dainio

dainio

okres Karviná
Filmový maniak

homepage

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Bokovka (2004)

 • poster

  Děti moje (2011)

  Jeden z nekrásnějších filmů, který jsem, kdy viděl. George Clooney zraje jako víno. Čím je starší, tím více se objevuje v neskutečně náročných charakterních rolích. Zde, sehrává svůj zatím životní part. Snímek, který je velice těžký a a není určen pro diváky typu (Stmívání, Transformers, X-men apod.). The Descendants se totiž, dostává až na samou hranici, jedné z nejhorších a nejtěžších situací v životě. Muži, umírá manželka v kómatu, o které se dozvídá, že ho podváděla. A protože během manželství fungoval spíše jako záložní rodič, tak nyní má vše na bedrech sám. Výchovu svých dvou dcer a řešení problémů. Bez jakýchkoliv skrupulí je divákovi představeno silné emocionální drama, které je v některých momentech, řízlé s tak typickým jemným Paynovským humorem. Do toho všeho úžasná kamera, hudební doprovod a havajská destinace. George Clooney je v této roli nepřekonatelný. Toho Oscara prostě získat musí. Nejlepší herec, film, scénář. Všichni škarohlídi, ať se jdou bodnout. Jak s hodnocením, které je pro tento skvost na csfd, průměrné, tak s prognózami, ohledně ocenění. Výborná je také Shailene Woodley. Budu držet palce při předávání zlatých sošek.

 • poster

  Hledám přítele pro konec světa (2012)

 • poster

  Kick-Ass (2010)

  Takových filmů se nyní točí docela dost. Né všechny ale za něco stojí. Já jsem na Kick-Ass narazil v nabídce programu HBO. Po skoro 2 hodinách jsem byl nadšen. Taková slastná emulze akce, napětí, komedie, dramatu i špetky romantiky snad ještě nikdy nebyla natočena. Chtít se stát superhrdinou, vytvořit si obyčejný kostým a masku a jít do ulic. Bez nějakýho bojového umu...jen s vyšším práhem snesitelnosti bolesti. Hodně mě nadchla bitka, kdy se "Nářez" zastal chlápka, kterýho honila parta grázlů. Dobře hudebně podkreslena. A finální souboj nad mafií. Z filmu musíte dostat emoce a je potřeba aby Vás dostal. Tohle vás nakope do zadku !

 • poster

  Místo u moře (2016)

 • poster

  Od soumraku do úsvitu (1996)

 • poster

  Pasti, pasti, pastičky (1998)

 • poster

  Pouta (2009)

  Po všech stránkách výborně odvedená práce. Tvůrci a herci vložily ze svého umu do tohoto projektu absolutně všechno. A je to vidět. Skvělá atmosféra dusných normalizačních let v šedých barvách je znázorněna, tak perfektně, že dodává skličující až depresivní dojem. K tomu výborná kamera, zvuk, střih a správně vybraná hudba. Příběh je výborný, a ač je stopáž přes dvě hodiny, tak rozhodně ani minutu nenudí - ba naopak. Celou dobu jsem byl v napětí. Nevěděl jsem, co přijde a nedokázal jsem předpokládat, jak to bude v další scéně apod. Zkrátka jsem se plně nechal vést filmem. No a Ondřej Malý ? Jak to, že si na takového maestra vzpomenuli až teď ? Jeho výkon je prostě neuvěřitelný, a v našich končinách nemá obdoby. Naprosto jsem mu věřil pocit znuděnosti a nechuti, kterou si ventiloval v agresivních praktikách. Celý film naprosto táhne a divák ho hltá. Jeho grimasy, monology, dialogy, scény, kdy trpí záchvaty atd. (no je toho strašně moc). Ani další herci se nenechávají zahanbit. Počínaje Kristýnkou Farkašovou a Lubošem Veselým a vyzrálým, perfektním, neskutečným, ohromujícím výkonem mistra Kaisera. Ten, se sice ukáže jenom v třech scénách, ale i tak na sebe strhává veškerou pozornost. Zkrátka herec "par excelance". Celkově nemám filmu opravdu co vytknout. Jsem nadšen a rád, že česká kinematografie se zpamatovává. Konečně se nám povedlo vytvořit pravý a nafalšovaný psychothriller. Na dlouhou dobu zůstane v mé hlavě. Tleskám !

 • poster

  Sedím na konári a je mi dobre (1989)

 • poster

  Training Day (2001)