Matrix (1999)

Tenhle film pro mě znamená hodně viděl sem ho asi v osmi letech připadalo mi to jako by tento film byl nejlepší všech dob. Do dneška mám hrůzu s chobotniček ty jejich chapadla lapali po mě ve spánku. Keanu Reeves je fantastický jeho herecké výkony jsou prostě skvělé. Laurence Fishburne jeho dialogy jsou skvělé prostě skvělé. Carrie-Anne Moss ze začátku jsem Trinity moc nemusel ale postupem času jsem ji začal mít rád. Hugo Weaving je jeden z nejlepších záporáku historie kinematografie taky mu tahle role nastartovala kariéru. Taky tenhle film ukázal jak se má dělat akce protože v tomhle filmu je nejlepší akce všech dob choreografická a přehledná a taky naprosto nejlepší finální bitka mezi Neoem a Agentem Smithem která je podle mě nejlepší finální bitka všech dob. Celkem 10/10

Zmizelá (2014)

O tomhle filmu musím přemýšlet furt a furt a furt. Ben Affleck je hodně nejistá postava a nevíte čemu věřit a sám jsem chvilku pochyboval, jestli ji zabil. Rosamund Pike, ta byla absolutně perfektní a podle mě její "geniální" myšlení naprosto skvěle ztvárněný. Neil Patrick Harris - celkem mu role sedla. Největším problémem jsou chyby, např. to že zamkl někdo a pak jen tak odešel těmi zamčenými dveřmi, i když bylo zamčeno. David Fincher dokázal že je úplný génius, jeden jeho z nejlepších filmů. Jeho atmosféra je perfektní. Místy mi Bena Afllecka bylo líto a taky jsem si chvilku jsem si říkal, jestli je to inspirovaný skutečností, vážně to tak vypadá. Sečteno podtrženo 9/10

Thor: Temný svět (2013)

No co k tomuhle filmu dodat mají nejlepší herečku na světě a oni to takhle úplně podělají. Sice tenhle film má prvotřídní herce (Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman, Stellan Skarsgård, Tom Hiddlestone), ale jak sem říkal hodně se to nepovedlo. Začneme pozitivama, film má skvělé prostředí, ale taky místy skvělou atmosféru a taky skvělé herce, kteří to tam zachraňujou, kromě Anthonyho Hopkinse, který se chová jako blbec na rozdíl od jedničky, kde byl naprosto famozní. Dále záporák je strašný, nevýrazný a nahraditelný Kurse funguje jenom jako gorila Malekitha, takže taky nic moc. Jinak finále bylo celkem zajímavé. Zatím nejhorší marvelovka i Iron man 3 byl o něco lepší, ale Thor je lepší v tom, že tam není tolik blbých vtipů. Celkem 4/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tenhle film je skvělý, ale zase na druhou stranu tenhle film sráží to, že hlavní postava je nesmrtelná a že film je příliš moc zdlouhavý. Leonardo mě nikdy nezklame. Atmosféra skvělá. Tom Hardy úžasný záporák. Příběh jeden z nejpřekvapivějších, který jsem kdy viděl. 7/10

Sedm (1995)

Absolutní pecka od Davida Finchera, jeho nejlepší dílo, které jsem kdy viděl. Absolutně všechno na jedničku, ve všem ten film skoruje, absolutně ve všem, hlavně v atmosféře, která je absolutně skvělá. Brad Pitt je naprosto skvělý, lepší než Morgan Freeman. Brad Pitt je tu zajímavý především vyjadřováním emocí, které cítíte s ním. Morgan Freeman -skvělé dialogy skvělý charakter, což je u Finchera běžné. Hudba boží, kamera není špatná. Střih výborný. Podle mě skvělý film. Celkem 10/10

Tři bratři (2014)

Už jsem to věděl u Kukyho, že Svěrákova parketa nejsou pohádky. Podle mě byl Kuky jenom náhoda, že to byl dobrý film, ale tady se to potvrdilo na 100%, že to jeho parketa není, ale musím říct, že s tím hloupým scénářem si poradil celkem slušně. Nechci tady něco zazlívat Zdeňkovi Svěrákovi, ale ten scénář se mu fakt nepovedl, ale jinak ve své roli byl asi z těch všech slabých herců nejlepší. Teď se dostávám k tomu největšímu problému, což jsou herci. Hlavní role Tomáš Klus je naprosto strašný a už ho nechci nikdy v žádném filmu vidět. Já věděl, že to je blbý nápad obsadit Tomáše Kluse do hlavní role a ani jeho kolegové nejsou nějak dobrý. Zdeněk Piškula mi přijde, jako kdyby bral nějaký prášky, aby přežil tu roli co musí hrát . Vojtěch Dyk chová se hloupě, mluví hloupě, co k němu říct. Tenhle film je muzikál, což je možná další problém. Když to spojí dohromady, tak vznikne něco takového jako jsou Tři bratři. Doufám, že bude Po strništi bos mnohem lepší. Co chci říct, možná pro děti, ale pro starší publikum ne. Celkem 3/10