespravedlivé vůči ostatním filmům které jsem takto již ohodnotil. [Pro: synáček věčný pyroman / Proti: ufňukánek Woody v těle Kate Winslet]

Kráska a zvíře (2017)

Disneyovská písničková klasika. Milá kombinace hraného filmu s počítačem animovanými obživlými předměty. Hezký a výpravný film o Svícnu a Konvičce. - - - - Ano, přesně tak. Film o svícnu a konvičce (mimochodem ty si člověk nemůže neoblíbit). Kráska byla pouze vedlejší postava, i když jinak v pohodě. Stejně jako vedlejší postava byl i Zvíře, který zde vypadal jak přerostlý plyšák k pomazlení spíše než hrůzu nahánějící netvor, což pro mě rozhodně v pohodě nebylo. Američané, kteří v posledních letech už neznají míru, tím zabíjí celou původní pointu příběhu a nahrazují ji jinou pointou zprostředkovanou obživlým inventářem zámku (taky dobrá, ale ne co jsem čekal). - - - - Film je sám osobě celkem hezký ale snižuji hodnocení kvůli několika zklamáním. Pokud někdo chce vidět opravdovou krásku a zvíře tak doporučuji českou verzi z 1971 nebo Francouzsko-Německou z 2014. Ale pokud na tom nesejde, tak tento film doporučuji. PS: Písničky byly hezké ale neoslovily mě a sklouzly jen tak po povrchu. - - - - [Pro: Opravdu hezký film i příběh s kombinací hraného filmu a PC animace / Proti: Zklamání ve formě názvu filmu (kráska a zvíře jen vedlejší postavy). Zklamání ve formě přerostlého plyšáka k pomazlení místo netvora]

Kráska a zvíře (2014)

Velice hezký film. Nabízí více než jen známou pohádku. Má to hloubku i šířku. ... Ani po dlouhé době nic výstižnějšího nenapíšu. Prostě je tam něco, co nedokážu pojmenovat, ale silně to na mě zapůsobilo.

Láska nebeská (2003)

Krásný, pohodový film o různých podobách lásky. Asi každý se má příležitost najít v některé ze situací ve filmu. ... Snad až na snový výlet do Ameriky. Má tak někdo kliku. :-) [Pro: život a optimismus / Proti: klamavá reklama na dívky v USA :-)]

Mars útočí! (1996)

Kdysi tento film pro mě byl velikým zklamáním. Pro kontrolu jsem se na něj kouknul po letech znova a jsem stejného názoru. Asi by to mohla být skvělá parodie ale předvedený způsob mě neoslovil. Spíše než souvislý film mi to přišlo jako nesouvislý sled povrchních monologů. Herci se u toho zřejmě bavily (já na jejich místě bych si to asi užíval), ale jako diváka mě to neoslovilo až na pár dobrých okamžiků. Dobrý námět s pochybným provedením. ... A možná jsem jen nepochopil že to měla být parodie nejen na sci-fi film ale i parodie na herectví a na režii .. to pak jo. :-) [Pro: parodie / Proti: nepovedená]

Místo splněných přání (2017)

Tento film je zajímavý náhled do lidských duší. Máte přání? Opravdu si ho nedokážete splnit sami? A koho jste pro to ochotni obětovat? ... A také si dávejte pozor co si přejete, protože by se vám to mohlo splnit. :-)

Nemilovaní (2017)

Lidský nezájem, chlad až do morku kostí. Když nechcete děti, tak si je prosím nepořizujte. Děkuji.

Nikdys nebyl (2017)

Chlap co jde a mlátí kladivem do lidí aby zchránil malou holku. Bez širších souvislostí a bez pozadí. Pro mě to nemělo žádnou hloubku. Asi dobrá akce, herci, režije, kamera i zvuk. Dobré na odreagování po celodením stresu, ale jinak to bylo o ničem. => 45%

O těle a duši (2017)

Kouzelný film o citovém provázání reálného a myšlenkového světa a že nic není nenormální. ... I když .... ;-)