Byl jednou jeden král... (1954)

Čechy bych rozděloval na viděl a neviděl, ovšem ve druhé skupině by nebyl asi nikdo :) ... Tenhle film vážně viděl každý a na Vánoce máme navíc každý rok opáčko ... Každopádně se na něj každý rok dívám znovu s oblibou

Cestující (2008)

S označením Horor bych těžce nesouhlasil, ale přidal bych Lehce romantické. Zajímavý námět, konec lehce předvídatelný, zvlášť když víte, že je ve filmu unusual twist :-P . Davam 70 %

Česká soda (1998)

Jedním slovem.... Čtvrtníček září !!!

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Seriálu dávám 3 hvězdičky asi jenom proto, že to je seriál mého dětství. Výrobní kvalita je ale nižší :) ... Je to typické puberťácké prostředí, kde 20 ti letí herci hrají začínající středoškoláky. Nad často velmi složitými a vyukonstruovanými dialogy si prostě nejde položit otázku: Takhle vážně někdo mluví ??? Se stejným problémem se potýkám i u seriálu Gilmorova děvčata, ale to je zase o něčem jiném.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mel jsem od filmu vetsi ocekavani nez je zdrave, hlavne kvuli Keanu Reeves a v mnoha vecech me zklamal. Amerika je opet stredem zemekoule, jak se zda. 2 vedlejsi postavy (mynistryne a dite) jednaji naprosto polovicate (nevite jestli je mate radi nebo vas se.ou ). Dale jsem jako divak dychtici po odpovedich a informacich zase prisel zkratka. Je toho hodne co se mi na filmu nelibilo, ale nadruhou stranu efekty + velke katastroficke sceny, herecky vykon Keanu a nekterych dalsich, zajimava myslenka, ktera novodobym zpusobem ztvarnuje Noemovu archu a pekna akce film vyvazuji na 60-70%. takze 3 hvezdicky

Dokonalý únik (2009)

Myslím, že tolik chyb ve scénáři co bylo tady sem dlouho neviděl. Na jisté scény jsem se díval i vícekrát, než mi došlo, že chyba nebyla ve mně, ale v tom kdo to napsal. Jak všichni tady píšou, tak film stojí za shlédnutí hlavně kvuli závěru před kterým strávíte hodinu prohlídkou krásné přírody. Právě v této hodině, jak na konci zjistíte, bylo tolik lhaní divákovi přímo do očí, až to hezké není. Ikdyž mám tento typ filmu rád a dal bych mu jinak 4 hvězdy, tak díky chybám přichází u mě o 2.

Doom (2005)

Pro mě zklamání téměř po všech stránkách ... dvě hvězdičky za monstra

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Symphonie hereckych vykonu v jedne mistnosti. Tenhle film mi malinko pripomina knizku (obecne). Vse je na vasi predstavivosti. Vicemene se tu jen vypravi pribeh a zpresnuji se fakta a popis. Podle me dokonala kriminalka. I pres moje vysoka ocekavani me film velmi mile prekvapil. Jeho umisteni v zebricku je podle meho nazoru naprosto zaslouzene.

Gran Torino (2008)

Nejdriv ho nesnasite a potom se dostanete do faze kdy dnesni mladez taky prestanete chapat a zacnete s nim sympatizovat.